Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αμα βαλω θηκη σιλικόνης την ξεκολλάει την μεμβάνη που έχει μπροστά? Και επίσης την λειτουργία οθόνης την έχετε φυσική η έντονη? Νομίζω έντονη πιο ωριαία
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δε βαζεις SwiftKey. Το πληκτρολόγιο της σαμσουνγκ απο τη SwiftKey το ειχε αγορασει, απλα θεμα δικο της επί της ουσίας είχε βαλει η σαμσουνγκ. Χακερ παλαιότερα ειχαν ανεβασει φωτο αρχεια απο το πληκτρολόγιο της Samsung που μεσα εγραφε ακομα SwiftKey.

Βέβαια στη συνέχεια το SwiftKey το αγόρασε η Microsoft και οχι η σαμσουνγκ όπως ηταν το αναμενόμενο. Anyway το SwiftKey είναι καλύτερο και δεν έχει διαφορά.

 

Καλησπερα και καλο απογευμα θα μπορουσες να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες καποιο υπερσυνδεσμο ισως να το δουμε και εμεις αυτο που λες ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..υπαρχει καποιος που το αγορασε και του ηρθε μετεπειτα κωδικος απο την cosmote για εκπτωση 100 ευρω...? αν ειναι ενδιαφερομαι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αμα βαλω θηκη σιλικόνης την ξεκολλάει την μεμβάνη που έχει μπροστά? Και επίσης την λειτουργία οθόνης την έχετε φυσική η έντονη? Νομίζω έντονη πιο ωριαία

Θηκη την περιμενω, ακομα δεν εχει ερθει και δεν ξερω πως θα ταιριαξει.Η μεμβρανη μπροστα δεν μου πολυαρεσει, εχω την εντυπωση οτι κοβει απο την ποιοτητα της οθονης και λεω να την βγαλω τελειως.Την εχω στο ''εντονη'' αλλα εχω πειραξει λιγο τις ρυθμισεις να ειναι στο φουλ ψυχρο.Το φυσικη ειναι ποιο νορμαλ νομιζω, λιγοτερο κορεσμενα τα χρωματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ντίνο 100% το Note 9 έχει χαμηλότερη ένταση στον ήχο και από s10 αλλά ακόμη και από s9. Και είμαι βέβαιος ότι έχει χαμηλότερη και από Note 10.Τα είχα όλα (εκτός του Note 10)και το λέω με σιγουριά.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Του note 10 το ηχειο ειναι σαφως πιο δυνατο!δεν συγκρινεται με το note 9

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Περί ηχείου παίδες, αναφέρομαι αποκλειστικά συγκριτικά μεταξύ vs S10+, μιας και υπάρχει στα χέρια μου.

Και ναι, τους S10+ είναι πιο καθαρό και πιο δυνατό. Όχι δραματικά αλλά είναι υπαρκτή η διαφορά.

 

Και κάτι για το κινητό. Έχω λατρέψει την "Έξυπνη επιλογή" του Spen. Μπορείς να επιλέξεις ένα κομμάτι που περιέχει έναν αριθμό τηλεφώνου, που όμως δεν είναι σε κείμενο αλλά σε μια φωτογραφία πχ. Το μετατρέπει σε κείμενο, το κάνεις αντιγραφή και μπορείς να καλέσεις τον αριθμό.

Πραγματικό επαγγελματικό εργαλείο. Σου λύνει τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

Περασα σημερα απο Πλαισιο και το ειδα,ομορφο,κοσμημα,αλλα το ζητημα με τη δονουμενη πλατη υπαρχει! Στο τερμα ο ηχος και η πλατη δονουταν για τα καλα ! Κατι δεν εκαναν καλα στη σαμυ...τεσπα,γουστα ειναι αυτα...για κινητο 1000αρικου δε το δικαιολογω...λογικα με θηκη δε θα το καταλαβαινεις.

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο 100% το Note 9 έχει χαμηλότερη ένταση στον ήχο και από s10 αλλά ακόμη και από s9. Και είμαι βέβαιος ότι έχει χαμηλότερη και από Note 10.Τα είχα όλα (εκτός του Note 10)και το λέω με σιγουριά.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Είχα την εντύπωση ότι του 9 ήταν πιο δυνατό. Αφού τα δοκιμάσεις Λάζαρε τότε έχεις εσύ δίκιο!

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλο απογευμα θα μπορουσες να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες καποιο υπερσυνδεσμο ισως να το δουμε και εμεις αυτο που λες ;

Στα γρήγορα που εκανα μια αναζήτηση βρηκα αυτο (υπάρχουν και καλύτερα με φωτο αποδείξεις αλλα θελει ψάξιμο τοσα χρόνια μετα).

 

 

Samsung licenses Swiftkey

Samsung Keyboard is actually "SwiftKey (TouchType Limited)" edition that has been themed for Samsung.

PROOF: Go to SETTINGS | LANGUAGE AND INPUT | SAMSUNG KEYBOARD SETTINGS (gear icon) | PREDICTIVE TEXT | PRIVACY POLICY

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52196972&postcount=9

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι τουμπανο αλλά η συμβίωση μαζί του τελείωσε πριν καν αρχίσει για οικονομικούς λόγους κυρίως γιατί πρέπει να κάνω άμεσα μια άλλη αγορά.Λίγο με την κάμερα δεν είδα αυτό το wow πχ στη λεπτομέρεια σε ζουμ δεν ηταν τοσο καθαρη η εικονα αλλα μάλλον δεν έκανα τις κατάλληλες ρυθμίσεις.Εύχομαι να το χαρείτε όλοι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια ήταν η διαδικασία; Κατάθεση στην τράπεζα πριν πας στο μαγαζί και στο ταμείο σου έδωσαν στο χέρι τον ΦΠΑ με επίδειξη κάποιου χαρτιού; Σε ποιο κατάστημα;

@vasilakis13 τελικά ποια η διαδικασία με τον ΦΠΑ;

Link to comment
Share on other sites

Τυπωνεις το χαρτι απο το taxis που λεει οτι υπαγεσαι σε καθεστως φπα, πληρωνεις 1049€ αφου εννοειται εχουν αφαιρεθει τα 100€της samsung και στο ταμειο σου δινουν τον φπα στο χερι σε μετρητα.τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά όταν πήγα στο κατάστημα να παραλάβω πλήρωσα κατευθείαν 845€ εκεί.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι διαθεσιμη η εφαρμογη 3D scanner στο Galaxy Store για οσους ενδιαφερονται.

Την κατέβασα. Έκανα μερικές δοκιμές αλλά δεν μου βγαίνει.. Το έχει κάνει κανείς να μας πει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε καποιος την προστατευτικη μεμβρανη να μας πει εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε καποιος την προστατευτικη μεμβρανη να μας πει εντυπωσεις

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το σκέφτομαι να την βγάλω. Μου φαίνεται ότι χάνει η ποιότητα της οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο πιστευω μια αποφαση ειναι

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να δούμε ποιος τολμηρός θα το κάνει πρώτος!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε s10+ δεν έχανε καθόλου η οθόνη. Την έβγαλα γιατί γέμισε γρατζουνιές. Μετά από 4 μήνες με τη μαμά μεμβράνη δεν κατάλαβα καμία διαφορά.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τυπωνεις το χαρτι απο το taxis που λεει οτι υπαγεσαι σε καθεστως φπα, πληρωνεις 1049€ αφου εννοειται εχουν αφαιρεθει τα 100€της samsung και στο ταμειο σου δινουν τον φπα στο χερι σε μετρητα.τουλαχιστον σε μενα ετσι εγινε

 

σε ποιο Μαγαζι-Μπακαλικο κανανε Αυτο το ''Μαγικο''?:lol:

 

παντου αφαιρειται το ΦΠΑ επιτοπου και τελος ...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα. Έκανα μερικές δοκιμές αλλά δεν μου βγαίνει.. Το έχει κάνει κανείς να μας πει;

 

Θελει μεγαλη προσπαθεια γιατι βγαζει συνεχως σφαλμα.Ενα αντικειμενο καταφερα να βγαλω αλλα δεν εντυπωσιαστηκα απο το αποτελεσμα.Υπαρχει αλλοιωση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε s10+ δεν έχανε καθόλου η οθόνη. Την έβγαλα γιατί γέμισε γρατζουνιές. Μετά από 4 μήνες με τη μαμά μεμβράνη δεν κατάλαβα καμία διαφορά.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Υπάρχει η μαμά μεμβράνη σαν ανταλλακτικό για αγορά;

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πληρωσει μεσω τραπεζης.οποτε ηταν λογιστικο το θεμα καθαρα.πως να πληρωσω online χωρις το φπα και χωρις να ξερουν αν υπαγομαι σε καθεστως φπα;;;;;;;

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...