Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Εχει βαλει κανεις την εφαρμογη Phone info?Την εχω και στην ενδειξη battery health δειχνει 40.3%????Ξερει κανεις γιατι??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχει βαλει κανεις την εφαρμογη Phone info?Την εχω και στην ενδειξη battery health δειχνει 40.3%????Ξερει κανεις γιατι??

 

Αλλα 2 note 10 plus φιλων ειδα με ακριβως αυτη την ενδειξη. Μη δινεις σημασια. Αλλος ενας λογος να επιβεβαιωσει οσους λεμε να μην τσεκαρετε ΠΟΤΕ τετοιες εφαρμογες ;)

Link to comment
Share on other sites

Τόσο σε αυτό το βίντεο

 

 

που βγάζει 4hr30mins σε μια καθημερινή βαριά χρήση και έχει υπόλοιπο 9%

 

 

 

όσο και σε αυτό

 

 

που τερματίζει πίσω από το P30pro ακόμη και από το S10+ με τον 8nm Exynos9820, φανερώνει ότι θέλει δουλειά στη μπαταρία.

 

 

 

Τρίτη μέρα σήμερα και τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα αλλά τα περίμενα αρκετά καλύτερα.

Εδώ το P30 pro το έχουν βγάλει όλοι υπόδειγμα αυτονομίας και το note υπολείπεται ένα 7% με 0.4 ίντσες μεγαλύτερη οθόνη και με το καλημέρα της κυκλοφορίας του. Στα μάτια μου μια χαρά αποτέλεσμα είναι που ίσως βελτιωθεί στην πορεία με updates. Οι υπόλοιποι ότι βελτιώσεις σε αυτονομία ήταν να πάρουν τις πήραν.

 

Υ.Γ. Και μαζί με το S10+ έφαγαν και ένα restart στο κεφάλι, που κάτι χάθηκε από μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει καποιος εαν υπαρχει noise cancellation?επισης οταν χτυπαει το κινητο,ειναι παλη πολυ αδυναμη η δονηση.κανω κατι λαθος?

Επισης,ιταν κοιταζω την οθονη χωρις να κανω κατι,σβηνει σχεδον αμεσως,καποια ρυθμιση??

Ειμαι στην πρωτη φορτιση και στην μπαταρια μου λεει

Αρχικη one ui:11 ωρες παρασκηνιο και υπηρεσιες google play:17ωρες παρασκηνιο???

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 2 note 10 plus φιλων ειδα με ακριβως αυτη την ενδειξη. Μη δινεις σημασια. Αλλος ενας λογος να επιβεβαιωσει οσους λεμε να μην τσεκαρετε ΠΟΤΕ τετοιες εφαρμογες ;)

Mαλλον σε 10αρι το κανει αυτο.Σε note8 και σε s9 που εχω δειχνει 95.3% και 99% αντιστοιχα.Δεχνει δλδ αξιοπιστο..Τι να πω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ξερει καποιος εαν υπαρχει noise cancellation?επισης οταν χτυπαει το κινητο,ειναι παλη πολυ αδυναμη η δονηση.κανω κατι λαθος?

Επισης,ιταν κοιταζω την οθονη χωρις να κανω κατι,σβηνει σχεδον αμεσως,καποια ρυθμιση??

Ειμαι στην πρωτη φορτιση και στην μπαταρια μου λεει

Αρχικη one ui:11 ωρες παρασκηνιο και υπηρεσιες google play:17ωρες παρασκηνιο???

Για την οθονη που σβηνει μπες στο ρυθμισεις-εμφανιση- ληξη χρονικου οριου οθονης και δες σε τι επιπεδο ειναι.Για τα αλλα δεν ξερω να βοηθησω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασίλη όλα αυτά που θες θα τα βρεις στις ρυθμίσεις, αφιέρωσε χρονο, πάρτες μια μια με τη σειρά και θα το σεταρεις όλο πριν το καταλάβεις...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ξερει καποιος εαν υπαρχει noise cancellation?επισης οταν χτυπαει το κινητο,ειναι παλη πολυ αδυναμη η δονηση.κανω κατι λαθος?

Επισης,ιταν κοιταζω την οθονη χωρις να κανω κατι,σβηνει σχεδον αμεσως,καποια ρυθμιση??

Ειμαι στην πρωτη φορτιση και στην μπαταρια μου λεει

Αρχικη one ui:11 ωρες παρασκηνιο και υπηρεσιες google play:17ωρες παρασκηνιο???

Για τα τελευταία, απόλυτα φυσιολογικό, οθόνη ρύθμισε το χρονικό περιθώριο που θέλεις να μένει ανοιχτή. Επίσης υπάρχει μια λειτουργία να μένει ανοιχτή όσο την κοιτάς, αν το ψάξεις θα την βρεις. Για την δόνηση δεν γνωρίζω και για το noise cancellation

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λεγαμε βρε και για το s10+

Το τεραστιο θεμα των Samsung είναι σε κινηση (συνεχεις εναλλαγες κυψελων και transition από 4g --> 3g ---> hsdpa). Εξηγησα το θεμα παραπισω. Το ιδιο συμβαινει όταν εισαι σε χωρο (πχ εργασια) που αυτό εναλλάσσεται παλι σαν τρελο. Εκει το standby είναι για κλαματα…

αξιοπρεπης είναι η μπαταρια, αλλα με το σεναριο που γραφω είναι απλα μετρια (σε όλα μα όλα τα Samsung των τελευταίων ετων - ο Δημητηρης (skoj) είναι στο ιδιο μηκος κυματος με μενα ;) ).

Ακριβώς! Όποιος έχει να κάνει χρόνια με Samsung το ξέρει καλά αυτό. Στην αναμονή είναι για κλάματα παράλληλα με κακό σήμα, 4g, bt, GPS ανοιχτά. Σε σπίτι, γραφείο με WiFi και όλα κλειστά θα βγάλει 8 με 8 ώρες οθόνη. Κάτι άχρηστο φυσικά για τον χρήστη Smartphone μιας και το θέμα είναι τι κάνει σε κίνηση και επαγγελματική χρήση. Φυσικά από s9+ και μετά έχει φτιάξει η κατάσταση μιας και δύσκολα θα σε αφήσει το τηλέφωνο.

Πάντως και εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου για το emui και την επιθετική διαχείριση στη μπαταρία που κάνει. Αρκετά τα παράπονα για χαμένες ειδοποιήσεις.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Για τα τελευταία, απόλυτα φυσιολογικό, οθόνη ρύθμισε το χρονικό περιθώριο που θέλεις να μένει ανοιχτή. Επίσης υπάρχει μια λειτουργία να μένει ανοιχτή όσο την κοιτάς, αν το ψάξεις θα την βρεις. Για την δόνηση δεν γνωρίζω και για το noise cancellation

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την οθονη την εχω ρυθμισει στα 30” αλλα σβηνει νωριτερα αρκετα.ευχαριστω παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασίλη όλα αυτά που θες θα τα βρεις στις ρυθμίσεις, αφιέρωσε χρονο, πάρτες μια μια με τη σειρά και θα το σεταρεις όλο πριν το καταλάβεις...

 

Τα ψαχνω αλλα δεν..ειχα ολη τη σειρα note αλλα τωρα δεν ξερω τι κανω λαθος.ειναι φυσιολογικο οι τοσες ωρες παρασκηνιο?σε αναμονη ειναι κυριως το τηλ

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Όποιος έχει να κάνει χρόνια με Samsung το ξέρει καλά αυτό. Στην αναμονή είναι για κλάματα παράλληλα με κακό σήμα, 4g, bt, GPS ανοιχτά. Σε σπίτι, γραφείο με WiFi και όλα κλειστά θα βγάλει 8 με 8 ώρες οθόνη. Κάτι άχρηστο φυσικά για τον χρήστη Smartphone μιας και το θέμα είναι τι κάνει σε κίνηση και επαγγελματική χρήση. Φυσικά από s9+ και μετά έχει φτιάξει η κατάσταση μιας και δύσκολα θα σε αφήσει το τηλέφωνο.

Πάντως και εγώ κρατάω τις επιφυλάξεις μου για το emui και την επιθετική διαχείριση στη μπαταρία που κάνει. Αρκετά τα παράπονα για χαμένες ειδοποιήσεις.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Λαζαρε το emui σκοτωνει ο,τι κινεται και φυσικα με αυτο τον τροπο πετυχαινει καταπληκτικη αυτονομια. Σε standby (κι οχι μονο) ειναι υποδειγματικη.

Βεβαια το emui εχει βγει απο την εξισωση για μενα (εχω εξηγησει πιο πισω γιατι), αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...

Link to comment
Share on other sites

Γενικα μεχρι τωρα θετικες οι εντυπωσεις οκ.Απο το note 8 που εχω σιγουρα ειναι καλυτερο,αλλα το περιμενα καλυτερο, ποιο τουμπανο οπως λεμε χαρακτηριστικα!.Οκ τι να κανουμε.Με εκνευριζει που δεν εχει το Led, με χαλασε που δεν ανοιγει με το περασμα της παλαμης απο πανω, με χαλασε που δεν εχει τον αισθητηρα για να μετραει παλμους στο samsung health.H δονηση που παρατηρησαν αρκετοι στην πλατη απο το ηχειο δεν με χαλαει.Δεν ειναι καν θεμα για συζητηση νομιζω.Αυτα προς το παρων και θα επανελθω.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την οθονη την εχω ρυθμισει στα 30” αλλα σβηνει νωριτερα αρκετα.ευχαριστω παντως

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τα ψαχνω αλλα δεν..ειχα ολη τη σειρα note αλλα τωρα δεν ξερω τι κανω λαθος.ειναι φυσιολογικο οι τοσες ωρες παρασκηνιο?σε αναμονη ειναι κυριως το τηλ

Στο έγραψα και πριν, φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον σε 10αρι το κανει αυτο.Σε note8 και σε s9 που εχω δειχνει 95.3% και 99% αντιστοιχα.Δεχνει δλδ αξιοπιστο..Τι να πω...

 

.

 

Στο 10αρι δειχνει εκτος τοπου και χρονου. Αλλα και στα προηγουμενα, τι να την κανω μια ενδειξη "στο περιπου"... Μην ασχολειστε παιδια με τετοιες εφαρμογες σε android. Μονο στο ios υπαρχει αξιοπιστη καταγραφη της υγειας της μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Να ειναι ενεργη η οθονη το βρηκα στις κινησεις κ χειρονομιες!θελει λιγο ψαξιμο. :)εχει και double tap στην οθονη!σουπερ!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Στο 10αρι δειχνει εκτος τοπου και χρονου. Αλλα και στα προηγουμενα, τι να την κανω μια ενδειξη "στο περιπου"... Μην ασχολειστε παιδια με τετοιες εφαρμογες σε android. Μονο στο ios υπαρχει αξιοπιστη καταγραφη της υγειας της μπαταριας...

Μαλιστα, οκ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ειναι ενεργη η οθονη το βρηκα στις κινησεις κ χειρονομιες!θελει λιγο ψαξιμο. :)εχει και double tap στην οθονη!σουπερ!

 

Επισης εχει και ρυθμιση οταν σηκωνεις το κινητο,να ξεκλειδωνει.εν τω μεταξυ με το face id ξεκλειδωνει ακαριαια μολις σηκωνεις το κινητο!τι λες τωρα....!!απλα το αναφερει για οποιον τον ενδιαφερει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Λαζαρε το emui σκοτωνει ο,τι κινεται και φυσικα με αυτο τον τροπο πετυχαινει καταπληκτικη αυτονομια. Σε standby (κι οχι μονο) ειναι υποδειγματικη.

 

Βεβαια το emui εχει βγει απο την εξισωση για μενα (εχω εξηγησει πιο πισω γιατι), αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...

Σωστά στην αναμονή τα πάει περίφημα βασικά είναι τα καλύτερα τα huawei. Βέβαια με κλειστή οθόνη πρέπει να κάνεις κάνα τάμα για να δεις Notifications και κλασικά μόλις ανάψεις οθόνη έρχεται το σύμπαν.

Για τους ίδιους λόγους Βαγγέλη το εχω βγάλει και εγώ από την λίστα των μελλοντικών αγορών μου. Κακά τα ψέματα το emui είναι απαρχαιωμένο, μπαγιάτικο και παλαιολιθικο. Μέχρι πριν 2 χρόνια με κάλυπτε άριστα. Πλέον μετά από το one ui το χάος. Είχα παράλληλα για μια εβδομάδα p30 δεν ήθελα ούτε να μπαίνω, βλέπω το μενού του και πολλές άλλες απουσίες.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τα 5g της ευρωπης ειναι με snapgragon??επισης οποιος θελει τον φορτιστη 45W μπορει να τον παραγγειλει απο το γερμανικο site της samsung με δωρεαν εξοδα αποστολης και κοστος 49,90€.μολις τον παρηγγειλα.το εγραψα στο σχετικο νημα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Στις ρυθμισεις του βιντειο σου εχει επιλογες για την αναλυση που θελεις.Στην φωτογραφια δεν εχει ρυθμισεις αναλυσης...το προσεξε και καποιος αλλος..Τι ακριβως παιζει??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παντως το τηλεφωνο ειναι σε αλλο level.ας του δωσουμε λιγο χρονο στην μπαταρια!!

 

Εμένα εστρωσε ουσιαστικά σήμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τόσο σε αυτό το βίντεο

που βγάζει 4hr30mins σε μια καθημερινή βαριά χρήση και έχει υπόλοιπο 9%

 

όσο και σε αυτό

που τερματίζει πίσω από το P30pro ακόμη και από το S10+ με τον 8nm Exynos9820, φανερώνει ότι θέλει δουλειά στη μπαταρία.

 

Τρίτη μέρα σήμερα και τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα αλλά τα περίμενα αρκετά καλύτερα.

 

Εδω πάντως λέει άλλα.

https://www.tomsguide.com/news/sasmung-galaxy-note-10-battery-life

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τι στην μέτρηση βγάζει 4170 μπαταρια ?c2BBGWG

 

Με τι το μετράς;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα . Καινούριος κάτοχος και εγώ . Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως μπορώ να αλλάξω θέσεις στις αγαπημένες επαφές . Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.Στις ρυθμισεις του βιντειο σου εχει επιλογες για την αναλυση που θελεις.Στην φωτογραφια δεν εχει ρυθμισεις αναλυσης...το προσεξε και καποιος αλλος..Τι ακριβως παιζει??

 

Στην αναλυση της καμερας για φωτο,εχει βελακι που πατας επανω και σου δινει επιλογες αναλυσης.αν καταλαβα καλα αυτο που ρωτας.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...