Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις παρέλαβα κι εγώ από Public Καλαμάτας, χρωματάκι Aura Glow.

Το απογευματάκι έχει στήσιμο μετά τη δουλειά.

Καλοριζικο ισως και να σαι απο τους τυχερους εδω μεσα που το πηρε πρωτος πρωτος. Αν μπορεις και θες ανεβασε εικονες απο το κουτι του και απο την συσκευη να την δουμε να γλυκαθουμε αφου εμεις θα περιμενουμε για αλλες 2 μερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα και εγώ glow 256/12

Το πρωί unboxing και βίντεο

Καλοριζικο και σε σενα γνωστε Γιωργο απο τα παλια (επι εποχη Note 7 σε γνωριζω εσενα ρε μπαγιατσα μπορει να σαι ο μονος ελληνας που πηρε το Note 7 και το εκανε

)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν και μένα απο Κωτσόβολο Τρικάλων να πάω να το παραλάβω...είμαι στη δουλειά και περιμένω πως και πως.
Link to comment
Share on other sites

Οθονάρα, αναμενόμενο βέβαια, αλλά αυτό το σχεδόν 92% screen to body ratio πρέπει να το δεις για να το πιστέψεις!!

 

Το Glow δε χρυσαφίζει, αντιθέτως ασημίζει.

 

Επιβλητικό και τεράστιο όπως αρμόζει σε ένα Note. Φανταστικό design που είναι τετραγωνισμένο. Πλέον είναι τόσο λεπτά τα πλαινα bezel που δεν έχουν βάλει προστατευτικό αυτοκόλλητο.

 

Βάρος, δε το νιώθεις βαρύ στο χέρι. Απορώ οι μηχανικοί πως καταφέρουν σε τέτοιο μέγεθος και με πενάκι να κρατήσουν το βάρος κάτω από 200 γραμμάρια! Kudos to them!

 

Το δακτυλικό θέλει συνήθεια γιατί έχει μεταφερθεί πιο ψηλά σε σχέση με το S10+. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να το βρω με την πρώτη.

 

Η selfie κλασσικά πολύ μικρότερη και διακριτική από το S10+.

 

Το power button μαγικό στη θέση που είναι για εμάς τους αριστερόχειρες.

 

Πενάκι ακόμη δεν έχω προλάβει να δουλέψω.

 

 

Έχω 2 ερωτήσεις όμως που δεν είχα ποτέ ξανά σε οποιοδήποτε άλλο Samsung:

 

1) Στο S10+ όταν πατούσα παρατεταμένα ένα φωνήεν εμφανιζόταν το τονιζόμενο του. Πλέον αυτό δε γίνεται. Κι έτσι δε μπορώ να βάλω και διαλυτικά. Είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει;

 

2) Πως στο καλό παίρνουμε τώρα screenshot χωρίς την παλάμη; Με ποια κουμπιά; Με το power και το volume down γιοκ.

aa5caeddff1c6e5b1576910b86bb95ce.jpg

Edited by bill_viper

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Την προστασια οθονης την εβγαλες?ειναι οπως οι παλιοτερες ή δεν την καταλαβαινεις και μπορεις να την αφησεις επανω?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Οθονάρα, αναμενόμενο βέβαια, αλλά αυτό το σχεδόν 92% screen to body ratio πρέπει να το δεις για να το πιστέψεις!!

 

Το Glow δε χρυσαφίζει, αντιθέτως ασημίζει.

 

Επιβλητικό και τεράστιο όπως αρμόζει σε ένα Note. Φανταστικό design που είναι τετραγωνισμένο. Πλέον είναι τόσο λεπτά τα πλαινα bezel που δεν έχουν βάλει προστατευτικό αυτοκόλλητο.

 

Βάρος, δε το νιώθεις βαρύ στο χέρι. Απορώ οι μηχανικοί πως καταφέρουν σε τέτοιο μέγεθος και με πενάκι να κρατήσουν το βάρος κάτω από 200 γραμμάρια! Kudos to them!

 

Το δακτυλικό θέλει συνήθεια γιατί έχει μεταφερθεί πιο ψηλά σε σχέση με το S10+. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να το βρω με την πρώτη.

 

Η selfie κλασσικά πολύ μικρότερη και διακριτική από το S10+.

 

Το power button μαγικό στη θέση που είναι για εμάς τους αριστερόχειρες.

 

Πενάκι ακόμη δεν έχω προλάβει να δουλέψω.

 

 

Έχω 2 ερωτήσεις όμως που δεν είχα ποτέ ξανά σε οποιοδήποτε άλλο Samsung:

 

1) Στο S10+ όταν πατούσα παρατεταμένα ένα φωνήεν εμφανιζόταν το τονιζόμενο του. Πλέον αυτό δε γίνεται. Κι έτσι δε μπορώ να βάλω και διαλυτικά. Είναι κάποια ρύθμιση που μου ξεφεύγει;

 

2) Πως στο καλό παίρνουμε τώρα screenshot χωρίς την παλάμη; Με ποια κουμπιά; Με το power και το volume down γιοκ.

aa5caeddff1c6e5b1576910b86bb95ce.jpg

 

Καλοριζικο φιλε μου αφου το πηρες απο τους πρωτους καλο δουλευτω.

Εμεις θα αναμενουμε την παρασκευη οπου και ειναι κοντα επιτελους !!!!!!!!!! Ευχομαι να μην πουν απο Σαββατο ΄η ακομα χειροτερα απο Δευτερα θα τα δινουμε γιατι θα τους τα χωσω χοντρα θα τους πω καλα γιατι καποιοι το παραλαβαν 2 μερες πριν τι ειναι αυτοι οι εξυπνοι της παρεας ;

https://9to5google.com/2019/08/20/galaxy-note-10-take-screenshot/

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Την προστασια οθονης την εβγαλες?ειναι οπως οι παλιοτερες ή δεν την καταλαβαινεις και μπορεις να την αφησεις επανω?

 

Σαν της σειρας 10 είναι, οποτε την αφηνεις μια χαρα προσωρινα. Βεβαια, με τη χρηση της γραφιδας θα γδαρθεί στο λεπτο, αλλα για προσωρινα καλα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο ισως και να σαι απο τους τυχερους εδω μεσα που το πηρε πρωτος πρωτος. Αν μπορεις και θες ανεβασε εικονες απο το κουτι του και απο την συσκευη να την δουμε να γλυκαθουμε αφου εμεις θα περιμενουμε για αλλες 2 μερες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοριζικο και σε σενα γνωστε Γιωργο απο τα παλια (επι εποχη Note 7 σε γνωριζω εσενα ρε μπαγιατσα μπορει να σαι ο μονος ελληνας που πηρε το Note 7 και το εκανε

)

 

Απο τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι της τεχνολογίας. Τα σχεδόν στο σύνολο σκουπίδια που κυκλοφορούσαν οι εταιρίες έχουν μετατραπεί σε υπερσυσκευες που απλά ψάχνουμε τις λεπτομερειες για το ποιο υπερέχει ελάχιστα.

Προσωπικά απολαμβάνω πλέον όλες τις ναυαρχίδες πού κυκλοφορούν και φέτος για πρώτη φορά θα προβώ σε αγορά και διακράτηση όλων των μεγάλων (Note 10+ mate 30 pro, iPhone 11)

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμισω οτι και το Note10 θα φοραει τον ultrasonic αισθητηρα οπως και το S10+ που σημαινει οτι το δακτυλικο θα δουλευει ειτε με screen protectors ή με κανα Dome.

Κοινως αν δεν αλλαξε κατι απο το S10+,τα τζαμακια(tempered glass)δεν λειτουργου με τον εν λογω αισθητηρα.

Link to comment
Share on other sites

Απο τότε έχει κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι της τεχνολογίας. Τα σχεδόν στο σύνολο σκουπίδια που κυκλοφορούσαν οι εταιρίες έχουν μετατραπεί σε υπερσυσκευες που απλά ψάχνουμε τις λεπτομερειες για το ποιο υπερέχει ελάχιστα.

 

Προσωπικά απολαμβάνω πλέον όλες τις ναυαρχίδες πού κυκλοφορούν και φέτος για πρώτη φορά θα προβώ σε αγορά και διακράτηση όλων των μεγάλων (Note 10+ mate 30 pro, iPhone 11)

 

 

 

Xaxaxaxa

Μια από τα ίδια και εδώ Γιώργο. Της καλησπερες μου!!!

 

 

Νίκος Mate 20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το σετάρει ας δει λίγο αυτό που ρώτησα παραπάνω με το πληκτρολόγιο γιατί αρχίζει να μου σπάει τα νεύρα..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

540€ που δίνει το Public για το S10+ είναι ακριβώς το ίδιο με τα 600$ της Αμερικής.

 

Με τιμολόγιο και επιστροφή του S10+ μου βγαίνει 490€. Σε αυτή τη τιμή το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για day 1.

Ναι αλλά έχεις δώσει αλλά τόσα για το προηγούμενο...

Απλά το λέω...

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι χαρτί πρέπει να πάω για να κόψω τιμολόγιο; αν θυμάμαι καλά πρέπει να μπω στο taxis και να εκτυπώσω κάτι στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Παραλαβή σήμερα από κατάστημα public νέας Ερυθραίας το 512gb aura black

 

αρα υπαρχουν τα 512!!!!!!ομορφαααααααα

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Θα πας προσωποποιημενη πληροφορηση επανω δεξια και μετα αριστερα στην στηλη θα πας στοιχεια επιχειρησης.εκει θα πρεπει να αναφερει υποχρεος φπα.το εκανα σημερα.αν πληρωσεις μεσω καταθεσης σε λογαριασμο,θα πληρωσεις ολο το ποσο και θα σου δωσουν πισω τον φπα στο ταμειο.ετσι θα γινει με μενα που θα τα βαλει ενας φιλος στον ονομα του με επιχειριση.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

αρα υπαρχουν τα 512!!!!!!ομορφαααααααα

 

 

 

Ναι. Και εγώ τα ίδια το 512 και παραλαμβάνω αύριο

 

 

Sent from my iPad Pro 10.5

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει καποιος να μην παρει το 4G και να περιμενει το 5G????Θα αργησει πολυ???Θα εχει αλλη τιμη???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Θα πας προσωποποιημενη πληροφορηση επανω δεξια και μετα αριστερα στην στηλη θα πας στοιχεια επιχειρησης.εκει θα πρεπει να αναφερει υποχρεος φπα.το εκανα σημερα.αν πληρωσεις μεσω καταθεσης σε λογαριασμο,θα πληρωσεις ολο το ποσο και θα σου δωσουν πισω τον φπα στο ταμειο.ετσι θα γινει με μενα που θα τα βαλει ενας φιλος στον ονομα του με επιχειριση.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου ! Με κάρτα θα πληρώσω τη διαφορά οπότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ φίλε μου ! Με κάρτα θα πληρώσω τη διαφορά οπότε δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

 

Αν πας αυτο το χαρτι απο το taxis,θα πληρωσεις απευθειας το καθαρο ποσο.επισης υπαρχει και η κλασικη δυνατοτητα,πληρωνεις ολο το ποσο και βαζεις τομτιμολογιο στην τριμηνη περιοδικη δηλωση αποδοσης φπα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας αυτο το χαρτι απο το taxis,θα πληρωσεις απευθειας το καθαρο ποσο.επισης υπαρχει και η κλασικη δυνατοτητα,πληρωνεις ολο το ποσο και βαζεις τομτιμολογιο στην τριμηνη περιοδικη δηλωση αποδοσης φπα

Θέλω να αφαιρεθεί απευθείας στο ταμείο. Μια και έξω.

Link to comment
Share on other sites

Θα πληρώσεις όλο το ποσό στην κάρτα πχ 1000 ευρώ και απευθείας θα σου κάνει επιστροφή στην κάρτα 240 ευρώ που είναι ο ΦΠΑ.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πάω αύριο στο Πλαίσιο Κηφισίας να κάνω χαμό για το 512 που μου είπαν σε 2 εβδομάδες.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάω αύριο στο Πλαίσιο Κηφισίας να κάνω χαμό για το 512 που μου είπαν σε 2 εβδομάδες.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

δηλαδη το να μην εισαι ψηλα στη λιστα και να πηγαινει η δικη σου παραγγελια για την επομενη παρτιδα που θα παραλαβουν δεν παιζει????:X:X:X:X

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Πάω αύριο στο Πλαίσιο Κηφισίας να κάνω χαμό για το 512 που μου είπαν σε 2 εβδομάδες.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

+1000! Ειλικρινά, αδυνατώ να καταλάβω γιατί και με ποιο κριτήριο τα δίνουν μόνο σε ορισμένους, ενώ άλλους τους κοροϊδεύουν. Ήδη, σε δύο φίλους από δώ μέσα έδωσαν το 512, ενώ σε μένα και σε αρκετούς άλλους, λένε μετά τις 10 Σεπτεμβρίου. Τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...