Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι πάντως πραγματικά απολαυστική συσκευή.

 

Καλορίζικο σε όλους σας.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κ γω αλλά η θήκη δεν έχει έρθει κ δεν βλέπω να βρίσκω εύκολα Λαμία.ξεσκουφωτο θα το εχω??χαχα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το noteli κατάφερε σε επιδόσεις να βάλει κάτω και το απόλυτο εργαλείο ταχύτητας το oneplus 7 Pro και νομίζω για πρώτη φορά. Thanks στο geovass για τον χρόνο που αφιέρωσε να κάνει το τεστ στη συσκευή του το op7 pro. Άλλος ένας που σύντομα θα επιστρέψει στο κορεάτικο μαντρί

 

 

 

Αν διαμορφώσεις το file system σε F2FS σε OnePlus αποκαθιστατε η τάξη μιας και η Samsung χρησιμοποιεί το νέο file system εξίσου.

 

 

ΥΓ: Μην δίνεις σημασία που λέει Pixel διότι έχω βάλει Android 10 dark pixel boot animation και φαίνεται πλασματικη αλλαγή ονομασία συσκευής :p488c1853bfe5d1c26e97d78f2eba400c.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Btw καλορίζικο - καλοδούλευτο σε όλους τους κατόχους με το νέο εργαλείο!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσοβολος παντως μου ειπε σε 10-15 μερες παραδοση!!!!:(:(:mad::mad::(:mad::mad:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσοβολος παντως μου ειπε σε 10-15 μερες παραδοση!!!!:(:(:mad::mad::(:mad::mad:

Μήπως ζήτησες την έκδοση με τα 512GB?

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση και οι χρόνοι γαματοι.

 

46% σε 20'

50% σε 22'

62% σε 30'

79% σε 40'

90% σε 50'

95% σε 1 ώρα

 

Να αναφέρω δύο πραγματάκια

Το καλώδιο είναι type c σε type c

Κατά την διάρκεια της φόρτισης το ποσοστό είναι μόνιμα αναμμένο (always on)

 

IMG-20190823-105009.jpg

IMG-20190823-102738.jpg

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση και οι χρόνοι γαματοι.

 

46% σε 20'

 

50% σε 22'

 

62% σε 30'

 

79% σε 40'

 

90% σε 50'

 

95% σε 1 ώρα

 

 

Να αναφέρω δύο πραγματάκια

 

Το καλώδιο είναι type c σε type c

 

Κατά την διάρκεια της φόρτισης το ποσοστό είναι μόνιμα αναμμένο (always on)

Επειδή στα 2 Vivo που δούλεψα ήταν έτσι και με ενοχλούσε αφάνταστα, σκεπαζα το κινητό με ένα τετράδιο η οτιδήποτε άλλο πχ ένας φάκελο και έτσι έσβηνε η μόνιμη ένδειξη.

 

Η αλλιώς ένα άλλο κόλπο το φορτιζα ανάποδα με την οθόνη να κοιτάζει κάτω.

 

Δοκίμασε ένα από τα 2 ίσως πιάσει.

 

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φόρτιση και με την δικη μου χρήση (2G και WiFi πλην ελαχίστων εξαιρέσεων οταν ανοίγω GPS,τα υπόλοιπα κλειστά) 8 ώρες sot..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα 2 Vivo που δούλεψα ήταν έτσι και με ενοχλούσε αφάνταστα, σκεπαζα το κινητό με ένα τετράδιο η οτιδήποτε άλλο πχ ένας φάκελο και έτσι έσβηνε η μόνιμη ένδειξη.

 

Η αλλιώς ένα άλλο κόλπο το φορτιζα ανάποδα με την οθόνη να κοιτάζει κάτω.

 

Δοκίμασε ένα από τα 2 ίσως πιάσει.

 

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

 

Alex είναι πολύ αχνό και δεν ενοχλεί καθόλου.

Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Alex είναι πολύ αχνό και δεν ενοχλεί καθόλου.

 

Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ

Ναι, είναι εξαιρετικά βολικό και δεν ενοχλεί ούτε στον ύπνο αν έχεις δίπλα σου τη συσκευή.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σε πλαίσιο.....αυτό που ξενέρωσε άσχημα είναι ότι όταν βάζεις μουσική να παίξει ή από τα παιχνίδια η πλάτη της συσκευής πίσω δονείται ολόκληρη!

Κάτι παρόμοιο υπήρχε στο iPad Air 2 τότε που είχα και ήταν πραγματικά ενοχλητικό!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι παραλαμβανετε Παρασκευή είναι το 256? Έμαθα το 512 μετά τις 10 Σεπτεμβρίου διαθεσιμότητα.

 

Στάλθηκε από το CMR-AL09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δημήτρη περιμένουμε τις εντυπώσεις σου από κάμερα. Πότε θα παραλάβεις;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Στην παρέα. Καλορίζικο το κινητό, σήμερα το πήρα και εγώ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σε πλαίσιο.....αυτό που ξενέρωσε άσχημα είναι ότι όταν βάζεις μουσική να παίξει ή από τα παιχνίδια η πλάτη της συσκευής πίσω δονείται ολόκληρη!

Κάτι παρόμοιο υπήρχε στο iPad Air 2 τότε που είχα και ήταν πραγματικά ενοχλητικό!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Eπιβεβαιωνουν αλλοι κατοχοι ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτό το προστατευτικο τζαμακι βγαίνει ή είναι φιξ τής samsung;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή συσκευή νομίζω ένα πραγματικό νοτε που καιρό είχαμε να δούμε. τωρα για βασιλιάδες και θρόνους θα περιμένω προσωπικά και το mate 30 και μετά θα έχουμε ολοκληρωμένη άποψη

Καλορίζικο.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Όντως εξαιρετική συσκευή περιμένω να το δω κι εγώ αυτές τις μέρες από φιλο. Σκέφτομαι για αγορά φυσικά θα περιμένω και το mate 30 pro αλλά να πω την αλήθεια υπάρχουν κάποια πράγματα που με χαλάνε όπως 60 fps οθόνη τώρα κάποιος θα πει γιατί δεν σε φτάνουν αλλά από την στιγμή που μιλάμε για τόσο ακριβή συσκευή και ναυαρχίδα θα έπρεπε έστω 90 να είχε και δεύτερον με την κάμερα τόσα χρόνια η ίδια απλά με κάποιες βελτιώσεις όχι ότι δεν βλέπεις διάφορες αλλά θα ηθελα να είχε άλλον αισθητήρα.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Alex είναι πολύ αχνό και δεν ενοχλεί καθόλου.

 

Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ

 

Εγώ το λέω και για ενδεχομένως άλλους χρήστες που πιθανό να τους ενοχλεί.

Άσε που εγώ φοβάμαι burn in θέματα σε μακροχρόνια βάση ειδικά όσοι το κρατήσουν μεγάλο διάστημα το κινητό.

 

Εγώ δεν θα το ρισκαρα ακόμα και για αυτό το λόγο ακόμα και αν δν με ενοχλούσε οπτικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στα 2 Vivo που δούλεψα ήταν έτσι και με ενοχλούσε αφάνταστα, σκεπαζα το κινητό με ένα τετράδιο η οτιδήποτε άλλο πχ ένας φάκελο και έτσι έσβηνε η μόνιμη ένδειξη.

 

Η αλλιώς ένα άλλο κόλπο το φορτιζα ανάποδα με την οθόνη να κοιτάζει κάτω.

 

Δοκίμασε ένα από τα 2 ίσως πιάσει.

 

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Γιατί σε ενοχλούσε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Alex είναι πολύ αχνό και δεν ενοχλεί καθόλου.

Προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ

 

Ακριβώς... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δοκίμασα σε πλαίσιο.....αυτό που ξενέρωσε άσχημα είναι ότι όταν βάζεις μουσική να παίξει ή από τα παιχνίδια η πλάτη της συσκευής πίσω δονείται ολόκληρη!

Κάτι παρόμοιο υπήρχε στο iPad Air 2 τότε που είχα και ήταν πραγματικά ενοχλητικό!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Προσωπικά δε το πρόσεξα κατι τέτοιο (γυμνό το έχω ακόμα) αλλά για όποιον τον ενοχλεί αν συμβαίνει, μια θήκη θα λύσει το πρόβλημα (υποθέτω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το λέω και για ενδεχομένως άλλους χρήστες που πιθανό να τους ενοχλεί.

Άσε που εγώ φοβάμαι burn in θέματα σε μακροχρόνια βάση ειδικά όσοι το κρατήσουν μεγάλο διάστημα το κινητό.

 

Εγώ δεν θα το ρισκαρα ακόμα και για αυτό το λόγο ακόμα και αν δν με ενοχλούσε οπτικά.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το always on δεν είναι static, οι πιθανότητες για κάτι τέτοιο ειναι απλά μηδαμινές.

Στο S9+ που έχω πάνω από χρόνο δεν υπάρχει burn in.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια αυτό το προστατευτικο τζαμακι βγαίνει ή είναι φιξ τής samsung;;

 

Δε το έβγαλα ακόμα (είναι γυμνό) αλλά απ΄οτι έχω διαβάσει βγαίνει.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ε με ενοχλεί ρε aroutis τι ακριβώς να σου πω.

Δεν μου αρέσει όταν φορτίζω να βλέπω ενδείξεις στην οθόνη και μάλιστα συνεχώς.

Αρκετοί χρήστες σε XDA εξίσου τους ενοχλούσε σε Vivo Nex νήμα.

 

Αν θέλω να δω απλά ανοίγω την οθόνη και βλέπω που είναι σύνηθες διότι όλο κάποιο μήνυμα θα λάβω κλπ θα ανάψει Ambient display η lock screen αν έχεις off AOD,ambient display και θα δω ποσοστό φόρτισης η απλά θα θέλω κάτι οτιδήποτε κάνω με το κινητό και αναγκαστικά θα ανάψει οθόνη θα δω τα του ποσοστού φόρτισης η πόσο θέλει η πόσο γρήγορα φορτίζει.

 

Ουδείς μπορεί να μα πει με σιγουριά στα burn in εκτός αν περάσουν 1-2 έτη και μας το επιβεβαιώσουν χρήστες.

 

Και ούτε ξέρουμε αν υπάρχει προστασία με κίνηση όπως με AOD.

 

Το ξέρεις με σιγουριά η έτσι υποθέτεις?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και ούτε ξέρουμε αν υπάρχει προστασία με κίνηση όπως με AOD.

 

Το ξέρεις με σιγουριά η έτσι υποθέτεις?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ναι, Αλεξ, επιβεβαιωνω. Και στο s10+ με τα τελευταια updates μονιμη ειναι η ενδειξη και μετακινεται, οπως κι ολη η πληροφορια στην AOD. Κανενα θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αναβοσβηνει διπλα στην μπροστινη καμερα,ειναι ο αιδθητηρας να μενει ανοιχτη η οθονη,σωστα?μα καλα,που ειναι το ακουστικο,οεο?χαχαχα.μαμαει για μια ακομη φορα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Αλεξ, επιβεβαιωνω. Και στο s10+ με τα τελευταια updates μονιμη ειναι η ενδειξη και μετακινεται, οπως κι ολη η πληροφορια στην AOD. Κανενα θεμα...

 

Το ξέρω βρε Βαγγέλη για το AOD.

Δεν αναφέρθηκα σε αυτό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω βρε Βαγγέλη για το AOD.

Δεν αναφέρθηκα σε αυτό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Το ιδιο ισχυει και για την πληροφορια του ποσοστου φορτισης (και της εκτιμωμενης ωρας μεχρι την πληρη φορτιση)...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...