Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Α1 η πρώτη αναβάθμιση από 7.1 σε 8 έγινε 31/12/17 (δεν είναι αστείο) γιατί η xiaomi είχε υποσχεθεί επίσημα (και όχι μέσω του support) ότι θα το δώσει μέχρι το τέλος του 17.

 

Δε χρειάζεται να σας πω ότι όσοι δε κρατήθηκαν και την έκαναν είχαν ένα άχρηστο τηλέφωνο μέσα στις γιορτές και για κάτι μήνες κάτι χάλαγαν κάτι φτιάχνανε μέχρι να το φέρουν στα ίσα και χωρίς ποτέ να έχει την σταθερότητα της 7.

 

Επίσης Ινδοί στο support λέγανε ότι με την 9 θα ενεργοποιήσουν ένα setting ώστε να μπορείς να βάλεις gcam για να μη χρειάζεται να το ξεκλειδώσεις για να το κάνεις. Όχι μόνο δεν έγινε αλλά gcam πήρε κάνα τετράμηνο να φτιαχτεί για την 9 γιατί κάτι χάλασαν με το focus και δεν εστίαζε ποτέ εκτός και αν είχες custom rom.

 

Συμπέρασμα, καλύτερα να κρατάμε μικρό καλάθι και οπότε την έχουν έτοιμη ας την στείλουν, αλλά εγώ αν τη δω να βγαίνει 31/12 δεν την βάζω :-)

Link to comment
Share on other sites

τα notifications απο f.messenger σας ερχονατι κανονικα? εμενα οποτε του καπνισει,,,,μια αναβει η οθονη μια οχι.....υπαρχει καμια λυση? τα ειχα στο miui τα εχω και εδω??!!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ το Mi 9 lite και του Mi A3! Το Α3 το σκεπτομαι να το παρω μιας και στα 199€ απο αλυσιδα, που σημαίνει οτι εχει και δυο χρονια εγγυηση απο infoquest. βεβαια το αλλο εχει +2 gb ram και λιγο καλυτερο επεξεργαστη, αλλα ειναι απο skroutz.

Δεν ξερω!!!

τι λετε!!!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ το Mi 9 lite και του Mi A3! Το Α3 το σκεπτομαι να το παρω μιας και στα 199€ απο αλυσιδα, που σημαίνει οτι εχει και δυο χρονια εγγυηση απο infoquest. βεβαια το αλλο εχει +2 gb ram και λιγο καλυτερο επεξεργαστη, αλλα ειναι απο skroutz.

Δεν ξερω!!!

τι λετε!!!

επεξεργαστη ραμ κλπ μην τα σκεφεσαι καν

Καμερες ειναι ιδιες

Μπαταρια καλυτερη στο Α3

Android one και εγγυηση στο ενα Miui στο αλλο

Αν θες μονο μεγαλυτερη οθονη και δε σου αρεσει η αναλυση του A3 πας στο αλλο

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, η αναλυση της οθονης με χαλει λιγο, αλλα και τα 2 gb αμ δεν τα λες και αμελητεα!

για επεξεργαστη και ram εννοεις να μην το σκεφτομαι γιατι ειναι κοντα μεταξτ τους ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίρνεις το Α3 από skrountz στα 140€ που είναι τζάμπα;

720 και 1080 σε αυτο το μέγεθος οθόνης είναι αμελητέα η διαφορά, την αυτονομία όμως ουδείς εμισησε, όπως και την τεράστια διαφορά τιμής

Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι να καταφυγω στο skroutz παω και στο Mi 9 lite. το θεμα ειναι οτι δεν το εχουν ετοιμοπαραδοτο, αλλιως θα το ειχα παρει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι θέλεις να τρέξεις αλλά το Android one δεν έχει κολλήσει πουθενά τρεις μήνες τώρα. Για το miui δεν ακούω τα καλύτερα. Όλη η ουσία είναι στο λειτουργικό.

Αν είναι μάπα και 500gb ram να έχει και 200 πυρήνες θα σέρνεται

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

εδω και χρονια δεν τρεχω κατι ξεχωριστω στις συσκευες μου. τα συνηθισμένα πανω κατω. εφαρμογες social καποια επιλογη για καμερα, καθολου παιχνιδια
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά των καθουμένων δε δουλεύει η στοκ κάμερα, καθάρισα την cache της, έκανα επανεκκίνηση και πάλι κρασάρει. Ότι έστησα το κινητό δε θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και να πάει πάλι από την αρχή, έχει κανείς καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά των καθουμένων δε δουλεύει η στοκ κάμερα, καθάρισα την cache της, έκανα επανεκκίνηση και πάλι κρασάρει. Ότι έστησα το κινητό δε θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και να πάει πάλι από την αρχή, έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Καθάρισες μόνο το cache ή και το data?

Link to comment
Share on other sites

Ότι καθάριζε σχετικά με την εφαρμογή το καθάρισα, στην αρχή αγχώθηκα ότι χάλασε η κάμερα και για αυτό κρασάρει αλλά στο hardware test menu της συσκευής δουλεύουν όλες κανονικά. Επίσης δε δουλεύει ούτε σε safe mode.
Link to comment
Share on other sites

Ότι καθάριζε σχετικά με την εφαρμογή το καθάρισα, στην αρχή αγχώθηκα ότι χάλασε η κάμερα και για αυτό κρασάρει αλλά στο hardware test menu της συσκευής δουλεύουν όλες κανονικά. Επίσης δε δουλεύει ούτε σε safe mode.

 

Με gcam δουλευει; Αν ναι, πατα διακοπη σε ολες τις gcam που εχεις, και ξαναδοκιμασε. Ισως παιζει διενεξη

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί για gcam αλλά δεν την βρήκα στην αρχή του ποστ. Την έχει κανείς πρόχειρη;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε αναφερθεί για gcam αλλά δεν την βρήκα στην αρχή του ποστ. Την έχει κανείς πρόχειρη;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σελίδα 58 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7931709#post7931709

 

Θα βόλευε να μπαινε πρωτη σελίδα...

Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 58 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7931709#post7931709

 

 

 

Θα βόλευε να μπαινε πρωτη σελίδα...

Ποια προτείνεις για πορτρέτα αλλά και για indoor

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια προτείνεις για πορτρέτα αλλά και για indoor

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Night-lc-cleaner ειναι η πιο all around για χαμηλότερο φωτισμό (indoor και νυχτερινα τοπια). Ισως ομως για προσωπα να ειναι λιγο καλυτερη η night-lc (χαμηλότερο noise reduction όπως και χαμηλότερο sharpening). Αν τυχον σου φανει αγριο το αποτέλεσμα στα πρόσωπα, μείωσε λιγο ακόμα το sharpening. Την σκετη night δεν την συστήνω για πρόσωπα αφού έχει υψηλότερο contrast από τις lc εκδόσεις που ανέβασα (lc = lower contrast).

 

Πριν τις πειράξεις θα έλεγα να δουλέψεις μερικές μέρες πρώτα και τις 3 και βλέπεις. ;) Προσωπικά είχα καταλήξει στην night-lc-cleaner εκτός από ημέρα που έβαζα αυτή που λέω για ημερήσιες

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν κάποιος αγοράσει από skroutzομάγαζο την έκδοση 4/64 (αυτή που φέρνει και η Info Quest), έχει την επίσημη υποστήριξη ή εξαρτάται από το μαγαζί;

 

Επίσης, η Info Quest είναι πλέον αντιπρόσωπος ή μόνο διανομέας όπως παλιά;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Night-lc-cleaner ειναι η πιο all around για χαμηλότερο φωτισμό (indoor και νυχτερινα τοπια). Ισως ομως για προσωπα να ειναι λιγο καλυτερη η night-lc (χαμηλότερο noise reduction όπως και χαμηλότερο sharpening). Αν τυχον σου φανει αγριο το αποτέλεσμα στα πρόσωπα, μείωσε λιγο ακόμα το sharpening. Την σκετη night δεν την συστήνω για πρόσωπα αφού έχει υψηλότερο contrast από τις lc εκδόσεις που ανέβασα (lc = lower contrast).

 

 

 

Πριν τις πειράξεις θα έλεγα να δουλέψεις μερικές μέρες πρώτα και τις 3 και βλέπεις. ;) Προσωπικά είχα καταλήξει στην night-lc-cleaner εκτός από ημέρα που έβαζα αυτή που λέω για ημερήσιες

Σε ευχαριστώ θα τις δοκιμάσω και σου λέω

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω παραγγειλει και εγω το κινητο και θα το εχω απο Δευτερα ελπιζω να ειναι ολα οπως τα λετε διαβασα πολλες σελιδες και μηνυματα σας....
Link to comment
Share on other sites

τελικά το κόλλημα της αυτόματης φωτεινότητας βλέπω υπάρχει μόνο σε ξεκλείδωμα με δακτυλικο. εάν αναβω το κινητό από το κουμπί on. off όλα οκ.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά επίσης σχεδόν καθόλου δεν χρησιμοποιώ το in screen δακτυλικο είναι πολύ αργό. σχεδόν πάντα με το κουμπί δυστυχώς. γύρισα χρόνια πίσω. τι θέλανε και αλλάξανε το πίσω δακτυλικο; μια χαρά ήταν και πολύ γρήγορο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά επίσης σχεδόν καθόλου δεν χρησιμοποιώ το in screen δακτυλικο είναι πολύ αργό. σχεδόν πάντα με το κουμπί δυστυχώς. γύρισα χρόνια πίσω. τι θέλανε και αλλάξανε το πίσω δακτυλικο; μια χαρά ήταν και πολύ γρήγορο

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Όντως είναι αρκετά αργο. Είχα δοκιμάσει τότε να κλείσω το εφέ γιατί λέγαν ότι μειώνει το χρόνο αλλά δεν είχε σπουδαία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...