Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιον συνδυασμό και να πατήσω για Volte, Vowifi και Info απλά επιστρέφει ο dialer στις επαφές. Δεν βγαίνει ούτε κάποια πληροφορία (απ)ενεργοποίησης ούτε κάποιο μήνυμα σφάλματος. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Edit: Βρήκα τι έφταιγε, πρέπει να έχεις ως προεπιλεγμένο dialer τον Google ή ίσως απλά να υπάρχει ασυμβατότητα όταν είναι ο ExDialer προεπιλεγμένος και με άλλους να μην υπάρχει πρόβλημα.

Edited by kalligator

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Όποιον συνδυασμό και να πατήσω για Volte, Vowifi και Info απλά επιστρέφει ο dialer στις επαφές. Δεν βγαίνει ούτε κάποια πληροφορία (απ)ενεργοποίησης ούτε κάποιο μήνυμα σφάλματος. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Edit: Βρήκα τι έφταιγε, πρέπει να έχεις ως προεπιλεγμένο dialer τον Google ή ίσως απλά να υπάρχει ασυμβατότητα όταν είναι ο ExDialer προεπιλεγμένος και με άλλους να μην υπάρχει πρόβλημα.

εμένα με true phone για dialer παίρνει κανονικά τις εντολές πάντως

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι λογικό τελικά να είναι μόνο με τον ExDialer το πρόβλημα γιατί διαφορετικά θα ήταν διαδεδομένο θέμα.

Θα φταίει που είναι πανάρχαιος, αλλά είναι τόσο καλοσχεδιασμένος λειτουργικά και εμφανισιακά, δεν μπορώ να βρω αντικαταστάτη του.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Antretng δεν φτιάχνεις ένα xml για 7αρα version πριν αποχωρήσεις από το νήμα; Όσες και αν δοκίμασα καμία δεν μπορεί να πετύχει την χρωματική επίδοση των δικό σου xml. Εξαιρετική δουλειά, ευχαριστούμε.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Antretng δεν φτιάχνεις ένα xml για 7αρα version πριν αποχωρήσεις από το νήμα; Όσες και αν δοκίμασα καμία δεν μπορεί να πετύχει την χρωματική επίδοση των δικό σου xml. Εξαιρετική δουλειά, ευχαριστούμε.

 

Έχεις δοκιμάσει καθόλου την 7.0.009 που δίνουν για το mi a3;

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια. Χρωματικά δεν είναι σωστό. Πορτοκαλί βγαζει τις εσωτερικές λάμπες. Τα δε πρόσωπα προς το κόκκινο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρει κάποιος πως φεύγει η σκιά από το πάνω μέρος της οθόνης?Όταν βάζω λευκό φόντο το κάνει πιο σκούρο και όταν βάζω σκούρο το αντίθετο..
Link to comment
Share on other sites

Είχατε δίκιο - μου το ενεργοποίησαν χωρίς πολλά πολλά :)

Πλέον βγάζει ένα εικονίδιο HD στην μπάρα, αυτό είναι HD Voice; Είχα την εντύπωση ότι δεν υποστήριζε η συσκευή..

Δοκίμασα πάντως τηλεφώνημα over WiFi και ήταν ο ήχος περίεργος. Κάτι σαν wideband αλλά κακής ποιότητας. Ενώ στην κανονική κλήση ήταν πνιχτός, αλλά καθαρός. Και στις δύο περιπτώσεις μου έγραφε HD στην οθόνη. Μήπως είναι θέμα codec και πρέπει να έχει και ο συνομιλητής amr-wb;

Link to comment
Share on other sites

Είχατε δίκιο - μου το ενεργοποίησαν χωρίς πολλά πολλά :)

 

Πλέον βγάζει ένα εικονίδιο HD στην μπάρα, αυτό είναι HD Voice; Είχα την εντύπωση ότι δεν υποστήριζε η συσκευή..

 

Δοκίμασα πάντως τηλεφώνημα over WiFi και ήταν ο ήχος περίεργος. Κάτι σαν wideband αλλά κακής ποιότητας. Ενώ στην κανονική κλήση ήταν πνιχτός, αλλά καθαρός. Και στις δύο περιπτώσεις μου έγραφε HD στην οθόνη. Μήπως είναι θέμα codec και πρέπει να έχει και ο συνομιλητής amr-wb;

τι εταιρεία κινητής είπαμε έχεις;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας ερθει android 10 θα βάλετε αυτήν. Παίρνει ιδια xml με αυτά που εβαλα σελιδα 26.

 

https://drive.google.com/file/d/1jQd4R22W2kXwOa5nDmQtwflsAd4axyD_/view?usp=drivesdk

 

Μόλις μου ήρθε και το 1+7 οπότε δεν θα ασχοληθώ άλλο με gcam στο α3. Αλλα δεν ήθελα να σας αφήσω ξεκρέμαστους στην 10 :happy:;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας ερθει android 10 θα βάλετε αυτήν. Παίρνει ιδια xml με αυτά που εβαλα σελιδα 26.

 

https://drive.google.com/file/d/1jQd4R22W2kXwOa5nDmQtwflsAd4axyD_/view?usp=drivesdk

 

Μόλις μου ήρθε και το 1+7 οπότε δεν θα ασχοληθώ άλλο με gcam στο α3. Αλλα δεν ήθελα να σας αφήσω ξεκρέμαστους στην 10 :happy:;)

Είσαι θεός

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας ερθει android 10 θα βάλετε αυτήν. Παίρνει ιδια xml με αυτά που εβαλα σελιδα 26.

 

https://drive.google.com/file/d/1jQd4R22W2kXwOa5nDmQtwflsAd4axyD_/view?usp=drivesdk

 

Μόλις μου ήρθε και το 1+7 οπότε δεν θα ασχοληθώ άλλο με gcam στο α3. Αλλα δεν ήθελα να σας αφήσω ξεκρέμαστους στην 10 :happy:;)

Αντρέα πατάω το λινκ και βγάζει αυτό! 6b42d23960c3ba7bd7607f287fd98599.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν dark mode στο playstore, YouTube και instagram κατεβάστε το Dark Mode απο το playstore και βάλτε night mode, τα μαύρισε όλα! Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

Antretng ανέβασες μάλλον λάθος αρχείο. Ευχαριστούμε!

 

Τωρα πρεπει να σας είναι οκ. https://drive.google.com/file/d/1-_F6TTUVDzBfsmdDhSvELPddlG3h9k7I/view?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα τώρα λέει αυτό! fdaa1eeaa7843ee4abf8e8f2a189b89e.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Το έχω δημόσιο το αρχείο.

 

Μπες από chrome.

βασικά πατώντας το λινκ με ρωτάει να το ανοίξει με package installer κατεβαίνει πάει να κάνει εγκατάσταση του λέω όχι αλλά μετά δεν βρίσκω το apk αρχείο που κατέβηκε! συνήθως είναι στον φάκελο download

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για όσους θέλουν dark mode στο playstore, YouTube και instagram κατεβάστε το Dark Mode απο το playstore και βάλτε night mode, τα μαύρισε όλα!

 

Έτσι κι αλλιώς ήταν μαύρα όλα αν έχεις επιλεγμένο το dark στην προβολή

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς ήταν μαύρα όλα αν έχεις επιλεγμένο το dark στην προβολή

 

κι εγω το ειχα επιλεγμένο και δεν άλλαξε κάτι, στην εκδοση 9 δεν νομιζω να γινεται. Απο την 10 και μετά λειτουργει το dark mode στα settings, playstore, insta κλπ

Στειλε ενα screenshot απο τα settings να δούμε πως λειτουργεί το dark mode! :-p

Edited by matrix
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ειχα επιλεγμένο και δεν άλλαξε κάτι, στην εκδοση 9 δεν νομιζω να γινεται. Απο την 10 και μετά λειτουργει το dark mode στα settings, playstore, insta κλπ

Αν βάλεις φωτεινό τα ξανακάνει άσπρα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...