Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο, το Jabra Stealth και το Plantronics edge αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω το 50άρικο που ζητά παραπάνω το edge!

Aν διαβασεις λιγο πιο πισω θα μπορεσεις να αποφασισεις πιο ευκολα.

Και τα δυο ειναι στην πρωτη τριαδα της εποχης.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο, το Jabra Stealth και το Plantronics edge αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω το 50άρικο που ζητά παραπάνω το edge!

 

30 ευρώ είναι η διαφορά τους στο σκρουτζ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο, το Jabra Stealth και το Plantronics edge αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω το 50άρικο που ζητά παραπάνω το edge!

 

Να το πάρεις το edge με κλειστά τα μάτια! Το έχω ένα μήνα και είναι ότι καλύτερο υπάρχει! Υπόψιν ότι έχω αλλάξει πάρα-πολλά BT... ;)

Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να αγοράσουν καινούργιο ΒΤ και είναι ανάμεσα στο Edge η Stealth οι κύριες διαφορές είναι:

Edge

Διαδραστικός αισθητήρας που μπορεί να αποδεχτεί αυτόματα την κλήση μόλις φορέσουμε το ακουστικό στο αυτί(αν το δοκιμάσετε μια φορά είναι τόσο βολικό που δύσκολα μετά μπορείτε χωρίς αυτό).

Extra φορτιστής μπαταρίας(16h)

Αδιάβροχο(P2i technology / nano-coating)

 

Stealth

Μικρότερο, ελάχιστα πιο ελαφρύ, ομορφότερο(για τα δικά μου γούστα).

Φτηνότερο

 

Η ποιότητα κλήσεων είναι και στα δυο άψογη όπως και η ακύρωση θορύβου.

 

Είχα και τα δυο. Tελικά επέλεξα να κρατήσω το Edge

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Να το πάρεις το edge με κλειστά τα μάτια! Το έχω ένα μήνα και είναι ότι καλύτερο υπάρχει! Υπόψιν ότι έχω αλλάξει πάρα-πολλά BT... ;)

 

30 ευρώ είναι η διαφορά τους στο σκρουτζ.

 

Aν διαβασεις λιγο πιο πισω θα μπορεσεις να αποφασισεις πιο ευκολα.

Και τα δυο ειναι στην πρωτη τριαδα της εποχης.

Ok έφυγε η παραγγελία για το Edge, σας ευχαριστώ όλους.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay πάντος και τα 2 έχουν 75 €.

Οπότε δεν είναι η τιμή που κάνει τη διαφορά.

Στο amazon.de το Jabra Stealth έχει 58€

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Με έξοδα αποστολής?

 

Δεν γίνεται η παραγγελία απο το γερμανικό Αμαζόν. Δεν στέλνει εκτός Γερμανίας για το συγκεκριμένο μοντέλο... Δεν έχει διεθνείς αποστολές !!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει να ψάχνομαι για τιμούλες για Plantronics Edge, κάτι καταχωρίσεις που βλέπω στο eΒay που το δίνουν με 75-80€ είναι αξιόπιστες; Γιατί από τα 135-140€ μέχρι τόσο κάτω, είναι μεγάλη η διαφορά. :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα sbh52 υπάρχει κάποιο γνωστό ζήτημα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα sbh52 υπάρχει κάποιο γνωστό ζήτημα;

 

Ενα θεμα μονο εχω, δεν εχω ενειξης στην οθονη του οσον αφορα τις αναπαντητες και τα μηνυματα, παρολο που εχω ολες τις εφαρμογες εγκατεστημενες.

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεμα μονο εχω, δεν εχω ενειξης στην οθονη του οσον αφορα τις αναπαντητες και τα μηνυματα, παρολο που εχω ολες τις εφαρμογες εγκατεστημενες.

Εχεις διαβασει αυτα που εχει γραψει ο truckman αναλυτικα?

Αν οχι, θα σε βοηθησει πολυ.

Πρεπει να ειναι καμμια δεκαρια σελιδες πισω.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το edge το έχει δει κάνεις στο carbon χρώμα?

Η το σκέτο μαύρο είναι καλύτερό?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το edge το έχει δει κάνεις στο carbon χρώμα?

Η το σκέτο μαύρο είναι καλύτερό?

 

 

Δεν εχω δει άλλο χρώμα εκτος του μαύρου να υπάρχει στα μαγαζιά. (Το οποίο ειναι πολυ ωραίο!)

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το ένα ακουστικό από το 50άρι μου κάνει νερά. Δεν μεταφέρει όλες τις συχνότητες, με αποτέλεσμα να ακούγεται η μουσική σαν μονοφωνική. Επειδή με έχει βολέψει το μήκος και η ποιότητα ήχου, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μόνο τα ακουστικά;
Link to comment
Share on other sites

Το edge το εχει βρει κάποιος φθηνότερα από 104 ευρώ που είναι η φθηνότερη τιμή στο σκρουτζ ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το ένα ακουστικό από το 50άρι μου κάνει νερά. Δεν μεταφέρει όλες τις συχνότητες, με αποτέλεσμα να ακούγεται η μουσική σαν μονοφωνική. Επειδή με έχει βολέψει το μήκος και η ποιότητα ήχου, ξέρει κανείς που μπορώ να βρω μόνο τα ακουστικά;

 

Πάντως και εγώ που μετά από 8 μήνες περίπου το ένα απο τα 2 ακουστικά μας άφησε, πήρα από omnitech ένα Mh755 στα 10 ευρώ τέλος Ιουλίου.Βασικά κοίτα στο http://www.omnistore.gr. Μόλις κοίταξα και βγάζει ότι έχει διαθέσιμο. Κάνε και ένα τηλέφωνο να είσαι σίγουρος,

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το edge το εχει βρει κάποιος φθηνότερα από 104 ευρώ που είναι η φθηνότερη τιμή στο σκρουτζ ;

 

ebay στα 83 ευρω με 1 ευρω μεταφορικα απο Γαλλια - Γερμανια, υπαρχει και απο κινα 10 ευρω φθηνοτερα αλλα δε το συνιστω

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xplantronics+&_nkw=plantronics+edge&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που μετά από 8 μήνες περίπου το ένα απο τα 2 ακουστικά μας άφησε, πήρα από omnitech ένα Mh755 στα 10 ευρώ τέλος Ιουλίου.Βασικά κοίτα στο http://www.omnistore.gr. Μόλις κοίταξα και βγάζει ότι έχει διαθέσιμο. Κάνε και ένα τηλέφωνο να είσαι σίγουρος,

Άψογος. Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ebay στα 83 ευρω με 1 ευρω μεταφορικα απο Γαλλια - Γερμανια, υπαρχει και απο κινα 10 ευρω φθηνοτερα αλλα δε το συνιστω

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xplantronics+&_nkw=plantronics+edge&_sacat=0

 

Να υποθέσω πως ισχύει η εγγύηση για αγορα από Γαλλία ή Γερμανία ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω φιλε, λογικα ναι, στειλε ενα μηνυμα να δουμε τι απαντηση θα παρεις

 

 

Το έκανα ήδη σε Γερμανό και μου απάντησε ja . Ενώ από Hong Kong μου απάντησαν θα πρέπει να το στείλω σε αυτούς. Κατά πάσα πιθανότητα θα το αγοράσω από το Γερμανό .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Η αγορα απο κινα τι κινδυνους ενεχει οταν ειναι σφραγισμενο με πιστοτητα απο μεριας Plantronics? Για αντιγραφη ο φοβος, μαιμουδια εν ολιγοις? Δεν νομιζω παντως. Αλλωστε η Κινα πια ειναι η χωρα που δινει την πρωτη υλη στις εταιριες κατα 80-90% παγκοσμιως.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...