Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου λείπει κάποιο κουμπί για την επιλογή του xml ή αυτά βγαίνουν και σε σας;

FTGYdaLl.png

 

Πατάς restore και φορτώνει το xml που βλέπεις. Αν πατήσεις πάνω στο όνομα του xml θα σου βγάλει λίστα τυχόν xml που έχεις περάσει να διαλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δεν έχω το Α3,αλλά το Motorola One Vision,και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να κλειδώσω εφαρμογές όπως στο Redmi Note 7 που είχα πριν...Με βόλευε πολύ αυτή η λειτουργία του MIUI, και ρωτάω αν υπάρχει αυτό κάπου κρυμμένο στις ρυθμίσεις,η έστω κάποια εφαρμογή που κάνει το ίδιο...

Επειδή είναι και τα δύο Android One και εδώ υπάρχει άμεση απάντηση γιατί έγραψα εδώ...

Παντος η κάμερα του One Vision είναι πολύ καλή....

Link to comment
Share on other sites

Πατάς restore και φορτώνει το xml που βλέπεις. Αν πατήσεις πάνω στο όνομα του xml θα σου βγάλει λίστα τυχόν xml που έχεις περάσει να διαλέξεις.
Αντρέα πατάω restore και μου βγάζει στην οθόνη πλέγμα! πως βγαίνει μετά;

 

EDIT το restore κάνει αυτό που λέει ΣΒΉΝΕΙ τις ρυθμίσεις σου! τώρα τι κάνουμε;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αντρέα πατάω restore και μου βγάζει στην οθόνη πλέγμα! πως βγαίνει μετά;

 

EDIT το restore κάνει αυτό που λέει ΣΒΉΝΕΙ τις ρυθμίσεις σου! τώρα τι κάνουμε;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Restore σημαίνει επαναφορά. Κάνει επαναφορά τις ρυθμισεις που έχει το xml. Αν θες δοκίμασε να βάλεις κάτι άσχετο (πχ frames 25) σε ρυθμίσεις και θα δεις ότι μετά αν επιλέξεις restore το xml μου θα στο αλλάξει (πχ 9 frames)

Link to comment
Share on other sites

Πατάς restore και φορτώνει το xml που βλέπεις. Αν πατήσεις πάνω στο όνομα του xml θα σου βγάλει λίστα τυχόν xml που έχεις περάσει να διαλέξεις.

Thanks! Δεν ήταν και τόσο αυτονόητο πριν την εξήγηση που έδωσες μετά στο μήνυμα ακριβώς από πάνω (#524).

Κυρίως γιατί όταν ξαναπήγαινα στο μενού έβλεπα επιλεγμένο το πρώτο xml και όχι αυτό που είχα επιλέξει.

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Δεν ήταν και τόσο αυτονόητο πριν την εξήγηση που έδωσες μετά στο μήνυμα ακριβώς από πάνω (#524).

Κυρίως γιατί όταν ξαναπήγαινα στο μενού έβλεπα επιλεγμένο το πρώτο xml και όχι αυτό που είχα επιλέξει.

 

Όχι γιατί μιλάμε για xml... Φόρτωση αρχείου και όχι κάποιο option του app. Δεν γίνεται δηλαδή να σου εμφανίζει τι έχεις επιλέξει αφού δεν αποτελεί κάποια επιλογή του app.

 

Σκέψου ότι μπορείς να το φορτώσεις και μετά να το σβήσεις χωρίς να επηρεάσει τις ρυθμίσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω τά εικονίδια τών εφαρμογών?

Η πρέπει να κατεβάσω άλλα?

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δεν έχω το Α3,αλλά το Motorola One Vision,και θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να κλειδώσω εφαρμογές όπως στο Redmi Note 7 που είχα πριν...Με βόλευε πολύ αυτή η λειτουργία του MIUI, και ρωτάω αν υπάρχει αυτό κάπου κρυμμένο στις ρυθμίσεις,η έστω κάποια εφαρμογή που κάνει το ίδιο...

 

Επειδή είναι και τα δύο Android One και εδώ υπάρχει άμεση απάντηση γιατί έγραψα εδώ...

 

Παντος η κάμερα του One Vision είναι πολύ καλή....

Μόνο με extra εφαρμογή γίνεται. Υπάρχουν πολλές στο play store. Ψάξε για lock app. Προσωπικά επειδή χρησιμοποιώ το "Bittefender mobile security & antivirus"έχει αυτή την δυνατότητα.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά επείγον. επειδή όπως έχω ξανά αναφέρει μόλις ανοίγω το διακόπτη του hotspot ο ηχος στο Bluetooth γίνεται χάλια με παράσιτα δεν ακούω και δεν με ακούνε, (μόνο στο bt όχι με του τηλεφώνου το ακουστικό) πριν το πάω σέρβις και εάν είναι hardware να μου το αλλάξουν μπορεί κάποιος όταν μιλάει στο τηλέφωνο και ξαφνικά να ανοίξει τον διακόπτη του hotspot να παρατηρήσει τον ήχο εάν αρχίζει και κάνει παράσιτα! ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά επείγον. επειδή όπως έχω ξανά αναφέρει μόλις ανοίγω το διακόπτη του hotspot ο ηχος στο Bluetooth γίνεται χάλια με παράσιτα δεν ακούω και δεν με ακούνε, (μόνο στο bt όχι με του τηλεφώνου το ακουστικό) πριν το πάω σέρβις και εάν είναι hardware να μου το αλλάξουν μπορεί κάποιος όταν μιλάει στο τηλέφωνο και ξαφνικά να ανοίξει τον διακόπτη του hotspot να παρατηρήσει τον ήχο εάν αρχίζει και κάνει παράσιτα! ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Δεν έχω μαζί μου το bt, αλλά από περιέργεια δοκίμασε να έχεις το hotspot στα 5GHz γιατί στα 2.4 υπάρχει η πιθανότητα παρεμβολής με Bluetooth, στα 5 απλά δεν γίνεται

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μαζί μου το bt, αλλά από περιέργεια δοκίμασε να έχεις το hotspot στα 5GHz γιατί στα 2.4 υπάρχει η πιθανότητα παρεμβολής με Bluetooth, στα 5 απλά δεν γίνεται
τώρα θα έκανα edit! μόλις το γυρνάω σε 5 κλείνει αμέσως το hotspot και λέει error! δηλαδή με το 5αρι δεν ανοίγει καν το hotspot!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο...Gmail, Instagram,τα έχετε σε σκούρο φόντο;;Επιλέγω Νυχτερινή λειτουργία αλλά δεν τα κάνει σκούρα...Μήπως είναι κάπου αλλού;;;
Link to comment
Share on other sites

τώρα θα έκανα edit! μόλις το γυρνάω σε 5 κλείνει αμέσως το hotspot και λέει error! δηλαδή με το 5αρι δεν ανοίγει καν το hotspot!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

άρα για να βγάζει error όταν επιλέγω το 5ghz να είναι κάποιο software θέμα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για αυτοκίνητο τι φορτιστή προτείνετε γιατί με τον παλιό αντί να φορτίζει χάνει μπαταρία!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

εγω πηρα απο ενα βενζιναδικο με 5 ευρω εναν με 3 εξοδους η μια ειναι quallcomm quickcharge 3 φορτιζει απιστευτα γρηγορα.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

άρα για να βγάζει error όταν επιλέγω το 5ghz να είναι κάποιο software θέμα;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

όχι δεν έχεις θέμα και σε μένα το κλείνει..

 

μάλλον είναι πρόβλημα σοφτγουερικό, γιατί το κινητό μια χαρά υποστηρίζει 5ghz, στο ρούτερ του σπιτιού μου στα 5 συνδέομαι

 

κάτσε να δοκιμάσω και hotspot με bt τώρα που έσκασα σπίτι

 

 

edit

 

το δικό μου bt (plantronics σκυλί το έχω άπειρα χρόνια) δεν κάνει παράξενα με hotspot

 

δοκίμασε και με κάποιο άλλο bt...

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Με μια κάρτα sim και μια κάρτα μνήμης, η sim μπαίνει στο 2ο slot μόνο?

Επίσης, βλέπετε ρύθμιση για volte?

Και τέλος, στις ρυθμίσεις του wifi έχετε επιλογή για 5ghz?

Link to comment
Share on other sites

Με μια κάρτα sim και μια κάρτα μνήμης, η sim μπαίνει στο 2ο slot μόνο?

Επίσης, βλέπετε ρύθμιση για volte?

Και τέλος, στις ρυθμίσεις του wifi έχετε επιλογή για 5ghz?

 

1. Ναι στο σλοτ 2

2. Για volte δεν ξέρω αλλά voice over WiFi παίζει κανονικά

3. Εμφανίζει κάνονικα τα 5ghz δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι στο σλοτ 2

2. Για volte δεν ξέρω αλλά voice over WiFi παίζει κανονικά

3. Εμφανίζει κάνονικα τα 5ghz δίκτυα

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο...Gmail, Instagram,τα έχετε σε σκούρο φόντο;;Επιλέγω Νυχτερινή λειτουργία αλλά δεν τα κάνει σκούρα...Μήπως είναι κάπου αλλού;;;

Κάθε εφαρμογή θέλει να της ενεργοποιήσεις το dark theme από τα settings της. Κάποιες βέβαια δεν έχουν ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι στο σλοτ 2

2. Για volte δεν ξέρω αλλά voice over WiFi παίζει κανονικά

3. Εμφανίζει κάνονικα τα 5ghz δίκτυα

Το slot 2 εμένα μου το δείχνει ως 1ο στο μενού του κινητού, όχι ότι έχει καμιά σημασία

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κάθε εφαρμογή θέλει να της ενεργοποιήσεις το dark theme από τα settings της. Κάποιες βέβαια δεν έχουν ακόμα.

 

Μάλλον δεν τα έχουν στο Android One,γιατί σε Samsung galaxy note 8, και Redmi Note 7 μια χαρά δουλεύει το dark theme...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα στη wind γιατί το σκεφτόμουν να αντικαταστήσει ένα note 6 pro της γυναίκας μου.

Το έβαλα δίπλα δίπλα με το mi9t που έχω και ενώ περίμενα να απογοητευτώ από την χαμηλή ανάλυση της οθόνης αυτό δεν με ενόχλησε τόσο όσο η χανειλη φωτεινότητα. Ακόμη και στο φουλ η φωτεινότητα της οθόνης ήταν φτωχή.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχεις θέμα και σε μένα το κλείνει..

 

μάλλον είναι πρόβλημα σοφτγουερικό, γιατί το κινητό μια χαρά υποστηρίζει 5ghz, στο ρούτερ του σπιτιού μου στα 5 συνδέομαι

 

κάτσε να δοκιμάσω και hotspot με bt τώρα που έσκασα σπίτι

 

 

edit

 

το δικό μου bt (plantronics σκυλί το έχω άπειρα χρόνια) δεν κάνει παράξενα με hotspot

 

δοκίμασε και με κάποιο άλλο bt...

δοκίμασα με το Plantronics 80 και το Plantronics Explorer 10. τα ίδια! μήπως τελικά είναι θέμα hardware? λέω να περιμένω το Android 10 που θα κάνω hard reset και να δω.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τα έχουν στο Android One,γιατί σε Samsung galaxy note 8, και Redmi Note 7 μια χαρά δουλεύει το dark theme...

 

στο android 10 δεν υπάρχει το dark theme για όλα; λογικά μόλις αναβαθμίσουμε

 

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...