Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γίνεται να απενεργοποιησεις την δόνηση που κάνει μόλις τελειώσει να χτυπάει μια κλήση που δεν απαντήθηκε; βάζω το do not disturb, βάζω την δόνηση για τις επιτρεπομενες κλήσεις αλλά σε μπλοκαρισμενη κλήση μόλις τελειώσει δονείται γμτ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή κάνεις upload και βίντεο που είναι μεγάλα;

Κι εγώ το έχω στο off και η μπαταρία για πρώτη φόρτιση νομίζω πάει πολύ καλά.

 

Παρόμοιες φωτογραφίες/βίντεο τραβαω. Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε και βάλε το volume pie και θα μπορείς να αλλάξεις τους ήχους ξεχωριστά.

 

Το έβαλα αλλά δε βλέπω να έχει χωριστή ρύθμιση για κλήση και ειδοποιήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά καλημέρα,

υπάρχει τρόπος να αλλάξουν σειρά τα εικονίδια στην πάνω μπάρα ;

Μου έχει σπάσει τα νεύρα το εικονίδιο του Wifi που όταν έχει κίνηση εμφανίζονται τα βελάκια του και

μετακινούν τα υπόλοιπα που είναι στα αριστερά του, ή αν υπάρχει άλλο σύμβολο που να τα έχει σταθερά πάντα ενεργά.

 

Με αυτό μπορεί να κρύψεις όσα θέλεις ακόμα και όλες τις μπάρες και να γίνει full screen το κινητό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά αυτό είναι για να το εξαφανίσω (εκτός αν κάνει και μετακίνηση και δεν το είδα) εγώ θέλω έστω να πάει σαν τελευταίο οπότε και δεν θα πάνε μπρος πίσω όλα το επόμενα .
Link to comment
Share on other sites

Καλό αλλά αυτό είναι για να το εξαφανίσω (εκτός αν κάνει και μετακίνηση και δεν το είδα) εγώ θέλω έστω να πάει σαν τελευταίο οπότε και δεν θα πάνε μπρος πίσω όλα το επόμενα .

 

Προσωπικα δεν ξερω κινητό που να έχει επιλογή που να αλλάζει την σειρά των εικονιδίων. Εκτός αν δεν το χω προσεξει επειδη δεν με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μέχρι σήμερα δεν είχα ποτέ πρόβλημα μιας και τα up/down ήταν μόνιμα και απλός άλλαζαν χρώμα, αυτό είναι κάτι που πρέπει μάλλον να συνηθίσω :)
Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη ειναι πολυ καλο που τα μετακινει γιατι ειναι amoled η οθονη και ετσι αποφευγεις το burn in

Εγω τα εχω κρυψει και τελειως για το λογο αυτο γιατι στο προηγουμενο κινητο μου ειχε μεινει σημαδι απο το εικονιδιο της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λυση για μένα αυτο. Ειναι ενα χαρακτηριστικό που προσωπικά χρειάζομαι και ας τρώει μπαταρία.

 

Τώρα γιατι εχω τετοιο drain στο mi a3 που δεν ειχα ξαναδει σε αλλες συσκευες δεν μπορω να καταλαβω...

Καλά αυτά είναι παροδικά προβλήματα που λύνονται, μπορεί να φταίει και η εφαρμογή των φωτογραφιών δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να σκαμε

 

Εγώ προσωπικά πάντως μιας και έβαλα εφαρμογή Facebook ας πούμε πολύ πιο αργά από τον υπόλοιπο κόσμο είχα σοκαριστεί όταν είδα ότι είχα μια ώρα για πλάκα λιγότερη οθόνη σε σχέση με πριν (σε παλιότερη συσκευη αλλά δεν έχει σημασία)

 

Αυτό όλοι οι άλλοι το θεωρούσαν δεδομένο, κάποιοι απλά δεν ασχολούνται με τη συγκεκριμένη εφαρμογή

 

Εφόσον όμως κάτι το χρησιμοποιείς όπως τον συγχρονισμό των φωτογραφιών δεν έχει νόημα να συζητάμε να τον κλείσεις , απλά περιμένεις αναβάθμιση

 

Άλλωστε οι εφαρμογές της Google αναβαθμίζονται συχνά και πολύ συχνά κάποια από αυτές θα σου κάνει drain μέχρι το επόμενο update

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα αλλά δε βλέπω να έχει χωριστή ρύθμιση για κλήση και ειδοποιήσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με αυτό μπορεί να κρύψεις όσα θέλεις ακόμα και όλες τις μπάρες και να γίνει full screen το κινητό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zacharee1.systemuituner

 

πρέπει να το ρυθμίσεις και να δώσεις και τα αντίστοιχα δικαιώματα (προσβασιμότητα κλπ)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά είναι παροδικά προβλήματα που λύνονται, μπορεί να φταίει και η εφαρμογή των φωτογραφιών δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να σκαμε

 

Εγώ προσωπικά πάντως μιας και έβαλα εφαρμογή Facebook ας πούμε πολύ πιο αργά από τον υπόλοιπο κόσμο είχα σοκαριστεί όταν είδα ότι είχα μια ώρα για πλάκα λιγότερη οθόνη σε σχέση με πριν (σε παλιότερη συσκευη αλλά δεν έχει σημασία)

 

Αυτό όλοι οι άλλοι το θεωρούσαν δεδομένο, κάποιοι απλά δεν ασχολούνται με τη συγκεκριμένη εφαρμογή

 

Εφόσον όμως κάτι το χρησιμοποιείς όπως τον συγχρονισμό των φωτογραφιών δεν έχει νόημα να συζητάμε να τον κλείσεις , απλά περιμένεις αναβάθμιση

 

Άλλωστε οι εφαρμογές της Google αναβαθμίζονται συχνά και πολύ συχνά κάποια από αυτές θα σου κάνει drain μέχρι το επόμενο update

 

Ναι δεν το συζητώ. Απλά μου κάνει εντύπωση. Ίσως να έτυχε κάποιο τελευταία update που να κάθεται λίγο στραβά σε αυτή ή και περισσότερες συσκευές. Εφόσον μου βγάζει τη μέρα άνετα το αφήνω ως έχει και βλέπουμε στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

η επιλογή για ευρυγωνιο φακό στην στοκ αλλά και στην gcam σε σελφι και κανονική κάμερα που βρίσκεται;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η επιλογή για ευρυγωνιο φακό στην στοκ αλλά και στην gcam σε σελφι και κανονική κάμερα που βρίσκεται;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Δε λειτουργεί o ευρυγώνιος στη gcam. Στη stock στη "φωτογραφία" έχει κάτω τρεις τελείες. Η αριστερή "x0,6" είναι ο ευρυγώνιος φακός.

Η μπροστινή κάμερα δεν έχει ευρυγώνιο φακό.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει υπερευρυγωνιος στη σελφι. Όσον αφορά την πίσω κάμερα προς το παρόν δουλεύει μόνο στη στοκ και εφόσον επιλέξεις το 0.6x εκεί που γράφει 1 (σαν να ξεζουμαρεις δηλαδή). Εάν τραβάς βίντεο πρέπει να το έχεις επιλέξει από πριν καθότι δεν είναι εφικτή η εναλλαγή κατά την λήψη.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος είναι root μπορεί να δοκιμάσει αυτή τη gcam όπου δουλεύει και ο ultra wide

 

Θα χρειαστεί να αλλάξει το SELinux σε Permissive. Προσωπικά δεν το χω δοκιμάσει αλλα φαίνεται να είμαστε σε καλό δρομο για να δουλέψει και ο αλλος φακος :)

 

https://forum.xda-developers.com/mi-a3/themes/gcam-cameras-t3969509

Link to comment
Share on other sites

και η μλκια συνεχίζεται όπως και στο mi a2 lite... έτσι ξαφνικά τυχαία παρατηρώ δεν έχει δεδομένα. ενώ έχω data υπόλοιπο. μολις απενεργοποιησω και ξανά ενεργοποιήσω την σιμ της wind επανέρχεται το 4g άρα και τα δεδομένα.. τι σκ@τ@ συμβαίνει δεν ξέρω. άρα δεν φταίει το κινητό. αφού το κάνει και στο a3. αυτά τι φταίει; η wind? τι άλλο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και η μλκια συνεχίζεται όπως και στο mi a2 lite... έτσι ξαφνικά τυχαία παρατηρώ δεν έχει δεδομένα. ενώ έχω data υπόλοιπο. μολις απενεργοποιησω και ξανά ενεργοποιήσω την σιμ της wind επανέρχεται το 4g άρα και τα δεδομένα.. τι σκ@τ@ συμβαίνει δεν ξέρω. άρα δεν φταίει το κινητό. αφού το κάνει και στο a3. αυτά τι φταίει; η wind? τι άλλο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Η κάρτα ίσως;
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

ψιλοκαινουργια είναι περίπου 3ετιας νομίζω. παλιά είναι;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Παλιά δεν είναι, αλλά μήπως έχει θέμα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 1st world problem :lol: είναι το εξής.

Το εντυπωσιακο μπλε?

Η

Το πιο κλασσικό ασπρο?

(ευτυχώς απέρριψα το μαυρογκρι ευκολα)

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 1st world problem :lol: είναι το εξής.

Το εντυπωσιακο μπλε?

Η

Το πιο κλασσικό ασπρο?

(ευτυχώς απέρριψα το μαυρογκρι ευκολα)

 

Και τα 2 ωραία ειναι. Τα ειδες απο κοντά;

 

Εγω ειμαι με το μπλε. Αλλα γνωμη μου ειναι οτι εφοσον το μπροστα ειναι μαυρο, η πλατη δεν εχει τοση σημασια αφου θα την καλυψεις με θηκη λογικα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου 1st world problem :lol: είναι το εξής.

Το εντυπωσιακο μπλε?

Η

Το πιο κλασσικό ασπρο?

(ευτυχώς απέρριψα το μαυρογκρι ευκολα)

 

Άσπρο.

 

Από βίντεο που είδα, έχει διαφορετικό μοτίβο το μπλε και δεν κάνει χρωματιστά νερά, όταν το χτυπάει το φως.

 

Μπλε δεν πήρα και για τον λόγο ότι πολλά Huawei/Honor είναι μπλε και το βαρέθηκα σαν χρώμα. :lol:

 

EDIT:

 

VoLTE λειτουργεί, με την αντίστοιχη HD ένδειξη, πάνω δεξιά.

 

VoWifi δε λειτουργεί. Φαντάζομαι θα θέλει τους κωδικούς στο call app.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα με την ποιοτητα κλησης του κινητου;Ρυθμιζεται το λεντ ετσι που να αναβει μονο στις κλησεις;
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να στρώνει τρέλα η μπαταρία

 

Screenshot-20191014-210323.png

 

Όντως ρε φίλε έχει απίστευτη μπαταρία.Εχεις κλείσει τίποτα αλλά που τραβάνε μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...