Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μπορώ κάπου να ρυθμίσω η μπάρα κάτω να εξαφανίζεται όταν πχ λειτουργώ τον Chrome?

Ας σου απαντήσουν οι υπόλοιποι αν υπάρχει ευκολότερος τρόπος. Εγω αυτο στο νοτε 8 και αλλα κινητα το κανω επιλεκτικά για οποίες εφαρμογες θελω με αυτη την εφαρμογή πάντως.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.sakeapps.immersivesettings

Η δυσκολία είναι οτι την 1η φορά θελει σύνδεση με το pc για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα που έχει εντοπιστεί με το Ελληνικό πληκτρολόγιο είναι όντως αποκαρδιωτικό. Τί τους έπιασε εκεί στη Samsung και "πρωτοτύπησαν" τόσο αρνητικά? καλά δε δούλευε το προηγούμενο? Έβαλα και εγώ gboard και παρότι δεν έχει τα καλούδια που συνοδεύει το μαμα πληκτρολόγιο βρήκα την υγειά μου και γράφω πάλι σε χρόνους dt.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Ενα βιντεο που το αποσυναρμολογει και το ξανα φτιάχνει.. Ολο και ποιο συμπιεσμένα τα παντα εσωτερικα.. Πραγματικά εντυπωσιακη κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ας σου απαντήσουν οι υπόλοιποι αν υπάρχει ευκολότερος τρόπος. Εγω αυτο στο νοτε 8 και αλλα κινητα το κανω επιλεκτικά για οποίες εφαρμογες θελω με αυτη την εφαρμογή πάντως.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.sakeapps.immersivesettings

Η δυσκολία είναι οτι την 1η φορά θελει σύνδεση με το pc για να δουλέψει.

 

Έλεγα θα είναι πιο εύκολο... Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παντως το σημα σε μενα ειναι σαφως χειροτερο απο το note 9..πιστευω με επερχομενο update να διορθωθει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Ας σου απαντήσουν οι υπόλοιποι αν υπάρχει ευκολότερος τρόπος. Εγω αυτο στο νοτε 8 και αλλα κινητα το κανω επιλεκτικά για οποίες εφαρμογες θελω με αυτη την εφαρμογή πάντως.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.sakeapps.immersivesettings

 

Η δυσκολία είναι οτι την 1η φορά θελει σύνδεση με το pc για να δουλέψει.

Αυτά και άλλα πολλά έπρεπε stock να τα δίνουν οι oem που τα βρίσκεις σε custom rom out of box.

 

c512ba9679634cd300c83942b53940f6.jpg

 

aa204af0f040feab7b307554f02b974a.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως το σημα σε μενα ειναι σαφως χειροτερο απο το note 9..πιστευω με επερχομενο update να διορθωθει
Εγώ παρατήρησα ότι η συσκευή δείχνει λιγότερες μπάρες αλλά στην ομιλία είναι το ίδιο και Ίσως καλύτερο. Ίσως είναι η ιδέα μου....

 

Εδώ στο σπίτι η Vodafone έχει full σήμα και η Cosmote χάλια. Στο 9 είχα 2 μπάρες και τώρα στο 10 έχω μια ,η συνομιλία μου όμως δεν έχει διακοπές..... Μπορεί να είναι η ιδέα μου !

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πληρωσει μεσω τραπεζης.οποτε ηταν λογιστικο το θεμα καθαρα.πως να πληρωσω online χωρις το φπα και χωρις να ξερουν αν υπαγομαι σε καθεστως φπα;;;;;;;

 

 

 

οκ τώρα που το διευκρίνησες....είναι λογικο

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς ;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τις ειδοποιήσεις τι κάνατε ? Εχεις το always on display ?
Αυτά και άλλα πολλά έπρεπε stock να τα δίνουν οι oem που τα βρίσκεις σε custom rom out of box.

 

c512ba9679634cd300c83942b53940f6.jpg

 

aa204af0f040feab7b307554f02b974a.jpg

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Δεν αγοράζει κάποιος Note για stock android.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις τι κάνατε ? Εχεις το always on display ?
Glimpse notification. Το έχω σε όλα τα Samsung. Απλά ανοίγει την οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις. Κάτι που θα έπρεπε να κάνει από μόνο του.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε ενα Galaxy watch να βρείτε την υγειά σας βρε!! :-D

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς ;

 

Sent from my SM-N975F using TapatalkΔεν αγοράζει κάποιος Note για stock android.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Θύμισε μου όταν έξω δύει ο ήλιος να σου πω καλημέρα!

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Glimpse notification. Το έχω σε όλα τα Samsung. Απλά ανοίγει την οθόνη όταν έρχονται ειδοποιήσεις. Κάτι που θα έπρεπε να κάνει από μόνο του.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω ήμουν από τους πρώτους υποστηρικτές του Glimpse notifications... Αλλα θα πρέπει να προχωράμε μπροστά...

Με την έλευση του S10+ που δεν είχε led notification υο glimpse notification ναι έκανε την δουλειά του αλλά δεν ηταν αρκετό και εκεί έρχεται το AODNOTIFY

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s10/themes/app-aodnotify-automatically-activate-t3933581

Αυτή η εφαρμογή είναι "must have"

Ας εξαιρέσουμε διάφορες ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις που έχει και ας παμε μόνο στα 2 πιο βασικά που καταναλώνουν και ελάχιστη μπαταρία (Δοκιμασμένο από εμένα στα επίπεδα του glimpse notifications)

1) Ανάβει την οθόνη οπότε δέχεστε κάποια ειδοποίηση για χρονικό διάστημα που εσείς επιθυμείτε μόνο για τις εφαρμογές που έχετε επιλέξει (δηλαδή ότι κάνει το glimpse notifications)

2)Με την λήψη ειδοποιήσης ενεργοποιεί την στοκ AOD οπότε μόλις σβήσει η οθόνη που άναψε μετην λήψη ειδοποιήσης θα βλέπετε την ειδοποίηση στην AOD και έχει επιλογή αν ενεργοποιήσετε την οθονη ή ξεκλειδώσετε το τηλέφωνο ή διαγράψετε την ειδοποίηση (εσείς διαλέγετε πως θα λειτουργήσει) αυτόματα απενεργοποιει την AOD...

Ουσιαστικά η AOD γίνετε το Led notification που δεν εχετε πλέον.

Εμένα στα στατιστικά η AOD συνεχώς ενεργοποιημενη έβγαζε περίπου 12% με 16%...με αυτή την εφαρμογή με πάρα πολλές ειδοποιήσεις που μπορεί να έκανα και 1 ώρα για κάποιες να τις δω η AOD δεν ξεπέρασε ποτέ το 4% και η εφαρμογή σαν εφαρμογή δεν την εβλεπα ποτέ στα στατιστικά μπαταρίας παρόλο που την βάζεις υποχρεωτικά στην παραβλεψη βελτιστοποιησεων μπαταρίας...

Για να έχει full χρήση της εφαρμογής υπάρχει νομίζω χρέωση 2,99...δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάπου η Full * δωρεάν *

Επίσης την εφαρμογή την είχα στο S10+ αλλα φαντάζομαι θα δουλεύει σωστά και στο Note 10 (+)

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τυπωνεις το χαρτι απο το taxis που λεει οτι υπαγεσαι σε καθεστως φπα, πληρωνεις 1049€ αφου εννοειται εχουν αφαιρεθει τα 100€της samsung και στο ταμειο σου δινουν τον φπα στο χερι σε μετρητα.τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε

 

Εγώ πάντως που έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά όταν πήγα στο κατάστημα να παραλάβω πλήρωσα κατευθείαν 845€ εκεί.

Σε ποια καταστήματα αν επιτρέπεται; Γιατί δε νομίζω ότι όλοι είναι ενημερωμένοι για αυτό. Από πότε ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί πριν 2 χρόνια πχ που αγόρασα το δικό μου δεν έγινε κάτι τέτοιο, έπρεπε να συμψηφιστεί αργότερα.

Edited by fandango
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια καταστήματα αν επιτρέπεται; Γιατί δε νομίζω ότι όλοι είναι ενημερωμένοι για αυτό. Από πότε ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί πριν 2 χρόνια πχ που αγόρασα το δικό μου δεν έγινε κάτι τέτοιο, έπρεπε να συμψιφηστεί αργότερα.

Ρε παιδιά χωρίς των ΦΠΑ πόσο βγαίνει;

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ η περισσότερη πήρατε aura glow;

Σε μαυρο.Αλλα δεν εχει σχεση με τα προηγουμενα ψιλοβαρετα μαυρα.Λειτουργει σαν καθρεφτης και συνεχως δειχνει αλλα χρωματα.Απλα πανεμορφο θα τολμησω να πω !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χωρίς των ΦΠΑ πόσο βγαίνει;

 

Κάνεις το ποσο που ειναι ÷ 1,24 , δηλαδή 1149÷1,24=926€, τοσο θα το παρεις το Note 10 Plus

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μαυρο.Αλλα δεν εχει σχεση με τα προηγουμενα ψιλοβαρετα μαυρα.Λειτουργει σαν καθρεφτης και συνεχως δειχνει αλλα χρωματα.Απλα πανεμορφο θα τολμησω να πω !!

 

Και γω σε μαύρο το πήρα και βλέπω μπλεδιζει κιόλας οντως πολυ ωραιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το ποσο που ειναι ÷ 1,24 , δηλαδή 1149÷1,24=926€, τοσο θα το παρεις το Note 10 Plus

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και γω σε μαύρο το πήρα και βλέπω μπλεδιζει κιόλας οντως πολυ ωραιο!!!

Oντως μπλεδιζει, καμια σχεση με του note 8.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εσύ μετάβαση απο Note 8 ?

Nαι και ειμαι ευχαριστημενος.Ειδικα με το θεμα της μπαταριας.Βεβαια εχω και μερικα μικρα παραπονα, οπως η ελειψη του led και του αισθητηρα καρδιακων παλμων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ η περισσότερη πήρατε aura glow;

 

Aura White. Παρατηρώ ότι κρύβει πολύ καλά τα δακτυλικά αποτυπώματα ( :lol: ).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Nαι και ειμαι ευχαριστημενος.Ειδικα με το θεμα της μπαταριας.Βεβαια εχω και μερικα μικρα παραπονα, οπως η ελειψη του led και του αισθητηρα καρδιακων

 

Θα συμφωνήσω και για τα 2 κατ αλλα η συσκευή τα σπάει!!! Λατρεύω τα στερεοφωνικά του ηχεία

Link to comment
Share on other sites

Nαι και ειμαι ευχαριστημενος.Ειδικα με το θεμα της μπαταριας.Βεβαια εχω και μερικα μικρα παραπονα, οπως η ελειψη του led και του αισθητηρα καρδιακων

 

Θα συμφωνήσω και για τα 2 κατ αλλα η συσκευή τα σπάει!!! Λατρεύω τα στερεοφωνικά του ηχεία

Ναι, άλλο επίπεδο ο ήχος.Και γενικά ποιο καλή συσκευή Πιστεύω ότι άξιζε η μετάβαση από το 8 το οποίο να πω ότι δεν το δίνω. Θα το κρατήσω σαν δεύτερο γιατί αξίζει πολλά ακόμα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...