Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως λάτρης των Sony zseries κινητών ως προς την σχεδίαση το κινητό αυτό είναι απλά πανέμορφο!!!

Ο μονόλιθος του Κιούμπρικ.....απλά το λατρεύω!

Από εκεί και πέρα φέρει όπως πάντα τον αφρό της τεχνολογίας που "θέλουν" οι oem να δώσουν την συγκεκριμένη στιγμή.

Απροβληματιστο θα είναι σίγουρα καθώς Samsung ένα καλό καζο φθάνει για να είσαι σίγουρος ότι μετέπειτα θα έχει βάλει το κεφάλι κάτω και θα δώσει το μέγιστο από αξιοπιστία.

Στα της φωτογραφίας εαν χάνει σε ζουμ και ίσως night mode θα πω ότι σου δίνει βίντεο ΑΑ.

Τώρα βάζεις κάτω τις προτεραιότητες και αποφασίζεις εάν θες ένα άριστο βίντεο με την οικογενεια σου η ένα ωραίο φωτεινό κτίσμα στο κατασκοταδο ως μυστικός πράκτορας xxx το οποίο φυσικά με manual mode θα το βγάλεις και μάλιστα σωστά!

Εάν με χαλά κάτι σε αυτά που βλέπω στο YouTube είναι το συνεχές hdr και μάλιστα προς pop μεριά στα χρώματα.

Αλλά αυτό αλλάζει εύκολα σε μια εικόνα που θέλουμε απλά με 1 ρύθμιση σε ένα app σωστό.

Με το καλό να το ευχαριστηθουν οι νέοι κάτοχοι.

Εγώ μόνο μαύρο θα το έπαιρνα.

Είπαμε .....μονόλιθος του Κιούμπρικ , οδύσσεια του διαστήματος ,δεν είναι ταινία είναι ντοκυμαντέρ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ ακόμη και με early firmware η Samsung έβαλε την ταφόπλακα στη Huawei.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και κάπου εδώ ακόμη και με early firmware η Samsung έβαλε την ταφόπλακα στη Huawei.

 

 

Ε καλα ενταξει. Σε ένα μηνα θα εχουμε mate 30 pro και ξανα μανα πρωτη η hua, δευτερη η Samsung.

Άλλο είναι το ζητουμενο με τη Huawei. Με την υποθεση ban να μην εχει ξεκαθαρισει (κάθε άλλο), με τις δηλωσεις τους ότι είναι ετοιμοι να "φορτωσουν" στα επομενα κινητα τους το νέο harmony os (αληθεια, σε αυτό το Os σοβαρευτηκαν και ανασχεδιασαν τον εικαστικο κι εργονομικο τραγελαφο που ακουει στο ονομα emui?), ΔΕ γινεται πλεον να τους παρεις στα σοβαρα. Δε μπορει να ζητανε 1000+ για το mate 30 pro Κι εμεις να περιμενουμε τις ανακοινώσεις τρώγοντας ποπ κορν, για το αν τελικα δεν ηπιαν το τσιπουρο με τον τραμπ και θα εχουν harmony, αναγκαζοντας μας να κανουμε sideload τα google services και άλλες τέτοιες ομορφιες. Αυτά είναι καλα για χομπιστες, όχι για το mass market από το οποιο απαιτουν χιλαρικο.

Οποτε για την ωρα pass η hua (κριμα δηλαδή, γιατι είναι η μονη που εχει τεραστιο potential για σοβαρο οικοσυστημα και συσκευαρες σε ολους τους τομεις - ακομα χαζεύω το καταπληκτικο matebook x pro) και συνεχιζουμε με τον αυθεντικο κορεατη μεχρι νεωτερας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσες μετράμε, 5 και σημερα; :-D

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τοσες, αν και να σου πω δεν καίγομαι πλεον. Εχουμε κορεστει με τα ιδια και τα ιδια. Να περιμενα ένα fold, να ελεγα, μαλιστα, "φλεγομαστε", ενώ εδώ θα δουμε τα ιδια και τα ιδια. Το ιδιο μοτιβο και στο μηλοστρατοπεδο (εκει θα είναι ακομα χειροτερα φετος τα "μαντατα" των νεων μοντελων, με ακομα λιγοτερα hardware upgrades), ενώ η hua μπορει να δωσει κατιτίς παραπανω, αλλα μαστιζεται από την αβεβαιοτητα που περιεγραψα παραπανω...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πόσες μετράμε, 5 και σημερα; :-D

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

5 και σημερα λοιποοοοοοον ξεκινα επιτελους η σωστη αντιστροφη μετρηση.

Βεβαια καποιοι μπορει να το παραλαβουν στις 24/8 το Σαββατο ή στις 26/8 την Δευτερα. Αυτο βεβαια εξαρτατε απο τα καταστηματα. Παντα ετσι γινεται δυστοιχως.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση. Μπορώ μέσω taxis να δω αν δικαιούμαι αγορά συσκευής με αφαίρεση ΦΠΑ ; Ή αφαίρεση γίνεται στο ταμείο η αφαιρείται από το ΦΠΑ που πρέπει να αποδίδει η επιχείρηση;

 

Επίσης ποια είναι η προθεσμία για τα -100 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ερώτηση. Μπορώ μέσω taxis να δω αν δικαιούμαι αγορά συσκευής με αφαίρεση ΦΠΑ ; Ή αφαίρεση γίνεται στο ταμείο η αφαιρείται από το ΦΠΑ που πρέπει να αποδίδει η επιχείρηση;

 

Επίσης ποια είναι η προθεσμία για τα -100 ευρώ;

Μπορείς να ρωτήσεις το λογιστή σου για την αφαίρεση Φ.Π.Α., τώρα όσον αφορά την καμπάνια των 100€ η καταληκτική ημερομηνία που έχουν δώσει είναι για προπαραγγελίες μέχρι και τις 22/8.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα κάτι πολύ καλό. Πριν χρόνια υπήρχε η δυνατότητα να γράφεις με το spen κατευθείαν στο ημερολόγιο. Για κάποιο λόγο είχε αφαιρεθεί. Στο note 10 επανήλθε!

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Ερώτηση. Μπορώ μέσω taxis να δω αν δικαιούμαι αγορά συσκευής με αφαίρεση ΦΠΑ ; Ή αφαίρεση γίνεται στο ταμείο η αφαιρείται από το ΦΠΑ που πρέπει να αποδίδει η επιχείρηση;

 

 

 

Επίσης ποια είναι η προθεσμία για τα -100 ευρώ;

Ναι, μπορείς να δεις εάν ανήκεις σε κανονικό καθεστώς ΦΠΑ. Η αφαίρεση γίνεται στο ταμείο.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις το λογιστή σου για την αφαίρεση Φ.Π.Α., τώρα όσον αφορά την καμπάνια των 100€ η καταληκτική ημερομηνία που έχουν δώσει είναι για προπαραγγελίες μέχρι και τις 22/8.

Ωραία! Ξέρεις αν γίνεται η αφαίρεση στο ταμείο; αν τα υπολογίζω σωστά τότε για το 512 θα πρέπει να δώσω 949.24 με την αφαίρεση του ΦΠΑ.,μείον 500 ευρώ που θα δώσω το note 9 σε φίλο και μείον τα 100 ευρώ από τη samsung τότε βγαίνει 349,24. Σωστά; Επίσης αν δώσω προ παραγγελία στα public είναι υποχρεωτικό να παραλάβω; Ή μπορώ να πω ότι δεν επιθυμώ την αγορά και να το στείλουν πίσω ;

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Ξέρεις αν γίνεται η αφαίρεση στο ταμείο; αν τα υπολογίζω σωστά τότε για το 512 θα πρέπει να δώσω 949.24 με την αφαίρεση του ΦΠΑ.,μείον 500 ευρώ που θα δώσω το note 9 σε φίλο και μείον τα 100 ευρώ από τη samsung τότε βγαίνει 349,24. Σωστά; Επίσης αν δώσω προ παραγγελία στα public είναι υποχρεωτικό να παραλάβω; Ή μπορώ να πω ότι δεν επιθυμώ την αγορά και να το στείλουν πίσω ;

 

Θα αφαιρεσεις τα 100€ Απο τα 1249€ της αρχικης.τοτε στο ποσο που μενει ,στα 1149€ δηλ,θα αφαιρεσεις τον ΦΠΑ.

Μεχρι και περυσι μπορουσες να μην παραλαβεις.πλεον οι περισσοτερες αλυσιδες θελουν προπληρωμη,οπως κουσωβολος,mediamarkt.το public θα σε παρει τηλ να στειλεις εστω μια προκαταβολη.τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς στην επαρχία δεν έχουν βγει ακόμα τα κινητά στις βιτρίνες να μπορέσω να δω το χρώμα από κοντα,μπήκα σε ένα δίλημμα για το Glow αλλα δεν μπορώ να ξέρω από κοντά πως είναι.
Link to comment
Share on other sites

Θα αφαιρεσεις τα 100€ Απο τα 1249€ της αρχικης.τοτε στο ποσο που μενει ,στα 1149€ δηλ,θα αφαιρεσεις τον ΦΠΑ.

Μεχρι και περυσι μπορουσες να μην παραλαβεις.πλεον οι περισσοτερες αλυσιδες θελουν προπληρωμη,οπως κουσωβολος,mediamarkt.το public θα σε παρει τηλ να στειλεις εστω μια προκαταβολη.τουλαχιστον ετσι εγινε σε μενα

 

Μίλησα Με ένα φίλο στα public και θα μου κάνει Αυτός την παραγγελία στο κατάστημα. Οπότε θα φαίνεται ότι το μαγαζί ζητάει τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα κάτι πολύ καλό. Πριν χρόνια υπήρχε η δυνατότητα να γράφεις με το spen κατευθείαν στο ημερολόγιο. Για κάποιο λόγο είχε αφαιρεθεί. Στο note 10 επανήλθε!

 

 

Ναι το είδα κι εγώ. Καιρός ήταν...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα κάτι πολύ καλό. Πριν χρόνια υπήρχε η δυνατότητα να γράφεις με το spen κατευθείαν στο ημερολόγιο. Για κάποιο λόγο είχε αφαιρεθεί. Στο note 10 επανήλθε!

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπερα φιλε μου που το ειδες αυτο ; Εγω το πρωτο Note που ειχα ηταν το Note 4 και δεν υπηρχε αυτη η δυνατητα απ οσο θυμαμαι.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

5 και σημερα λοιποοοοοοον ξεκινα επιτελους η σωστη αντιστροφη μετρηση.

Βεβαια καποιοι μπορει να το παραλαβουν στις 24/8 το Σαββατο ή στις 26/8 την Δευτερα. Αυτο βεβαια εξαρτατε απο τα καταστηματα. Παντα ετσι γινεται δυστοιχως.

 

 

 

Ξεχνάς και κάποιους που θα το παραλάβουν στις 22!!!

Xaxaxaxax

 

 

Νίκος Mate 20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε μου που το ειδες αυτο ; Εγω το πρωτο Note που ειχα ηταν το Note 4 και δεν υπηρχε αυτη η δυνατητα απ οσο θυμαμαι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεχνάς και κάποιους που θα το παραλάβουν στις 22!!!

Xaxaxaxax

 

 

Νίκος Mate 20 pro

Που πως, θέλω και εγώ!

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς και κάποιους που θα το παραλάβουν στις 22!!!

Xaxaxaxax

 

 

Νίκος Mate 20 pro

 

Καλημερα Νικο αν οντως καποιοι εχουν τοσο δυνατο μεσων να το παραλαβουν απο τις 22/8 τοτε θα ναι απο τους τυχερους χαρας το μεσω τους δηλ.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Με την συνδεση σε λαπτοπ ξερει κανεις να μας πεις τι ακριβως παιζει??Το dex station δεν θα το χρειαζομαστε πια απ οτι καταλαβα.Σε win 7 θα συνδεεται η μονο σε win 10?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εκπτωση των 100 ευρω ισχυει και για τα καταστηματα κινητης τηλεφωνιας,(cosmote-vodafone-wind)?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει και τα Wallpaper, εδω:

 

https://1drv.ms/u/s!AnQalsxvx26OiWg72zgamCPgZ7XI?e=CvfO8i

Εις άνθρωπος,ζήλω θείω πεπυρωμένος,ολόκληρον διορθώσασθαι δύναται χώραν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εκπτωση των 100 ευρω ισχυει και για τα καταστηματα κινητης τηλεφωνιας,(cosmote-vodafone-wind)?

WIND:

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/newsroom/deltia-tupou/deltio-tupou/1526313980475/

 

Από ότι βλέπω οι άλλες δύο κάνουν έκπτωση μόνο αν πας παλιά συσκευή για ανταλλαγή:

COSMOTE:

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/galaxy_note10.html

VODAFONE:

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones/samsung-mblphsam-note10256gb4gdsaurblav/p-125493/?m_source=eshop-banner&m_medium=banners&m_name=20190808-note10-preorder

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από το Public που έχω κάνει προπαραγγελία να με ενημερώσουν ότι θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας γιατί έχουν πολλές παραγγελίες.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν από το Public που έχω κάνει προπαραγγελία να με ενημερώσουν ότι θα τηρηθεί αυστηρά σειρά προτεραιότητας γιατί έχουν πολλές παραγγελίες.

 

Ποτε εδωσες παραγγελια?το πληρωσες κιολας?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με κάλεσαν από πλαίσιο ότι Παρασκευή παραλαμβάνω.Το μαύρο πήρα το plus.

Παραγγελία έκανα χθες το απόγευμα.

Κάτι άλλο.Μηπως γνωρίζετε εάν η έκπτωση των 100€ ισχύει και χωρίς ανταλλαγή συσκευής;;Πλαίσιο και MediaMarkt μου είπαν όχι.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...