Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, η μπαταρία του δεν υπάρχει όλα ανοιχτά, παιχνίδια, browsing, ομιλία.... Και έχει 45% ακόμα... Με 6 ώρες και 15 λεπτά sot...f83043c067271d162749d784ea8996d0.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ πλέον το φορτίζω σταθερά κάθε 2 μέρες , πρώτη μου φορά σε android που μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλους τυχαίως πραγματικά βρήκα λ αυτή την gcam https://www.androidsage.com/2019/10/08/download-google-camera-7-1-apk-from-the-google-pixel-4-xl/ pmgc 7.0 14 final build κλπ. Είναι πάρα πολύ καλή για τσεκαρετε την
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτές οι δονήσεις από τα social media πως βγαίνουν; mesenger κλπ..εχω φάει τον κόσμο να τις βρω..

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και από εμένα . μια ερώτηση Από htc u ultra σε mi a3

αξίζει η αλλαγή ?

Πολύ εύκολα . Άλλωστε ο επεξεργαστής του ultra είναι πολύ πιο παλαιας τεχνολογίας σε σχέση με τον 665.Κατα τα άλλα σίγουρα καλύτερη κάμερα κ μπαταρία . Ε τι άλλο θες

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολα . Άλλωστε ο επεξεργαστής του ultra είναι πολύ πιο παλαιας τεχνολογίας σε σχέση με τον 665.Κατα τα άλλα σίγουρα καλύτερη κάμερα κ μπαταρία . Ε τι άλλο θες

 

Η οθονη με προβληματίζει :worry: και το θέμα ειναι ότι εδώ που είμαι να το δω από κοντά δεν παίζει .

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη με προβληματίζει :worry: και το θέμα ειναι ότι εδώ που είμαι να το δω από κοντά δεν παίζει .

 

Aπο.mi 8 που πήγα σε Α3 δεν είδα τεράστιες διαφορές . Δεν πρόκειται να σε προβληματίσει η οθόνη εκτός κ αν έχεις κινητά με qhd μόνο

Link to comment
Share on other sites

Aπο.mi 8 που πήγα σε Α3 δεν είδα τεράστιες διαφορές . Δεν πρόκειται να σε προβληματίσει η οθόνη εκτός κ αν έχεις κινητά με qhd μόνο

 

Το u ultra το είχα και είχε 2k ανάλυση.

 

Αν εχει ο φιλος πρόσβαση σε καποιο άλλο κινητο με 720p ας το δει και ας κανει μια εικασία. Να εστιασει στην ανάλυση και οχι σε χρώματα/μαυρο. Γιατι ας πουμε και το redmi 5a εχει 720p αλλα ειναι η μέρα με την νύχτα στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα ακόμα δείγμα με gcam και το τελευταίο xml που χα ανεβασει (cleaner5). Μην σας ξεγελά το iso. Ηταν ακόμη πιο σκοτεινά.

 

48999550663_13d0fc0b44_z.jpgIMG_20191102_000603 by Andreas L., on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Πρόσφατος κάτοχος κι εγώ, μόλις αναβάθμισα από το Mi A2.

 

Όσον αφορά την οθόνη εγώ ένα θα πω. Είχα στο παρελθόν πολύ καλές και υψηλής ανάλυσης οθόνες (LG G4, Galaxy S6/S7 κτλ) οπότε το μάτι μου είναι κάπως "εκπαιδευμένο".

 

Η οθόνη του Mi A3 είναι εξαιρετική. Ναι, αν κολλήσεις τη μούρη σου στην οθόνη θα διακρίνεις pixels αλλά υπό κανονικές συνθήκες για κανένα λόγο. Εννοείται σε χρώματα, αντίθεση κτλ είναι ανώτερο από το Mi A2.

 

Επίσης το κινητό μου φαίνεται απίστευτα γρήγορο μέχρι στιγμής. Αρκετά πιο smooth από το επίσης ταχύτατο, Mi A2 που είχα πριν.

 

Αυτά εν ολίγοις. Μια ερώτηση προς τους κατόχους. Στην κάμερα (stock app) τι είναι προτιμότερο υπό νορμάλ συνθήκες φωτισμού να έχω ενεργοποιημένο; Το AI; Τα 48MP;

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει γιατί ενώ με παλιότερα κινητά δούλευε τώρα με το mi a2 lite και το mi a3 δεν γίνεται να σερφαρω μέσω WiFi όταν μιλάω στο κινητό; είναι δυνατόν απλά πράγματα έχουν σταματήσει να δουλεύουν;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης πάνω πάνω στις ρυθμίσεις μου πρότεινε να ενεργοποιήσω το WiFi calling (η ρύθμιση αυτή ΔΕΝ υπάρχει στο μενού) με επιλογή για WiFi η mobile preferred!

έβαλα πτήση άνοιξα το WiFi αλλά κλήση δεν γίνεται. τι πρέπει να κάνω άλλο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]επίσης πάνω πάνω στις ρυθμίσεις μου πρότεινε να ενεργοποιήσω το WiFi calling (η ρύθμιση αυτή ΔΕΝ υπάρχει στο μενού) με επιλογή για WiFi η mobile preferred!

έβαλα πτήση άνοιξα το WiFi αλλά κλήση δεν γίνεται. τι πρέπει να κάνω άλλο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

 

δεν υποστηρίζει το a3 wifi calling (τουλάχιστον σε cosmote) για voda δεν ξερω.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αν το έπαιρνε κάποιος που έχει συνηθίσει σε miui τι μπορεί να κάνει για να το θυμίζει στο μενού κτλ;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εάν θυμάστε που είχα αναφέρει ότι με το που ανοίγω το hotspot επηρεάζει πολύ τον ήχο από το Bluetooth σε σημείο να μην ακούω ούτε να ακούγομαι από τον συνομιλητη μου.

τελικά ακόμα και χωρίς hotspot όταν πχ μπαίνω σπίτι και ψάχνει να βρει το WiFi πάλι κάνει λίγα παράσιτα. δηλαδή το κάνει όταν αλλάζει κάτι στο WiFi. εάν δεν φτιαχτει με την 10 έχει πουληθεί. είναι hardware πρόβλημα που δεν είχα με κανένα κινητό 20 χρόνια.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω εάν θυμάστε που είχα αναφέρει ότι με το που ανοίγω το hotspot επηρεάζει πολύ τον ήχο από το Bluetooth σε σημείο να μην ακούω ούτε να ακούγομαι από τον συνομιλητη μου.

τελικά ακόμα και χωρίς hotspot όταν πχ μπαίνω σπίτι και ψάχνει να βρει το WiFi πάλι κάνει λίγα παράσιτα. δηλαδή το κάνει όταν αλλάζει κάτι στο WiFi. εάν δεν φτιαχτει με την 10 έχει πουληθεί. είναι hardware πρόβλημα που δεν είχα με κανένα κινητό 20 χρόνια.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Και θα το πουλήσεις έτσι ελαττωματικό; Κρίμα δεν είναι για τον επόμενο;

 

Γιατί δεν το στέλνεις για σερβις; Από πού το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

μα εγώ λέω ότι είναι hardware όλοι λένε software. αλλά δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση να παζαρευω με σκρουτζομαγαζο που όταν τους το ανέφερα τηλεφωνικά με άκουγαν σαν εξωγήινο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε η εύκολη λύση, το πουλάς σε ένα "θύμα" και καθάρισες... είσαι πολύ ωραίος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να γιατί αποφεύγω τα μεταχειρισμενα, πάντα μπορεί να πέσεις σε απατεώνες και να τρέχεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

δεν υποστηρίζει το a3 wifi calling (τουλάχιστον σε cosmote) για voda δεν ξερω.

 

Voice over WiFi σε cosmote παίζει κανονικά, το μόνο που χρειάζεται είναι να στείλεις το μήνυμα από κάποια συμβατή συσκευή

Edited by asteras84
Link to comment
Share on other sites

Voice over WiFi σε cosmote παίζει κανονικά, το μόνο που χρειάζεται είναι να στείλεις το μήνυμα από κάποια συμβατή συσκευή
Έχω ενεργοποιήσει το WiFi calling αλλά δεν παίζει, το VoLTE από την άλλη δουλεύει κανονικά, εσύ δλδ αν βάλεις λειτουργία πτήσης με ανοιχτό WiFi κάνεις κλήσεις; Δεν νομίζω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...