Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πωπω, ηθελα να γραψω στο Mi9... :O
Πάρε mi a3 φίλε 45 εφαρμογές ανοιχτές 3 μέρες δεν έκλεισε καμιά :p

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε mi a3 φίλε 45 εφαρμογές ανοιχτές 3 μέρες δεν έκλεισε καμιά :p

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πραγματικά εκεί παίζει τρελή μπάλα το Α3 .κ σε διάφορα speed test που είδα με κινητά που έχουν δυνατοτερα cpu , στο ram management κάνανε reload 3-4 εφαρμογές από όσες ήταν στο παρασκήνιο

Το Α3 όμως τις κρατήσε κανονικοτατα χωρίς reload

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά εκεί παίζει τρελή μπάλα το Α3 .κ σε διάφορα speed test που είδα με κινητά που έχουν δυνατοτερα cpu , στο ram management κάνανε reload 3-4 εφαρμογές από όσες ήταν στο παρασκήνιο

Το Α3 όμως τις κρατήσε κανονικοτατα χωρίς reload

 

παιδια βλεπω οτι δεν εχει dual flas για το βραδι τουλαχιστον ειναι δυνατο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πήγε κάνεις από Redmi Note 7 σε MI A3???Γενικά αξίζει;;

Κυρίως σε κάμερα,και ανάλυση οθόνης με ενδιαφέρει,και ο πιο σημαντικός λόγος είναι ότι προτιμώ το Pure Android από το MIUI...

Απλα είχα το Α2,και με όλα αυτά τα προβλήματα που είχα είμαι πολύ επιφυλακτικός...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,πήγε κάνεις από Redmi Note 7 σε MI A3???Γενικά αξίζει;;

Κυρίως σε κάμερα,και ανάλυση οθόνης με ενδιαφέρει,και ο πιο σημαντικός λόγος είναι ότι προτιμώ το Pure Android από το MIUI...

Απλα είχα το Α2,και με όλα αυτά τα προβλήματα που είχα είμαι πολύ επιφυλακτικός...

Ευχαριστώ

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στην επιλογή συσκευής, υπάρχει θέμα που συγκρίνονται τα δύο μεταξύ τους.

Αν η εναλλακτική είναι RN7 και σου αρέσει το Android One, δεν νομίζω να μείνεις παραπονεμένος...

Link to comment
Share on other sites

πάντως στα 185 είναι διαθέσιμο ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΟ. στα 165 είναι με παραγγελία. πόσο καιρό κάνει εάν το παραγγείλει κανείς σε σκρουτζ; είναι αξιόπιστοι η θα αργήσει πολύ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά στην επιλογή συσκευής, υπάρχει θέμα που συγκρίνονται τα δύο μεταξύ τους.

Αν η εναλλακτική είναι RN7 και σου αρέσει το Android One, δεν νομίζω να μείνεις παραπονεμένος...

 

Το Ν7 το έχω,αλλά δεν μου άρεσει το MIUI,και άν δεν έχει βγάλει τα θεματακια του Α2 θα το επέλεγα...Από την άλλη το Ν7 είναι συσκευή της infoquest με ότι αυτό συνεπάγεται...

Παντος το κοιτώ από κοντά,και το μόνο που με νοιάζει είναι η κάμερα,και η οθόνη πάντα σε σχέση με το Ν7...

Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ Android μάλλον χειρότερα θα τα κάνει τα πράγματα ένας τέτοιος manager παρά θα τα καλυτερέψει, το κόβω για battery drain χωρίς λόγο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το Ν7 το έχω,αλλά δεν μου άρεσει το MIUI,και άν δεν έχει βγάλει τα θεματακια του Α2 θα το επέλεγα...Από την άλλη το Ν7 είναι συσκευή της infoquest με ότι αυτό συνεπάγεται...

 

Παντος το κοιτώ από κοντά,και το μόνο που με νοιάζει είναι η κάμερα,και η οθόνη πάντα σε σχέση με το Ν7...

Καλά το a2 η ίδια η xiaomi το σνομπαρε δεν εξιγουνται αλλιος τόσα προβλήματα
Link to comment
Share on other sites

Στο στοκ Android μάλλον χειρότερα θα τα κάνει τα πράγματα ένας τέτοιος manager παρά θα τα καλυτερέψει, το κόβω για battery drain χωρίς λόγο
Ένα από ατού της συσκευής είναι η διάρκεια της μπαταρίας.Δεν υπάρχει battery drain. Η μπαταρία κρατάει δύο γεμάτες μέρες, με χρήση που τα περισσότερα κινητά δε συμπληρώνουν εικοσιτετράωρο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ένα από ατού της συσκευής είναι η διάρκεια της μπαταρίας.Δεν υπάρχει battery drain. Η μπαταρία κρατάει δύο γεμάτες μέρες, με χρήση που τα περισσότερα κινητά δε συμπληρώνουν εικοσιτετράωρο.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι φίλε μου, το γνωρίζω ;)

 

 

Screenshot-20190917-150620.png

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το παρέλαβα για την σύζυγο, και το στήνω τώρα. Αυτό για την οθόνη που λέγανε, αν δεν ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά. Είναι μια χαρά, γρήγορο πολύ το βλέπω και οι φωτογραφίες τέλειες.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα το παρέλαβα για την σύζυγο, και το στήνω τώρα. Αυτό για την οθόνη που λέγανε, αν δεν ψάχνεις ψύλλους στα άχυρα δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά. Είναι μια χαρά, γρήγορο πολύ το βλέπω και οι φωτογραφίες τέλειες.

 

Από που το πήρες και σε τι τιμή;;;

Link to comment
Share on other sites

Το Ν7 το έχω,αλλά δεν μου άρεσει το MIUI,και άν δεν έχει βγάλει τα θεματακια του Α2 θα το επέλεγα...Από την άλλη το Ν7 είναι συσκευή της infoquest με ότι αυτό συνεπάγεται...

Παντος το κοιτώ από κοντά,και το μόνο που με νοιάζει είναι η κάμερα,και η οθόνη πάντα σε σχέση με το Ν7...

 

Για την οθόνη πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δεις. Εγώ την είδα πριν διαλέξω και έχω πει τη γνώμη μου παραπάνω. Η κάμερα είναι ίδια με του RN7 και παίρνει και gcam.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ..δεν μπορώ να συνδέσω με τίποτα το Samsung galaxy watch ... αντιμετωπίζει κάποιος άλλος αντίστοιχο θέμα ;

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δεις. Εγώ την είδα πριν διαλέξω και έχω πει τη γνώμη μου παραπάνω. Η κάμερα είναι ίδια με του RN7 και παίρνει και gcam.

 

Δεν είναι ίδια η κάμερα του Α3 με του rn7 . To rn7 φοράει samsung ενώ το Α3 τον 586 του mi 9

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα, ξέρουμε πότε το Α3 θα βάλει android 10;

 

Μέχρι τέλος του χρόνου λένε οι Ινδοί https://www.indiatoday.in/technology/android-os/story/xiaomi-mi-a3-will-be-one-of-the-first-smartphones-to-get-android-q-1590196-2019-08-22

Link to comment
Share on other sites

Το Ν7 το έχω,αλλά δεν μου άρεσει το MIUI,και άν δεν έχει βγάλει τα θεματακια του Α2 θα το επέλεγα...Από την άλλη το Ν7 είναι συσκευή της infoquest με ότι αυτό συνεπάγεται...

 

Παντος το κοιτώ από κοντά,και το μόνο που με νοιάζει είναι η κάμερα,και η οθόνη πάντα σε σχέση με το Ν7...

Κάμερα με gcam καλύτερη του rn7 καλή είναι βέβαια και του a3,στοκ εφαρμογή καλύτερη του mi α3, απόδοση εννοείται mi a3 με στοκ android πετάει, οθόνη όντως να το δεις από κοντά σε αρκετούς δεν αρέσει, μπαταρία πολύ δυνατή, εμφάνιση πανέμορφο, αυτά σε γενικές γραμμές, επίσης έχει και wide φακό όχι πολύ καλό αλλά οκ υπάρχει για κάνα τοπίο θα την κάνεις την δουλειά σου.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την οθόνη πήγαινε σε ένα κατάστημα να την δεις. Εγώ την είδα πριν διαλέξω και έχω πει τη γνώμη μου παραπάνω. Η κάμερα είναι ίδια με του RN7 και παίρνει και gcam.

 

Δυστυχώς εδώ που μένω δεν υπάρχει τρόπος να δω την συσκευή...Μόνο αν πάω Αθήνα θα μπορέσω να την δω,και στην καλύτερη θα πάω τα Χριστούγεννα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του κινητού σε 4Κ θα έλεγα ότι είναι εξαιρετική για την κατηγορία της σε όλα εκτός φυσικά από το θέμα της έλλειψης σταθεροποίησης έστω και ηλεκτρονικής

 

Δυστυχώς βλέπω ότι ούτε και η gcam κάνει κάτι το ιδιαίτερα καλύτερο σε αυτό το κομμάτι, άρα η μόνη λύση είναι απλά το σταθερό χέρι;

 

Δοκίμασα το stabilize από το Google photos αλλά συνήθως δεν έχει καλό αποτέλεσμα και σε 1080 ενώ είναι οκ είναι ψιλοκριμα γιατί το 4Κ είναι φοβερό σε όλα τα άλλα, μάλιστα μου αρέσει πιο πολύ το 4Κ της στοκ κάμερας από τη gcam

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η κάμερα του κινητού σε 4Κ θα έλεγα ότι είναι εξαιρετική για την κατηγορία της σε όλα εκτός φυσικά από το θέμα της έλλειψης σταθεροποίησης έστω και ηλεκτρονικής

 

Δυστυχώς βλέπω ότι ούτε και η gcam κάνει κάτι το ιδιαίτερα καλύτερο σε αυτό το κομμάτι, άρα η μόνη λύση είναι απλά το σταθερό χέρι;

 

Δοκίμασα το stabilize από το Google photos αλλά συνήθως δεν έχει καλό αποτέλεσμα και σε 1080 ενώ είναι οκ είναι ψιλοκριμα γιατί το 4Κ είναι φοβερό σε όλα τα άλλα, μάλιστα μου αρέσει πιο πολύ το 4Κ της στοκ κάμερας από τη gcam

 

Είναι το ίδιο set up με του mi 9 . χάθηκε ο κόσμος να έβαζαν το ois του mi 8 .A ρε xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Είναι το ίδιο set up με του mi 9 . χάθηκε ο κόσμος να έβαζαν το ois του mi 8 .A ρε xiaomi

 

είναι όντως κρίμα, γιατί μπορείς να πας για φοβερά (για mid range κινητό) βίντεο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Παιδιά η κάμερα του κινητού σε 4Κ θα έλεγα ότι είναι εξαιρετική για την κατηγορία της σε όλα εκτός φυσικά από το θέμα της έλλειψης σταθεροποίησης έστω και ηλεκτρονικής

 

Δυστυχώς βλέπω ότι ούτε και η gcam κάνει κάτι το ιδιαίτερα καλύτερο σε αυτό το κομμάτι, άρα η μόνη λύση είναι απλά το σταθερό χέρι;

 

Δοκίμασα το stabilize από το Google photos αλλά συνήθως δεν έχει καλό αποτέλεσμα και σε 1080 ενώ είναι οκ είναι ψιλοκριμα γιατί το 4Κ είναι φοβερό σε όλα τα άλλα, μάλιστα μου αρέσει πιο πολύ το 4Κ της στοκ κάμερας από τη gcam

 

Για δοκιμασε φιλε την open camera, εχω το mi a2 και δουλευει η σταθεροποιηση πολυ καλα σε 4k

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Για δοκιμασε φιλε την open camera, εχω το mi a2 και δουλευει η σταθεροποιηση πολυ καλα σε 4k

 

παιδια σε αυτο υπαρχη η εφαρμογη tv η πρεπει να την κατεβασω και απο που?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...