Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γραμματοσειρά μπορούμε να αλλάξουμε; όπως σε miui που βάζουμε Ινδία και εμφανίζονται οι επιλογές;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γραμματοσειρά μπορούμε να αλλάξουμε; όπως σε miui που βάζουμε Ινδία και εμφανίζονται οι επιλογές;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Για δες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.monotype.android.font.simprosys.stylishfonts αυτή η εφαρμογή δουλεύει στο Α2

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου δουλεύει το notification led πέρα από τη φόρτιση και μου έχουν σπάσει τα νέυρα.

Το έχω ενεργοποιημένο από ρυθμίσεις-> apps&notifications-> notifications

 

Το μόνο που δεν έχω κάνει απ' όταν το πήρα είναι ένα hard reset μετά τα updates. To τελευταίο ήταν το μεγάλο του Νοεμβρίου.

 

Καμία ιδέα ? Είναι bug ?

Link to comment
Share on other sites

και η μλκια συνεχίζεται όπως και στο mi a2 lite... έτσι ξαφνικά τυχαία παρατηρώ δεν έχει δεδομένα. ενώ έχω data υπόλοιπο. μολις απενεργοποιησω και ξανά ενεργοποιήσω την σιμ της wind επανέρχεται το 4g άρα και τα δεδομένα.. τι σκ@τ@ συμβαίνει δεν ξέρω. άρα δεν φταίει το κινητό. αφού το κάνει και στο a3. αυτά τι φταίει; η wind? τι άλλο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

χαζευω το τοπικ και επεσα στο ποστ σου.

τα ιδια παθαινω κι εγω εδω και μηνες με το miA1.

επισης εχω wind.

 

αληθεια παιδες οποιος ξερει και μπορει να μου πει παρακαλω...ποσο αναβαθμιση ειναι να παω στο Α3;

δεν ειχα σκοπο απλα βλεπω εχει πεσει αρκετα η τιμη του.

 

σε οθονη;(διαβαζω για χαμηλη φωτεινοτητα κ αναλυση)

καμερα;

ηχεια (στο αυτι και στο αλλο για την μουσικη);

σημα;

εχει κανενα bug; (οπως αυτο που κανει κατα καιρους το Α1 με τον αισθητηρα που...πατιουνται κουμπια οταν το ειχες στο αυτι)

νομιζω την 800αρα μπαντα την εχει ε;

Edited by satsok1979

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου δουλεύει το notification led πέρα από τη φόρτιση και μου έχουν σπάσει τα νέυρα.

Το έχω ενεργοποιημένο από ρυθμίσεις-> apps&notifications-> notifications

 

Το μόνο που δεν έχω κάνει απ' όταν το πήρα είναι ένα hard reset μετά τα updates. To τελευταίο ήταν το μεγάλο του Νοεμβρίου.

 

Καμία ιδέα ? Είναι bug ?

 

Βάλε αυτό και θα δουλέψει μια χαρά

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό και θα δουλέψει μια χαρά

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

 

Οτι χρωμα και να βαλεις καμια εφαρμογη δεν βγαζει αυτος που εχεις επιλεξει..εκτος και αν κανω κατι λαθος στις ρυθμισεις...

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οτι χρωμα και να βαλεις καμια εφαρμογη δεν βγαζει αυτος που εχεις επιλεξει..εκτος και αν κανω κατι λαθος στις ρυθμισεις...

Μόνο άσπρο είναι το χρώμα για όλα

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Για να μην φωνάζετε ότι έχει αργήσει η xiaomi ( βάζω κ μένα μέσα )https://piunikaweb.com/2019/11/16/mi-a3-november-patch/ το μοναδικό android 1 τηλέφωνο που έχει πάρει ως τώρα android 10 είναι το Nokia 8.1 κ αυτό με θεματάκια από τι λένε . Όποτε υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Για να μην φωνάζετε ότι έχει αργήσει η xiaomi ( βάζω κ μένα μέσα )https://piunikaweb.com/2019/11/16/mi-a3-november-patch/ το μοναδικό android 1 τηλέφωνο που έχει πάρει ως τώρα android 10 είναι το Nokia 8.1 κ αυτό με θεματάκια από τι λένε . Όποτε υπομονή
εάν ειναι να γίνει το τηλέφωνο μπαχαλο, καλύτερα να αργήσει να την πάρει και οταν λυθούν τα θέματα να την στείλουν σωστά
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάνα δυο μέρες έχει σταματήσει να βγάζει ειδοποιήσεις στην μπάρα το play store. Νομίζω έγινε μετά από αναβάθμιση των play services (beta).

Συμβαίνει και σε κανένα άλλον?

Όλες οι ειδοποιήσεις στις ρυθμίσεις και της εφαρμογής είναι ενεργοποιημένες και εμφανίζονται στο notification log

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το είδα από κοντά επιτέλους.

Δυστυχώς η οθόνη με ξένισε. Στον chrome διέκρινα θολούρα γύρω απ' τα γράμματα.

Οκ, σε βίντεο, φωτός ,παιχνίδια κλπ δε θα έχει θέμα, αλλά στο browsing/fb πώς την παλεύεται???

 

Όχι δεν είμαι ψείρας αλλά αυτό που είδα δε με άρεσε.

 

Όχι τίποτε άλλο, αλλά αυτά που προσφέρει με την τιμή που έχει είναι μουρλια.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το είδα από κοντά επιτέλους.

Δυστυχώς η οθόνη με ξένισε. Στον chrome διέκρινα θολούρα γύρω απ' τα γράμματα.

Οκ, σε βίντεο, φωτός ,παιχνίδια κλπ δε θα έχει θέμα, αλλά στο browsing/fb πώς την παλεύεται???

 

Όχι δεν είμαι ψείρας αλλά αυτό που είδα δε με άρεσε.

 

Όχι τίποτε άλλο, αλλά αυτά που προσφέρει με την τιμή που έχει είναι μουρλια.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ισχύει. Αλλά συνηθίζεται όμως. Δηλαδή και γω την πρώτη στιγμή που το είδα έτσι αντέδρασα αλλά μέχρι την επομένη ήμουν οκ και μετά χαίρεσαι τα χρώματα, μαύρο, γωνίες θέασης της οθόνης. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, πολύ θαμπαδα.... Μην ανεβάσουμε καμιά μυωπία και τρέχουμε :lol:

 

Είδα ξανά το μι9τ και το ερωτεύτηκα πάλι

Πολλά τα ευρώ όμως(300)

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω, πολύ θαμπαδα.... Μην ανεβάσουμε καμιά μυωπία και τρέχουμε :lol:

 

Είδα ξανά το μι9τ και το ερωτεύτηκα πάλι

Πολλά τα ευρώ όμως(300)

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Πρώτη φορά το διαβάζω αυτό και δεν έχω προσέξει κάτι .ούτε το έχω διαβάσει αλλού .μηιως ήταν θέμα της συσκευής ;

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε πω, στα παμπλικ την είδα.

Δε πιστεύω να ήταν κάποια ρύθμιση.

Το συγκρίνω με το νοτε 4χ που έχω. Δίπλα δίπλα τα έβαλα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε media που το ειδα είχε τρελό ghosting η οθονη .

Τις εχουν μαμησει τις συσκευές εκεί.

Κρατα μια πισινή , μπορεί οντως το τεμάχιο εκει να ειχε φαει ήτα στην οθονη απο τις πολλες ώρες σε στάσιμο φόντο λειτουργίας.

Υ.γ ghosting ειχαν σχεδον το 90% των led panel στο media οχι μόνο αυτό.

Μακρια από εκθεσιακά τωρα black Friday.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πάντως να διαφέρει ολόκληρο το panel σε θέμα οξύτητας. Αυτό είναι καθαρά της ανάλυσης. Άλλο να σου καεί κάποιο pixel ή να έχεις image burn σε κάποιο σημείο της ή έστω να έχουν ξεθωριάσει τα χρώματα και άλλο η γενική "θολούρα".

 

Αν έχεις δίπλα δίπλα οθόνη 1080p και μάλιστα ips είναι αναμενόμενο να δεις διαφορά στην οξύτητα. Και μένα στην αρχή μου χτύπησε. Απλά αυτό που λέω είναι ότι πιθανότατα να το συνηθίσεις (έτσι έγινε και σε μένα). Και ειδικά αν προέρχεσαι από τόσο μέτρια οθόνη όπως του rn4x, με το που συνηθίσεις την ανάλυση του α3 θα σου φαίνεται λες και πηγές σε οθόνη ναυαρχίδας

Link to comment
Share on other sites

Μα η μέτρια οθόνη του 4χ φάνηκε σα ναυαρχίδας μπροστά στου α3.

Θα την ξαναδώ βέβαια μήπως και αλλάξω αποψη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα η μέτρια οθόνη του 4χ φάνηκε σα ναυαρχίδας μπροστά στου α3.

Θα την ξαναδώ βέβαια μήπως και αλλάξω αποψη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δηλαδη δεν ειδες τα ξεπλυμένα χρώματα, το κιτρινιασμένο λευκο, το γκριζαρισμένο μαυρο και τις κακες γωνιες θέασης του rn4x σε σχέση με το α3; Νομιζα οτι μιλάγαμε μονο για την θολουρα/ανάλυση. Για μενα το rn4x εχει απο τις χειρότερες οθόνες που έχω δει (φυσικα για τα λεφτα του τοτε το δεχόσουν). Και σκεψου οτι γενικά προτιμώ τις ips (πχ η καλύτερη οθόνη που έχω πιάσει ηταν του g7 της lg)

 

Αν τα συγκρινεις διπλα διπλα θα βλέπεις μονιμα την χαμηλοτερη ανάλυση. Το θεμα ειναι τι γινεται οταν βλεπεις μονο το ενα (πχ για μια μέρα) όπου το ματι συνηθίζει την χαμηλότερη ανάλυση. Εκει την αντεχεις ή οχι; Την συνηθίζεις τελικα; Αυτο ειναι το ζητημα. Διπλα διπλα εννοείται πως παντα θα βλεπεις την χαμηλοτερη οξύτητα και τα κενα των πιξελς. Πρεπει να το δουλεψεις λιγο χωρις να κανεις συγκριση (διαφορετικά το ματι θα εντοπίζει πάντα την διαφορα... ειδικά αν η μια ειναι ips)

 

Εγω πιστευω πως ενα χρήστης που προέρχεται απο οθόνη τύπου rn4x δεν θα χει θεμα δεδομένου οτι θα κερδισει σε άλλους τομεις (μαύρο, χρώματα, γωνίες θέασης)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μα η μέτρια οθόνη του 4χ φάνηκε σα ναυαρχίδας μπροστά στου α3.

Θα την ξαναδώ βέβαια μήπως και αλλάξω αποψη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ε καλά υπερβάλλεις τώρα . Εγώ από mi 8 κ το συνηθισα και συ ειχες θέμα από το redmi 4x . Σίγουρα είχε θέμα η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά υπερβάλλεις τώρα . Εγώ από mi 8 κ το συνηθισα και συ ειχες θέμα από το redmi 4x . Σίγουρα είχε θέμα η συσκευή

 

Από ips βεβαια ειναι πιο μεγάλη η διαφορά μιας και οι pentile εχουν πιο αισθητό κενό μεταξύ των Pixels. Εκει οι ips ειναι πάντα καλύτερες απο τις amoled. Αλλα ενταξει, απο rn4x θα κερδίσεις σε τόσους άλλους τομείς της οθόνης που μου φαίνεται κουλο να την λες και ναυαρχίδα μπροστά στο α3.

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά υπερβάλλεις τώρα . Εγώ από mi 8 κ το συνηθισα και συ ειχες θέμα από το redmi 4x . Σίγουρα είχε θέμα η συσκευή

Όχι δεν υπερβάλλω.

 

 

Αν είναι έτσι όπως τα λέτε τότε σίγουρα είχε θέμα το συγκεκριμένο που είδα. Ή απλά συνηθίσα την οθόνη του δικού μου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...