Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ενεργοποιήσει το WiFi calling αλλά δεν παίζει, το VoLTE από την άλλη δουλεύει κανονικά, εσύ δλδ αν βάλεις λειτουργία πτήσης με ανοιχτό WiFi κάνεις κλήσεις; Δεν νομίζω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανονικά παίζει απλά πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του dialer
Link to comment
Share on other sites

Να γιατί αποφεύγω τα μεταχειρισμενα, πάντα μπορεί να πέσεις σε απατεώνες και να τρέχεις.
Οπότε η εύκολη λύση, το πουλάς σε ένα "θύμα" και καθάρισες... είσαι πολύ ωραίος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εξυπνάδες... ελληνικά το είπα αλλά βλέπω δεν καταλαβαινετε... software λένε ότι είναι το θέμα σε όλα τα φόρουμ. εγώ απλά λέω ότι μου φαίνεται για hardware.... αλλά εγώ δεν είμαι ειδικός. πόσα κινητά πουλουνται με software bugs?? από τις ίδιες τις εταιρείες;;; ε;;;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παίζει απλά πρέπει να το επιλέξεις από τις ρυθμίσεις του dialer
Τι ακριβώς ρυθμίσεις θέλει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εξυπνάδες... ελληνικά το είπα αλλά βλέπω δεν καταλαβαινετε... software λένε ότι είναι το θέμα σε όλα τα φόρουμ. εγώ απλά λέω ότι μου φαίνεται για hardware.... αλλά εγώ δεν είμαι ειδικός. πόσα κινητά πουλουνται με software bugs?? από τις ίδιες τις εταιρείες;;; ε;;;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Επειδή τα ελληνικά μου είναι πολύ καλά, συνοψίζω, εσύ νομίζεις ότι είναι hardware, άρα χαλασμένο και αντί να το πας για σέρβις θα το πουλήσεις...επαναλαμβάνω ...είσαι ωραίος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ρυθμίσεις θέλει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή τα ελληνικά μου είναι πολύ καλά, συνοψίζω, εσύ νομίζεις ότι είναι hardware, άρα χαλασμένο και αντί να το πας για σέρβις θα το πουλήσεις...επαναλαμβάνω ...είσαι ωραίος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μα έγραψα ότι στο σέρβις είπαν ότι δεν το έχουν ξανά ακούσει ποτέ και θα φτιάξει με κάποιο update κάντε υπομονή.και αυτοί software το θεωρούν

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας στο dialer -> settings -> calling accounts -> Cosmote -> WiFi calling -> WiFi preferred

Αυτή την επιλογή δεν την έχω.... θέλει να την ενεργοποιήσω από κάπου?

το VoLTE πάντως δουλεύει κανονικά, δεν καταλαβαίνω. την συσκευή την πήρες από Ελλάδα?

 

Τελικά ακολούθησα αυτόν τον οδηγό:

 

I now have the activation code for WiFi Calling provisioning

Step 1 Go to your dialer and type in

*#*#4636#*#*

Scroll down until you see WiFi calling provisioned if you can't toggle to on proceed to step 2

Step 2 Return to the dialer and type in

*#*#869434#*#*

You will get a message flash up on the bottom of your screen

Repeat step 1 to see that it is now toggled to on

 

και το ενεργοποίησα, όλα καλά :)

δοκιμή με λειτουργία πτήσης, Check

δοκιμή με LTE, Check

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Αυτή την επιλογή δεν την έχω.... θέλει να την ενεργοποιήσω από κάπου?

το VoLTE πάντως δουλεύει κανονικά, δεν καταλαβαίνω. την συσκευή την πήρες από Ελλάδα?

 

Τελικά ακολούθησα αυτόν τον οδηγό:

 

I now have the activation code for WiFi Calling provisioning

Step 1 Go to your dialer and type in

*#*#4636#*#*

Scroll down until you see WiFi calling provisioned if you can't toggle to on proceed to step 2

Step 2 Return to the dialer and type in

*#*#869434#*#*

You will get a message flash up on the bottom of your screen

Repeat step 1 to see that it is now toggled to on

 

και το ενεργοποίησα, όλα καλά :)

δοκιμή με λειτουργία πτήσης, Check

δοκιμή με LTE, Check

το WiFi calling provisioned στο step 1 έγινε ενεργο όταν στο step 2 το pop up message έλεγε vowifi carrier check DISABLED Οχι enabled

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι μνμ έβγαλε, σημασία έχει ότι δούλεψε

 

Άσχετο, υπάρχει κάποιο θέμα με το φόρουμ και το Tapatalk; Εδώ και μερικές μέρες δεν μου εμφανίζει στα μνμτ που γράφω τις φατσούλες... Σε αυτό το μνμ έχω 2.

 

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ποιες είναι οι προϋποθέσεις και οι ρυθμίσεις για volte?

Δεν έχω τέτοια επιλογή στις ρυθμίσεις του δικτύου.

Έχω wind και την sim περίπου 4 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Η wind προς το παρόν μόνο σε συμβόλαια το δίνει και αυτό με δόσεις, μόνο VoLTE όχι VoWiFi

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν είμαστε με WiFi και μιλάμε στο τηλ δεν θα έπρεπε να μπορούμε να σερφαρουμε με το κινητό; και σε αυτό το κινητό και στο mi a2 lite δεν γίνεται. μολις κλείσω το τηλ όλα καλά ξεκινάει να λειτουργεί το ίντερνετ

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όταν είμαστε με WiFi και μιλάμε στο τηλ δεν θα έπρεπε να μπορούμε να σερφαρουμε με το κινητό; και σε αυτό το κινητό και στο mi a2 lite δεν γίνεται. μολις κλείσω το τηλ όλα καλά ξεκινάει να λειτουργεί το ίντερνετ

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Με wifi μια χαρά κάνω browsing και κλήση . Με τα δεδομένα δεν γίνεται λόγω του δικτύου από όσο ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Με wifi μια χαρά κάνω browsing και κλήση . Με τα δεδομένα δεν γίνεται λόγω του δικτύου από όσο ξέρω
με τα δεδομένα γίνεται εάν έχει καλό 3g εκεί που θα είσαι και θα μιλήσεις. αυτό το κάνω. με WiFi τρώει κολλήματα. αλλά αυτό συνέβαινε και σε προηγούμενο κινητό

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η wind προς το παρόν μόνο σε συμβόλαια το δίνει και αυτό με δόσεις, μόνο VoLTE όχι VoWiFi

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

το WiFi calling provisioned στο step 1 έγινε ενεργο όταν στο step 2 το pop up message έλεγε vowifi carrier check DISABLED Οχι enabled

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Αυτή την ένδειξη εμφανίζει και σε pocophone, στην ενεργοποίηση του volte.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

εγώ μέσα στο μενού που φαίνεται να την εντολή *#*#4636#*#* και το vowifi και το volte φαινονται ενεργά αλλά δεν δουλεύουν μάλλον λόγω wind

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέσα στο μενού που φαίνεται να την εντολή *#*#4636#*#* και το vowifi και το volte φαινονται ενεργά αλλά δεν δουλεύουν μάλλον λόγω wind

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Αν έχεις συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο πάρε τηλέφωνο να το ενεργοποιήσουν, αν έχεις κάρτα, υπομονή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συμβόλαιο ή καρτοσυμβολαιο πάρε τηλέφωνο να το ενεργοποιήσουν, αν έχεις κάρτα, υπομονή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κάρτα έχω οπότε περιμένω. για το volte. ρώτησα την wind στο Twitter για το vowifi και μου είπαν "δεν υπάρχει στην wind τέτοια υπηρεσία"

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μαγαζί που μπορεί να βρει κάποιος μέσω skroutz υπάρχει το 64gb επίσημης αντιπροσωπείας (infoquest) στα 217€. Δεν έχω σχέση με το μαγαζί γιο αυτό και δεν το αναφέρω απλά το έψαξα και η τιμή είναι πολύ καλύτερη των γνωστών αλυσίδων στα 279.
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα μαγαζί που μπορεί να βρει κάποιος μέσω skroutz υπάρχει το 64gb επίσημης αντιπροσωπείας (infoquest) στα 217€. Δεν έχω σχέση με το μαγαζί γιο αυτό και δεν το αναφέρω απλά το έψαξα και η τιμή είναι πολύ καλύτερη των γνωστών αλυσίδων στα 279.

 

Επειδή είχε γίνει ίδια κουβέντα και για άλλες xiaomi συσκευές, είχε τύχει να πάρουν 2 παιδιά από τέτοιο κατάστημα. Του ενός μεσω imei επιβεβαίωσε η infoquest ότι έχει εγγύηση και του άλλου το απέρριψε. Οπότε προσοχή. Σκέψου ότι το πήραν και οι 2 από το ίδιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε γίνει ίδια κουβέντα και για άλλες xiaomi συσκευές, είχε τύχει να πάρουν 2 παιδιά από τέτοιο κατάστημα. Του ενός μεσω imei επιβεβαίωσε η infoquest ότι έχει εγγύηση και του άλλου το απέρριψε. Οπότε προσοχή. Σκέψου ότι το πήραν και οι 2 από το ίδιο κατάστημα.

 

Αντρέα μιλάμε για το ίδιο κατάστημα ; Αnyway έχω προτασουλα τα live wallpapers της Google από το pixel 4 .https://androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=1899786940962596364&mid=267&download_id=3f62a66f86e7a8242c221deef62fe8ae&tid=1572799856&hc=8ac104c010e57f38bcb12cd4921dcb930155eacdc0ea956744025f4818211d2a. Αυτήν πέρασα εγώ είναι κ αυτή live κ νομίζω ότι είναι σούπερ Pixel 4 wallpaper

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα μιλάμε για το ίδιο κατάστημα ; Αnyway έχω προτασουλα τα live wallpapers της Google από το pixel 4 .https://androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=1899786940962596364&mid=267&download_id=3f62a66f86e7a8242c221deef62fe8ae&tid=1572799856&hc=8ac104c010e57f38bcb12cd4921dcb930155eacdc0ea956744025f4818211d2a. Αυτήν πέρασα εγώ είναι κ αυτή live κ νομίζω ότι είναι σούπερ Pixel 4 wallpaper

 

Η συζήτηση ήταν στο thread του rn7. Χαρακτηριστικά η infoquest τους είπε ότι μόνο μέσω imei μπορεί να επιβεβαιώσει αν έχουν εγγύηση. Και τα δυο παιδιά το πήραν από το ίδιο κατάστημα. Του ενός, βάσει των λεγόμενών του, του επιβεβαίωσαν ότι είναι infoquest και του άλλου όχι.

 

Τώρα αν ο @spiliot αναφέρεται πάλι στο ίδιο κατάστημα δεν το γνωρίζω. Αλλά το μόνο σίγουρο είναι ότι για κατάστημα εκτός των επίσημων μεταπωλητών πρέπει να το επιβεβαιώσεις με imei για το αν έχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω δύο ερωτήσεις,γιατί το Google feed στα αριστερά είναι μια Ελληνικά και μια Αγγλικά? Υπάρχει τρόπος να μην έχουμε δόνηση στον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος όταν πατάμε για ξεκλείδωμα? Μήπως πρέπει να έχουμε πάντα ενεργοποιημένη την τοποθεσία? Edited by takglos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχω δύο ερωτήσεις,γιατί το Google feed στα αριστερά είναι μια Ελληνικά και μια Αγγλικά? Υπάρχει τρόπος να μην έχουμε δόνηση στον αισθητήρα δαχτυλικού αποτυπώματος όταν πατάμε για ξεκλείδωμα? Μήπως πρέπει να έχουμε πάντα ενεργοποιημένη την τοποθεσία?
για την δόνηση άλλαξε την ρύθμιση αυτή στο μενού προσβασιμοτητα /accessibility 3a28fde3c6305238e91dc5297d545b15.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για την δόνηση άλλαξε την ρύθμιση αυτή στο μενού προσβασιμοτητα /accessibility 3a28fde3c6305238e91dc5297d545b15.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...