Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4η μέρα με τη συσκευή και νιώθω ότι μάλλον έχω πάρει αυτή που προοριζόταν για τον DJ Koh!!

 

Αν δεν έγραφε κάποιος την παπάτζα του εδώ μέσα ούτε καν που θα είχα ασχοληθεί με τον ήχο. Και αυτό προφανώς γιατί ούτε τρίξιμο έχει η συσκευή, ούτε κάτι ενοχλητικό.

 

Μια από τα ίδια, όταν το διάβασα κάθησα να το ψιλαφήσω ενώ επαιζα ένα παιχνίδι και το πρόσεξα όταν ειναι στο 80+ ο ήχος. Δεν το θεωρώ σοβαρό αλλά ξερεις, ειμαι ο "γνωστός".:rolleyes::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενδιαφέρουσα άποψη.

Δηλαδή θα πρέπει να απολογηθεί οποίος δεν ακούμπησε 1150 ευρώ και παρ' όλα αυτά εξέφρασε ανησυχίες για κάποια θεματάκια που προκύπτουν.

Μου αρέσει που με κάνεις και Quote.

Πουθενά δεν είπα αυτό που λες. Ειπα ότι σε ότι με αφορά δεν με ενοχλεί. Τέλος.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά δεν έχω καταλάβει, αξίζει να πάρω το 10 και να δώσω το 9 ή να περιμένω το 11 του χρόνου

 

Αυτό όπως καταλαβαίνεις είναι τελείως υποκειμενικό για τον καθένα. Για εμένα άξιζε απόλυτα. Ακόμα και τα 12gb που τα θεωρούσα υπερβολή κάνουν μεγάλη διαφορά στην συμπεριφορά της συσκευής, πρακτικά δεν κλείνει τίποτα, η εφαρμογές είναι στην διάθεση σου αστραπιαία, επίσης εγώ βλέπω όχι απλά βελτίωση της αυτονομίας, αλλά μεγάλη διαφορά σε σχέση με το note 9.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά δεν έχω καταλάβει, αξίζει να πάρω το 10 και να δώσω το 9 ή να περιμένω το 11 του χρόνου

 

αν εχεις τα φραγκα και το μικροβιο της αλλαγης γιατι οχι? οι διαφορες δεν ειναι τιποτα φοβερο βεβαια...αλλα και τα δυο ειναι αριστα παντως.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το reverse της samsung κάνει δουλειά γιατί δεν είναι όπως στα Huawei που είναι στα 5w αλλά στα 15w. Πολύ πιο γρήγορη φόρτιση που έχει νόημα. Εγώ έχω το samsung watch και τα galaxy buds. Άν χρειαστεί κάποια στιγμή θα είναι μεγάλη ευκολία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει, θα μπει γραφίδα σε iphone;:X

 

Δε θα έχει slot, αλλά υποστήριξη σε apple pencil (θα βγούν ένα σωρό θήκες που θα έχουν υποδοχή). Κατα 90% στο pro max και κάποιες πιθανότητες και στο "απλό" pro...

Link to comment
Share on other sites

Το reverse της samsung κάνει δουλειά γιατί δεν είναι όπως στα Huawei που είναι στα 5w αλλά στα 15w. Πολύ πιο γρήγορη φόρτιση που έχει νόημα. Εγώ έχω το samsung watch και τα galaxy buds. Άν χρειαστεί κάποια στιγμή θα είναι μεγάλη ευκολία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει, θα μπει γραφίδα σε iphone;:X

 

Stylus? WHO NEEDS A STYLUS?!:lol:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση πως στη συγκριση με το one plus δεν γινεται εντονη αναφορα στην Aod...

Μεγαλη ελλειψη κατα τη γνωμη μου η Aod απ την oneplus κατι που εστω σε ενα βαθμο η Huawei το ελυσε...

 

Προσωπικα το oneplus το κρατησα δυο μερες...Το βαρος του,η ελειψη aod και η ενταση στην κληση με ειχαν ξενερωσει καργα...

 

Στην πλευρα android παιζουν για μενα 3 επιλογες...

S10 για δυνατο compact----p30 pro εκπληκτικο για το μεγεθος και το note μια κατηγορια μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Iphone με πενα...

Ρε τι διαβασα σημερα μια και ειμαι διακοπες ακομα...

Εκει στην παρουσιαση θα εχει γελιο....

Θα το παρουσιαζουν ως μεγα αξεσουαρ που στην ουσια κανα σημειωμα για το μπακαλικο θα ειναι η χρηση του..

Link to comment
Share on other sites

Iphone με πενα...

 

Ρε τι διαβασα σημερα μια και ειμαι διακοπες ακομα...

 

Εκει στην παρουσιαση θα εχει γελιο....

 

Θα το παρουσιαζουν ως μεγα αξεσουαρ που στην ουσια κανα σημειωμα για το μπακαλικο θα ειναι η χρηση του..

Γιατί το λες έτσι, ξέρεις πόσες φορές με έχει σώσει να μην ξεχάσω πράγματα!!! Χαχαχα

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Έχω το εξής θέμα: Όταν εγκατέστησα όλες τις εφαρμογές μου, δημιουργήθηκαν τέσσερις σελίδες στην αρχική οθόνη. Στη συνέχεια, κατήργησα τις εφαρμογές από την αρχική οθόνη, καθώς με βολεύει να χρησιμοποιώ το συρτάρι των εφαρμογών. Παρ'όλα αυτά, μετά τις διαγραφές, παρέμειναν τέσσερις κενές αρχικές οθόνες. Μήπως γνωρίζει κανείς, πώς γίνεται εκκαθάριση σελίδων στην αρχική οθόνη? Στην οθόνη εφαρμογών είναι πολύ εύκολη η ρύθμιση, αλλά στην αρχική οθόνη, δε μπορώ να βρω κάτι παρόμοιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Αν θυμάμαι καλά,πατάς παρατεταμένα την αρχική οθόνη,και σου εμφανίζει τις σελίδες,και διαγράφεις οποία δεν θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά δεν έχω καταλάβει, αξίζει να πάρω το 10 και να δώσω το 9 ή να περιμένω το 11 του χρόνου

 

Αν δεν σε πειραζει η απουσια της θυρας ακουστικων,η απουσια notification led και η τρυπα στο πανω μερος,ναι αξιζει αλλα θα σου προτεινα να περιμενεις λιγο αν θες να προβεις σε αγορα να πεσουν λιγοι οι τιμες σε πιο φυσιολογικα επιπεδα(εκτος αν αγοραζεις με τιμολόγιο).

Link to comment
Share on other sites

εχθες το πήρα και εγω , εχω και το 9 νομιζω οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα στην καμερα και στην οθονη , ολα τα κινητα νομιζω πλεον δεν εχουν μεγαλες διαφορες στην ταχυτητα ..αλλα ετουτο εδω πεταει ...πραγματικά ..οταν το ανοιξα ειχε μπαταρια στο 70 εως το βραδυ που εκανα restore απο το 9 και το επεξεργάστηκα πηγε στο 19 νομιζω οτι θα φτανει ανετα την μια μερα με οτι χρήση και να κανεις .,..τωρα κατι αντιπαραθέσεις με τα χιουνται πιστευω ειναι άτοπες ....οτι και να κανει η χιουνται... χιουνται θα ειναι .... και για να το πουμε ποιο απλα και ο καθενας με το χερι στην καρδια ..αν σας χαριζαν ενα απο τα δυο ποιο θα επελιγατε ??
Link to comment
Share on other sites

εχθες το πήρα και εγω , εχω και το 9 νομιζω οτι υπαρχει μεγαλη διαφορα στην καμερα και στην οθονη ,

 

καλοριζικο! για πες,για τη μεγαλη διαφορα στην οθονη απο το 9 που το ειχα κι εγω....τι παιζει?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ίσως ενδιαφέρει κάποιους. Το ACR δουλεύει κανονικά! Κατεβάστε την εφαρμογή από το galaxy store και αν έχετε αγορασμένη άδεια από το Play store θα δουλέψει κανονικά. Μόλις κάνετε εγκατάσταση αλλάξτε από τις ρυθμίσεις/ηχογράφηση την πηγή ήχου σε MIC.

 

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ίσως ενδιαφέρει κάποιους. Το ACR δουλεύει κανονικά! Κατεβάστε την εφαρμογή από το galaxy store και αν έχετε αγορασμένη άδεια από το Play store θα δουλέψει κανονικά. Μόλις κάνετε εγκατάσταση αλλάξτε από τις ρυθμίσεις/ηχογράφηση την πηγή ήχου σε MIC.

 

 

Note 10+

Πλάκα κάνεις!! Τι κουλό ειναι αυτό; Νομίζω ότι θα χαρούν πολλοί. Αν την κατεβάσεις κατευθείαν απο play store δεν δουλευει;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή από το Play store δεν εμφανίζει τα ονόματα. Από το galaxy store δουλεύει κανονικά. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ο συνομιλητής ακούγεται λίγο χαμηλότερα αλλά τον ακούς κανονικά.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή από το Play store δεν εμφανίζει τα ονόματα. Από το galaxy store δουλεύει κανονικά. Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι ο συνομιλητής ακούγεται λίγο χαμηλότερα αλλά τον ακούς κανονικά.

 

Note 10+

Μόλις την δοκίμασα δουλεύει άψογα Να είσαι καλά. Είχα αγορασμένη και την άδεια από το play store

Ξέρεις αν επηρεάζει την αυτονομία της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε το γνωρίζω φίλε μου . Την πέρασα 5 λεπτά πριν γράψω το ποστ . Από αύριο λογικά θα γνωρίζουμε.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις την δοκίμασα δουλεύει άψογα Να είσαι καλά. Είχα αγορασμένη και την άδεια από το play store

Ξέρεις αν επηρεάζει την αυτονομία της συσκευής;

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ μικρή απώλεια σε προηγούμενες συσκευές που δούλευε καλά η εφαρμογή. Τι ίδιο πιστεύω και εδώ.

Μόλις την πέρασα και εγώ. Αύριο θα δω πως δουλεύει γενικότερα.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα για το ACR, την έχω αγορασμένη και μάλιστα πριν λίγες μέρες είχα ρωτήσει στο αντίστοιχο νήμα αν υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά πλέον.

Βέβαια μου κάνει εντύπωση ότι πρέπει να την περάσουμε από το Galaxy Store. Ίδια έκδοση έχει και στο Play Store τη 32.7.

Περιμένουμε το feedback σας για ποιότητα ηχογράφησης και κατανάλωση μπαταρίας.

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά νέα για το ACR, την έχω αγορασμένη και μάλιστα πριν λίγες μέρες είχα ρωτήσει στο αντίστοιχο νήμα αν υπάρχει κάτι που να δουλεύει σωστά πλέον.

Βέβαια μου κάνει εντύπωση ότι πρέπει να την περάσουμε από το Galaxy Store. Ίδια έκδοση έχει και στο Play Store τη 32.7.

Περιμένουμε το feedback σας για ποιότητα ηχογράφησης και κατανάλωση μπαταρίας.

Σε εμένα δυστυχώς έχει τρελλό battery drain στην αναμονή. Για επιβεβαίωση φορτισα πλήρως το τηλέφωνο και το αφησα στην άκρη για κάποια ωρα. Ήταν το μονο που φάνηκε στα στατιστικά της μπαταρίας. Ευτυχώς έχει κουμπιά ενεργοποίησης, απενεργοποίησης στο notification. Λογικά αν το ενεργοποιω πριν απο τις κλήσεις δεν θα κάνει drain. Ελπίζω με κάποιο update να διορθωθεί. 335479f9263066d3ac03cc824ae512c3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό συγκριτικό με το Note9 8/512 έχετε βρει; Γιατί παρόλο που έχω παραγγείλει το 10αρι 512 δεν έχω ακόμα πειστεί ότι είναι αναβάθμιση η αγορά του, ειδικά με τις παιδικές ασθένειες που φαίνεται ότι βγάζει. Έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι πρόσφατο μετά την κυκλοφορία του.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα καλό συγκριτικό με το Note9 8/512 έχετε βρει; Γιατί παρόλο που έχω παραγγείλει το 10αρι 512 δεν έχω ακόμα πειστεί ότι είναι αναβάθμιση η αγορά του, ειδικά με τις παιδικές ασθένειες που φαίνεται ότι βγάζει. Έψαξα λίγο αλλά δεν βρήκα κάτι πρόσφατο μετά την κυκλοφορία του.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ποιες παιδικές ασθένειες;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από τους φίλους εδώ μέσα για drain στην αναμονή, το τρίξιμο ή δόνηση στην πλάτη κλπ. Σκέφτομαι μήπως αντί για το 10αρι, αν δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 9 και με βγάζει έναν χρόνο ακόμα, δώσω τα χρήματα και πάρω το tablet το S6.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...