Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι θέμα κινητού. Πρέπει ο αντάπτορας που θα πάρεις να έχει δικό του DAC για να κάνει convert το ψηφιακό σήμα σε αναλογικό. Μεγάλο φάουλ της Sammy...

 

Note 10+

Αν εχει κανείς κανένα link απο κατάλληλο τετοιο μετατροπέα να ξερει ο κοσμος τι θα αγοραζει και ποσο εχει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εγω γενικα πολυ ευχαριστημενος!Μια ερωτηση εχω σε παρακαλω.Η μεμβρανη της samsung αδικει την οθονη ἠ μου φαινεται??Το διαπιστωσες και εσυ??Ρωταω γιατι ειμαι στο παρα 1 για να την αφαιρεσω.
Αν και για μεμβράνη είναι εξαιρετική, δεν συγκρίνεται με το Dome.

Η διαύγεια του Dome και η αίσθηση του, πλησιάζει το αυθεντικό τζαμί της συσκευής.

Χθες που το έβαλα, το τοποθέτησα δίπλα σε ένα άλλο note 10+ με εργοστασιακή μεμβράνη και είναι ορατή η διαφορά με γυμνό μάτι.

Αν εξαιρέσεις το υψηλό κόστος του, είναι ότι καλύτερο υπάρχει για προστασία κινητού.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Αν και για μεμβράνη είναι εξαιρετική, δεν συγκρίνεται με το Dome.

Η διαύγεια του Dome και η αίσθηση του, πλησιάζει το αυθεντικό τζαμί της συσκευής.

Χθες που το έβαλα, το τοποθέτησα δίπλα σε ένα άλλο note 10+ με εργοστασιακή μεμβράνη και είναι ορατή η διαφορά με γυμνό μάτι.

Αν εξαιρέσεις το υψηλό κόστος του, είναι ότι καλύτερο υπάρχει για προστασία κινητού.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Oκ, καταλαβα.Εχεις καποιο λινκ σε παρακαλω για να δω την μεμβρανη που εβαλες??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει κανείς κανένα link απο κατάλληλο τετοιο μετατροπέα να ξερει ο κοσμος τι θα αγοραζει και ποσο εχει.
Εγώ προσωπικά δεν έχω. Παρόμοιο θέμα υπάρχει και στο XDA και κάποιοι είπαν να αγοράσει τον αντάπτορα της Sammy. Εγώ εδώ Ελλάδα δεν έχω δει σε κάποιο μαγαζί....

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Oκ, καταλαβα.Εχεις καποιο λινκ σε παρακαλω για να δω την μεμβρανη που εβαλες??
Εγώ συνήθως τα αγοράζω από Amazon.

Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα οι τιμές είναι απαγορευτικές για κάποια αξεσουάρ της Dome.

Τώρα το αγόρασα από το mozik

Επισυνάπτω το link.

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/prostasia-kiniton/tempered-glass?attributes=samsung-galaxy-note-10-plus

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως τα αγοράζω από Amazon.

Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα οι τιμές είναι απαγορευτικές για κάποια αξεσουάρ της Dome.

Τώρα το αγόρασα από το mozik

Επισυνάπτω το link.

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/prostasia-kiniton/tempered-glass?attributes=samsung-galaxy-note-10-plus

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Αγορά του Dome πάντα να κάνετε από Amazon. Σε περίπτωση που σπάσει σου κάνουν refund όλο το ποσό ακόμη και τα μεταφορικά. Εμένα μου είχαν ζητήσει να το στείλω πίσω αλλά τους είπα ότι θέλει κάπου στα 20 ευρώ και μου είπαν να το κρατήσω. Μετά το κάνεις register στη σελίδα της Dome και αγοράσεις ανταλλακτικό τζαμί με 9 ευρώ (τόσο ήταν στο note 9)

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνήθως τα αγοράζω από Amazon.

Δυστυχώς το τελευταίο διάστημα οι τιμές είναι απαγορευτικές για κάποια αξεσουάρ της Dome.

Τώρα το αγόρασα από το mozik

Επισυνάπτω το link.

https://www.mozik.gr/axesouar-kiniton/prostasia-kiniton/tempered-glass?attributes=samsung-galaxy-note-10-plus

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Μίλησα με τα παιδιά στο mozik, και μου είπαν ότι την τοποθετούν κιόλας. Οπότε και εγώ ετοιμάζομαι να την περάσω. Είχε ακουστεί στο s10+ πολλά παράπονα μετά από σχεδόν έναν μήνα χρήσης στα το dome. Ελπίζω να μην έχουμε τα ίδια και εδώ μετά από εύλογο χρονικό διάστημα.

Στα άλλα να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με την παρουσίαση της συσκευής.

Θα ήθελα καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία όσον αφορά κυρίως το stand by, αλλά από την άλλη μία βαριά ημέρα την έχει.

Από βδομάδα θα την δοκιμάσω και με διπλή κάρτα να δω τι ψάρια πιάνει από χρόνους και εκεί.

 

Note 10+

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τα παιδιά στο mozik, και μου είπαν ότι την τοποθετούν κιόλας. Οπότε και εγώ ετοιμάζομαι να την περάσω. Είχε ακουστεί στο s10+ πολλά παράπονα μετά από σχεδόν έναν μήνα χρήσης στα το dome. Ελπίζω να μην έχουμε τα ίδια και εδώ μετά από εύλογο χρονικό διάστημα.

Στα άλλα να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με την παρουσίαση της συσκευής.

Θα ήθελα καλύτερη διαχείριση στην μπαταρία όσον αφορά κυρίως το stand by, αλλά από την άλλη μία βαριά ημέρα την έχει.

Από βδομάδα θα την δοκιμάσω και με διπλή κάρτα να δω τι ψάρια πιάνει από χρόνους και εκεί.

 

Note 10+

Με το S10 plus τα είχα ακούσει και τα είχα δει τα προβλήματα. Δυστυχώς το Dome λόγω της κυρτοτητας του τζαμιού εμφανίζει κάποια θέματα που προκύπτουν κυρίως από μη συμβατές θήκες. Χωρίς υπερβολές, έχω τοποθετήσει πάνω από 20 τζαμακια της Dome και τα περισσότερα προβλήματα προηλθαν από θήκες που είναι πολύ κοντά στο τζαμί.

Όσο αφορά το δακτυλικό, σε σχέση με το S10 plus του αδερφού μου εγώ είδα σημαντική βελτίωση στην απόκριση και ταχύτητα.

Ελπίζω να μην είναι κάτι εφήμερο και να έχει διάρκεια.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Με το S10 plus τα είχα ακούσει και τα είχα δει τα προβλήματα. Δυστυχώς το Dome λόγω της κυρτοτητας του τζαμιού εμφανίζει κάποια θέματα που προκύπτουν κυρίως από μη συμβατές θήκες. Χωρίς υπερβολές, έχω τοποθετήσει πάνω από 20 τζαμακια της Dome και τα περισσότερα προβλήματα προηλθαν από θήκες που είναι πολύ κοντά στο τζαμί.

Όσο αφορά το δακτυλικό, σε σχέση με το S10 plus του αδερφού μου εγώ είδα σημαντική βελτίωση στην απόκριση και ταχύτητα.

Ελπίζω να μην είναι κάτι εφήμερο και να έχει διάρκεια.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ένας φίλος με S10+ μου είπε ότι στην αρχή δούλευε σωστά το δαχτυλικό με το dome . Τα προβλήματα ξεκίνησαν όταν πήρε update ο fingerprint sensor.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αν και για μεμβράνη είναι εξαιρετική, δεν συγκρίνεται με το Dome.

Η διαύγεια του Dome και η αίσθηση του, πλησιάζει το αυθεντικό τζαμί της συσκευής.

Χθες που το έβαλα, το τοποθέτησα δίπλα σε ένα άλλο note 10+ με εργοστασιακή μεμβράνη και είναι ορατή η διαφορά με γυμνό μάτι.

Αν εξαιρέσεις το υψηλό κόστος του, είναι ότι καλύτερο υπάρχει για προστασία κινητού.

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

Ειναι απλό. Οτι πληρώσεις παίρνεις. Το Whitestone Dome Glass, με διαφορά είναι το καλύτερο γυαλί.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος με S10+ μου είπε ότι στην αρχή δούλευε σωστά το δαχτυλικό με το dome . Τα προβλήματα ξεκίνησαν όταν πήρε update ο fingerprint sensor.

 

Note 10+

Κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν θυμάμαι που, ότι είναι καλύτερο όταν βάλεις Dome να περάσεις το ίδιο δάκτυλο δύο φορές.

Είναι πιο αποτελεσματική και ακριβής η όλη διαδικασία.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Εχετε χρησιμοποιησει ανταπτορα jack σε usb c?

Εχω εναν Huawei και δυστυχως συνδεοντας με αυτο το κινητο δεν βλεπει καν τα ακουστκα!

Αραγε φταιει ο ανταπτορας?Να παρω αλλον?

Να ειναι θεμα software?

Ευχαριστω.

 

Είναι θέμα κινητού. Πρέπει ο αντάπτορας που θα πάρεις να έχει δικό του DAC για να κάνει convert το ψηφιακό σήμα σε αναλογικό. Μεγάλο φάουλ της Sammy...

 

Note 10+

Τσεκαρετε αυτο, https://www.amazon.co.uk/Soditer-Adapter-Headphone-Realtek-Earphone/dp/B07MHH14M5/ref=sr_1_19?keywords=usb+c+headset+dac&qid=1567074983&s=gateway&sr=8-19 το σκεφτομουν για oneplus αλλα απο τη στιγμη που δουλευουν και χωρις ενσωματωμενο dac προτιμησα το παρακατω type c ακουστικα που δουλευει αψογα και με το ipad μιας και adaptor δεν μου καθεται καλα να εχωhttps://www.amazon.co.uk/Acessorz-Earphones-Cancelling-Headphones-Compatible/dp/B07PH6FFJT/ref=sr_1_17?keywords=usb+c+headset&qid=1567074945&s=gateway&sr=8-17

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι για αγορα ...αν και εχω το note 9 ....να κανω δύο σοβαρές ερωτησεις?:rolleyes:

 

Aura Glow ή aura black:p

 

ομολογω οτι κλεινω προς το μαυρο....λογω οτι λενε οτι μπλεδιζει κιολας....

 

256 ή 512 μιας και η διαφορα ειναι μικρή και λογω του οτι δεν εχει ξεχωριστα θηκη για sd:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε αυτο, https://www.amazon.co.uk/Soditer-Adapter-Headphone-Realtek-Earphone/dp/B07MHH14M5/ref=sr_1_19?keywords=usb+c+headset+dac&qid=1567074983&s=gateway&sr=8-19 το σκεφτομουν για oneplus αλλα απο τη στιγμη που δουλευουν και χωρις ενσωματωμενο dac προτιμησα το παρακατω type c ακουστικα που δουλευει αψογα και με το ipad μιας και adaptor δεν μου καθεται καλα να εχωhttps://www.amazon.co.uk/Acessorz-Earphones-Cancelling-Headphones-Compatible/dp/B07PH6FFJT/ref=sr_1_17?keywords=usb+c+headset&qid=1567074945&s=gateway&sr=8-17
Εγώ χρησιμοποιώ τα ασύρματα της Samsung εδώ και 1,5 χρόνο περίπου. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα έναν αντάπτορα να υπάρχει σε περίπτωση που χρειαστεί. Όταν δώσω παραγγελία για το Dome Θα τον αγοράσω.

 

Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ τα ασύρματα της Samsung εδώ και 1,5 χρόνο περίπου. Η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα έναν αντάπτορα να υπάρχει σε περίπτωση που χρειαστεί. Όταν δώσω παραγγελία για το Dome Θα τον αγοράσω.

 

Note 10+

Και εγω εχω μια ντουζινα ασυρματα αλλα ενα ζευγαρι ενσυρματα πρεπει να εχεις για οποιοδηποτε λογο πχ σπιτι εμενα με βολευει ενσυρματα παρα ασυρματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

επειδη ετοιμαζομαι για αγορα ...αν και εχω το note 9 ....να κανω δύο σοβαρές ερωτησεις?:rolleyes:

 

 

 

Aura Glow ή aura black:p

 

 

 

ομολογω οτι κλεινω προς το μαυρο....λογω οτι λενε οτι μπλεδιζει κιολας....

 

 

 

256 ή 512 μιας και η διαφορα ειναι μικρή και λογω του οτι δεν εχει ξεχωριστα θηκη για sd:rolleyes:

Το aura glow μπορείς να το κάνεις black όμως, το αντίθετο όχι! :-D Εγώ πάντως δεν το μετάνιωσα.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το λευκο ειναι πολυ ομορφο!στο dome δηλαδη δεν θα εχουμε θεμα με samsung θηκη?τοποθετηση ειναι ευκολη?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα γούστου πιστεύω το χρώμα. Εγώ είδα από κοντά και τα 3 χρώματα και μου άρεσε το μαύρο που δεν είναι ακριβώς μαύρο. Κάνει μια μπλε απόχρωση και γενικά μου άρεσε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η μετάβαση από pixel 3xl στο note 10+ αξίζει; Είχε πριν κάνεις το pixel ; Αρχίζω και το σκέφτομαι .αλλά περίμενω το android 10 που θα σκάσει δευτερα η τρίτη στης 22.00 και μετά χι χι
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του note 10 plus και πρώην χρήστης Mate 20 pro. Έχοντας και τα 2 κινητά για ένα διάστημα παρατήρησα ότι η πολυδιαφημισμενη οθόνη του note, είναι λιγότερο φωτεινή από αυτή του Huawei, εκτός απόια περίπτωση σήμερα όπου κάτω από τον Ηλιο ξαφνικά έγινε πιο φωτεινή του note και έφτασε στα επίπεδα του mate 20 pro. Αυτό δυστυχώς κράτησε μόνο για 5 λεπτά.

 

* στη ρύθμιση αυτόματης φωτεινότητας πάντα έδειχνε ότι είναι τέρμα.

 

Ξέρει κανείς εάν γίνεται να ρυθμιστεί κάπως αυτό? Προφανώς είναι κάποια ασφάλεια υποθέτω για περίπτωση υπερθέρμανσης.

www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του note 10 plus και πρώην χρήστης Mate 20 pro. Έχοντας και τα 2 κινητά για ένα διάστημα παρατήρησα ότι η πολυδιαφημισμενη οθόνη του note, είναι λιγότερο φωτεινή από αυτή του Huawei, εκτός απόια περίπτωση σήμερα όπου κάτω από τον Ηλιο ξαφνικά έγινε πιο φωτεινή του note και έφτασε στα επίπεδα του mate 20 pro. Αυτό δυστυχώς κράτησε μόνο για 5 λεπτά.

 

* στη ρύθμιση αυτόματης φωτεινότητας πάντα έδειχνε ότι είναι τέρμα.

 

Ξέρει κανείς εάν γίνεται να ρυθμιστεί κάπως αυτό? Προφανώς είναι κάποια ασφάλεια υποθέτω για περίπτωση υπερθέρμανσης.

Στα κινητα της η σαμσουνγκ έχει συνήθως ενα μηχανισμό οπου οι οθόνες κατω απο τον ηλιο ξεπερνουν τη μέγιστη αναγραφόμενη φωτεινότητα.. Απλα αυτό συμβαίνει για λιγο. Ο σκοπός ειναι να δεις καλύτερα κατω απο τον ηλιο και οχι να έχεις μόνιμα τοσο υψηλή φωτεινότητα που ριχνει μπαταρία πολύ, συν μειωση διάρκειας ζωης οθονης, συν αύξηση θερμοκρασίας.

Δεν ξέρω αν με ροοτ υπάρχει κάποιος τρόπος να αυξήσεις μονιμα τοσο πολυ τη φωτεινότητα, και δεν το ξερω γιατί δεν το εχω ψαξει μιας και το θεωρώ άσκοπο να το κανεις. Μονο μειον θα εχεις. Όπως είπα μονο προβλήματα θα εχεις. Η χρησιμότητα είναι να συμβαίνει για πολύ λιγο, και αυτο ηδη δουλευει.

Και εγω ποιο πίσω εχω γράψει οτι δε με ενθουσίασε η φωτεινότητα καθώς ειναι ιδια με του νοτε 8 σε αμεση σύγκριση που τα εκανα, και θα περίμενα κάποια εστω μικρή βελτίωση. Για το mate 20 δεν ξερω, πιθανόν να εχει μεγαλυτερη φωτεινότητα, ας γράψουν οι κατοχοι., Γενικά πάντως καλη είναι η φωτεινότητα, δεν προβληματιζει νομίζω, απλα πάντα εχθρός του καλου είναι το καλύτερο.

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δουλεύει για λίγο, απλά με το mate 20 pro που είχα είναι σημαντικά πιο φωτεινή και αυτό είναι χρήσιμο όταν είσαι έξω και έχει ήλιο.
www.τσιγαρο-ηλεκτρονικο.gr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι δουλεύει για λίγο, απλά με το mate 20 pro που είχα είναι σημαντικά πιο φωτεινή και αυτό είναι χρήσιμο όταν είσαι έξω και έχει ήλιο.

Οσο φωτεινοτερη, τοσο καλύτερα, δε νομιζω να διαφωνεί κανενας σε αυτο.

Αν κατάλαβες τι γραφω πάντως, κατω απο τον ηλιο ανεβαίνει και η οθονη του νοτε παραπάνω, οπότε παλι βλέπεις κατω απο τον ηλιο. Ειναι λογικα διαφορετικη πολιτικη απο τις 2 εταιρείες.

Η huawei σου δινει πάντα το μάξιμουμ ενω η σαμσουνγκ εχει ενα ειδος κοφτη, και αφήνει το πραγματικό μαξιμουμ μόνο οταν ειναι απολύτως απαραίτητο (όπου υπάρχει μεγάλη φωτεινότητα πχ κατω απ τον ηλιο). Ητε αρέσει σε κάποιον ητε όχι, ετσι εχουν τα πράγματα και δεν αλλάζουν..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του note 10 plus και πρώην χρήστης Mate 20 pro. Έχοντας και τα 2 κινητά για ένα διάστημα παρατήρησα ότι η πολυδιαφημισμενη οθόνη του note, είναι λιγότερο φωτεινή από αυτή του Huawei, εκτός απόια περίπτωση σήμερα όπου κάτω από τον Ηλιο ξαφνικά έγινε πιο φωτεινή του note και έφτασε στα επίπεδα του mate 20 pro. Αυτό δυστυχώς κράτησε μόνο για 5 λεπτά.

 

* στη ρύθμιση αυτόματης φωτεινότητας πάντα έδειχνε ότι είναι τέρμα.

 

Ξέρει κανείς εάν γίνεται να ρυθμιστεί κάπως αυτό? Προφανώς είναι κάποια ασφάλεια υποθέτω για περίπτωση υπερθέρμανσης.

 

Μονο στη ρυθμιση "αυτοματο" συμβαινει και εφοσον το αποφασισει ο αισθητηρας.Εαν απενεργοποιησεις το αυτοματο και βαλεις τερμα την μπαρα δεν θα σου δωσει

Τοσο ψηλα επιπεδα.Εκει δουλευει χαμηλοτερα γιατι μπορει να το αφησει μονιμα ο κατοχος τερμα ψηλα με αποτελεσμα να δουλευει στο 70-80% .

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...