Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά άκυρο αυτό που είπα, δίνει λιιιιγο παραπάνω σε ταχύτητα η αφαίρεση του animation

 

Αν και όπως είπα θα το κρατήσω γιατί δεν μου άρεσε αυτό το animation

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρο αυτό που είπα, δίνει λιιιιγο παραπάνω σε ταχύτητα η αφαίρεση του animation

 

Αν και όπως είπα θα το κρατήσω γιατί δεν μου άρεσε αυτό το animation

 

Ναι ρε συ τρελάθηκα που λες ότι ήταν το ίδιο. Τόσο ιδέα μου να ήταν ;;

Link to comment
Share on other sites

Ένα συγκριτικό μπαταρίας μεταξύ Xiaomi συσκευών.

Ήρωας το mi a3!!

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα γιατί δεν δούλευε το led. Πρέπει στην εφαρμογή που θες να έχεις ειδοποιήσεις να μην είναι ενεργοποιημένο το άναμμα της οθόνης στις ειδοποιήσεις. Μόλις το απενεργοποίησα πχ στο viber messenger κλπ τότε το led δουλεύει. και αυτό το πήρα χαμπάρι διότι ενώ το είχα μέσα στην τσέπη ήρθε viber μνμ και η οθόνη προφανώς δεν άναψε και είδα το led μετά να αναβοσβήνει.

 

Στις κλήσεις πως γίνεται αυτό? Σε μνμ viber klp, ok, αλλά στις κλήσεις δεν γίνεται να μν ανάβει η οθόνη....

Link to comment
Share on other sites

Στις κλήσεις πως γίνεται αυτό? Σε μνμ viber klp, ok, αλλά στις κλήσεις δεν γίνεται να μν ανάβει η οθόνη....
Σε κλήσεις δεν μου δουλεύει ούτε εμένα. Καμία χαζορυθμιση θα είναι που ξεφεύγει.
Link to comment
Share on other sites

Σε κλήσεις δεν μου δουλεύει ούτε εμένα. Καμία χαζορυθμιση θα είναι που ξεφεύγει.

 

Το έχω ψάξει

 

Αν έχεις ανοικτή την οθόνη παίξει η κλήση και δεν το σηκώσεις μετά όταν σβήσεις την οθόνη ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ και ας υπάρχει στο notification bar

 

Αν δεν το έχεις σε do not disturb , αλλά κανονικά τα notification, χτυπήσει κανονικά κάνει θόρυβο, ανάψει η οθόνη κτλ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ μετά ώστε να καταλάβεις ότι έχασες κλήση

 

Αν έχεις do not disturb (και έχεις βάλει να ανάβει το led αλλά να μην ανάβει η οθόνη σε καμιά ειδοποίηση σε αυτό το mode) τότε μόνο ΑΝΑΒΕΙ, όταν δηλαδή δεν υπάρχει καμία άλλη πιθανότητα να το έχεις δει ή ακούσει

 

 

είναι η μόνη περίπτωση που ανάβει από κλήση, βέβαια είναι λάθος γιατί μπορεί απλά να είσαι σε άλλο δωμάτιο και να μην το άκουσες, ελπίζω να το διορθώσουν

 

Εμένα δε με χαλάει γιατί είμαι do not disturb όλη την ώρα και έχω μόνο κάποιες stared contacts που χτυπάνε ανεξαρτήτως αυτής της ρύθμισης, όλους τους άλλους τους παίρνω μετά εγώ

 

Βέβαια επειδή οι stared χτυπάνε κανονικά αν δεν ακούσω τις κλήσεις μετά δεν έχω λεντ, λεντ έχω για όλο τον υπόλοιπο κόσμο

 

Στο α1 δεν ήταν έτσι πάντως

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι ρε συ τρελάθηκα που λες ότι ήταν το ίδιο. Τόσο ιδέα μου να ήταν ;;

 

Και πάλι όμως θέλει optimization, είναι αργός χωρίς λόγο

 

Κάποιες φορές δηλαδή έχω σηκώσει το δάχτυλο μου νομίζοντας ότι απέτυχε και απλά ανάβει καθυστερημένα..

 

Σε άλλα πιο flagship μοντέλα της xiaomi δεν έχω δει το ίδιο θέμα σε βίντεο, ανάβει αστραπιαία

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ψάξει

 

 

 

Αν έχεις ανοικτή την οθόνη παίξει η κλήση και δεν το σηκώσεις μετά όταν σβήσεις την οθόνη ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ και ας υπάρχει στο notification bar

 

 

 

Αν δεν το έχεις σε do not disturb , αλλά κανονικά τα notification, χτυπήσει κανονικά κάνει θόρυβο, ανάψει η οθόνη κτλ ΔΕΝ ΑΝΑΒΕΙ μετά ώστε να καταλάβεις ότι έχασες κλήση

 

 

 

Αν έχεις do not disturb (και έχεις βάλει να ανάβει το led αλλά να μην ανάβει η οθόνη σε καμιά ειδοποίηση σε αυτό το mode) τότε μόνο ΑΝΑΒΕΙ, όταν δηλαδή δεν υπάρχει καμία άλλη πιθανότητα να το έχεις δει ή ακούσει

 

 

 

 

 

είναι η μόνη περίπτωση που ανάβει από κλήση, βέβαια είναι λάθος γιατί μπορεί απλά να είσαι σε άλλο δωμάτιο και να μην το άκουσες, ελπίζω να το διορθώσουν

 

 

 

Εμένα δε με χαλάει γιατί είμαι do not disturb όλη την ώρα και έχω μόνο κάποιες stared contacts που χτυπάνε ανεξαρτήτως αυτής της ρύθμισης, όλους τους άλλους τους παίρνω μετά εγώ

 

 

 

Βέβαια επειδή οι stared χτυπάνε κανονικά αν δεν ακούσω τις κλήσεις μετά δεν έχω λεντ, λεντ έχω για όλο τον υπόλοιπο κόσμο

 

 

 

Στο α1 δεν ήταν έτσι πάντως

 

 

 

 

 

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Και πάλι όμως θέλει optimization, είναι αργός χωρίς λόγο

 

 

 

Κάποιες φορές δηλαδή έχω σηκώσει το δάχτυλο μου νομίζοντας ότι απέτυχε και απλά ανάβει καθυστερημένα..

 

 

 

Σε άλλα πιο flagship μοντέλα της xiaomi δεν έχω δει το ίδιο θέμα σε βίντεο, ανάβει αστραπιαία

στο mi a2 lite μου που και εγώ είμαι πάντα με DND ανάβει το led για αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα, viber, whatsapp κλπ! να αφού είναι android one όλα τα κινητά αυτά δεν θα έπρεπε να λειτουργούν το ίδιο;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο mi a2 lite μου που και εγώ είμαι πάντα με DND ανάβει το led για αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα, viber, whatsapp κλπ! να αφού είναι android one όλα τα κινητά αυτά δεν θα έπρεπε να λειτουργούν το ίδιο;

 

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

 

Έλα μωρέ παιδικές ασθένειες είναι αυτές, εγώ δεν ασχολούμαι καν τι κάνει το κινητό στην παρούσα φάση, όταν πάρει τη 10 θα με νοιάζει τι θα κάνει

 

Το ότι όλες αυτές οι συσκευές είναι one πάντως δεν σημαίνει ότι τρέχουν το λειτουργικό καρμπον, βάζει πάντα το χεράκι της η xiaomi ή η κάθε xiaomi

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το Wps για το wifi που βρίσκεται στο μενού ?

 

Νομίζω φίλε αφαιρέθηκε η ρύθμιση στο stock android. Είχα την ίδια απορία με το mi a1 όταν πέρασα στην pie. Δεν υπάρχει πουθενά.

 

https://9to5google.com/2018/07/10/android-p-wps-support-deprecated/

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από 1+ 3Τ, μου κακοφανηκε η έλλειψη pocket mode στο Android one. Έβαλα αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.artemchep.pocketmode

δείχνει οκ μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες νωρίς το απόγευμα που το πήρα, με μπαταρία περίπου στο 60% που ήταν στο κουτί του, αφού το έλιωσα έχω ακόμα 20%....Εντυπωσιακό θα έλεγα...

 

Προς το παρόν το μόνο που έχω να του προσάψω, κάτι δεν μου κάθεται καλά στις κλήσεις....σαν να νιώθω το ακουστικό στο αυτί να μπουκώνει...είχα συνηθίσει να ακούω τον άλλο καμπάνα...

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία 9.30 ώρες Sot με την πρώτη φόρτιση και μεγάλη φωτεινότητα.

Για ηχογράφηση κλήσεων βάλτε αυτό που είναι και δωρεάν και δουλεύει άριστα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

Για εφαρμογή τηλεκοντρόλ αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller

 

Για τις led ειδοποιήσεις αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ledblinker

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία 9.30 ώρες Sot με την πρώτη φόρτιση και μεγάλη φωτεινότητα.

 

Για ηχογράφηση κλήσεων βάλτε αυτό που είναι και δωρεάν και δουλεύει άριστα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

 

 

 

Για εφαρμογή τηλεκοντρόλ αυτό

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duokan.phone.remotecontroller

 

 

 

Για τις led ειδοποιήσεις αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ledblinker

 

Σου λειτουργεί η ηχογράφηση κλήσεων με τη συγκεκριμένη εφαρμογή; Ηχογραφεί και τα δύο μέρη χωρίς ανοιχτή ακρόαση;

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο συγκεκριμένο μπορεί να παίξει καμία εφαρμογή double tap για άνοιγμα οθόνης?

 

λογικά μόνο με κάνα root θα γίνεται, θυμάμαι το είχα κάνει στο nexus 7 (το είχε η rom που του είχα περάσει) γιατί ερχόμενος από lg είχα καλομάθει

 

αλλά η μπαταρία αισθητά πιο χαμηλή

 

δεν αξίζει τον κόπο εφόσον έχεις αποτύπωμα στην οθόνη

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος του mi a3 και γω.

 

Μια ερώτηση για fluid gestures και adb. Όσοι κρύψαν τη μπάρα μεσω adb αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα σε update? Προχωράω άφοβα;

 

Παρεμπιπτόντως, στήνω κανά 2 gcam. (έτσι για να σας καλοπιάσω και να απαντήσετε :lol::lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νέος κάτοχος του mi a3 και γω.

 

Μια ερώτηση για fluid gestures και adb. Όσοι κρύψαν τη μπάρα μεσω adb αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα σε update? Προχωράω άφοβα;

 

Παρεμπιπτόντως, στήνω κανά 2 gcam. (έτσι για να σας καλοπιάσω και να απαντήσετε :lol::lol::lol: )

 

Εντυπώσεις θέλω από εσένα...Η οθόνη πως είναι;;;Εικόνα ανάμεσα σε αυτό και το Motorola One Vision,και τελικά επέλεξα.το ΜΟΤΟ...Είχα δει ότι έψαχνες και εσύ,τελικά πέρασε από τα χέρια.σου;;;

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις θέλω από εσένα...Η οθόνη πως είναι;;;Εικόνα ανάμεσα σε αυτό και το Motorola One Vision,και τελικά επέλεξα.το ΜΟΤΟ...Είχα δει ότι έψαχνες και εσύ,τελικά πέρασε από τα χέρια.σου;;;

 

Οθονη στην αρχη σε ξενιζει. Λες κατι λειπει...

Μετα από λιγο ομως πραγματικά συνηθίζεις. Ειναι και μικρή αλλωστε η οθονη και χτυπα λιγότερο. Στα συν του οι άριστες γωνίες θέασης και καλο contrast που καλύπτουν αρκετά την έλλειψη Nits σε κοντρα ηλιο ενώ τα ζωηρά χρώματα και καλο μαύρο σου χρυσώνουν το χάπι της ανάλυσης.

 

Μεγάλο ομως μπονους της χαμηλής ανάλυσης είναι η σβελτάδα του σε παιχνίδια και σκρολαρίσματα (δεν χανει frames) ενω σε αυτονομία ειναι πολύ δυνατό. Για περισσότερα θα πω μετα απο καμια βδομάδα.

 

Το motorola δεν το έπιασα ποτέ δυστυχώς. Προσωπικά με φρεναραν τα reviews για αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Test gcam. Για πειτε ποια προτιμάτε. Μετα θα σας δώσω και τα xml. Για ζουμάρισμα ειτε κανετε download είτε μπαινετε σε desktop view και Load full resolution.

 

Σχολιάστε ποια προτιμάτε σε wb και ποια σε λεπτομέρια/θόρυβο. Ποια σας κανει πιο φυσική;

 

xcam11-custom.jpg

 

fu24-custom.jpg

 

tolyan-latest-custom.jpg

 

bulkin-14-2-custom.jpg

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Οθονη στην αρχη σε ξενιζει. Λες κατι λειπει...

Μετα από λιγο ομως πραγματικά συνηθίζεις. Ειναι και μικρή αλλωστε η οθονη. Στα συν του οι άριστες γωνίες θέασης και καλο contrast που καλύπτουν αρκετά την έλλειψη Nits σε κοντρα ηλιο ενώ τα ζωηρά χρώματα και καλο μαύρο σου χρυσώνουν το χάπι της ανάλυσης.

 

Μεγάλο ομως μπονους της χαμηλής ανάλυσης είναι η σβελτάδα του σε παιχνίδια και σκρολαρίσματα (δεν χανει frames) ενω σε αυτονομία ειναι πολύ δυνατό. Για περισσότερα θα πως μετα απο καμια βδομάδα.

 

Το motorola δεν το έπιασα ποτέ δυστυχώς. Προσωπικά με φρεναραν τα reviews για αυτονομία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Test gcam. Για πειτε ποια προτιμάτε. Μετα θα σας δώσω και τα xml. Για ζουμάρισμα ειτε κανετε download είτε μπαινετε σε desktop view.

 

xcam11-custom.jpg

 

fu24-custom.jpg

 

tolyan-latest-custom.jpg

 

bulkin-14-2-custom.jpg

 

Καλές οι φωτογραφίες,επίπεδο Redmi Note 7,η κάνω λάθος...Και εμένα το μόνο που φοβάμαι στο ΜΟΤΟ είναι η αυτονομία του...Το ΝΟΤΕ 7 θα το δώσω...όταν έρθει το ΟΝΕ VISiION...Η πλάκα είναι ότι ειμουνα ανάμεσα στο Α3 και το ΜΟΤΟ,και τελικά μου αοαντησανε σε μια αγγελία που είχα ρωτήσει την Κυριακή αν θυμάμαι καλά,πριν μια ώρα...Αλλά είχα ήδη παραγγείλει το ΜΟΤΟ...Ανμε απογοητεύσει,θα φύγει...Απλά πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...