Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια σημερα παρελαβα το νέο μου ακουστικο Jabra stealth http://www.store.jabra.com/Products/Bluetooth/JABRA_STEALTH/Jabra_STEALTH . Δεν είμαι σιγουρα ειδικος, αλλα σε σχεση με τα προηγούμενα που ειχα (και ηταν αρκετα) ΔΕΝ εχει καμια απολυτως σχεση. Εγω τετοιον ηχο δεν εχω ακουσει ξανα!... Τελειος, πεντακάθαρος και δυνατος! Απλα θα σας πω ότι εκανα κλιση διπλα στον απορροφητηρα και δεν ακουγοταν τιποτα στο άλλο τηλεφωνο! Εργονομια και ποιοτητα κατασκευης σε πολύ υψηλα επίπεδα, μέγεθος παρα πολύ μικρο και βαρος ελαχιστο. Αυτά για τωρα, δεν θελω από τον ενθουσιασμο μου να γραψω υπερβολες...
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πώς και πώς να δω συγκριτικά Jabra Stealth με Plantronics Edge. Ευελπιστώ ότι κάποιος φίλος θα τα αποκτήσει ή θα τα δοκιμάσει και τα δύο και θα μας πει γνώμες. Μου αρέσει πολύ το Plantronics, αλλά έχω μία επιφύλαξη ως προς τον όγκο που καταλαμβάνει. Το Stealth είναι πραγματικά πολύ μαζεμένο και απίστευτα όμορφο και κομψό.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα το νέο μου ακουστικο Jabra stealth http://www.store.jabra.com/Products/Bluetooth/JABRA_STEALTH/Jabra_STEALTH . Δεν είμαι σιγουρα ειδικος, αλλα σε σχεση με τα προηγούμενα που ειχα (και ηταν αρκετα) ΔΕΝ εχει καμια απολυτως σχεση. Εγω τετοιον ηχο δεν εχω ακουσει ξανα!... Τελειος, πεντακάθαρος και δυνατος! Απλα θα σας πω ότι εκανα κλιση διπλα στον απορροφητηρα και δεν ακουγοταν τιποτα στο άλλο τηλεφωνο! Εργονομια και ποιοτητα κατασκευης σε πολύ υψηλα επίπεδα, μέγεθος παρα πολύ μικρο και βαρος ελαχιστο. Αυτά για τωρα, δεν θελω από τον ενθουσιασμο μου να γραψω υπερβολες...

 

Φίλε μου από που το πήρες τελικά. Το έχω παραγγείλει και εγώ από το ebw αλλά δεν το έχουν στείλει ακόμη και έχουν κλείσει και μέχρι τις 24/08 οπότε σκέφτομαι να το πάρω από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω πώς και πώς να δω συγκριτικά Jabra Stealth με Plantronics Edge. Ευελπιστώ ότι κάποιος φίλος θα τα αποκτήσει ή θα τα δοκιμάσει και τα δύο και θα μας πει γνώμες. Μου αρέσει πολύ το Plantronics, αλλά έχω μία επιφύλαξη ως προς τον όγκο που καταλαμβάνει. Το Stealth είναι πραγματικά πολύ μαζεμένο και απίστευτα όμορφο και κομψό.

 

Όταν διαβάσω μερικά reviews γιατί ακόμα δεν έχω βρει καποιο και είναι και ετοιμοπαράδοτο Ελλάδα θα το αγοράσω.

Στο Jabra Stealth μου αρέσει απίστευτα το design!

 

Έχοντας τώρα το PLT Edge, το οποίο είναι σε όλα πραγματικά τέλειο, αυτό που κάνει μοναδικό είναι ο διαδραστικός αισθητήρας που μπορει να αποδεχτεί αυτόματα την κλήση μόλις φορέσουμε το ακουστικό στο αυτί + την θήκη φόρτισης με την επαναφορτιζόμενη μπαταρία(16h)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα παρελαβα το νέο μου ακουστικο Jabra stealth http://www.store.jabra.com/Products/Bluetooth/JABRA_STEALTH/Jabra_STEALTH . Δεν είμαι σιγουρα ειδικος, αλλα σε σχεση με τα προηγούμενα που ειχα (και ηταν αρκετα) ΔΕΝ εχει καμια απολυτως σχεση. Εγω τετοιον ηχο δεν εχω ακουσει ξανα!... Τελειος, πεντακάθαρος και δυνατος! Απλα θα σας πω ότι εκανα κλιση διπλα στον απορροφητηρα και δεν ακουγοταν τιποτα στο άλλο τηλεφωνο! Εργονομια και ποιοτητα κατασκευης σε πολύ υψηλα επίπεδα, μέγεθος παρα πολύ μικρο και βαρος ελαχιστο. Αυτά για τωρα, δεν θελω από τον ενθουσιασμο μου να γραψω υπερβολες...

 

Είναι multipoint; Συνδέεται με δύο κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από που το πήρες τελικά. Το έχω παραγγείλει και εγώ από το ebw αλλά δεν το έχουν στείλει ακόμη και έχουν κλείσει και μέχρι τις 24/08 οπότε σκέφτομαι να το πάρω από αλλού.

 

Το πηρα από το ebw, μαλλον προλαβαν και το εστειλαν πριν κλεισουν...

 

Όταν διαβάσω μερικά reviews γιατί ακόμα δεν έχω βρει καποιο και είναι και ετοιμοπαράδοτο Ελλάδα θα το αγοράσω.

Στο Jabra Stealth μου αρέσει απίστευτα το design!

Έχοντας τώρα το PLT Edge, το οποίο είναι σε όλα πραγματικά τέλειο, αυτό που κάνει μοναδικό είναι ο διαδραστικός αισθητήρας που μπορει να αποδεχτεί αυτόματα την κλήση μόλις φορέσουμε το ακουστικό στο αυτί + την θήκη φόρτισης με την επαναφορτιζόμενη μπαταρία(16h)

 

Εχεις δικιο το design του είναι εκπληκτικο. Γενικα δεν εχω βρει ακομα καποιο μεγαλο μειωνεκτιμα, εκτος ισως ότι ακομα δεν εχουν κυκλοφορησει αναλωσιμα ανταλλακτικα για το αυτι...

 

 

Είναι multipoint; Συνδέεται με δύο κινητά;

 

Να σου πω την αληθεια δεν το εχω δοκιμασει, αλλα λογικα θα πρεπει να είναι... Παντως χθες οσοι το ειδαν τα εχασαν, γυριζε συνεχως από χερι σε χερι και το περιεργάζονταν :)

Edited by sirjohnbest
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα από το ebw, μαλλον προλαβαν και το εστειλαν πριν κλεισουν...

 

 

 

Εχεις δικιο το design του είναι εκπληκτικο. Γενικα δεν εχω βρει ακομα καποιο μεγαλο μειωνεκτιμα, εκτος ισως ότι ακομα δεν εχουν κυκλοφορησει αναλωσιμα ανταλλακτικα για το αυτι...

 

 

 

 

Να σου πω την αληθεια δεν το εχω δοκιμασει, αλλα λογικα θα πρεπει να είναι... Παντως χθες οσοι το ειδαν τα εχασαν, γυριζε συνεχως από χερι σε χερι και το περιεργάζονταν :)

Όταν έχεις εισερχόμενη κλήση σου λέει το όνομα αυτού που σε καλεί?

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα από το ebw, μαλλον προλαβαν και το εστειλαν πριν κλεισουν...

 

Δεν άντεξα :p να περιμένω reviews αφού το βρήκα ετοιμοπαράδοτο το αγόρασα και θα το έχω την Τρίτη

Η αγορά έγινε από εδώ

http://www.mobile-phones.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4053&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=54

Για να δούμε, θα αντικαταστήσω το εκπληκτικό σε όλα Edge με το πολύ όμορφο Stealth η όχι;!

 

 

Jabra Stealth manual

http://www.jabra.com/~/media/Product%20Documentation/Jabra%20Stealth/User%20Manuals/Jabra_Stealth_User_Manual_EN.pdf

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα :p να περιμένω reviews αφού το βρήκα ετοιμοπαράδοτο το αγόρασα και θα το έχω την Τρίτη

Η αγορά έγινε από εδώ

http://www.mobile-phones.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4053&category_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=54

Για να δούμε, θα αντικαταστήσω το εκπληκτικό σε όλα Edge με το πολύ όμορφο Stealth η όχι;!

 

 

Jabra Stealth manual

http://www.jabra.com/~/media/Product%20Documentation/Jabra%20Stealth/User%20Manuals/Jabra_Stealth_User_Manual_EN.pdf

 

Τώρα δηλ γιατί πας να με παρασύρεις; :)

 

Τελικά είναι multipoint απ'ότι είδα στο manual.

Θα ήθελα να ήξερα πως συμπεριφέρεται όταν μιλάς μέσα στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δηλ γιατί πας να με παρασύρεις; :)

 

Τελικά είναι multipoint απ'ότι είδα στο manual.

Θα ήθελα να ήξερα πως συμπεριφέρεται όταν μιλάς μέσα στο αυτοκίνητο με ανοιχτό το παράθυρο!

Eλα, αλλα δυο εχει :)

Aπο αυτά που διαβασα 99.9% θα ειναι super

Μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση οτι δινει Operating range 30 meters (98 feet)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Eλα, αλλα δυο εχει :)

Aπο αυτά που διαβασα 99.9% θα ειναι super

Μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση οτι δινει Operating range 30 meters (98 feet)

 

Δεν ξέρω αν θα αντέξω :)

 

Μόλις το πάρεις γράψε εντυπώσεις αν δεν εχω γράψει ήδη εγώ πρώτος :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα αντέξω :)

 

Μόλις το πάρεις γράψε εντυπώσεις αν δεν εχω γράψει ήδη εγώ πρώτος :)

 

χεχε, οk

Τριτη παραλαμβανω οποτε την Πεμπτη-Παρασκευη, αφου θα το εχω δοκιμασει, θα γραψω εντυπωσεις και σε σχεση με το PLT Edge

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα μερικες μερες πριν, πως το μονο του μειονεκτημα, χωρις να το εχω αποκτησει, απλα σαν αποψη, οτι δεν εχει προστατευτικη θηκη-φορτιση οπως εχει το edge και το era που αυτη την στιγμη ειναι κορυφη.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Ανεφερα μερικες μερες πριν, πως το μονο του μειονεκτημα, χωρις να το εχω αποκτησει, απλα σαν αποψη, οτι δεν εχει προστατευτικη θηκη-φορτιση οπως εχει το edge και το era που αυτη την στιγμη ειναι κορυφη.

Υπάρχει και δεύτερο. Δεν εχει διαδραστικό αισθητήρα!

 

 

 

 

edit:

Όποιος ενδιαφέρεται και τον βολεύει να έχει το ΒΤ κρεμαστό υπάρχουν αυτά

http://www.ebay.co.uk/itm/161107202340?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/161012064379?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις εισερχόμενη κλήση σου λέει το όνομα αυτού που σε καλεί?

 

Ναι το λεει, αλλα όταν η επαφη είναι περασμενη στα αγγλικα. Όταν είναι στα ελληνικα τοτε σου λεει τον αριθμο που σε καλει. Δεν ξερω εάν υπαρχει καποιος τροπος να μιλησει η "κοπελα" και ελληνικα... Εάν καποιος γνωριζει κατι επ αυτου ας βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το λεει, αλλα όταν η επαφη είναι περασμενη στα αγγλικα. Όταν είναι στα ελληνικα τοτε σου λεει τον αριθμο που σε καλει. Δεν ξερω εάν υπαρχει καποιος τροπος να μιλησει η "κοπελα" και ελληνικα... Εάν καποιος γνωριζει κατι επ αυτου ας βοηθησει!

Όχι, δυστυχώς δεν υποστηρίζουν την Ελληνική γλώσσα τα Jabra, ουτε τα PLT.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το λεει, αλλα όταν η επαφη είναι περασμενη στα αγγλικα. Όταν είναι στα ελληνικα τοτε σου λεει τον αριθμο που σε καλει. Δεν ξερω εάν υπαρχει καποιος τροπος να μιλησει η "κοπελα" και ελληνικα... Εάν καποιος γνωριζει κατι επ αυτου ας βοηθησει!

 

Δηλαδη στον αριθμο που σε καλει κανει spelling τα ψηφια? Six nine four(694...) κτλ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ican.gr/product_det.asp?prid=1740

Παιδια εψαχνα λιγο στον Σκωτσεζο και βρηκα αυτο. Mipow vox tube 500. Μου εκανε κατι...απο σχεδιασμο. Πως σας φαινεται?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα. Λόγω ευαισθησίας αποφάσισα να παρατήσω τα in ear ακουστικά και πλέον είμαι σε αναζήτησή over η on ear. Μέχρι στιγμής έχω βρει μόνο τα jabra style και supreme. Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν έχετε κάτι άλλο να προτείνετε, η μεταξύ των δυο. Αν έχει κάποιο και δόνηση ακόμα καλύτερα.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη στον αριθμο που σε καλει κανει spelling τα ψηφια? Six nine four(694...) κτλ?

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.ican.gr/product_det.asp?prid=1740

Παιδια εψαχνα λιγο στον Σκωτσεζο και βρηκα αυτο. Mipow vox tube 500. Μου εκανε κατι...απο σχεδιασμο. Πως σας φαινεται?

 

Ναι, δεν είναι βεβαια κατι που θα σου φανει και πολύ χρησιμο...

Link to comment
Share on other sites

Έχει σε προσφορά σήμερα στο eshop το Jabra stone 2 στα 39,90€. Το έχει κανένας? Λέει τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

πειραζει που φορτιζω το Bluetooth με φορτιστη κινητου? οι τσιπηδες της sony δεν εχουν φορτιστη στο SBH80 μονο ενα καλωδιο usb
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Έχει σε προσφορά σήμερα στο eshop το Jabra stone 2 στα 39,90€. Το έχει κανένας? Λέει τίποτα?

 

Γενικά οι κριτικές του που είχα δει ήταν μέτριες.

Και να ξέρεις ότι υπάρχει και το Jabra stone 3 οπότε δεν τη βλέπω και για μεγάλη προσφορά...

Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

Έχει σε προσφορά σήμερα στο eshop το Jabra stone 2 στα 39,90€. Το έχει κανένας? Λέει τίποτα?

Nαι, το ειχα και ηταν πολυ καλο στην εποχη του!

Πιστευω οτι αξιζει η αγορα του σε αυτα τα χρηματα.

 

οσο για το Jabra stone 3 που λεει ο φιλος απο πανω κοστιζει πανω απο την διπλασια τιμη

 

 

 

 

edit:

GR / Hands-on: PLT Voyager Edge

http://www.myphone.gr/d/plantronics/voyager-edge.367/hands-on/

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...