Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μην υπαρχει παρανοηση τα ποσοστα δειχνουν οταν δεν λειτουργουμε την συσκευη σε τι κατασταση υπνου ερχεται .Οσο μικροτερο το ποσοστο τοσο πιο γρηγορη καταναλωση εχει.Αυτο σημαινει οτι τρεχουν διεργασιες στο παρασκηνιο και δεν αφηνουν τον επεξεργαστη με αποτελεσμα να δουλευει συνεχεια.

Αρα δεν χρειαζεται να γκρινιαζουμε κατανοουμε τι γινεται.Απο κει και περα ο καθενας πραττει αναλογα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε ρε παιδια το cpu spy κοιταξτε τι deep sleep εχετε και εαν ειναι προβληματικο καντε στα γρηγορα οτι εγραψα στο παραπανω ποστ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενταξει εισαι στο οριο να εχεις την αισθηση οτι μπορει να σου τρωει γρηγορα την μπαταρια:p

 

82% μου εβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να μην εχει τετοια θεματα με το standby απλα πηγαινε σε stock android συσκευη βλεπε Oneplus/pixel και τελος.

 

Δυστηχως παντα οι συσκευες με δικα τους Android skins ειχαν τετοια θεματα.

Θυμαμαι και ο Linus ειχε ανεβασει παλιοτερα video που το ανεφερε αυτο,οτι δεν ηξερε δηλαδη τι του ετρωγε την μπαταρια στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω το μικρόβιο την συσκευή την αγόρασα για δοκιμή.

Τα πιο πολλά έχουν γραφτεί για τη συσκευή από πολλούς και τα θέματα που είχα αναφέρει πριν καιρό στο Vs με το OnePlus 7pro υπάρχουν.

 

Προσπαθώ να καταλάβω γιατί η συσκευή στην αναμονή τρώει πολύ μπαταρία και ανακάλυψα ότι το deep sleep αργεί πολύ να ξεκινήσει.

Δείτε παρακάτω μέσα σε σχεδόν μια ώρα, deep sleep στο 50%.

 

Το S10+ μου στην ίδια ώρα είχε deep sleep 90%.

 

Το S10+ με τον περσινό εξυνος αλλά με αρκετά updates... Θέλω να πιστεύω ότι το θέμα θα λυθεί στις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Γιωργο τα εχουμε πει πολλες φορες. Samsung + μπαταρια ειναι ασυμβατες εννοιες. Βεβαια, ακομα κι ετσι εχει καλυτερη μπαταρια απο το 7 προ που αντικαθιστας (σε sot δηλαδη -γιατι σε standby υπερτερει το 7προ).

Btw, προβλεπω σε 1,5 μηνα να χαιρετας και να πας σε 7Τ προ, οποτε μην αγχωνεσαι ιδιαιτερα. Λιγη υπομονη θελει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Ενταξει εισαι στο οριο να εχεις την αισθηση οτι μπορει να σου τρωει γρηγορα την μπαταρια:p

 

Έκανα άλλη μία δοκιμή και το άφησα για περισσότερη ώρα, στο 84% είμαι με το Accubattery pro.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα άλλη μία δοκιμή και το άφησα για περισσότερη ώρα, στο 84% είμαι με το Accubattery pro.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρα .Ετσι οταν θα υπαρχει προβλημα 1 φορα καθε 15 μερες κανουμε τα παραπανω που εγραψα και θα συνερχεται.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα .Ετσι οταν θα υπαρχει προβλημα 1 φορα καθε 15 μερες κανουμε τα παραπανω που εγραψα και θα συνερχεται.
Καλημέρα, ευχαριστούμε πολύ για τα tips! Να πω ότι η δοκιμή έγινε με τα πάντα και όλους τους συγχρονισμούς ανοιχτούς συν την σύνδεση με smartwatch. Να πω για άλλη μια φορά ότι εγώ προσωπικά βλέπω τεράστια διαφορά στην διαχείριση μπαταρίας από το note 9.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε καντε ενα μικρο τρικ:p

Πριν τον υπνο το βραδυ βαλτε το στην λειτουργια μετρια εξοικονομηση ενεργειας.

Μπειτε recovery καντε wipe cache partitiom και reboot

Αφηστε να φορτισει ολη νυχτα.

Οταν ξυνηστε το πρωι βαλτε το ξανα στην αρχικη νορμαλ λειτουργια και ολα καλα.

Θα συνελθει το deep sleep:rolleyes:

 

Γενικα οταν το deep sleep ειναι απο 70% και πανω τοτε μπορουμε να πουμε οτι ειναι καλη η διαχειριση της.

Ευχαριστούμε. Πολύ χρήσιμο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τ πράγματα σήμερα, δεύτερη μέρα.

Όλο το βράδυ στο κομοδίνο, ανοιχτά όλα και 83% deep sleep. Έκαψε 6% μπαταρία μέσα σε 7 ώρες και 46 λεπτά.23b612f44601131bde9ace60715dc120.jpg

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή πρέπει να είναι η αγορασμένη η φουλ έκδοση; θέλει ρουτ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή πρέπει να είναι η αγορασμένη η φουλ έκδοση; θέλει ρουτ;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνει και η free τη δουλειά της.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει διπλα απο την καμερα στην οθόνη που αναβοσβήνει μια τελίτσα μερικές φορές? Αισθητήρας ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Κάνει και η free τη δουλειά της.
Έβαλα τηνfree στο note 9 αλλά δεν μου δίνει στατιστικά Μόνο ταχύτητες επεξεργαστή

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμισεις της καμερας για φωτογραφια???μονο για βιντεο βλεπω αλλαγη αναλυσης Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε παρατηρήσει διπλα απο την καμερα στην οθόνη που αναβοσβήνει μια τελίτσα μερικές φορές? Αισθητήρας ειναι?

 

Ειναι ο proximity αισθητηρας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις απο Linux για Android??Θα ηθελα να το χρησιμοποιησω στο κινητο σε συνδιασμο με συνδεση σε λαπτοπ μεσω dex.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστικο για κλησεις εχει η δεν εχει τελικα;διαβασα οτι ειναι μεσω οθονης με μικροδονησεις.

εχει καλη ποιοτητα ακουγεται καλα ο αλλος η πιο χαμηλα σε σχεση με ν9 κτλ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ακουστικο για κλησεις εχει η δεν εχει τελικα;διαβασα οτι ειναι μεσω οθονης με μικροδονησεις.

 

εχει καλη ποιοτητα ακουγεται καλα ο αλλος η πιο χαμηλα σε σχεση με ν9 κτλ;

Έχει ακουστικό, μια χαρά ακούγεται.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως για οσους το γλυκοκοιτανε....ο Κωτσοβολος το εχει με δωρο το ΦΠΑ!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλος,το περιμενω και γω και γιαυτο ρωταω
Τίποτα, ναι το θυμάμαι. Άντε υπομονή με την αναμονή. Με το καλό να παραλάβεις.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κριμα προχτες το πληρωσα 1149 +100 ευρω διαχ εξοδα.και ακομα δεν ξερω ποτε θα το παρω

που να ξερα να γλυτωνα μια 200σαρα

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

κριμα προχτες το πληρωσα 1149 +100 ευρω διαχ εξοδα.και ακομα δεν ξερω ποτε θα το παρω

Υπομονή φίλε μου, αξίζει, είναι κινηταρα θα την ευχαριστηθείς!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...