Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, να κάνω κάποιες ερωτήσεις; Έχω το MiA2 και ενδιαφέρομαι για το MiA3, των 128GB όμως. Στο Skroutz το βρίσκω, αλλά επειδή δεν το βλέπω στο mistore-grecce να υποθέσω ότι δεν έχει έρθει επίσημα ακόμα; Το MiA2 64GB το είχα πάρει από skroutz και μάλιστα τα περισσότερα μαγαζιά έδιναν 1 χρόνο εγγύηση. Είχα ρωτήσει τότε με τηλέφωνο στην info quest και αν θυμάμαι μου είχαν πει ότι επειδή δεν έρχεται επίσημα, δεν μπορούν να δώσουν 2 χρόνια, αλλά αυτή η εγγύηση δίνεται από το κατάστημα. Να υποθέσω ότι το ίδιο γίνεται και με το MiA3 128GB; Βέβαια δεν έχω κανένα πρόβλημα 1 χρόνο περίπου μετά, αλλά ρωτάω περισσότερο πληροφοριακά. Και μία τελευταία ερώτηση, λίγο εκτός θέματος. Επειδή έχω βάλει στο μάτι και το Motorola One vision, τι θα μου προτείνατε ανάμεσα σε αυτά τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, να κάνω κάποιες ερωτήσεις; Έχω το MiA2 και ενδιαφέρομαι για το MiA3, των 128GB όμως. Στο Skroutz το βρίσκω, αλλά επειδή δεν το βλέπω στο mistore-grecce να υποθέσω ότι δεν έχει έρθει επίσημα ακόμα; Το MiA2 64GB το είχα πάρει από skroutz και μάλιστα τα περισσότερα μαγαζιά έδιναν 1 χρόνο εγγύηση. Είχα ρωτήσει τότε με τηλέφωνο στην info quest και αν θυμάμαι μου είχαν πει ότι επειδή δεν έρχεται επίσημα, δεν μπορούν να δώσουν 2 χρόνια, αλλά αυτή η εγγύηση δίνεται από το κατάστημα. Να υποθέσω ότι το ίδιο γίνεται και με το MiA3 128GB; Βέβαια δεν έχω κανένα πρόβλημα 1 χρόνο περίπου μετά, αλλά ρωτάω περισσότερο πληροφοριακά. Και μία τελευταία ερώτηση, λίγο εκτός θέματος. Επειδή έχω βάλει στο μάτι και το Motorola One vision, τι θα μου προτείνατε ανάμεσα σε αυτά τα δύο;

 

Δεν τo ξέρω αν έρχεται επίσημα το 128 gb. ..Πάντως είναι τρομερο upgrade από το mi a2 Το Motorola έχει απαίσια μπαταρία και exs δλδ χάλια

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, στο skroutz το βρίσκεις στα 168€. Γιατί να παραγγείλεις από Κίνα στα 150€. Άλλωστε σε ένα με ενάμιση μήνα που θα φτάσει στα χέρια σου, η τιμή στα σκρουτζομάγαζα θα είναι χαμηλότερη, από τη τιμή που το πήρες στην Κίνα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κοίτα εγώ προσωπικά πολλές φορές εχω πάρει από skrutz κάτι και ήξερα πολύ καλά οτι δεν εισάγεται επίσημα και δεν εχει local support και η μόνη εγγύηση που εχω είναι του καταστήματος (δλδ δεν εχω) ετσι ότι πήρα και χάλαγε απλά το πέταγα

 

μεχρι εδώ καλά ουσιαστικά ήξερα τι εκανα

 

μου την σπάει απίστευτα ομοςςςςςςςςςς οταν ο άλλος πάει το παιρνει απο όπου το παιρνει και μετά ουρλιάζει και τσιρίζει παντού οτι δεν το δέχονται στην εγγύηση στο μαγαζί και τι να κάνω και πως θα πράξω και το έστειλαν και πέρασαν 2 μήνες και εγω περιμένω και καθε μέρα τους πρήζω...

αυτα ειναι εμετικά άτομα... θέλουν ολα δικα τους και φτινα και εγγύηση και ολα........

Link to comment
Share on other sites

κοίτα εγώ προσωπικά πολλές φορές εχω πάρει από skrutz κάτι και ήξερα πολύ καλά οτι δεν εισάγεται επίσημα και δεν εχει local support και η μόνη εγγύηση που εχω είναι του καταστήματος (δλδ δεν εχω) ετσι ότι πήρα και χάλαγε απλά το πέταγα

 

μεχρι εδώ καλά ουσιαστικά ήξερα τι εκανα

 

μου την σπάει απίστευτα ομοςςςςςςςςςς οταν ο άλλος πάει το παιρνει απο όπου το παιρνει και μετά ουρλιάζει και τσιρίζει παντού οτι δεν το δέχονται στην εγγύηση στο μαγαζί και τι να κάνω και πως θα πράξω και το έστειλαν και πέρασαν 2 μήνες και εγω περιμένω και καθε μέρα τους πρήζω...

αυτα ειναι εμετικά άτομα... θέλουν ολα δικα τους και φτινα και εγγύηση και ολα........

 

Δεν συμφωνώ. Εάν ένα κατάστημα λειτουργεί στην Ελλάδα, ισχύουν όλες οι καταναλωτικές προστασίες της Ελλάδας και της ΕΕ. Συγκεκριμένα: Για την κάλυψη της εγγύησης υπεύθυνος είναι ο πωλητής και όχι ο κατασκευαστής. Σε περίπτωση βλάβης που δεν οφείλεται σε κακή χρήση, το κατάστημα οφείλει βάσει νόμου να επισκευάσει, αντικαταστήσει ή πιστώσει την αξία του. Σε περίπτωση επισκευής, εάν καθυστερήσει πάνω από εύλογο διάστημα ~15 ημερών, οφείλει να δώσει προσωρινό προϊόν αντικατάστασης.

Επομένως, σε περίπτωση βλάβης ο κίνδυνος βαρύνει το κατάστημα, όχι τον καταναλωτή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ. Εάν ένα κατάστημα λειτουργεί στην Ελλάδα, ισχύουν όλες οι καταναλωτικές προστασίες της Ελλάδας και της ΕΕ. Συγκεκριμένα: Για την κάλυψη της εγγύησης υπεύθυνος είναι ο πωλητής και όχι ο κατασκευαστής. Σε περίπτωση βλάβης που δεν οφείλεται σε κακή χρήση, το κατάστημα οφείλει βάσει νόμου να επισκευάσει, αντικαταστήσει ή πιστώσει την αξία του. Σε περίπτωση επισκευής, εάν καθυστερήσει πάνω από εύλογο διάστημα ~15 ημερών, οφείλει να δώσει προσωρινό προϊόν αντικατάστασης.

Επομένως, σε περίπτωση βλάβης ο κίνδυνος βαρύνει το κατάστημα, όχι τον καταναλωτή.

 

εγώ όμως δεν συμφωνώ αν κατάστημα το πήρε από την κίνα (που αυτό συνήθως γινεται) για να το επισκευάσει δίκαιος θα το στείλει πίσω... 2 μήνες = δεν εχεις εγγύηση

και αν πας να πιέσεις με προστασία καταναλωτή κλπ απλά θα δηλώσει αδυναμία η άρνηση από την μεριά του κατασκευαστή και τέλος... το πολύ πολύ θα πάει δικαστικά

ουσιαστικά με το skrutz γλιτώνουμε της κινες κλπ στην τιμή κινας ... οχι να τρέχουμε τους ανθρώπους στα δικαστήρια επειδή θέλουμε όλα δικά μας...

 

εγώ ότι εχει σχέση με δουλειά μου το παίρνω από τον επίσημο για να εχω άμεση εγγύηση και αντικατάσταση όταν πάθει κάτι , αν παίρνω κάτι για hobbie η δοκιμή απλά δεν με νοιάζει δεν θα κάτσω να χαλάσω την ψυχολογία μου για αυτά (λεφτά γυρνάνε τα καμενα εγκεφαλικά κύτταρα ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ. Εάν ένα κατάστημα λειτουργεί στην Ελλάδα, ισχύουν όλες οι καταναλωτικές προστασίες της Ελλάδας και της ΕΕ. Συγκεκριμένα: Για την κάλυψη της εγγύησης υπεύθυνος είναι ο πωλητής και όχι ο κατασκευαστής. Σε περίπτωση βλάβης που δεν οφείλεται σε κακή χρήση, το κατάστημα οφείλει βάσει νόμου να επισκευάσει, αντικαταστήσει ή πιστώσει την αξία του. Σε περίπτωση επισκευής, εάν καθυστερήσει πάνω από εύλογο διάστημα ~15 ημερών, οφείλει να δώσει προσωρινό προϊόν αντικατάστασης.

Επομένως, σε περίπτωση βλάβης ο κίνδυνος βαρύνει το κατάστημα, όχι τον καταναλωτή.

 

συμφωνω απολυτα και ετσι πρεπει να γινετε.

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Με απο αρκετές δοκιμές με gcam , το mi a3 δέχεται κανονικοτατα την google camera. του mi 9 με πολύ καλά αποτελέσματα. Το θέμα είναι να βρούμε κ μια που δουλεύει κ ο wide angle lens
Link to comment
Share on other sites

Από όσα είχα ακούσει για την φωτεινότητα είχα τρομάξει ...

Το κινητό έχει πολύ καλή φωτεινότητα τόσο προς τα πάνω , όσο και προς τα κάτω ... Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει θέμα. Μήπως είχε να κάνει με το αρχικό Software και διορθώθηκε ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το κινητό δουλεύει καλά καμία εφαρμογή που σε αναπάντητη, μήνυμα κλπ να αναβοσβήνουν led είτε γύρω από την κάμερα την εμπρός είτε γύρω γύρω από την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από όσα είχα ακούσει για την φωτεινότητα είχα τρομάξει ...

 

Το κινητό έχει πολύ καλή φωτεινότητα τόσο προς τα πάνω , όσο και προς τα κάτω ... Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει γίνει θέμα. Μήπως είχε να κάνει με το αρχικό Software και διορθώθηκε ?

Περρισκτρροι που σχολιάσουν προέρχονται; πο ναυαρχιδες όπου διαφορά είναι χαοτική ζ προφανος αυτοί που έρχονται; πο mid range δεν θα έχουν θέμα
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό το κινητό δουλεύει καλά καμία εφαρμογή που σε αναπάντητη, μήνυμα κλπ να αναβοσβήνουν led είτε γύρω από την κάμερα την εμπρός είτε γύρω γύρω από την οθόνη;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει led πάνω αριστερά που αναβοσβήνει όταν υπάρχει ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Έχει led πάνω αριστερά που αναβοσβήνει όταν υπάρχει ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι λέω επειδή έχει amoled οθόνη να βάζαμε κάποια άλλη εφαρμογή για πιο χρωματιστά led

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι λέω επειδή έχει amoled οθόνη να βάζαμε κάποια άλλη εφαρμογή για πιο χρωματιστά led

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι σχέση έχει οθόνη με led λαμπάκι?
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει οθόνη με led λαμπάκι?
δεν θέλω το ψωρο

λαμπάκι που έχει το κινητό. έχω δει σε άλλα κινητά να φωτίζει πχ γύρω από την selfie κάμερα με ότι χρώμα θες. αυτό γίνεται με εφαρμογές για amoled. σε τούτο το κινητό δουλεύουν έτσι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω το ψωρο

λαμπάκι που έχει το κινητό. έχω δει σε άλλα κινητά να φωτίζει πχ γύρω από την selfie κάμερα με ότι χρώμα θες. αυτό γίνεται με εφαρμογές για amoled. σε τούτο το κινητό δουλεύουν έτσι;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατάλαβα τι λες να φωτίζει η ίδια η οθονη

εγώ είχα περάσει στο note 10+ αυτό εδώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&showAllReviews=true

κάνει δουλειά απλά πρέπει να το βάλεις στην λίστα να μην το σκοτώνει το σύστημα

 

κατα 99% θα παιζει και εδώ

 

btw: free έκδοση απλά δεν αντέχετε λογο aggressive διαφημίσεων η αγοράστε το app η βρείτε άλλο (προφανώς δοκιμή πρώτα σαν free να δειτε οτι παιζει)

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα τι λες να φωτίζει η ίδια η οθονη

 

εγώ είχα περάσει στο note 10+ αυτό εδώ

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.used.aoe&showAllReviews=true

 

κάνει δουλειά απλά πρέπει να το βάλεις στην λίστα να μην το σκοτώνει το σύστημα

 

 

 

κατα 99% θα παιζει και εδώ

 

 

 

btw: free έκδοση απλά δεν αντέχετε λογο aggressive διαφημίσεων η αγοράστε το app η βρείτε άλλο (προφανώς δοκιμή πρώτα σαν free να δειτε οτι παιζει)

α οκ, ναι κάτι τέτοιο έλεγα, ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρυθμιση για application management?

Παρατηρω οτι πολύ ευκολα το MIUI "κοβει/τερματιζει" εφαρμογες στο παρασκηνιο.

Υπάρχει καπου επιλογή για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρυθμιση για application management?

Παρατηρω οτι πολύ ευκολα το MIUI "κοβει/τερματιζει" εφαρμογες στο παρασκηνιο.

Υπάρχει καπου επιλογή για αυτό?

 

https://technowikis.com/2833/how-to-clear-xiaomi-mi-a3-cache. Για δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ αλλα δεν ψαχνω αυτο.

Θελω να μην κλεινει τις εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Εδω το Samsung s7 edge 4ετιας δεν κλεινει σχεδόν καμμια εφαρμογή.

Στο Mi9 συνήθως βρισκω μονο 6-7 την επομενη μερα.

Τσάμπα τα 6gb ram.

 

Εννοείται χωρις restart της συσκευης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποια ρυθμιση για application management?

Παρατηρω οτι πολύ ευκολα το MIUI "κοβει/τερματιζει" εφαρμογες στο παρασκηνιο.

Υπάρχει καπου επιλογή για αυτό?

Γιατί έχει miui αυτό το κινητό; Android one δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχει miui αυτό το κινητό; Android one δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

 

Πωπω, ηθελα να γραψω στο Mi9... :O

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλα δεν ψαχνω αυτο.

Θελω να μην κλεινει τις εφαρμογές στο παρασκήνιο.

Εδω το Samsung s7 edge 4ετιας δεν κλεινει σχεδόν καμμια εφαρμογή.

Στο Mi9 συνήθως βρισκω μονο 6-7 την επομενη μερα.

Τσάμπα τα 6gb ram.

 

Εννοείται χωρις restart της συσκευης κλπ.

 

Mα όπως σου λέει κ το παιδί από πάνω δεν είναι miui αυτο. Στο stock android νομίζω δεν χρειάζεσαι ram management όπως στο miui η σε άλλα skins

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...