Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί κολλας; :p

 

 

 

Ναι έχω βάλει. Αν δεν το θες απλά άλλαξε το στις ρυθμίσεις. ;)

α οκ άμα το έχεις βάλει εσύ, νόμιζα ότι έμπαινε από την εφαρμογή και όχι από εσένα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α οκ άμα το έχεις βάλει εσύ, νόμιζα ότι έμπαινε από την εφαρμογή και όχι από εσένα!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Ναι το xml κάνει πλήρες back up των ρυθμίσεων. Επειδή εγώ χρησιμοποιώ grid, πέρασε και αυτό στις ρυθμίσεις. Σε default πάντως δεν εχει grid. Οπότε αν με τη φόρτωση σου εμφανίζει grid σημαίνει οτι το έκανες σωστά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το xml κάνει πλήρες back up των ρυθμίσεων. Επειδή εγώ χρησιμοποιώ grid, πέρασε και αυτό στις ρυθμίσεις. Σε default πάντως δεν εχει grid. Οπότε αν με τη φόρτωση σου εμφανίζει grid σημαίνει οτι το έκανες σωστά. ;)
οκ κατάλαβα ευχαριστώ!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, 2 ερωτήσεις.

 

1. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους πληκτρολογίου όταν γράφω ένα μνμ;

 

2. Όταν συνδέω bt ακουστικά τα μπάσα σε πολλά τραγούδια είναι χάλια. Καμιά λύση; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή ξεκινάει η έκδοση των 64Gb από 149€ & τα 128Gb στα 172,90€. Η διαφορα 24€. Αξίζει να πάρει κανείς την έκδοση με τα 128 ή των 64 και να αγοράσει μια SD 64gb class 10 στα 10€ περίπου;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει δειγματα ακόμα από το 8 αλλα έχει ίδιο αισθητήρα με το 7. Εαν το rn8 έχει ίδια συμπεριφορά το rn7, τότε το α3 υπερτερεί σε στοκ και το rn88 σε gcam. Βεβαια η συζήτηση είναι καθαρα υποθετική αφού στην τελική απόδοση τόσο της στοκ όσο και της gcam παίζουν ρόλο και αλλοι παράγοντες.

 

Αν θέλει gcam, θα πρέπει να πάρει το άλλο Note 8 και όχι το Pro.

 

Καλημέρα, 2 ερωτήσεις.

 

1. Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τους ήχους πληκτρολογίου όταν γράφω ένα μνμ;

 

2. Όταν συνδέω bt ακουστικά τα μπάσα σε πολλά τραγούδια είναι χάλια. Καμιά λύση; Ευχαριστώ.

 

Για το 2, κατέβασε το Poweramp Trial. Αν σου αρέσει το μπάσο, κατεβάζεις το plug in (αυτό είναι με πληρωμή), για να ξεκλειδώσεις τη full έκδοση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει gcam, θα πρέπει να πάρει το άλλο Note 8 και όχι το Pro.

 

 

 

 

 

 

 

Για το 2, κατέβασε το Poweramp Trial. Αν σου αρέσει το μπάσο, κατεβάζεις το plug in (αυτό είναι με πληρωμή), για να ξεκλειδώσεις τη full έκδοση.

Gcam θέλει Qualcomm για να παίξει σωστά καθος κάνει χρήση ενός post processing module του (όχι ότι τα alla cpu δεν έχουν απλά gcam είναι pixel app και pixel είναι με Qualcomm)
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει gcam, θα πρέπει να πάρει το άλλο Note 8 και όχι το Pro.

 

 

 

Για το 2, κατέβασε το Poweramp Trial. Αν σου αρέσει το μπάσο, κατεβάζεις το plug in (αυτό είναι με πληρωμή), για να ξεκλειδώσεις τη full έκδοση.

 

Μα δεν ρώτησε για το pro. Για rn8 σκέτο έγραψε και για rn8 σκέτο απάντησα :)

Link to comment
Share on other sites

εκτός του θέματος με το hotspot και το bt μου κολλάει η αυτόματη φωτεινότητα. μετά που αναβω την οθόνη ενώ δείχνει χαμηλή η ένδειξη η φωτεινότητα είναι ψηλά (επειδή πχ πριν ήμουν έξω). μολις ακουμπήσω λίγο τον κέρσορα της φωτεινότητας ξαναγίνεται αυτόματη!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή ξεκινάει η έκδοση των 64Gb από 149€ & τα 128Gb στα 172,90€. Η διαφορα 24€. Αξίζει να πάρει κανείς την έκδοση με τα 128 ή των 64 και να αγοράσει μια SD 64gb class 10 στα 10€ περίπου;

Και εγώ σκέφτομαι να αγοράσω την έκδοση με τα 128MB. Έχω την εντύπωση πως λειτουργικά είναι καλύτερα να έχεις ενσωματωμένη μνήμη από μία εξωτερική SD. Εκτός και την SD την έχεις για αποθήκευση φωτογραφιών ή τραγούδια. Εάν μεταφέρεις και εφαρμογές στην εξωτερική μνήμη, λειτουργούν πιο αργά σε σχέση με την εσωτερική. Πιο παλιά που είχα smartphone με SD μου είχε καταστραφεί δύο φορές η κάρτα μνήμης με αποτέλεσμα να έχω προβλήματα με όσες εφαρμογές είχα μεταφέρει στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε πείτε μου τι προστασία οθόνης έχετε και αν σας λειτουργεί σωστά ο αισθητήρας εγγύτητας. Εγώ έχω προστασία οθόνης με γύρω μαύρο, αγορασμενη από πλαίσιο 12€:wacko:

Λειτουργεί ο αισθητήρας αλλά λίγο να κουνήσεις το τηλέφωνο από το αυτί και αρχίζουν τα ανεπιθύμητα πατήματα. Μπορεί να φταίει το μαύρο πλαίσιο στο τζαμακι; Περιμένω και το tempered από Γερμανία που προτείνεται εδώ στο νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..ερχομενος απο S8 λεω αναμεσα σε P30 Lite και Xiaomi Mi A3..Γνωμες σας μπαμ μπαμ ομως χωρις να σας κουρασω

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..ερχομενος απο S8 λεω αναμεσα σε P30 Lite και Xiaomi Mi A3..Γνωμες σας μπαμ μπαμ ομως χωρις να σας κουρασω

 

Από s8 θα χάσεις σε οθόνη σε οποιο και απο τα δυο και αν πας. Δες τα απο κοντά. Αν δεν σε χαλάει η ανάλυση πιστεύω θα σου κάτσει καλύτερα σαν συσκευη το mi a3 (καλύτερη κάμερα, αυτονομία και smoothness).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορείτε πείτε μου τι προστασία οθόνης έχετε και αν σας λειτουργεί σωστά ο αισθητήρας εγγύτητας. Εγώ έχω προστασία οθόνης με γύρω μαύρο, αγορασμενη από πλαίσιο 12€:wacko:

Λειτουργεί ο αισθητήρας αλλά λίγο να κουνήσεις το τηλέφωνο από το αυτί και αρχίζουν τα ανεπιθύμητα πατήματα. Μπορεί να φταίει το μαύρο πλαίσιο στο τζαμακι; Περιμένω και το tempered από Γερμανία που προτείνεται εδώ στο νήμα.

 

Καθώς κανεις κληση χρησιμοποίησε μια άλλη κάμερα/συσκευη για να δεις που βρισκεται το proximity και κατα πόσο έχει κενό εκεί (στην οθόνη του άλλου κινητου θα βλεπεις λαμπακι να αναβοσβήνει)

 

Αν δεν έχεις δευτερη συσκευη, δες το με τη σελφοκάμερα και καθρέφτη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

πήραμε Android one για να παίρνουμε πρώτοι τις αναβαθμίσεις αλλά βλέπω άλλες συσκευές ακόμα και xiaomi να παίρνουν 10 άρα και εμείς ακόμα τίποτα. tragic

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το face unlock γινεται να ξεκλειδωνει direct χωρις να παταω το κουμπι on/off? οπως στο huawei mate 10 pro ?

 

Υ.Σ η gcam ανεβαζει την ποιοτητα στις φωτογραφιας παρα πολυ,ετσι κανει και στις αλλες συσκευες ?δεν περιμενα τοσο καλες ειδικα την νυχτα,οντως κανει δουλεια τελικα.μπορω πλεον να βγαζω φωτογραφιες τη νυχτα μεσα σε σπιτι σε παρτυ παντου χωρις θορυβο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν μπορείτε πείτε μου τι προστασία οθόνης έχετε και αν σας λειτουργεί σωστά ο αισθητήρας εγγύτητας. Εγώ έχω προστασία οθόνης με γύρω μαύρο, αγορασμενη από πλαίσιο 12€:wacko:

Λειτουργεί ο αισθητήρας αλλά λίγο να κουνήσεις το τηλέφωνο από το αυτί και αρχίζουν τα ανεπιθύμητα πατήματα. Μπορεί να φταίει το μαύρο πλαίσιο στο τζαμακι; Περιμένω και το tempered από Γερμανία που προτείνεται εδώ στο νήμα.

 

εγω εχω full glass χωρις κανενα προβλημα

αν θες στελνω λινκ pm για να μην θεωρηθει διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου..και HD με καλυπτει ανετα..μπαταρια να κραταει θελω..με το S8 καθε 22 ωρες ημουν πριζα..ΤΡΑΓΙΚΟ

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα σημερα μεσημερι. Ειχα μεγαλο αγχος για την οθονη γιατι διαβαζα αναμεικτα σχολια και προερχομουν απο το note 7 με full hd. Λογο σπασιματος του note 7 επρεπε να το παρω αμεσα και δεν ειχα καθολου χρονο να παω απο καταστηματα να το τσεκαρω.

Λοιπον παιδια κανεις να μην το σκεφτεται για την οθονη. Ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας απο την lcd του note και η διαφορα στην αναλυση, δεν φαινετε ΠΟΥΘΕΝΑ, εκτος αν βαλεις μεγενθυντικο φακο. Το μονο που θα πρεπει καποιος να σκεφτει ειναι το μεγεθος, σε περιπτωση που ερχετε απο μεγαλυτερο τηλεφωνο, παρολο που εμενα μου εκατσε κουτι, γιατι το rn7 με δυσκολευε λιγακι με το ενα χερι.

 

Κατα τα αλλα τωρα το ξεζουμιζω και επανερχομαι. Αν καποιος εχει εχει καμια must εφαρμογη για τους πρωταριδες στο android one ας προτεινει. (εκτος απο gcam που ηδη εχω περασει)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ρώτησε για το pro. Για rn8 σκέτο έγραψε και για rn8 σκέτο απάντησα :)

 

Ουπς.. :sorry: Το διάβασα πολύ γρήγορα..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πήραμε Android one για να παίρνουμε πρώτοι τις αναβαθμίσεις αλλά βλέπω άλλες συσκευές ακόμα και xiaomi να παίρνουν 10 άρα και εμείς ακόμα τίποτα. tragic

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Θα τη πάρουμε τη 10, θα πάρουμε και την 11 μπορεί και 12 (κάτσε να δούμε τι θα κάνουν με το a1)

 

Και επί a1 τα ίδια παράπονα διάβαζα, μπορεί να άργησε κι εκεί λιγάκι όμως δύο χρόνια μετά ακόμα το κινητό έχει φουλ υποστήριξη

 

Υπομονή τώρα, δεν έχουν σημασία μερικές βδομάδες ή κάνας μήνας, σημασία έχει ότι θα την πάρουμε και θα παίρνουμε όταν οι άλλοι που λες θα σταματήσουν

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από χθες,ακόμα το ψάχνω..Η οθόνη μια χαρά,πριν είχα το a7 2018. Ποια Google camera βάζουμε και από πού?

 

Πάνε στην σελίδα 26 για gcam

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ από σημερα..Το πηρα μεταχειρο απο ενα παιδι το οποιο δεν το χει μηνα..Το μπλε χρωμα ειναι(πανεμορφο)ρε παιδια η μπαρα της GOOGLE δεν φευγει απο τον πατο?Και πως βαζουμε στα notification χρωμα και πως παω εκει :D

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...