Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια το face unlock δεν ανοιγει αμεσα το τηλεφωμο? πρεπει να πατησω το power κουμπι για να ανοιξει

 

πατας power button

Link to comment
Share on other sites

επίσης μετά από πχ όλη νύχτα αναβω την οθόνη και δεν λειτουργεί η αυτόματη φωτεινότητα. μολις την αλλάξω λίγο παίρνει μπρος αρκετά θέματα που δεν μου αρέσουν. υποτίθεται με το Android one έχουμε το ίδιο software άρα γιατί πράγματα που δούλευαν στο mi a2 lite εδώ δεν.;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.....

Το τσίμπησα κι εγώ (σε γκρι) σήμερα πριν 7 ώρες....Είχα για 7 μήνες το Α2 Lite αλλά η κόρη μου το έκανε ανταλλακτικά το πρωί...!

Επειδή είχα το εταιρικό νούμερο πάνω του δε με έπαιρνε να περιμένω επισκευή και με ψάξιμο 20' το βρήκα στα 165 ευρώ και το πήρα.

Αύριο θα αρχίσω το ψάξιμο για gcam...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.....

Το τσίμπησα κι εγώ (σε γκρι) σήμερα πριν 7 ώρες....Είχα για 7 μήνες το Α2 Lite αλλά η κόρη μου το έκανε ανταλλακτικά το πρωί...!

Επειδή είχα το εταιρικό νούμερο πάνω του δε με έπαιρνε να περιμένω επισκευή και με ψάξιμο 20' το βρήκα στα 165 ευρώ και το πήρα.

Αύριο θα αρχίσω το ψάξιμο για gcam...

 

Δες σελίδα 26

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας δοκιμάσουν 2, 3 άτομα όταν καλούν ΜΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΌ BLUETOOTH να ανοίξουν τον διακόπτη του hotspot και να μου πουν πλιζ εάν χαλάει ο ήχος! εάν το κάνει και σε άλλον να δω μήπως είναι hardware να το πάω σέρβις! ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Απο σήμερα και εγώ κάτοχος του κινητού προερχόμενος απο honor 8. Πρώτη εμπειρία θα πω μέτρια. Η κύλιση μου κάνει σπασίματα, στην οθόνη φαίνονται τα λίγα ppi τα εικονίδια δεν πιάνουν όλη την οθόνη. Ειδικά που θέλω να βλέπω τι εργασίες που εχω στο ημερολόγιο δεν ανοίγει σε όλη την οθόνη όπως άνοιγε στο honor. Είδωμεν.

Μια ερώτηση. Οι περιγραφές των εικονιδίων κόβονται και δεν συνεχίζουν και σε δεύτερη γραμμή. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το διορθώνει αυτό ή θα πρέπει να πάω σε launcher και αν ναι ποιόν προτείνεται για το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ας δοκιμάσουν 2, 3 άτομα όταν καλούν ΜΕ ΑΚΟΥΣΤΙΚΌ BLUETOOTH να ανοίξουν τον διακόπτη του hotspot και να μου πουν πλιζ εάν χαλάει ο ήχος! εάν το κάνει και σε άλλον να δω μήπως είναι hardware να το πάω σέρβις! ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Δεν μου παρουσιάζει κάτι, όταν λες χαλάει την κάνει πιο robotized ή κάνει διακοπές?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παρουσιάζει κάτι, όταν λες χαλάει την κάνει πιο robotized ή κάνει διακοπές?
κάτι χρου χρου και robotized!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Απο σήμερα και εγώ κάτοχος του κινητού προερχόμενος απο honor 8. Πρώτη εμπειρία θα πω μέτρια. Η κύλιση μου κάνει σπασίματα, στην οθόνη φαίνονται τα λίγα ppi τα εικονίδια δεν πιάνουν όλη την οθόνη. Ειδικά που θέλω να βλέπω τι εργασίες που εχω στο ημερολόγιο δεν ανοίγει σε όλη την οθόνη όπως άνοιγε στο honor. Είδωμεν.

Μια ερώτηση. Οι περιγραφές των εικονιδίων κόβονται και δεν συνεχίζουν και σε δεύτερη γραμμή. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το διορθώνει αυτό ή θα πρέπει να πάω σε launcher και αν ναι ποιόν προτείνεται για το κινητό?

 

Σε ολα μου τα κινητά βάζω nova launcher. Εχει αρκετές ρυθμίσεις. Πιστευω θα το φερεις στα μέτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

stock vs gcam. Πρώτα stock.

 

Στη gcam ειχα το night-lc-cleaner5. Αν δειτε εχει λιγοτερο θορυβο (χωρις να υστερεί αισθητά σε λεπτομέρια), καλυτερο dynamic range ενω στις σκιές διατηρήθηκαν καλύτερα τα χρώματα.

 

Σιγουρα οχι η πιο εντυπωσιακη διαφορά που εχω δει στις ληψεις που χω βγάλει με αυτή τη συσκευή. Έιναι όμως η πιο αντιπροσωπευτική διαφορά. Θέλω να πω εχω πιασει πολυ πιο χαοτικές διαφορές... όμως κατά μέσο όρο κάπου εκεί είναι η βελτίωση. Βέβαια στις σελφι είναι πιο μεγάλη η διαφορά υπέρ της gcam.

 

Νομίζω μεγαλύτερη χρησιμότητα έχει τη μέρα. Ειδικά με τις αστραπιαίες ληψεις στο zsl.

 

48920653753_65da379591_z.jpgIMG_20191018_214617 by Andreas L., on Flickr

 

48921189141_d527f56018_z.jpgIMG_20191018_214553 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Σε ολα μου τα κινητά βάζω nova launcher. Εχει αρκετές ρυθμίσεις. Πιστευω θα το φερεις στα μέτρα σου.

 

Σε ευχαριστώ. θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Στο εικονίδιο του δικτύου κινητής η μπλε τελίτσα λέει κάτι ?

Δεν θυμάμαι να το είχα προσέξει στην αρχή, ξέρω ότι στο κάτω μέρος του έχει την ταχύτητα για data (X,3,4)

αλλά το πάνω μέρος την μπλε τελεία δεν την θυμάμαι.

 

zhx0uho.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου παρουσιάζει κάτι, όταν λες χαλάει την κάνει πιο robotized ή κάνει διακοπές?
ποιο bt ακουστικό έχεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τον Nova είναι ότι ενώ είναι εξαιρετική επιλογή για το συγκεκριμένο τηλέφωνο

Όταν γίνει η αναβάθμιση σε 10 δεν θα λειτουργούν τα gestures που θα υπάρχουν στην 10 Η Google επιβάλει μόνο τον stock launcher για την λειτουργία αυτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάπου η ρύθμιση να απενεργοποιηθεί το wifi αν το κινητό είναι για πολύ ώρα με σβηστή οθόνη;

Όσο κ αν το έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε στο xiaomi 4x που είχα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε στο xiaomi 4x που είχα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όντως υπήρχε αλλά στην ουσία δεν νομίζω να έκλεινε και ποτέ τελικά. ποτε όταν άναβα την οθόνη δεν είδα το εικονίδιο του WiFi να μην είναι ανοιχτό.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...προσφατα απεκτησα την παραπάνω συσκευη..εχω το εξης παραδοξο...δεν μπορω να κατεβασω τίποτα απο τον chrome παρα μονο με ανώνυμη περιήγηση.. εκανα εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής και την εγκατεστησα παλι αλλα τιποτα...με αλλους browser κανονικα..
Link to comment
Share on other sites

στο mi a2 lite γινόταν να αλλάξουμε τα τρία κάτω κουμπιά πλοήγησης. στο a3 γίνεται; τώρα όπως το αγόρασα δεν υπάρχει το τρίτο δεξιά

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Δυο γρήγορες ερωτήσεις.

Πώς μπορώ να αλλάξω τη θερμοκρασία σε βαθμούς Κελσίου στην αρχική με τον stock launcher?

Γίνεται να βλέπω το ποσοστό της μπαταρίας που απομένει στην αρχική?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...