Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ε ;; παραξενο, ουτε το mi a2 εχει eis στο 4k με την μαμα εφαρμογη αλλα με την open camera δουλευει μια χαρα. Anayway ευχαριστω πολυ που μπηκες στον κοπο να το τσεκαρεις, απλος αν μπορει να το δει και κανεις αλλος μηπως και....
Link to comment
Share on other sites

το πηρα την τριτη 30 7 2019 απο skroutz για την κορη μου.Απροβληματιστο ελαφρυ λειτουργικο android one χωρις τα καλουδια της xiaomi.

H μπαταρια σε συνδιασμο με την αναλυση+amoled ειναι επος ασε που αν δεν σου πουν οτι ειναι hd+ δεν θα καταλαβεις τιποτα ειναι φοβερη.Γρηγορη φορτιση με τον αναλογο φορτιστη τσακ μπαμ οχι αυτον που εχει μεσα.Καμερα παρα πολλη καλη με επιλογη στα 48mp.

video 1080 στα 60fps kai 4k 30fps.

 

Αν και στο gsmarena λεε οτι δεν εχει διαφορα 48mp η 12mp,σε μια φωτο σε ζουμ 48 με 12 φαινονται διαφορες σαφως.Θα προσπαθησω να την ανεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Open camera

εχει την επιλογη και στο 4κ την ενεργοποιησα αλλα απο οτι βλεπω δεν πρεπει να δουλευει.

 

Να σε ξαναρωτήσω φίλε, επειδή ρώτησα και στο xda μου είπε ένα παιδί ότι λειτουργεί το 4k + eis, είσαι σίγουρος εσύ ότι δε κάνει δουλειά και βγαίνει κουνημένο ;;

Link to comment
Share on other sites

Να σε ξαναρωτήσω φίλε, επειδή ρώτησα και στο xda μου είπε ένα παιδί ότι λειτουργεί το 4k + eis, είσαι σίγουρος εσύ ότι δε κάνει δουλειά και βγαίνει κουνημένο ;;

 

τι να σου πω το δοκιμασα και στο pocophone που εχω και δεν ειδα διαφορα νομιζω οτι απλα εχει την επιλογη την ενεργοποιεις αλλα δεν κανει διαφορα ουτε στο poco.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω το δοκιμασα και στο pocophone που εχω και δεν ειδα διαφορα νομιζω οτι απλα εχει την επιλογη την ενεργοποιεις αλλα δεν κανει διαφορα ουτε στο poco.

Καλησπέρα.Αν είναι εύκολο για πες μας τη διαφορά βλέπεις με το μάτι amoled οθόνη και την lcd ips του poco?... Ποιότητα φωτεινότητα κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Αν είναι εύκολο για πες μας τη διαφορά βλέπεις με το μάτι amoled οθόνη και την lcd ips του poco?... Ποιότητα φωτεινότητα κτλ

 

εχει ποιο ζωντανα χρωματα και ποιο εντονο μαυρο η amoled,ειναι σε αλλο επιπεδο πιστευω περασαν και note και s σειρες απο τα χερια μου στα δικα μου ματια ειναι καλυτερη υποκειμενικα βεβαια.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Χαχα!!!!

Hd+ οθόνη?????????????

Το amoi a900w που είχα αγοράσει το 2014 είχε ίδια ανάλυση!!!

Χαχα!!!!!

 

Αν δεις την οθονη της συσκευης δεν θα καταλαβεις οτι ειναι hd+ ειναι τοσο αριστη οσο και η FHD.Τωρα αν γραφεις μονο για να τρολαρεις οκ.

:O

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο σε όσους το πήρανε ήδη!!!

 

Ακούγεται ότι μπορεί να βγάλουν κ κάποια έκδοση plus ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων;

Θέλω επιτέλους να γυρίσω σε ένα καθαρό Android κινητό και το σκέφτομαι σοβαρά!

Link to comment
Share on other sites

κουπονάκια και για τις δύο εκδόσεις από Banggood

 

4/64GB - 180,65 (μαζί με τα μεταφορικά)

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-A3-Global-Version-6_088-inch-AMOLED-48MP-Triple-Rear-Camera-4GB-64GB-Snapdragon-665-Octa-core-4G-Smartphone-p-1533821.html

 

Με το κουπονι BG8A364

 

4/128GB - 197,68 (μαζί με τα μεταφορικά)

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi-A3-Global-Version-6_088-inch-AMOLED-48MP-Triple-Rear-Camera-4GB-128GB-Snapdragon-665-Octa-core-4G-Smartphone-p-1533820.html

Με το κουπονι BG8A3128

Link to comment
Share on other sites

Χαχα!!!!

Hd+ οθόνη?????????????

Το amoi a900w που είχα αγοράσει το 2014 είχε ίδια ανάλυση!!!

Χαχα!!!!!

Οι οθόνες είναι μόνο ανάλυση... αντιθέσεις, χρώματα , φωτεινότητα κοκ δεν παίζουν ρόλο....

Link to comment
Share on other sites

Εχει τελικα led πανω αριστερα το ειδα τωρα που φορτιζε.

 

Το οποιο ειναι το κλασσικό άσπρο που βάζουν η αλλάζει και κανένα χρώμα;

 

το σκέφτομαι σαν συσκευή για αναβαθμιση απο το α2 λαιτ που έχω (οχι ακομα βεβαια σε κανενα 5μηνο)

 

επισης εχεις βαλει τζαμακι; αν ναι με το δαχτυλικό πως συμπεριφέρεται;

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο ειναι το κλασσικό άσπρο που βάζουν η αλλάζει και κανένα χρώμα;

 

το σκέφτομαι σαν συσκευή για αναβαθμιση απο το α2 λαιτ που έχω (οχι ακομα βεβαια σε κανενα 5μηνο)

 

επισης εχεις βαλει τζαμακι; αν ναι με το δαχτυλικό πως συμπεριφέρεται;

 

το κλασσικο ασπρο ειναι εχω βαλει και τζαμακι μια χαρα ειναι το ξεκλειδωμα δεν εχει θεμα αλλα ενταξει δεν ειναι ακαριαιο οπως στο poco που εχω λιγο κατω απο δευτερολεπτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν καποιον δεν τον ενδιαφερει το android one η amoled οθονη η καμερα που ειναι πολυ καλη και το οτι ειναι φρεσκο στην αγορα και αρκετα ομορφο μπορω να πω παει στο poco με τα ιδια λεφτα απλα ειναι 2018.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

η amoled είναι ίδια με τα Samsung? δηλαδή δουλεύουν εφαρμογές που κρατάνε κάποια pixels αναμμένα, έχει always on display ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η amoled είναι ίδια με τα Samsung? δηλαδή δουλεύουν εφαρμογές που κρατάνε κάποια pixels αναμμένα, έχει always on display ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Oled είναι oled δεν παίζει ρόλο ποιος την βγάζει (έχει καμία 4 5 εταιρίες τουλάχιστον)

Τώρα το always on display κλπ είναι καθαρά software

Link to comment
Share on other sites

Oled είναι oled δεν παίζει ρόλο ποιος την βγάζει (έχει καμία 4 5 εταιρίες τουλάχιστον)

Τώρα το always on display κλπ είναι καθαρά software

οκ άρα τελικά αυτό το κινητό έχει Aod?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ άρα τελικά αυτό το κινητό έχει Aod?

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οχι δεν εχει επειδή εχει καθαρό android

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχει επειδή εχει καθαρό android
άρα πχ στα Samsung όλα έχουν Aod στις amoled οθόνες τους γιατί έχουν δικό τους UI;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρα πχ στα Samsung όλα έχουν Aod στις amoled οθόνες τους γιατί έχουν δικό τους UI;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι ειναι implemetation στο software το οποίο εκμεταλλεύεται oled οθονη (όπως και στα huawei που έχουν oled επίσης)

 

στο δικο μου πχ το εχει αλλά δεν το βάζω λόγο οτι καταναλώνει μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

η amoled είναι ίδια με τα Samsung? δηλαδή δουλεύουν εφαρμογές που κρατάνε κάποια pixels αναμμένα, έχει always on display ;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σχεδόν σίγουρα είναι Samsung Super AMOLED.

Όσον αφορά στο Always on Display, παραξενεύομαι να μην έχει. Πχ έπαιζα με το Nokia 7.1 που έχει πολύ παραπλήσιο Android One και (εκτός εάν θυμάμαι λάθος) είχε, παρ' όλο που δεν έχει καν OLED οθόνη.

 

Πάντως σύγκρινα την οθόνη του με το Redmi Note 7 και η διαφορά στην ανάλυση είναι αισθητή, αλλά όχι ενοχλητική. Για διάβασμα κειμένου θα προτιμούσα μεγαλύτερη ανάλυση και το λευκό της δεν είναι τέλειο. Όμως για πολυμέσα (video, φωτογραφίες, gaming) είναι πολύ καλή.

Επίσης, για όταν κρατάς το τηλέφωνο, ο πίσω αναγνώστης δακτυλικών αποτυπωμάτων βολεύει περισσότερο και είναι λίγο πιο γρήγορος. Όμως κάθε φορά που θέλω να ανοίξω το τηλέφωνο πάνω στο γραφείο σκέφτομαι πόσο ευπρόσδεκτος θα ήταν άλλος ένας κάτω από την οθόνη :).

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που το έχετε, πως ειναι η οθονη το βραδυ απο αποψη φωτεινοτητας; ενοχλει στα ματια;

κατω απο το φως του ηλιου εχει ευκρινεια;

επισης, με τις ειδοποιησεις τι γινεται; υποστηριζει ambient display για ειδοποιησεις (αναβει η οθονη οταν ερχεται ειδοποιηση) ή χρειάζεται εφαρμογή always on display;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...