Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα πλαίσιο και το είδα. Μια χαρά είναι για τα μάτια μου. Και ποιο ωραία χρώματα από τα ips panels.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 128αρι.

Ερχόμενος από 3Τ.

Μέχρι στιγμής όλα καλά, ίσως λίγο η ανάλυση ξενίζει,περισσότερο όσον αφορά στη διάταξη σε κάποια site.

Γρήγορη απόκριση,σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι που παίζω τα πάει καλύτερα από τον sd821 του 3Τ.

Ευελπιστώ μπαταρία να είναι τόσο καλή.

Για quick charge πρέπει να κάνουμε κάτι; Φαντάζομαι "καταλαβαίνει" μόνο του ανάλογα με τον φορτιστή που συνδέεται; Ο μαμισιος είναι qc; Μάλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το 128αρι.

Ερχόμενος από 3Τ.

Μέχρι στιγμής όλα καλά, ίσως λίγο η ανάλυση ξενίζει,περισσότερο όσον αφορά στη διάταξη σε κάποια site.

Γρήγορη απόκριση,σε ένα συγκεκριμένο παιχνίδι που παίζω τα πάει καλύτερα από τον sd821 του 3Τ.

Ευελπιστώ μπαταρία να είναι τόσο καλή.

Για quick charge πρέπει να κάνουμε κάτι; Φαντάζομαι "καταλαβαίνει" μόνο του ανάλογα με τον φορτιστή που συνδέεται; Ο μαμισιος είναι qc; Μάλλον όχι.

Μη φοβάσαι για την μπαταρία. Ο δικός του φορτιστής δεν είναι qc.

Να ρωτησω; ρυθμιση για allways on εχει η συσκευη;

Με extra εφαρμογή.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει micro sd και αν θέλεις την κάνεις να το βλέπει και σαν εσωτερική μνήμη περνάς εφαρμογές κλπ οπότε καλυμμένος είσαι και με το 64αρι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Για την χρησιμοποίηση της micro sd σαν εσωτερική μνήμη θέλει κάποια μοοντα ή είναι μια απλή ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Για την χρησιμοποίηση της micro sd σαν εσωτερική μνήμη θέλει κάποια μοοντα ή είναι μια απλή ρύθμιση?
Αν έχεις μέσα φωτογραφίες κλπ θα στην κάνει φορμάτ ουσιαστικά ότι έχεις μέσα θα σβηστεί, μόλις την βάλεις θα σου ζητήσει αν θέλεις να την χρησιμοποιήσεις σαν εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο.Αν διαλέξεις εσωτερικό θα σου κάνει διαμόρφωση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μέσα φωτογραφίες κλπ θα στην κάνει φορμάτ ουσιαστικά ότι έχεις μέσα θα σβηστεί, μόλις την βάλεις θα σου ζητήσει αν θέλεις να την χρησιμοποιήσεις σαν εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο.Αν διαλέξεις εσωτερικό θα σου κάνει διαμόρφωση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οτι είπε ο Γιώργος + υποσημείωση αν περάσεις εκεί τα apps θα σέρνεται αρκετά παραπάνω η συσκευή καθος sd ειναι αρκετα ποιο αργή απο την εσωτερική

+ θα πεσει η αυτονομία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 66 εφαρμογές έχω 40gb ελεύθερα,και έχω και την κάρτα μου για φωτογραφίες, βίντεο τραγούδια, περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα πιστεύω, προσωπική άποψη πάντα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 66 εφαρμογές έχω 40gb ελεύθερα,και έχω και την κάρτα μου για φωτογραφίες, βίντεο τραγούδια, περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα πιστεύω, προσωπική άποψη πάντα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μερικοι περνάνε παιχνιδια εκει ο χώρος πάει..... ευτυχώς τελευταία φορά που έπαιξα παιχνίδι στο κινιτο ήταν στο 3310 φιδακι :lol:

Link to comment
Share on other sites

μερικοι περνάνε παιχνιδια εκει ο χώρος πάει..... ευτυχώς τελευταία φορά που έπαιξα παιχνίδι στο κινιτο ήταν στο 3310 φιδακι :lol:
Σωστό και αυτό, εγώ δεν παίζω ποτέ παιχνίδια,και εγώ από τότε έχω να παίξω χαχα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστό και αυτό, εγώ δεν παίζω ποτέ παιχνίδια,και εγώ από τότε έχω να παίξω χαχα

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αφου δεν παιζεις θα την βγαλεις την μερα :p

Link to comment
Share on other sites

Το notification led απο οτι διαβαζα δεν δουλευει παρα μονο στη φορτιση ?

Υπαρχει λυση γιαυτο ?

Παιζει το double tap to wake ?

Link to comment
Share on other sites

Το notification led απο οτι διαβαζα δεν δουλευει παρα μονο στη φορτιση ?

 

Υπαρχει λυση γιαυτο ?

 

Παιζει το double tap to wake ?

Το notification led λειτουργεί κανονικά για ειδοποίησεις και τα πάντα,double tap δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά αν είναι εύκολο να ανεβάσει καποιος μια σχετική φωτό να το δούμε το θέμα..

Εξάλλου δεν με απασχολεί να βλέπω κάτι στα 4 εκατοστά κοντά, απλά λέω αν είναι ορατό τόσο το θέμα από κανονική απόσταση θέασης και σε καθημερινή χρήση, όχι εξεζητημένα πράγματα.

Δηλαδη το πιξελιασμα παρατηρείται πχ σε ένα site, αν το κάνεις ζουμ για να δεις γίνεται χειρότερα?

 

Αν το κάνεις ζουμ γιατί να φαίνεται χειρότερα; Κανονικά θα φαίνεται το θέμα είναι να μην χρειαστεί να κάνεις ζουμ

 

Τεσπά ακόλουθα τον απλό κανόνα, αν δεν ξέρεις για ποιο λόγο κάτι θα σε προβληματίσει, τότε απλά δεν πρόκειται να σε προβληματίσει μην το παρασκεφτέσαι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις ζουμ γιατί να φαίνεται χειρότερα; Κανονικά θα φαίνεται το θέμα είναι να μην χρειαστεί να κάνεις ζουμ

 

 

 

Τεσπά ακόλουθα τον απλό κανόνα, αν δεν ξέρεις για ποιο λόγο κάτι θα σε προβληματίσει, τότε απλά δεν πρόκειται να σε προβληματίσει μην το παρασκεφτέσαι

Πήγα το είδα από κοντά, μια χαρά μου φαίνεται, το παρήγγειλα ήδη. Μια χαρά είναι η οθόνη για καθημερινή μέση χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μέσα φωτογραφίες κλπ θα στην κάνει φορμάτ ουσιαστικά ότι έχεις μέσα θα σβηστεί, μόλις την βάλεις θα σου ζητήσει αν θέλεις να την χρησιμοποιήσεις σαν εσωτερικό ή εξωτερικό χώρο.Αν διαλέξεις εσωτερικό θα σου κάνει διαμόρφωση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οτι είπε ο Γιώργος + υποσημείωση αν περάσεις εκεί τα apps θα σέρνεται αρκετά παραπάνω η συσκευή καθος sd ειναι αρκετα ποιο αργή απο την εσωτερική

+ θα πεσει η αυτονομία

 

Θα το έχω υπόψιν, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για όποιον ενδιαφέρεται εγκατέστησα τις live wallpapers του lg g8 και δουλεύουν άψογα.

https://drive.google.com/file/d/1RhWAW-_ksnAcI3Gjx6ICjW2X45gq0W86/view

Τις κατεβάζετε κάνετε extract και μετά απλή εγκατάσταση σαν apk και τις βρίσκετε προβολή---->ζωντανές ταπετσαρίες, ουσιαστικά μετά τις βλέπει σαν στοκ wallpapers.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ενδιαφερομαι για την συσκευή...εχω 2-3 ερωτήσεις: pubg τρεχει? Ειναι οκ εχει κολληματα? Επισης τα εικονίδια των ειδοποιήσεων μενουν αριστερά πανω ολα ή εξαφανίζονται μετα απο λιγο? Γενικα πως ειναι στην καθημερινότητα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...ενδιαφερομαι για την συσκευή...εχω 2-3 ερωτήσεις: pubg τρεχει? Ειναι οκ εχει κολληματα? Επισης τα εικονίδια των ειδοποιήσεων μενουν αριστερά πανω ολα ή εξαφανίζονται μετα απο λιγο? Γενικα πως ειναι στην καθημερινότητα?

 

Pubg δεν παίζω αλλά έχω διαβάσει πως παίζει χωρίς κολλήματα, απλά τα γραφικά είναι σε μικρότερη ανάλυση. Τα εικονίδια παραμένουν όλα στο πάνω μέρος. Στην καθημερινότητα είναι άψογο και με μεγάλη αυτονομία.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάποια εφαρμογή για always on display που να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία;
Όσα ξέρω με root μπαίνουν
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε κάποια εφαρμογή για always on display που να μην καταναλώνει πολύ μπαταρία;
Δες αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe

Την έχω δοκιμάσει και είναι αρκετά καλή, αλλά δεν τη χρησιμοποιώ, οπότε δε γνωρίζω για την επιβάρυνση της μπαταρίας.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζουν τρίτες εφαρμογές για always on, γονατίζουν την μπαταρία τρέχουν συνέχεια στο παρασκήνιο,αν κάνεις ένα καθαρισμό μνήμης πρέπει να ανοίξεις ξανά την εφαρμογή κλπ.

Επιπλέον το σημαντικό είναι ότι δεν αφήνουν την συσκευή να πέσει σε deep sleep θα έχεις τρελό drain battery,όσες χρησιμοποίησα στο A3 το βράδυ για να τις τεσταρω έβρισκα το πρωί το κινητό με ένα 15%-20% μπαταρία λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Android One limits the maximum brightness of the Xiaomi Mi A3

https://www.talkandroid.com/342546-xiaomi-mi-a3-android-one-low-brightness/

 

Τι παιζει εδω?

Μπορει να ξεκλειδωσει αργοτερα ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζουν τρίτες εφαρμογές για always on, γονατίζουν την μπαταρία τρέχουν συνέχεια στο παρασκήνιο,αν κάνεις ένα καθαρισμό μνήμης πρέπει να ανοίξεις ξανά την εφαρμογή κλπ.

Επιπλέον το σημαντικό είναι ότι δεν αφήνουν την συσκευή να πέσει σε deep sleep θα έχεις τρελό drain battery,όσες χρησιμοποίησα στο A3 το βράδυ για να τις τεσταρω έβρισκα το πρωί το κινητό με ένα 15%-20% μπαταρία λιγότερο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μόνο αν κάνεις root και περάσεις μεσο magisc module σαν framework παιζει πολυ καλα αλλιος απλα αστο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...