Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσεις που το έχετε, πως ειναι η οθονη το βραδυ απο αποψη φωτεινοτητας; ενοχλει στα ματια;

κατω απο το φως του ηλιου εχει ευκρινεια;

επισης, με τις ειδοποιησεις τι γινεται; υποστηριζει ambient display για ειδοποιησεις (αναβει η οθονη οταν ερχεται ειδοποιηση) ή χρειάζεται εφαρμογή always on display;

 

Ναι βρε παιδιά. Όσοι το έχετε στα χέρια σας, δώστε λίγο τα φώτα σας (•‿•)

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά. Όσοι το έχετε στα χέρια σας, δώστε λίγο τα φώτα σας (•‿•)
Πέρασε από τα χέρια μου και θα το έχω ξανά αύριο

 

Μια μέρα που το κράτησα

 

Πλεονέκτημα

Μπαταρία κρατάει πολύ

Pure android

Καλή Camera

 

Μειονέκτημα

Οθόνη είναι λίγη είχα άμεση σύγκριση με ένα j5 2017 του οποίου φανικε καλύτερη (+ ότι το βράδυ βαράει ατα ματιά την μέρα κάτω από τον ήλιο δεν Δωκιμασα)

Είχε lag η συσκευή (εδω δεν ξέρω τι έπαιζε μάλλον καμία κοτσανα της xiaomi που λογικά θα στρώσει αργότερα)

Link to comment
Share on other sites

το ειδα απο κοντα και διπλα με redmi note 7 ,δεν ξερω εαν η ανάλυση ειναι μικροτερη ,αλλα 3 ατομα που το ειδαμε μας φάνηκε μια κλάση ανωτερη η οθονη του ΜΙ Α3 ,και απο φωτεινότητα και από χρώματα.Απο οτι φαινεται ναι μεν ειναι χαμυλοτερη η αναλυση αλλα ειναι πολυ ποιο ποιοτικο το πανελ που εβαλαν απο αντιστοιχα fullhd
Link to comment
Share on other sites

το ειδα απο κοντα και διπλα με redmi note 7 ,δεν ξερω εαν η ανάλυση ειναι μικροτερη ,αλλα 3 ατομα που το ειδαμε μας φάνηκε μια κλάση ανωτερη η οθονη του ΜΙ Α3 ,και απο φωτεινότητα και από χρώματα.Απο οτι φαινεται ναι μεν ειναι χαμυλοτερη η αναλυση αλλα ειναι πολυ ποιο ποιοτικο το πανελ που εβαλαν απο αντιστοιχα fullhd
νομίζω του mi a3 είναι amoled γιαυτό...

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ισχυει οτι με την ενημερωση του Αυγουστου εχουνε διορθωσει το προβλημα με τη φωτεινοτητα;
Link to comment
Share on other sites

γμτ ζητάω πολλά; ένα mi a3 αλλά με nfc και full HD οθόνη!!!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Motorola One Vision το λένε με αυτα που θέλεις + OIS στην κάμερα

Link to comment
Share on other sites

Motorola One Vision το λένε με αυτα που θέλεις + OIS στην κάμερα
δυστυχώς δεν έχει amoled όμως

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν έχει amoled όμως

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άμα είναι να έχω Amoled του 2013, καλύτερα LCD IPS.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς δεν έχει amoled όμως

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπάρχει τέλεια συσκευή, ούτε καν με 1000+€. Τουλάχιστον έχουμε αρκετές επιλογές για πλησιάζουμε όσο μπορούμε στις επιθυμίες μας...

Το Vision πχ δεν έχει IR blaster, που προσωπικά το χρησιμοποιώ πιο πολύ από το NFC. Επιπλέον, αυτό που μου αρέσει αρκετά στο Mi A3 είναι και το μέγεθός του, το βρίσκω αρκετά πιο βολικό από τις 6.3" .

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σμρα στον Κωτσόβολο μια χαρά συσκευή με πολύ ωραία οθόνη. Δεν μου φάνηκε κάτι κακό στην ανάλυση κ έχω mi 8. Επίσης μου φάνηκε αρκετά σβέλτο. Εντάξει δεν είναι 845 μην τρελαθουμε, αλλά lag δεν είδα πουθενά κ φωτό πολύ καλές από αυτές που πήρα .
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις γιατί μόλις το έπιασα στα χέρια μου:

 

1) Έχει Notification Led? που βρίσκεται?

 

2) Με χαλούσε το Google Search Και Time Widget που δεν βγαίνουν και έβαλα το Poco Launcher 2.0. Δεν έδειξε Lock Screen Notification ενώ είναι ενεργοποιημένα. Μήπως επειδή άλλαξα τον Launcher?

 

3) Gestures αλλά Miui φαίνεται να μην έχει, σωστά ε;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ερωτήσεις γιατί μόλις το έπιασα στα χέρια μου:

 

 

 

1) Έχει Notification Led? που βρίσκεται?

 

 

 

2) Με χαλούσε το Google Search Και Time Widget που δεν βγαίνουν και έβαλα το Poco Launcher 2.0. Δεν έδειξε Lock Screen Notification ενώ είναι ενεργοποιημένα. Μήπως επειδή άλλαξα τον Launcher?

 

 

 

3) Gestures αλλά Miui φαίνεται να μην έχει, σωστά ε;

κάνε μου μια χάρη, δες αυτή η εφαρμογή (λόγω amoled του κινητού που πήρες) στην δείχνει συμβατή; σε εμένα που έχω το mi a2 lite που δεν έχει amoled δεν είναι συμβατή. dc3227a7b236f933f8f5a636c55fe290.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις στις ειδοποιήσεις φως που αναβοσβηνει είναι off .τα πας on είναι πάνω αριστερά .thank.me l8r

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαρά είναι πολύ σβέλτο . Το πήρα σμρα προέρχομενος απο mi 8...πιο χορταστική η οθόνη του mi 8 πιο συμμαζεμένο το mi a3 . Απίστευτο ηχείο αρκετά φωτεινή οθόνη μπαταριαρα κ γενικά πολύ τιμια επιλογή . Για κάμερες είναι νωρίς αλλά η σελφι του είναι απλα εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

Έπιασα την συσκευή λίγο και ασχολήθηκα μαζί της λίγο. Η οθόνη έχει ζωντανά χρώματα και ωραία αλλά τα pixel τα καταλαβαίνεις δυστυχώς. Δεν κατάλαβα αυτήν την κίνηση της xiaomi στο mi a3.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα στον Κωτσόβολο. Ωραία συσκευή, Δεν κοίταξα τα πίξελ αλλά τη φωτεινότητα. Δυστυχώς δίπλα στο δικό μου το 6 είναι πολύ σκοτεινή
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με μερικά ινφο. Ναι σε σχέση με το mi 8 η οθόνη λόγω ανάλυσης είναι πίσω. Η κάμερα του Α3 φαίνεται αξιολόγη. Νομίζω ότι αξίζει σαν κινητό , έχει vfm . O 665 είναι εξαιρετικος σε θέματα αυτόνομιας κ θερμοκρασίας χωρίς να χάνει σε ταχύτητα
Link to comment
Share on other sites

Έχει την επιλογή να ανοίγει η οθόνη με διπλό πάτημα; (double tap)

 

Ναι την έχει κανονικότατα. Επίσης το face unlock λειτουργεί άψογα

Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχει κανονικότατα. Επίσης το face unlock λειτουργεί άψογα
Που την έχει αυτή την επιλογή γιατί εγώ δεν την βρίσκω πουθενά.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά τώρα που το έψαξα δεν υποστηρίζει double tap η συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολύ χρειάζεται νομίζω έτσι κ αλλιώς αφού έχεις το fingerprint scanner πάνω στην οθόνη . Btw πώς σου φαίνεται ; Το έχω 5 μέρες κ νομίζω ότι είναι εξαιρετικό vfm
Link to comment
Share on other sites

Δεν πολύ χρειάζεται νομίζω έτσι κ αλλιώς αφού έχεις το fingerprint scanner πάνω στην οθόνη . Btw πώς σου φαίνεται ; Το έχω 5 μέρες κ νομίζω ότι είναι εξαιρετικό vfm
Το έχω μερικές ώρες, γενικά ήξερα τι παίρνω, βλέπω ότι δουλεύει πολύ ωραία και το led λογικά το έφτιαξαν με update γιατί διάβαζα ότι δεν λειτουργούσε παρά μόνο στην φόρτιση.Εχω πάθει πλάκα με την μπαταρία που ήταν και ο κύριος λόγος που το πήρα,το τσίμπησα από μεγάλη αλυσίδα στα 225€ νομίζω είναι καλή αγορά,και η κάμερα μου φαίνεται καλή, τώρα δοκιμάζω και gcam.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πραγματικά πάει μπαλα . Και σε βίντεο που τσεκαρα με το rn7 pro και το Α50 με 6gb ram το Α3 ήταν σαφέστατα πιο γρήγορο. Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά με το stock android
Link to comment
Share on other sites

αυτή η εφαρμογή που είναι για amoled οθόνες είναι συμβατή με το κινητό αυτό; bfa1e530a39289c6e22b97bcf125eed8.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...