Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν υπερβάλλω.

 

 

Αν είναι έτσι όπως τα λέτε τότε σίγουρα είχε θέμα το συγκεκριμένο που είδα. Ή απλά συνηθίσα την οθόνη του δικού μου

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Στο θεμα θολουρας δεν πιστευω πως υπερβαλλεις εφόσον τα είχες διπλα διπλα (πιο αισθητη η διαφορα όταν κάνεις συγκριση).

 

Το θεμα είναι να δεις και τους αλλους τομείς (χρώματα, μαυρο, γωνίες θεάσης). Γιατι σε όλους τους άλλους τομεις ειναι χαοτικές οι διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το είδα ξανά πριν λίγο.

Όντως θολώνει στα κείμενα.

Οκ, σε όλα τα άλλα σαφώς είναι ανώτερο.

Κρίμα ρε γμτ να μην έχει full hd....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το notification led που δεν ανάβει σε ειδοποιήσεις έχουμε τίποτα;

Στην προηγούμενη σελίδα το γράφω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη σελίδα το γράφω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy

 

Το είδα, απλά έλεγα μήπως φτιάχνει χωρίς εξτρα εφαρμογή. Θα τη δοκιμάσω όμως σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,κατοχος του Mi A3 20 μερες τωρα.πολυ ευχαριστημενος γενικα.

εχω εντυπωσιαστεί απο την αυτονομια (πρωην κατοχος Μι Α2).

η οθονη σουπερ, δεν καταλαβαινω γιατι τοσος ντορος.(κατω απο τον ηλιο πολυ μετρια βεβαια).

χρησιμοποιω τη gcam του φιλου Antretng.τον ευχαριστουμε πολυ για τη δουλεια του.μια ερωτηση.

υπαρχει κάποια ρυθμιση για να μη βγαζει ανεστραμμενες τις φωτο απο την μπροστινη κάμερα?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς φορτιστή 18w?

Ποιον προτείνετε?

Σε πόση ώρα φορτίζει?

Τώρα παίρνει 10 % το δεκάλεπτο

Μπορεί να φθειρει τη μπαταρία πιο εύκολα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς φορτιστή 18w?

Ποιον προτείνετε?

Σε πόση ώρα φορτίζει?

Τώρα παίρνει 10 % το δεκάλεπτο

Μπορεί να φθειρει τη μπαταρία πιο εύκολα?

 

Blitzwolf κ τέλος

Link to comment
Share on other sites

Blitzwolf κ τέλος

Σε πόση ώρα φορτίζει?

Γιατί βλέπω κάτι βίντεο που λένε για 2ωρες που τόσο κάνει και τώρα

Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα φορτίζει?

Γιατί βλέπω κάτι βίντεο που λένε για 2ωρες που τόσο κάνει και τώρα

 

Δεν το ξέρω αυτό .Απλά ξέρω ότι είναι αξιόπιστοι φορτιστές. Πολύ ωραίο βίντεο

pixel 3a vs mi a3 με ενδιαφέροντα αποτελέσματα Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς φορτιστή 18w?

Ποιον προτείνετε?

Σε πόση ώρα φορτίζει?

Τώρα παίρνει 10 % το δεκάλεπτο

Μπορεί να φθειρει τη μπαταρία πιο εύκολα?

 

Είχα δοκιμάσει qc3. Η διαφορά σε αυτή τη συσκευή ήταν πολύ μικρή. Δεν αξίζει η αγορά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα,κατοχος του Mi A3 20 μερες τωρα.πολυ ευχαριστημενος γενικα.

εχω εντυπωσιαστεί απο την αυτονομια (πρωην κατοχος Μι Α2).

η οθονη σουπερ, δεν καταλαβαινω γιατι τοσος ντορος.(κατω απο τον ηλιο πολυ μετρια βεβαια).

χρησιμοποιω τη gcam του φιλου Antretng.τον ευχαριστουμε πολυ για τη δουλεια του.μια ερωτηση.

υπαρχει κάποια ρυθμιση για να μη βγαζει ανεστραμμενες τις φωτο απο την μπροστινη κάμερα?

ευχαριστω!

 

Να σαι καλά :)

 

Βασικά εννοείς το ανάποδο. Θες να τις βγάζει καθρέφτη. Κανονικά αυτή είναι η φορά της κάμερας (σκέψου πως θα έβγαινε αν σε έβγαζε κάποιος από απέναντι με την πίσω κάμερα). Δυστυχώς μόνο στην έκδοση 7.2 υπάρχει η επιλογή καθρεφτισμου αλλά αυτές δεν φτάνουν την ποιότητα αυτών που έχω στήσει. Τουλάχιστον όχι ακόμα

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου,δεν το χα σκεφτει για την καμερα.σε ευχαριστω πολυ.ποια ρυθμιση να πειραξω για να εχει λιγο πιο ζεστα-εντονα χρωματα?(αν υπαρχει κατι τετοιο) σε ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου,δεν το χα σκεφτει για την καμερα.σε ευχαριστω πολυ.ποια ρυθμιση να πειραξω για να εχει λιγο πιο ζεστα-εντονα χρωματα?(αν υπαρχει κατι τετοιο) σε ευχαριστώ

Στο HDR settings ανεβαζεις το saturation

 

Το ρολοι γινεται να εμφανιζεται στην οθονη οταν ειναι κλειστη χωρις αλλη εφαρμογη?

Στις επιλογες screen saver εχει μονο οταν φορτιζει κλπ

Link to comment
Share on other sites

10άρα θα δουμε πριν να φαμε μελομακαρωνα ή οχι ; Υποτιθεται οτι τα Android One ειναι μεσα στην λιστα που δινουν πρωτα τις νεες ενημερωσεις λογισμικου σωστα ή κανω λαθος ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός gcam του Αντρέα γιατί δεν έχει μπει ακόμα στο πρώτο ποστ;; στο mi 7 μπήκε!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Πάτησα μια αναφορά σε αυτό εδώ το μήνυμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7931709#post7931709 και έγραψα αν μπορούν να το βάλουν πρώτη σελιδα αλλα ίσως δεν το χουν δει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

10άρα θα δουμε πριν να φαμε μελομακαρωνα ή οχι ; Υποτιθεται οτι τα Android One ειναι μεσα στην λιστα που δινουν πρωτα τις νεες ενημερωσεις λογισμικου σωστα ή κανω λαθος ;
Δεν είναι ακριβός έτσι η xiaomi έχει λίγο χε... Ο το one καθος δεν προσφέρει μεγάλο κέρδος. Αυτό ήταν γνωστό από το mi a1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβός έτσι η xiaomi έχει λίγο χε... Ο το one καθος δεν προσφέρει μεγάλο κέρδος. Αυτό ήταν γνωστό από το mi a1

 

Είσαι υπερβολικός . Ξέρεις πόσα κινητά android one έχουν πάρει το android 10 ως τώρα ; Ένα MONO . Το nokia 8.1 κ αυτό με πολλά προβλήματα. Όποτε ούτε έχει αργήσει ούτε παίζει κάτι άλλο . Επίσης τα security updates τα παίρνει πολύ πιο νωρίς από nokia κ τις υπόλοιπες . Π.χ τα security updates Νοεμβρίου Οκτωβρίου στο Α3 τα πήρε δύο βδομάδες πριν από τη Νοκια

Link to comment
Share on other sites

Android one δεν σημαίνει παίρνω πρώτος τo major update. Σημαίνει συνεχίζω να παίρνω ενώ οι άλλοι δεν δίνουν πλέον. Στα security updates είμαστε φυσικά γρήγοροι.
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα μηνιαία updates που λένε ότι έχουν τα security patches, έχουν ΜΌΝΟ τα patches αυτά η και διορθώσεις άλλες, εμφανείς; γιατί changelog εγώ δεν έχω δει τόσο καιρό

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα μηνιαία updates που λένε ότι έχουν τα security patches, έχουν ΜΌΝΟ τα patches αυτά η και διορθώσεις άλλες, εμφανείς; γιατί changelog εγώ δεν έχω δει τόσο καιρό

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Έχει αρκετές διορθώσεις έτσι λένε τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει ένας φίλος το τηλέφωνο και μου λέει ότι όταν τον καλούν και απαντάει και βάζει την συσκευή στο αυτι η οθόνη δεν κλείνει και πατιούνται διαφορα..

έχει κάποιο πρόβλημα ο αισθητήρας ή είναι θέμα λογισμικού;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...