Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την εξήγηση που δίνουν μίλησα. Όχι για το συγκριτικό. ;)

 

Ότι το πρόβλημα πιθανότερο είναι να οφείλεται σε λογισμικό παρά στον αισθητήρα... που αν μη τι άλλο μόνο ανώτερο τον λες.

 

Κατά τα άλλα δοκίμασε στα συγκριτικά του τα 64mp ή το pro mode που έχουν λιγότερη επεξεργασία;

 

Δες το κ κρινε φίλος για να μην χαλάμε κ το θέμα με off topic .πιο πολύ για αβαντάδορικο βίντεο προς το xt μου μοιάζει αλλά αναφέρει κ το Α3. https://youtu.be/IITkGvUgR3o. Πάντως ότι φωτό έχω δει εδώ Ελλάδα βραδυνή έχει πολύ θόρυβο. Ο δε τύπος από το techblog δεν ανέβασε ούτε μια φωτό βραδυνή παρά μόνο ημερήσιες οι οποίες ήταν απλά οκ κ σε ότι αφορά τον φακό αν δεις το βίντεο λέει πως οι νέοι imx 582/586 της sony είναι καλύτεροι από αυτόν με τα 64

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Δες το κ κρινε φίλος για να μην χαλάμε κ το θέμα με off topic .πιο πολύ για αβαντάδορικο βίντεο προς το xt μου μοιάζει αλλά αναφέρει κ το Α3. https://youtu.be/IITkGvUgR3o. Πάντως ότι φωτό έχω δει εδώ Ελλάδα βραδυνή έχει πολύ θόρυβο. Ο δε τύπος από το techblog δεν ανέβασε ούτε μια φωτό βραδυνή παρά μόνο ημερήσιες οι οποίες ήταν απλά οκ κ σε ότι αφορά τον φακό αν δεις το βίντεο λέει πως οι νέοι imx 582/586 της sony είναι καλύτεροι από αυτόν με τα 64

 

Ξαναλεω ότι δεν σου ειπα οτι δεν τραβάει τελικά κατώτερες φωτογραφίες. Η ενστασή μου ήταν στην αιτία... ότι δεν οφείλεται στον αισθητήρα (που είναι και ανώτερος) αλλά στο λογισμικό.

 

Κατά τα αλλα κινητάρα το rn8pro. Ευτυχώς που ο κόσμος ειναι προκατειλημμένος απέναντι στους mtk και συντομα θα το παίρνουμε σε τιμή κάτω από 200

 

Σταματω και γω το offtopic. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω ότι δεν σου ειπα οτι δεν τραβάει τελικά κατώτερες φωτογραφίες. Η ενστασή μου ήταν στην αιτία... ότι δεν οφείλεται στον αισθητήρα (που είναι και ανώτερος) αλλά στο λογισμικό.

 

Κατά τα αλλα κινητάρα το rn8pro. Ευτυχώς που ο κόσμος ειναι προκατειλημμένος απέναντι στους mtk και συντομα θα το παίρνουμε σε τιμή κάτω από 200

 

Σταματω και γω το offtopic. :)

On topic το 5 που προτείνες για νύχτα τελικά είναι πραγματικά πολύ καλύτερο από οτιδήποτε άλλο για βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

Και κάτι ακόμα για όποιον γνωρίζει.Γίνεται να μην ανάβει το led όταν φορτίζει και να μην αναβοσβήνει όταν η στάθμη της μπαταρίας είναι χαμηλή?

αυτο με ενοχλησε κ μενα. μια δυο φορες μου ετυχε βραδυ κ δεν το ειχα σε φορτιστη.

δεν θυμαμαι αν σταματαει οταν κλεινεις το battery saver

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω κάτι?

Πρώτον αν γίνεται να διορθωθεί το full hd+ στα χαρακτηριστικά της συσκευής στην πρώτη σελίδα και

Δεύτερον αν γίνεται να μπουν links, εκεί στο πρώτο post, με τις gcam η το post με τις gcam για να το βρίσκουμε εύκολα.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ακόμα πάντως δεν έχει έρθει η αναβάθμιση Οκτωβρίου

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Στο δικό μου έχει έρθει από προχθές.
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου έχει έρθει από προχθές.
Παίζει να είσαι ο μόνος στην Ελλάδα????
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να είσαι ο μόνος στην Ελλάδα????

Ούτε μένα έχει έρθει. Δεν αγχώνομαι όμως σιγα .Άλλωστε οποίος θελει το κατεβάζει και από το.λινκ αυτό https://piunikaweb.com/2019/10/18/mi-a3-october-security-patch/

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο που μου έτυχε πιο νωρίς.Ενω πατούσα παρατεταμένα για να κάνω αντιγραφή ένα κείμενο,αυτό κόλλησε και φαινόταν λίγο πιο άχνα από το κανονικό στην οθόνη του κινητού ό,τι κι αν έκανα μέχρι που αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση.Έχει συμβεί σε κανέναν; Τι το προκαλεί;
Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργο που μου έτυχε πιο νωρίς.Ενω πατούσα παρατεταμένα για να κάνω αντιγραφή ένα κείμενο,αυτό κόλλησε και φαινόταν λίγο πιο άχνα από το κανονικό στην οθόνη του κινητού ό,τι κι αν έκανα μέχρι που αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση.Έχει συμβεί σε κανέναν; Τι το προκαλεί;

Έτυχε μια φορά και σε μένα. Bug είναι. Είδα να το αναφερουν και στο φόρουμ της xiaomi.

Το βρήκα. Εδώ : https://c.mi.com/thread-2512211-1-1.html

Νομίζω κι εμένα με chrome browser μου το έκανε. Με firefox δεν θα υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Για να μην πάρω κανενα στο λαιμό μου, τα δικά μας Α3 από τι διάβασα ανήκουν στα eu μοντέλα άρα έχουν έστω κ λίγο διαφοροποίηση στο firmware σε σχέση με την global version. Aν λεω κάτι που δεν ισχύει διορθωστε με
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο και εδώ.......
Ας ελπίσουμε ότι το επόμενο θα είναι το 10αρι!!
Link to comment
Share on other sites

Πώς να πάει καμία εμφανής διάφορα πέρα από τις ενημερώσεις ασφαλείας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ενώ το ψάχνω δεν έχω καταφέρει να βρώ πως εμφανίζει ειδοποίηση μη αναγνωσμένων στο εικονίδιο της εφαρμογής. Δηλαδή στα μηνύματα όταν έχω κάποιο μη αναγνωσμένο μου έβγαζε το νούμερο αυτών επάνω στο εικονίδιο. Το ίδιο και με τα τηλέφωνα, με το facebook instagram, whatsup. Τώρα έχει ειδοποίηση αναδυόμενη αλλά στο εικονίδιο δεν φαίνεται τίποτα και πρέπει να μπαίνω και να ελέγχω εγώ. Επιπλέον έχω βάλει και τον Nova launcher. Μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα όπως στο προηγούμενο μου τηλέφωνο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του nova στα σήματα ειδοποιήσεων ορίζεις την αριθμητική όπως θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να βρω τη ρύθμιση που προτείνεις. Στις ειδοποιήσεις του νόβα έχει Στη γραμμή ειδοποιήσεων 4 επιλογές που τις έχω επιλέξει όλες αλλά αριθμητική δεν βρίσκω. Αν δεν κουράζω λίγες περισσότερες πληροφορίες?
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να βρω τη ρύθμιση που προτείνεις. Στις ειδοποιήσεις του νόβα έχει Στη γραμμή ειδοποιήσεων 4 επιλογές που τις έχω επιλέξει όλες αλλά αριθμητική δεν βρίσκω. Αν δεν κουράζω λίγες περισσότερες πληροφορίες?
στο notification badges είναι... c855ad1241a27117d9d09669a57b65ac.jpgdcfa617976be8568223fb6687e188797.jpg8d083592313b229d2ccc10d5fe56cdcb.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την αναλυτική ενημέρωση. Τώρα κατάλαβα ότι η συγκεκριμένη δυνατότητα είναι στην έκδοση επι πληρωμή για αυτό το λόγο δεν την είχα διαθέσιμη. Θα δω μήπως και το αγοράσω. Σε ευχαριστώ και πάλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο notification badges είναι... c855ad1241a27117d9d09669a57b65ac.jpgdcfa617976be8568223fb6687e188797.jpg8d083592313b229d2ccc10d5fe56cdcb.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ευχαριστώ για την αναλυτική παρουσίαση. Τώρα συνειδητοποίησα ότι η επιλογή που μου δίνεις ανήκει στην πληρωμένη έκδοση την οποία και δεν έχω. Θα δω μήπως και την αγοράσω. Σε ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...