Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνοι φόρτισης σε σύγκριση με άλλες συσκευές, με τον fast charger των 25W που έρχεται με τη συσκευασία (και όχι με τον έξτρα 45W). Πως γίνεται να φορτίζει 300mah μπαταρία μεγαλύτερη του Oneplus πιο γρήγορη και ενώ αυτός είναι 30W; Και μιλάμε για 20 ολόκληρα λεπτά!! Δηλαδή στα 45W εν ριπή οφθαλμού θα γίνεται η φόρτιση!

Μπράβο calibration η Sammy!!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Battery draining test

 

Άργησε να το δώσει αλλά άξιζε η αναμονή. Με τον 25w 1 ώρα και 5 λεπτά από 0%.... Καλά εκτιμούσα λοιπόν, τουλάχιστον για τα δικά μου τα θέλω ότι μόνο για τα 45w φόρτιση αξίζει η αναβάθμιση από το note 9 μου. Οπότε με τον 45w είναι σίγουρο ότι μιλάμε για 0% - 100% κάτω από 1 ώρα...

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άργησε να το δώσει αλλά άξιζε η αναμονή. Με τον 25w 1 ώρα και 5 λεπτά από 0%.... Καλά εκτιμούσα λοιπόν, τουλάχιστον για τα δικά μου τα θέλω ότι μόνο για τα 45w φόρτιση αξίζει η αναβάθμιση από το note 9 μου. Οπότε με τον 45w είναι σίγουρο ότι μιλάμε για 0% - 100% κάτω από 1 ώρα...

 

Ναι! Πλέον έχει ταχεία φόρτιση ναυαρχίδας. Κάνα 45άρι λεπτά θα κάνει με τον 45W!

Link to comment
Share on other sites

Η samsung συνεχίζει να δίνει τις καλύτερες οθόνες στην αγορά (σε πείσμα των "κυνηγών Hz") και σε κάμερα θα μείνει δεύτερο μετά την έλευση του Mate 30 pro. Πολύ καλές επιδόσεις...

 

Η samsung πάντα θα εχει τις καλύτερες oled. Κανένα hz phone δεν θα φτάσει ποτε την samsung σε oled ποσο μάλλον να την ξεπεράσει κιόλας. Από όταν τα pixel και τα huawei βάλαν το night sight η το λεγόμενο night mode. Στις βραδινές βλέπεις τόσο μεγάλη διαφορα που το Note 10+ ενω θα ειναι ενα τέλειο κινητό χωρις night sight θα ειναι πολυ κατοτερο απο τα κινητα που εχουν night sight. Tο note 9 μου το έχω root και του έχω ported κάμερα του pixel με night sight μεσα, ε λοιπόν βγάζει παρα μα παρα πολύ καλύτερες φωτογραφίες το βραδυ από το note 9 μου οταν δεν ειχε την ported κάμερα του pixel. Η διαφορα είναι τόσο μεγάλη που πλεον κινητό χωρίς night sight δεν ξανα αγοραζω. Aπό όταν ειδα τι κάνει το night sight ακόμα και σε κινητά που δεν έχουν από μονα τους support για night sight όπως το note 9. Δεν υπάρχει επιστροφή. Για εμενα είναι παρα πολύ σημαντικό κριτήριο αυτο πλέον. Γιατι έχω το κινητό για φωτογραφίες και όχι κάποια κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνοι φόρτισης σε σύγκριση με άλλες συσκευές, με τον fast charger των 25W που έρχεται με τη συσκευασία (και όχι με τον έξτρα 45W). Πως γίνεται να φορτίζει 300mah μπαταρία μεγαλύτερη του Oneplus πιο γρήγορη και ενώ αυτός είναι 30W; Και μιλάμε για 20 ολόκληρα λεπτά!! Δηλαδή στα 45W εν ριπή οφθαλμού θα γίνεται η φόρτιση!

Μπράβο calibration η Sammy!!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Battery draining test

 

 

Τα 2 τελευταία μοντέλα τον one plus αν δεν κάνω λάθος είναι τα πιο γρήγορα σε φόρτιση κατά πολύ από όλα τα κινητά που υπάρχουν σήμερα στην αγορά. Το note 10+ υποτίθεται θα είναι πιο γρήγορο έτσι λέει πάντως η samsung. Στο video πάντως φορτίζει απίστευτα γρήγορα. Πολυ καλο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Tο note 9 μου το έχω root και του έχω ported κάμερα του pixel με night sight μεσα, ε λοιπόν βγάζει παρα μα παρα πολύ καλύτερες φωτογραφίες το βραδυ από το note 9 μου οταν δεν ειχε την ported κάμερα του pixel. Η διαφορα είναι τόσο μεγάλη που πλεον κινητό χωρίς night sight δεν ξανα αγοραζω. Aπό όταν ειδα τι κάνει το night sight ακόμα και σε κινητά που δεν έχουν από μονα τους support για night sight όπως το note 9. Δεν υπάρχει επιστροφή. Για εμενα είναι παρα πολύ σημαντικό κριτήριο αυτο πλέον. Γιατι έχω το κινητό για φωτογραφίες και όχι κάποια κάμερα.

 

Συμφωνώ μαζί σου....

Σε παρακαλώ μπορείς να ανεβάσεις την κάμερα στο αντίστοιχο forum του Note 9?

Ευχαριστώ

.............

Γιατί όλες οι συγκρίσεις γίνονται με το Note 10+ 5G και όχι με τα Note 10 & Note 10+ 4G?

Τι παραπάνω έχει το 5G, εκτός από το modem? To 5G θα είναι μονόκαρτο όπως βλέπω στα αγγλικά site ή αυτό ισχύει μόνο για την Αγγλία?

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Η samsung πάντα θα εχει τις καλύτερες oled. Κανένα hz phone δεν θα φτάσει ποτε την samsung σε oled ποσο μάλλον να την ξεπεράσει κιόλας. Από όταν τα pixel και τα huawei βάλαν το night sight η το λεγόμενο night mode. Στις βραδινές βλέπεις τόσο μεγάλη διαφορα που το Note 10+ ενω θα ειναι ενα τέλειο κινητό χωρις night sight θα ειναι πολυ κατοτερο απο τα κινητα που εχουν night sight. Tο note 9 μου το έχω root και του έχω ported κάμερα του pixel με night sight μεσα, ε λοιπόν βγάζει παρα μα παρα πολύ καλύτερες φωτογραφίες το βραδυ από το note 9 μου οταν δεν ειχε την ported κάμερα του pixel. Η διαφορα είναι τόσο μεγάλη που πλεον κινητό χωρίς night sight δεν ξανα αγοραζω. Aπό όταν ειδα τι κάνει το night sight ακόμα και σε κινητά που δεν έχουν από μονα τους support για night sight όπως το note 9. Δεν υπάρχει επιστροφή. Για εμενα είναι παρα πολύ σημαντικό κριτήριο αυτο πλέον. Γιατι έχω το κινητό για φωτογραφίες και όχι κάποια κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τα 2 τελευταία μοντέλα τον one plus αν δεν κάνω λάθος είναι τα πιο γρήγορα σε φόρτιση κατά πολύ από όλα τα κινητά που υπάρχουν σήμερα στην αγορά. Το note 10+ υποτίθεται θα είναι πιο γρήγορο έτσι λέει πάντως η samsung. Στο video πάντως φορτίζει απίστευτα γρήγορα. Πολυ καλο αυτο.

Αν δεν κάνω λάθος το night mode του 10+ είναι πολύ καλό, δεν είναι στα επίπεδα το P30 pro αλλά κοντά. Έχει προστεθεί και στην selfie επίσης και κάτι ακούγεται ότι θα δουλεύει και στον τηλεφακό.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις αυτό το αισχρό πράγμα που λέγεται EMUI που ακόμα και στην πολύ αναμενόμενη αναβάθμιση είναι μια χάλια κόπια του One UI, με εικονίδια του 2012 τότε δεν υπάρχει σωτηρία για τη Huawei στο θέμα του λογισμικού.

 

 

Επίσης, δε θα βγω το βράδυ να κάνω sightseeing. To night mode του S10+ μου είναι υπεραρκετό, καλή ώρα https://www.dropbox.com/s/cu96mxt85lj0gvq/20190811_001232.jpg?dl=0

 

Τέλος, προτιμώ τα χρώματα που αποδίδουν οι φακοί και το λογισμικό της Samsung από το pastel των Huawei.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Η samsung πάντα θα εχει τις καλύτερες oled. Κανένα hz phone δεν θα φτάσει ποτε την samsung σε oled ποσο μάλλον να την ξεπεράσει κιόλας.

 

To OnePlus 7 Pro (90Hz phone), QHD+ Super Amoled της Samsung έχει. Δεν χρειάζεται επομένως να την ξεπεράσει, απλά να αγοράζει οθόνες από αυτήν. Στο DisplayMate και η οθόνη του OnePlus πάλι Α+ rating πήρε όπως το Note10+.

 

Η διαφορα είναι τόσο μεγάλη που πλεον κινητό χωρίς night sight δεν ξανα αγοραζω. Aπό όταν ειδα τι κάνει το night sight ακόμα και σε κινητά που δεν έχουν από μονα τους support για night sight όπως το note 9. Δεν υπάρχει επιστροφή. Για εμενα είναι παρα πολύ σημαντικό κριτήριο αυτο πλέον. Γιατι έχω το κινητό για φωτογραφίες και όχι κάποια κάμερα.

 

Κάτσε να κυκλοφορήσει ο 1/1.55inch και ο 1/1.33inch σε κινητά και θα δεις ότι μπορούμε και χωρίς night sight.

 

Τα 2 τελευταία μοντέλα τον one plus αν δεν κάνω λάθος είναι τα πιο γρήγορα σε φόρτιση κατά πολύ από όλα τα κινητά που υπάρχουν σήμερα στην αγορά. Το note 10+ υποτίθεται θα είναι πιο γρήγορο έτσι λέει πάντως η samsung. Στο video πάντως φορτίζει απίστευτα γρήγορα. Πολυ καλο αυτο.

 

Είδες καθόλου το video; Στο video παίρνει μέρος και το OnePlus 7 Pro (ένα από τα δύο τελευταία κινητά της OnePlus).

Το Note10+ με πιο μεγάλη μπαταρία (4300mAh) και λιγότερα Watt φορτιστή (25W), φορτίζει πλήρως σε 65 λεπτά.

Το Oneplus 7 Pro με πιο μικρή μπαταρία (4000mAh) και περισσότερα Watt φορτιστή (30W), φορτίζει πλήρως 20 λεπτά πιο αργά, στα 85 λεπτά.

Με τον φορτιστή των 45W, το Note10+ θα φορτίζει περίπου 40 λεπτά πιο γρήγορα από το OP7 Pro. Δηλαδή περίπου στο μισό χρόνο.

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Το OnePlus δεν φορτιζει καθολη τη διαρκεια με την ιδια ταχυτητα προφανως και για προστασια.
Ε καλά εννοείται αυτό, κανένα δεν φορτίζει συνεχόμενα με την ίδια ταχύτητα για ακριβώς αυτό το λόγο.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=XE5xBNRspNI

Δεν μπορω να καταλαβω καλα τι σοι unboxing εκανε αυτος ο made in china πραγματικα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

 

Galaxy Note 10 Plus - How to Hide FRONT CAMERA (Hole)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο βρε παίδες - στην επαρχία δεν υπάρχουν πουθενά ανοιχτά - μετά από μπλε Note 9 και λευκό S10+ τι χρώμα να επιλέξω;

Από το πρωί είμαι στη σελίδα του Public για προπαραγγελία και δε μπορώ να αποφασίσω.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όταν βλέπεις αυτό το αισχρό πράγμα που λέγεται EMUI που ακόμα και στην πολύ αναμενόμενη αναβάθμιση είναι μια χάλια κόπια του One UI, με εικονίδια του 2012 τότε δεν υπάρχει σωτηρία για τη Huawei στο θέμα του λογισμικού.

 

 

Επίσης, δε θα βγω το βράδυ να κάνω sightseeing. To night mode του S10+ μου είναι υπεραρκετό, καλή ώρα https://www.dropbox.com/s/cu96mxt85lj0gvq/20190811_001232.jpg?dl=0

 

Τέλος, προτιμώ τα χρώματα που αποδίδουν οι φακοί και το λογισμικό της Samsung από το pastel των Huawei.

 

Το emui έχει αισθητική επαρχιακού ξενοδοχείου του 1980

Το έχω γράψει πολλές φορές.

Τραγικό iconography, διαφορετικα fonts σε όλο το μήκος και πλάτος του ui, απίστευτο αυτό που έχουν κάνει οι μηχανικοί της και δε λένε να διορθώσουν αυτό το έκτρωμα, παρά μόνο πλασάρουν αφειδώς hardware. Μέχρι τότε pass..

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο βρε παίδες - στην επαρχία δεν υπάρχουν πουθενά ανοιχτά - μετά από μπλε Note 9 και λευκό S10+ τι χρώμα να επιλέξω;

Από το πρωί είμαι στη σελίδα του Public για προπαραγγελία και δε μπορώ να αποφασίσω.

 

Μαυρελι για κλασικό

Αλλιώς πάλι λευκό και οπότε θέλεις κατι πιο flat ρίχνεις μια rugged armor και το κάνεις μαύρο...

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο βρε παίδες - στην επαρχία δεν υπάρχουν πουθενά ανοιχτά - μετά από μπλε Note 9 και λευκό S10+ τι χρώμα να επιλέξω;

Από το πρωί είμαι στη σελίδα του Public για προπαραγγελία και δε μπορώ να αποφασίσω.

Πώς το αντέχετε το μισή χρονιά με πενάκι και την άλλη μισή χωρίς δεν μπορώ να το καταλάβω..! :-D Εγώ τελικά glow.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 10 plus Unboxing /Features/Specifications/Note 10 Plus Overview

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πώς το αντέχετε το μισή χρονιά με πενάκι και την άλλη μισή χωρίς δεν μπορώ να το καταλάβω..! :-D Εγώ τελικά glow.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τη μισή που δεν το έχω (σειρά s) το αναζητώ καθημερινά. Αυτή τη φορά δε θα γίνει το ίδιο λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο βρε παίδες - στην επαρχία δεν υπάρχουν πουθενά ανοιχτά - μετά από μπλε Note 9 και λευκό S10+ τι χρώμα να επιλέξω;

Από το πρωί είμαι στη σελίδα του Public για προπαραγγελία και δε μπορώ να αποφασίσω.

Εγώ μαύρο έβαλα προπαραγγελία.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τη μισή που δεν το έχω (σειρά s) το αναζητώ καθημερινά. Αυτή τη φορά δε θα γίνει το ίδιο λάθος...
Χαχαχα, δεν περνάνε η μέρες με τίποτα, έδωσα και το note 9 μου, με το tab s4 είμαι για τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το SM-T835 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε λίγο βρε παίδες - στην επαρχία δεν υπάρχουν πουθενά ανοιχτά - μετά από μπλε Note 9 και λευκό S10+ τι χρώμα να επιλέξω;

Από το πρωί είμαι στη σελίδα του Public για προπαραγγελία και δε μπορώ να αποφασίσω.

Tο ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ. Είμαι στην επαρχία και δεν μπορώ να το δω Live. Και ενώ έλεγα για το glow, με προβλημάτισε το ότι "χρυσίζει". Δεν θέλω να είμαι και σαν τον Φλωρινιώτη... Μάλλον για λευκό θα πάω (που δεν θα φαίνονται και οι δαχτυλιές έντονα), μετά το μαύρο Note 8, αν και με τραβάει πολύ το μπλε πενάκι...

Έχω δει ότι βίντεο υπάρχει στο youtube μπας και καταλήξω αλλά τίποτα.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το χω προπαραγγειλει και γω από Κωτσο με - 100€ έκπτωση (έβαλα βέβαια την ασφάλεια συσκευής) αλλά παρόλο που είχα τα χρήματα στην άκρη δεν ήθελα να τα δώσω όλα.Ετσι πήγα να κάνω δόσεις και ο Κωτσος μου ζήτησε 650€ προκαταβολή ενώ τους είχα προτείνει 400€ και το αρνήθηκαν.Αφου ξενέρωσα κοίταξα τα ένσημα μου από την καφετέρια που δουλεύω,τους ευχαριστησα που μου κάνανε αυτή την εξυπηρέτηση γιατί εγώ στη θέση τους δεν θα μου το έδινα καθολου και το περιμένω σε άσπρο.Μου είπε ο υπάλληλος ότι σε πραγματα πρώτης ανάγκης όπως πχ ψυγείο ή πλυντήριο θα είχα πιο χαλαρή αντιμετώπιση το βλέπουν έτσι λέει.Anyway πολλα είπα,πρώτη φορά με ναυαρχίδα (εκτός από το Mi9 που είχα λίγες μέρες) εύχομαι να το χαρώ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...