Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν παίρνω φόρα,

φόρα κατηφόρα

ούτε ο Θεός ο ίδιος

δεν το σταματά .... αφιερωμένο στις τιμούλες της Samsung !

500 ευρώ κάτω στην πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του....(από 1250 στα 720Ε χωρίς ΦΠΑ) και πούσαι ακόμη τι θα γίνει σε 10-20 μέρες με την κυκλοφορία του 5G και των ανταγωνιστών με Snap 855+! Να δείτε πόσο αργό (ίσως γι αυτό φοράει σε όλα τα 12 GB...θα ξεγελάνε την πραγματική ταχύτητα...) θα γίνει με το Android 10 και το Samsung One UI 2.0 https://techmaniacs.gr/ayto-einai-to-android-10-me-to-samsung-one-ui-2-0-video/

Όμως το σοβαρότερο (για να μην το αγοράσει κανείς) είναι αυτό: https://techmaniacs.gr/i-antikatastasi-tis-othonis-toy-samsung-galaxy-note-10-einai-schedon-adynati/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω φόρα,

φόρα κατηφόρα

ούτε ο Θεός ο ίδιος

δεν το σταματά .... αφιερωμένο στις τιμούλες της Samsung !

500 ευρώ κάτω στην πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του....(από 1250 στα 720Ε χωρίς ΦΠΑ) και πούσαι ακόμη τι θα γίνει σε 10-20 μέρες με την κυκλοφορία του 5G και των ανταγωνιστών με Snap 855+! Να δείτε πόσο αργό (ίσως γι αυτό φοράει σε όλα τα 12 GB...θα ξεγελάνε την πραγματική ταχύτητα...) θα γίνει με το Android 10 και το Samsung One UI 2.0 https://techmaniacs.gr/ayto-einai-to-android-10-me-to-samsung-one-ui-2-0-video/

Όμως το σοβαρότερο (για να μην το αγοράσει κανείς) είναι αυτό: https://techmaniacs.gr/i-antikatastasi-tis-othonis-toy-samsung-galaxy-note-10-einai-schedon-adynati/

Δώσε μας το link που το βρήκες 500€ κάτω να πάμε να το πάρουμε...

Link to comment
Share on other sites

Φορουμιτη σε καθε συσκευη της sammy γινεται το αναλογο optimize αναλογα το hardware που διαθετει οτι εκδοση λειτουργικου και να βγει .

 

Επισης δεν ειναι ανοητη να βγαλουν μια συσκευη που δηθεν σχεδον δεν ανοιγει καθολου καθε τι που ερχεται η σαμμυ στελνει τα αναλογα εργαλεια και συστηματα στα εξουσιοδοτημενα σερβις της.

 

Γιαυτο μη μπαινετε και γραφετε οτι ναναι στα φορουμ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

700 κάτι κι εγώ το παίρνω τώρα μιας και περιμένω να πέσει λίγο η τιμη.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίρνω φόρα,

 

φόρα κατηφόρα

 

ούτε ο Θεός ο ίδιος

 

δεν το σταματά .... αφιερωμένο στις τιμούλες της Samsung !

 

500 ευρώ κάτω στην πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του....(από 1250 στα 720Ε χωρίς ΦΠΑ) και πούσαι ακόμη τι θα γίνει σε 10-20 μέρες με την κυκλοφορία του 5G και των ανταγωνιστών με Snap 855+! Να δείτε πόσο αργό (ίσως γι αυτό φοράει σε όλα τα 12 GB...θα ξεγελάνε την πραγματική ταχύτητα...) θα γίνει με το Android 10 και το Samsung One UI 2.0 https://techmaniacs.gr/ayto-einai-to-android-10-me-to-samsung-one-ui-2-0-video/

 

Όμως το σοβαρότερο (για να μην το αγοράσει κανείς) είναι αυτό: https://techmaniacs.gr/i-antikatastasi-tis-othonis-toy-samsung-galaxy-note-10-einai-schedon-adynati/

Για οικονομικός αναλυτής κάνεις εσύ, όταν αδειάσει θέση στην εταιρία μου θα σε ενημερώσω να στείλεις βιογραφικό.

 

Εφόσον μάθεις να διαβάζεις όμως πρώτα, μιας και το iFixIt γράφει ότι η αντικατάσταση της οθόνης είναι εξίσου δύσκολη με το S10+. ΟΧΙ ακατόρθωτη.

 

 

Χρησιμοποιεί κάποιος τα Galaxy Buds να ρωτήσω κάνα 2 πραγματάκια μιας και τα πήρα μόλις χθες;

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά και γω θεωρώ λάθος και άδικο να πληρώνεις ίδια λεφτά για ένα κινητό με την ίδια ονομασία και να έχει διαφορετικούς επεξεργαστές μέσα και σε περίπτωση που θες να πάρεις τον Snapdragon να μην έχεις κανονικά 2 χρόνια εγγύηση εδώ Ελλάδα.

 

Και εντάξει γ@μα τις επιδόσεις εμένα προσωπικά το θέμα μου είναι και το ραδιόφωνο δεν γίνεται στην Αμερική και Καναδά να έχει ραδιόφωνο και να πληρώσω τα ίδια λεφτά για ένα feature μείον !

Link to comment
Share on other sites

Για οικονομικός αναλυτής κάνεις εσύ, όταν αδειάσει θέση στην εταιρία μου θα σε ενημερώσω να στείλεις βιογραφικό.

 

Εφόσον μάθεις να διαβάζεις όμως πρώτα, μιας και το iFixIt γράφει ότι η αντικατάσταση της οθόνης είναι εξίσου δύσκολη με το S10+. ΟΧΙ ακατόρθωτη.

 

 

Χρησιμοποιεί κάποιος τα Galaxy Buds να ρωτήσω κάνα 2 πραγματάκια μιας και τα πήρα μόλις χθες;

Χεχε και εγώ μόλις χθες τα πήρα. Εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά με το ambient sound on ή off, βέβαια δεν ξέρω και αν το ενεργοποιω σωστά.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμη, επαρχία βλέπετε, μπορεί να μου πει κάποιος αν σε εμάς στην Ελλάδα μαζί με τη συσκευή δίνει YouTube premium και spotify για έξι μήνες, ή μας άφησαν πάλι άφηναν απ' έξω?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το θεμα του ηχου που αναφέρθηκε πιο πίσω μου δίνει την εντύπωση

Οτι βγαίνει ο θόρυβος μεσα απο την οθόνη.φανταζομαι θα κάνει κατι η Samsung

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμη, επαρχία βλέπετε, μπορεί να μου πει κάποιος αν σε εμάς στην Ελλάδα μαζί με τη συσκευή δίνει YouTube premium και spotify για έξι μήνες, ή μας άφησαν πάλι άφηναν απ' έξω?
Το σίγουρο είναι ότι αν έχεις κάνει ένα μήνα δοκιμαστικό στο premium του YouTube δε στο δίνει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα θεματάκια.

1. Πλάτη που τρίζει ενοχλητικά σε μέση και υψηλή ένταση.

2. Exynos πολύ κατώτερος από snapdragon 855, ανταγωνίζεται με τον περυσινό 845.

3. Πολλοί έχουν πρόβλημα με κακό σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα θεματάκια.

1. Πλάτη που τρίζει ενοχλητικά σε μέση και υψηλή ένταση.

2. Exynos πολύ κατώτερος από snapdragon 855, ανταγωνίζεται με τον περυσινό 845.

3. Πολλοί έχουν πρόβλημα με κακό σήμα.

 

αυτο με το σημα που το διαβασες???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή, στην αναπαραγωγή βίντεο ιδιαίτερα, να μην χρησιμοποιείται το μέρος της οθόνης με την κάμερα ή αναγκαστικά παίζει full screen;
Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν τα θεματάκια.

1. Πλάτη που τρίζει ενοχλητικά σε μέση και υψηλή ένταση.

2. Exynos πολύ κατώτερος από snapdragon 855, ανταγωνίζεται με τον περυσινό 845.

3. Πολλοί έχουν πρόβλημα με κακό σήμα.

 

Ειδικά το 1.μετάνιωσα που το πήρα πρώτη μερα.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το 1.μετάνιωσα που το πήρα πρώτη μερα.

Αυτο ηταν μη αναμενόμενο και πολυ παράξενο. Το σήμα δε βλέπω κάτι ανησυχητικό, συχνα υπάρχουν προβλήματακια που πάντα διορθώνονται με update.

Για τον exynos επίσης είναι γνωστό το θέμα.

 

Προσωπικά με την 1η επαφη με τη συσκευή παρατηρησα το εντονο τριξιμο που εχει μόλις ανεβάσεις κάπως τον ηχο και το ανεφερα.

Οι υπόλοιποι που το εχουν αγοράσει κιόλας απλα εκθιαζουν και σφυριζουν κλέφτικα γι αυτο.

Δε νομιζετε οτι πρεπει να αναφέρετε και τα αρνητικά για να σας παίρνουν στα σοβαρα? Promotion της συσκευής κανετε? Κάποιοι σίγουρα κανετε Promotion, για τους υπόλοιπους μιλαω, γιατι σίγουρα δεν κανουν Promotion όλοι. Εξαιρούνται οι λιγοι που το ανεφεραν.

 

Για μια ακομα φορα αποδυκνιεται ότι μεγαλύτερη βαρυτητα έχει η αποψη ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΉ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν μη αναμενόμενο και πολυ παράξενο. Το σήμα δε βλέπω κάτι ανησυχητικό, συχνα υπάρχουν προβλήματακια που πάντα διορθώνονται με update.

Για τον exynos επίσης είναι γνωστό το θέμα.

 

Προσωπικά με την 1η επαφη με τη συσκευή παρατηρησα το εντονο τριξιμο που εχει μόλις ανεβάσεις κάπως τον ηχο και το ανεφερα.

Οι υπόλοιποι που το εχουν αγοράσει κιόλας απλα εκθιαζουν και σφυριζουν κλέφτικα γι αυτο.

Δε νομιζετε οτι πρεπει να αναφέρετε και τα αρνητικά για να σας παίρνουν στα σοβαρα? Promotion της συσκευής κανετε? Κάποιοι σίγουρα κανετε Promotion, για τους υπόλοιπους μιλαω, γιατι σίγουρα δεν κανουν Promotion όλοι. Εξαιρούνται οι λιγοι που το ανεφεραν.

 

Για μια ακομα φορα αποδυκνιεται ότι μεγαλύτερη βαρυτητα έχει η αποψη ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΉ.

Ζήτησα αντικαταστάση.θα φανεί φιλε μου.φοβαμαι να μην φύγει καμία οθονη

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή, στην αναπαραγωγή βίντεο ιδιαίτερα, να μην χρησιμοποιείται το μέρος της οθόνης με την κάμερα ή αναγκαστικά παίζει full screen;

 

Στις ρυθμισεις οθονης υπαρχει η επιλογη ποιες εφαρμογες θελεις full screen

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Χεχε και εγώ μόλις χθες τα πήρα. Εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά με το ambient sound on ή off, βέβαια δεν ξέρω και αν το ενεργοποιω σωστά.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως απενεργοποιούμε την εκφώνηση ονόματος όταν παίρνει κάποιος τηλέφωνο; Είναι γελοίος ο τρόπος που εκφωνεί τα Ελληνικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με την 1η επαφη με τη συσκευή παρατηρησα το εντονο τριξιμο που εχει μόλις ανεβάσεις κάπως τον ηχο και το ανεφερα.

Οι υπόλοιποι που το εχουν αγοράσει κιόλας απλα εκθιαζουν και σφυριζουν κλέφτικα γι αυτο.

Δε νομιζετε οτι πρεπει να αναφέρετε και τα αρνητικά για να σας παίρνουν στα σοβαρα? Promotion της συσκευής κανετε? Κάποιοι σίγουρα κανετε Promotion, για τους υπόλοιπους μιλαω, γιατι σίγουρα δεν κανουν Promotion όλοι. Εξαιρούνται οι λιγοι που το ανεφεραν.

 

Για μια ακομα φορα αποδυκνιεται ότι μεγαλύτερη βαρυτητα έχει η αποψη ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΉ.

 

Εχεις δικιο αν και δε συμφωνω με τη τελευταια γραμμη...οπως και να χει θελουμε απο τους φιλους που εγραψαν εδω μεσα αναλυτικα για τη συσκευη να μας διαφωτισουν και στο συγκεκριμενο ζητημα...διαβαζω εξω λενε πως γινετε λογω της θεσης του ηχειου...δηλαδη δεν υπαρχει καποιο fix....θα τρεμει ολοκληρο το κινητο αν εχεις λιγο ενταση παραπανω? Δεν ειμαστε καλα....:confused:

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν μη αναμενόμενο και πολυ παράξενο. Το σήμα δε βλέπω κάτι ανησυχητικό, συχνα υπάρχουν προβλήματακια που πάντα διορθώνονται με update.

 

Για τον exynos επίσης είναι γνωστό το θέμα.

 

 

 

Προσωπικά με την 1η επαφη με τη συσκευή παρατηρησα το εντονο τριξιμο που εχει μόλις ανεβάσεις κάπως τον ηχο και το ανεφερα.

 

Οι υπόλοιποι που το εχουν αγοράσει κιόλας απλα εκθιαζουν και σφυριζουν κλέφτικα γι αυτο.

 

Δε νομιζετε οτι πρεπει να αναφέρετε και τα αρνητικά για να σας παίρνουν στα σοβαρα? Promotion της συσκευής κανετε? Κάποιοι σίγουρα κανετε Promotion, για τους υπόλοιπους μιλαω, γιατι σίγουρα δεν κανουν Promotion όλοι. Εξαιρούνται οι λιγοι που το ανεφεραν.

 

 

 

Για μια ακομα φορα αποδυκνιεται ότι μεγαλύτερη βαρυτητα έχει η αποψη ΟΣΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΉ.

Έχει περάσει από το μυαλό σου ότι για άλλον είναι τόσο μη ενοχλητικό που το παρατήρησε αφού αναφέρθηκε εδώ πρωτα; Εγώ ανήκω σε αυτούς...Συνεχίζει να μην με ενοχλεί και τώρα που το ξέρω. Και επιτέλους δεν είναι τρίξιμο αλλά δόνηση στην πλάτη του κινητού που γίνεται αντιληπτό όταν το κρατάς στο χέρι.

 

Υ.Γ. Μάλλον δεν έχεις καν την συσκευή για να ξέρεις για τι πράγμα μιλάμε, για αυτό και η αναφορά για τρίξιμο...

 

Υ.Γ. 2 Για κόψτε το υφάκι μερικοί..

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπώσεις:

- Το note που ολοι ξερουμε, ένα κλικ ακομα πιο βελτιωμενο. Μαζι με το iPhone 11 pro max (με apple pencil support - πως ειπατε στο Cupertino, αδιαφορη η γραφιδα σε αυτές τις συσκευες…?) θα μονοπωλησουν το ενδιαφερον του κοινου φετος

- Κανενα θεμα με σημα, το "τριξιμο" στην πλατη είναι ουσιαστικα μια μικρη δονηση που παραγεται λογω του υπερλεπτου σχεδιασμου δεδομενων αυτων που φοραει (Wacom layer + 4300 + new vibration motor) και του πολύ δυνατου (και ποιοτικου ηχείου). Κανενα απολυτως πρόβλημα, μη στελνετε τις συσκευες σας για αντικατασταση παιδια, όλα ετσι είναι. πηρε κανεις χαμπαρι το καταπληκτικο haptic του κινητου (δε διαβασα πιο πισω να δω αν αναφέρεται) αλα iPhone? Ακομα ένα βημα μπροστα για τη samsung

- Ψαχνω καλη θηκη. Παω στο αντιστοιχο νημα για προτασεις.

Edited by arxif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλοδουλευτο το εργαλειο σε οσους το αποκτησαν!!!

Πειτε μου σας παρακαλω γιατι εχω κολλησει πως βαζουμε να φαινεται το ποσοστο στην μπαταρια.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες εντυπώσεις:

- Το note που ολοι ξερουμε, ένα κλικ ακομα πιο βελτιωμενο. Μαζι με το iPhone 11 pro max (με apple pencil support - πως ειπατε στο Cupertino, αδιαφορη η γραφιδα σε αυτές τις συσκευες…?) θα μονοπωλησουν το ενδιαφερον του κοινου φετος

- Κανενα θεμα με σημα, το "τριξιμο" στην πλατη είναι ουσιαστικα μια μικρη δονηση που παραγεται λογω του υπερλεπτου σχεδιασμου δεδομενων αυτων που φοραει (Wacom layer + 4300 + new vibration motor) και του πολύ δυνατου (και ποιοτικου ηχείου). Κανενα απολυτως πρόβλημα, μη στελνετε τις συσκευες σας για αντικατασταση παιδια, όλα ετσι είναι. πηρε κανεις χαμπαρι το καταπληκτικο haptic του κινητου (δε διαβασα πιο πισω να δω αν αναφέρεται) αλα iPhone? Ακομα ένα βημα μπροστα για τη samsung

- Ψαχνω καλη θηκη. Παω στο αντιστοιχο νημα για προτασεις.

 

Ενσ βημα μπροστά είναι όταν βάζεις και που δεβ έχουν οι άλλοι..το haptic που αναφέρεσαι υπήρχε ειδη και είναιαντιγραφή.... και για το τρίξιμο απο το ηχείο ε.. εντάξει δεν το λες και λιγο.... ειναι κάπως.... δεν ειναι η ποιότητα που το κάνουν παντα αλλα το μπάσο του ... τεσπα η συσκευή καλη είναι τα 1000 δεν τα αξίζει ομως

 

QUOTE=giorgosr1;7889065]Καλησπερα σε ολους και καλοδουλευτο το εργαλειο σε οσους το αποκτησαν!!!

Πειτε μου σας παρακαλω γιατι εχω κολλησει πως βαζουμε να φαινεται το ποσοστο στην μπαταρια.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο μενού στο device care ενοτητα μπαταρία πανω δεξια υπομένου...

Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...