Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο mi a2 lite γινόταν να αλλάξουμε τα τρία κάτω κουμπιά πλοήγησης. στο a3 γίνεται; τώρα όπως το αγόρασα δεν υπάρχει το τρίτο δεξιά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Μόνο με άλλον launcher π.χ. Nova.

 

Καλησπέρα παιδιά.Δυο γρήγορες ερωτήσεις.

 

Πώς μπορώ να αλλάξω τη θερμοκρασία σε βαθμούς Κελσίου στην αρχική με τον stock launcher?

 

Γίνεται να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας που απομένει στην αρχική?

 

Κάνε ταπ επάνω στη θερμοκρασία στην αρχική οθόνη για να σου ανοίξει η εφαρμογή δεύτερο ταπ πάνω αριστερά στο μενού και επιλέγεις °C.

Ρυθμίσεις - μπαταρία και ανοίγεις το διακόπτη στο ποσοστό μπαταρίας.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσατε το update του Οκτώβρη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να είναι το τελευταίο στο Android 9

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάσατε το update του Οκτώβρη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να είναι το τελευταίο στο Android 9

 

εμενα δεν μου βγαζει κανενα update οκτωβριου

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου βγαζει κανενα update οκτωβριου

 

Εχει ξεκινησει σταδιακά η διάθεσή του από χθες. Πιστεύω μέχρι αύριο θα μας έρθει και μας.

Link to comment
Share on other sites

για αυτοκίνητο τι φορτιστή προτείνετε γιατί με τον παλιό αντί να φορτίζει χάνει μπαταρία!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

https://www.e-shop.gr/4smarts-rapid-qualcomm-30-car-charger-matt-grey-p-TEL.033740

:cool:
Link to comment
Share on other sites

στο mi a2 lite γινόταν να αλλάξουμε τα τρία κάτω κουμπιά πλοήγησης. στο a3 γίνεται; τώρα όπως το αγόρασα δεν υπάρχει το τρίτο δεξιά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Με αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=xyz.paphonb.systemuituner

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θελω το συγκεκριμένο κινητο για τον πεθερό (high-tech) το μονο που θελω να ρωτήσω ειναι αν υπάρχει θέμα με την τοποθέτηση γυαλιού θα εχει θεμα με το δακτυλικό αποτύπωμα η θα είναι οκ? Όσοι έχετε βαλει ειναι οκ? Ευχαριστώ πολύ!
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Ναι,είναι το ίδιο χάλια στο ξεκλείδωμα είτε με γυαλί είτε χωρίς.

Όταν είναι ανοιχτό και χρειαστεί το δακτυλικό (πχ e-banking), δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι,είναι το ίδιο χάλια στο ξεκλείδωμα είτε με γυαλί είτε χωρίς.

Όταν είναι ανοιχτό και χρειαστεί το δακτυλικό (πχ e-banking), δουλεύει μια χαρά.

 

Το μονο που μας ενδιαφέρει ειναι να ανοίγει και να μην κανει πολλά fail αυτό μόνο όποτε να παω προς Nokia μεριά?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσουμε την ταχύτητα, που όλα τα in display ειναι κάπως πιο αργά, μια χαρά ειναι το δαχτυλικό. Μπορώ να σου πω οτι ειναι πιο αξιόπιστος από τον in display του oneplus 6t.

 

Αν σας κάνει λάθη ίσως δεν το χετε βάλει καλά ή δεν εχετε συνηθίσει την θέση. Μετα από μια βδομάδα χρήσης, που θα το χετε συνηθίσει, ξαναβάλτε τα και προσπαθήστε να ειναι με τους εναλλακτικούς τρόπους που το πιάνεται συνήθως και όχι τυχαία.

 

Προσωπικά το έχω με ένα φτηνό τζαμάκι χωρίς προβλήματα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσουμε την ταχύτητα, που όλα τα in display ειναι κάπως πιο αργά, μια χαρά ειναι το δαχτυλικό. Μπορώ να σου πω οτι ειναι πιο αξιόπιστος από τον in display του oneplus 6t.

 

Αν σας κάνει λάθη ίσως δεν το χετε βάλει καλά ή δεν εχετε συνηθίσει την θέση. Μετα από μια βδομάδα χρήσης, που θα το χετε συνηθίσει, ξαναβάλτε τα και προσπαθήστε να ειναι με τους εναλλακτικούς τρόπους που το πιάνεται συνήθως και όχι τυχαία.

 

Προσωπικά το έχω με ένα φτηνό τζαμάκι χωρίς προβλήματα.

 

Α μια χαρά ευχαριστώ πολύ! Οπότε κανένα θέμα!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Α μια χαρά ευχαριστώ πολύ! Οπότε κανένα θέμα!

 

Γενικα τα in display θελουν λιγη συνηθεια μιας και δεν εχουν κάποιο φυσικό σχημα να το καταλαβαινεις με την αφη αν πατάς στο σωστό σημείο/κλίση. Στην αρχή θα έχεις fails ή θα ξεκλειδώνει πολύ αργά (λογω της λαθος τοποθέτησής σου). Με το καιρό όμως που θα το συνηθίσεις δεν θα χεις θεμα.

 

Βέβαια σε σχέση με τα κλασσικά παλιά δαχτυλικά, τα in display ειναι πιο αργά.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Στο εικονίδιο του δικτύου κινητής η μπλε τελίτσα λέει κάτι ?

Δεν θυμάμαι να το είχα προσέξει στην αρχή, ξέρω ότι στο κάτω μέρος του έχει την ταχύτητα για data (X,3,4)

αλλά το πάνω μέρος την μπλε τελεία δεν την θυμάμαι.

 

zhx0uho.jpg

 

Τελικά οι κουκκίδα είναι απο την εικόνα του wallpaper :whistle:

Όλο το πάνω μέρος μαύρο και βρήκε να έχει εκεί αστέρι χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί αφού κάνω απενεργοποίηση το chrome και το YouTube μετά από λίγο ενεργοποιούνται μόνα τους πάλι;

Δεν έχω ενεργοποιημένη την αυτόματη ενημέρωση στο store

 

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ταπ επάνω στη θερμοκρασία στην αρχική οθόνη για να σου ανοίξει η εφαρμογή δεύτερο ταπ πάνω αριστερά στο μενού και επιλέγεις °C.

Ρυθμίσεις - μπαταρία και ανοίγεις το διακόπτη στο ποσοστό μπαταρίας.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Και κάτι ακόμα για όποιον γνωρίζει.Γίνεται να μην ανάβει το led όταν φορτίζει και να μην αναβοσβήνει όταν η στάθμη της μπαταρίας είναι χαμηλή?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Και κάτι ακόμα για όποιον γνωρίζει.Γίνεται να μην ανάβει το led όταν φορτίζει και να μην αναβοσβήνει όταν η στάθμη της μπαταρίας είναι χαμηλή?

 

Με εφαρμογή που διαχειρίζεται το led σίγουρα. Τώρα αν γίνεται και μέσα από τις stock ρυθμίσεις δεν γνωρίζω (δεν με ενδιέφερε)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Antretng....πέρασα 2 διαφορετικά apk που βρήκα, εδώ και σε έναν από το youtube..

χθες βράδυ πήγαμε σε γάμο και τράβηξα και με τα 3 φωτογραφίες...έχει όντως διαφορά σε σχέση με την εργοστασιακή εφαρμογή.

Πάντως πρώτη φορά ζουμάρω με κινητό σε απόσταση και δε πιξελιάζει σε μεγάλο βαθμό.!.!

Edited by NickThebig
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Antretng....πέρασα 2 διαφορετικά apk που βρήκα, εδώ και σε έναν από το youtube..

χθες βράδυ πήγαμε σε γάμο και τράβηξα και με τα 3 φωτογραφίες...έχει όντως διαφορά σε σχέση με την εργοστασιακή εφαρμογή.

Πάντως πρώτη φορά ζουμάρω με κινητό σε απόσταση και δε πιξελιάζει σε μεγάλο βαθμό.!.!

 

:)

 

Βασικά τη μια που λέω για ημερήσιες θα την έχεις μόνιμα για ημέρα. Τώρα για νυχτερινές δες ποια από τις 3 προσεγγίσεις προτιμας.

 

Πολυ χρήσιμο για την ημέρα είναι και το zsl (μεσαία επιλογή hdr+) που είναι αστραπιαίο σε σχέση με στοκ (βέβαια υστερεί σε ποιότητα σε σχέση με το enhanced).

 

Προσωπικά για νυχτερινές/indoor έχω καταλήξει στην cleaner 5.

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Βασικά τη μια που λέω για ημερήσιες θα την έχεις μόνιμα για ημέρα. Τώρα για νυχτερινές δες ποια από τις 3 προσεγγίσεις προτιμας.

 

Πολυ χρήσιμο για την ημέρα είναι και το zsl (μεσαία επιλογή hdr+) που είναι αστραπιαίο σε σχέση με στοκ (βέβαια υστερεί σε ποιότητα σε σχέση με το enhanced).

 

Προσωπικά για νυχτερινές/indoor έχω καταλήξει στην cleaner 5.

 

Ημερήσιες κ η στοκ είναι εξαιρετική νομίζω ακομη κ σε δύσκολες συνθηκες

Link to comment
Share on other sites

Ημερήσιες κ η στοκ είναι εξαιρετική νομίζω ακομη κ σε δύσκολες συνθηκες

 

Γενικά μέρα/νυχτα έχει καλη στοκ κάμερα. Αλλά μέρα, πέρα του αυξημένου dynamic range και λεπτομέριας που δίνει η gcam, μπορεί να την προτιμήσεις και για τη ταχύτητα μιας και η στοκ ειναι λιγο αργή (έχει αρκετό shutter lag).

 

Οπότε σε φωτογραφίες που παίζει ρόλο η ταχύτητα (πχ κυνηγάς το μπόμπιρά σου) το zsl σε σώζει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Γενικά μέρα/νυχτα έχει καλη στοκ κάμερα. Αλλά μέρα, πέρα του αυξημένου dynamic range και λεπτομέριας που δίνει η gcam, μπορεί να την προτιμήσεις και για τη ταχύτητα μιας και η στοκ ειναι λιγο αργή (έχει αρκετό shutter lag).

 

Οπότε σε φωτογραφίες που παίζει ρόλο η ταχύτητα (πχ κυνηγάς το μπόμπιρά σου) το zsl σε σώζει.

 

Ναι εβλεπα κάτι τεστ τώρα από ινδούς στο you tube που λέγανε πως το Α3 καθαρά λόγω φακού ( κ το real me xt ) έχουν πολύ καλύτερα αποτελέσματα από το redmi note 8 pro . Κ οντως μέρα νύχτα είναι αρκετά καλό , απλά τη νύχτα η gcam μειώνει αρκετά το θόρυβο

Link to comment
Share on other sites

Ναι εβλεπα κάτι τεστ τώρα από ινδούς στο you tube που λέγανε πως το Α3 καθαρά λόγω φακού ( κ το real me xt ) έχουν πολύ καλύτερα αποτελέσματα από το redmi note 8 pro . Κ οντως μέρα νύχτα είναι αρκετά καλό , απλά τη νύχτα η gcam μειώνει αρκετά το θόρυβο

 

Στο rn8pro πιστεύω ότι στο λογισμικό ειναι το προβλημα. Γενικά τους Ινδους και λοιπους reviewers καμερών κινητών μην τους πολυεμπιστεύεσαι. Οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι λένε (πχ ακους ατάκες τύπου "στις νυχτερινές στο αυτόματο καει highlights μια συσκευη λόγω ανοιχτού διαφράγματος" :lol: )

 

Κατα τα άλλα, τα περισσότερα νυχτερινά δείγματα του rn8pro που εχω δει, περισσότερο κουνημένα μου φαίνονται παρά κακής ποιότητας. Όσον αφορά την ημέρα, το σκίζει η επεξεργασία. Αλλα σε 64mp που συνήθως ειναι ηπιότερη η επεξεργασία φαίνεται εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Στο rn8pro πιστεύω ότι στο λογισμικό ειναι το προβλημα. Γενικά τους Ινδους και λοιπους reviewers καμερών κινητών μην τους πολυεμπιστεύεσαι. Οι περισσότεροι δεν ξέρουν τι λένε (πχ ακους ατάκες τύπου "στις νυχτερινές στο αυτόματο καει highlights μια συσκευη λόγω ανοιχτού διαφράγματος" :lol: )

 

Κατα τα άλλα, τα περισσότερα νυχτερινά δείγματα του rn8pro που εχω δει, περισσότερο κουνημένα μου φαίνονται παρά κακής ποιότητας. Όσον αφορά την ημέρα, το σκίζει η επεξεργασία. Αλλα σε 64mp που συνήθως ειναι ηπιότερη η επεξεργασία φαίνεται εντάξει.

 

Νταξ έβαλε και τεστ με τα 3 κινητά . Δεν το έλεγε έτσι απλά . Κ ο τύπος το κράτησε κ ένα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Νταξ έβαλε και τεστ με τα 3 κινητά . Δεν το έλεγε έτσι απλά . Κ ο τύπος το κράτησε κ ένα μηνα

 

Για την εξήγηση που δίνουν μίλησα. Όχι για το συγκριτικό. ;)

 

Ότι το πρόβλημα πιθανότερο είναι να οφείλεται σε λογισμικό παρά στον αισθητήρα... που αν μη τι άλλο μόνο ανώτερο τον λες.

 

Κατά τα άλλα δοκίμασε στα συγκριτικά του τα 64mp ή το pro mode που έχουν λιγότερη επεξεργασία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...