Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Φοράω συνέχεια ο δόλιος... Να βάζω το καλώδιο μέσα στο πουκάμισο?

 

Εννοειται.Καρφωνεις το κλιπακι στο πουκαμισο,αναμεσα σε δυο κουμπια,και μαλιστα στο πανω μερος του κενού,και περνας τα καλωδια, μεσα,απο το κενο κατω ακριβως απο το κλιπακι, και βγαζεις οσο μηκος θελεις, απο το πανω μερος στο λαιμο.

Εγω,αναλογα,ή βαζω και τα δυο ακουστικα στ αυτια,αμα περπαταω σε μερος που δεν υπαρχει κινδυνος να με πλακωσει κανα αυτοκινητο,ενω σε αλλα μερη,επικινδυνα,μονον το ενα,καιτο αλλο,στο τσεπακι του πουκαμισου.

Δοκιμασε και πες μου.:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει στην Ελλαδα το Jabra Stealth, μολις το παράγγειλα από εδώ: http://www.ebw.gr/el/product/1287781/Bluetooth-Headset-Jabra-STEALTH-Black-Red

Ελπιζω να αξιζε η αναμονη και να εκανα καλη αγορα...

 

Τελικά το παρήγγειλα και εγώ για την κοπέλα μου. Από ότι κατάλαβα πάντως δεν είναι ετοιμοπαράδοτο. Εσένα σου έχει έρθει;

Εγώ προσωπικά προτιμώ ακουστικά στο στυλ του voyager legend. H κοπέλα μου προτιμά διαφορετικά οπότε ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το jawbone era...

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται.Καρφωνεις το κλιπακι στο πουκαμισο,αναμεσα σε δυο κουμπια,και μαλιστα στο πανω μερος του κενού,και περνας τα καλωδια, μεσα,απο το κενο κατω ακριβως απο το κλιπακι, και βγαζεις οσο μηκος θελεις, απο το πανω μερος στο λαιμο.

Εγω,αναλογα,ή βαζω και τα δυο ακουστικα στ αυτια,αμα περπαταω σε μερος που δεν υπαρχει κινδυνος να με πλακωσει κανα αυτοκινητο,ενω σε αλλα μερη,επικινδυνα,μονον το ενα,καιτο αλλο,στο τσεπακι του πουκαμισου.

Δοκιμασε και πες μου.:)

 

Είναι μια κάποια λύση, αλλά άβολη κατ' εμέ. Θες να πας να τρέξεις, ή να λιώσεις στο γυμναστήριο, και να έχεις μουσική στ' αυτιά με κάποιο στερεοφωνικό ΒΤ. Ε, δε μπορείς να καλωδιώνεσαι με 2μετρες κουμούτσες. Εκεί θες κοντό καλώδιο. Πλην αυτών που υπάρχουν στο πακέτο των ακουστικών (όπως τα MW600, SBH-20/50/52), γενικώς υπάρχουν πολύ περιορισμένες επιλογές. Κάποια μοντέλα είχε βγάλει η Shure με κοντό καλώδιο, και με επέκταση αν ήθελες μακρύτερο καλώδιο, αλλά γενικά δεν έχω βρει πολλά της προκοπής.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που μετά απο 8 μήνες περίπου το ένα απο τα 2 ακουστικά μας άφησε, μόλις παρήγγειλα απο omnitech ένα Mh755 στα 10 ευρώ.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που μετά απο 8 μήνες περίπου το ένα απο τα 2 ακουστικά μας άφησε, μόλις παρήγγειλα απο omnitech ένα Mh755 στα 10 ευρώ.

 

Υπάρχει κάποιο link να μου δώσεις, γιατί κι εγώ θέλω να πάρω ένα ίδιο.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κοίτα στο http://www.omnistore.gr. Μόλις κοίταξα και βγάζει ότι δεν είναι διαθέσιμο. Μάλλον πήρα το τελευταίο. Δες και στείλε κάνα email ή πάρε τηλέφωνο.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου το βγάζει διαθέσιμο:

http://www.omnistore.gr/product_info.php/products_id/1851

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω. Πριν μισή ώρα που έψαξα μου έβγαλε μη διαθέσιμο. ΟΚ αφού βγάζει ότι υπάρχει ρίξτε μια ματιά.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια κάποια λύση, αλλά άβολη κατ' εμέ. Θες να πας να τρέξεις, ή να λιώσεις στο γυμναστήριο, και να έχεις μουσική στ' αυτιά με κάποιο στερεοφωνικό ΒΤ. Ε, δε μπορείς να καλωδιώνεσαι με 2μετρες κουμούτσες. Εκεί θες κοντό καλώδιο. Πλην αυτών που υπάρχουν στο πακέτο των ακουστικών (όπως τα MW600, SBH-20/50/52), γενικώς υπάρχουν πολύ περιορισμένες επιλογές. Κάποια μοντέλα είχε βγάλει η Shure με κοντό καλώδιο, και με επέκταση αν ήθελες μακρύτερο καλώδιο, αλλά γενικά δεν έχω βρει πολλά της προκοπής.

Πριν αρκετό καιρό είχα αγοράσει τα Sony MDR-AS50G για το mw-600 μου και είναι τέλεια για άσκηση (ποδήλατο, τρέξιμο) και με πολύ καλή ποιότητα ήχου. Έχουν και κοντό καλώδιο με επέκταση. Μόνο τους κακό η τσιμπιμένη τιμή και δεν ξέρω αν μπορείς να τα βρεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αρκετό καιρό είχα αγοράσει τα Sony MDR-AS50G για το mw-600 μου και είναι τέλεια για άσκηση (ποδήλατο, τρέξιμο) και με πολύ καλή ποιότητα ήχου. Έχουν και κοντό καλώδιο με επέκταση. Μόνο τους κακό η τσιμπιμένη τιμή και δεν ξέρω αν μπορείς να τα βρεις εύκολα.

Μια χαρά μου φαίνονται αυτά που παραθέτεις, αλλά δυστυχώς ο τρόπος που κουμπώνουν στο αυτί δε με βολεύει. Μάλλον θα αρκεστώ στα ακουστικά που συνοδεύουν τα MW600, τα οποία αν εξαιρέσεις ότι βγαίνουν λιγάκι εύκολα απ' το αυτί, κατά τα άλλα είναι ό,τι χρειάζομαι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τα jabra stream (τα καινουρια) αν ειχαν και extra μπαταρια οπως το plantronics edge και το jawbone era πιστευω και λογω ομορφου στυλ, θα διεκδικουσε δαφνες, αναμεσα τους. Αλλο ενα που θα ηθελα να ειχε το stream, ειναι το τσεκ της μπαταριας του ακουστικου στο κινητο, οπως εχουν οι αλλες δυο εταιριες.

Κατα τα αλλα το θεωρω πολυ ομορφο, στυλατο, με στηριγμα σχεδιασμενο να "πιανει" πολυ καλα στο αυτι, προερχομενο σχεδιαστικα απο το era(εκτος του χρωματος).

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα κατι bluetooth handsfree Plantronics ML18 και δυστηχως διαπιστωσα πως δεν εχει καποιο φορτιστη παρα μονο το καλωδιο για να το φορτιζω μονο απο pc, και σας ρωταω αν συνδεσω το καλωδιο με καποιο φορτιστη απο κινητο τηλεφωνο το οποιο και δοκιμασα και ειδα πως κανει και το βαλω στο ρευμα θα φορτισει σωστα ή μηπως υπαρχει κυνδυνος να το καψω?

 

Επισης μερικες φορες οταν συνδεω τη συσκευη με το bluetooth, το bluetooth της συσκευης κανει 10 ωρες να ενεργοποιηθει κολλαει το κινητο, να υποθεσω πως ειναι αλλη μια ασυμβατοτητα απο τις πολλες των windows phone που τυχαινει να εχω?

Edited by giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα σημερα κατι bluetooth handsfree Plantronics ML18 και δυστηχως διαπιστωσα πως δεν εχει καποιο φορτιστη παρα μονο το καλωδιο για να το φορτιζω μονο απο pc, και σας ρωταω αν συνδεσω το καλωδιο με καποιο φορτιστη απο κινητο τηλεφωνο το οποιο και δοκιμασα και ειδα πως κανει και το βαλω στο ρευμα θα φορτισει σωστα ή μηπως υπαρχει κυνδυνος να το καψω?

 

Επισης μερικες φορες οταν συνδεω τη συσκευη με το bluetooth, το bluetooth της συσκευης κανει 10 ωρες να ενεργοποιηθει κολλαει το κινητο, να υποθεσω πως ειναι αλλη μια ασυμβατοτητα απο τις πολλες των windows phone που τυχαινει να εχω?

 

Το φορτίζεις κανονικά με οποίο φορτιστή έχεις, δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον φορτίζει μέσω microUSB, ό,τι φορτιστή και να βάλεις θα φορτίσει. Απλά δε χρειάζεσαι κανένα τέρας με τίποτα 1500-2000mAh. Ακόμα κι ένας 500άρης-800άρης θα την κάνει τη δουλειά σου.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Του κινητου μου γραφει input: 100-240 volt/50-60hz και output 5.0V---1.0A

 

Μια χαρά είσαι. Το output του φορτιστή σε ενδιαφέρει εδώ, που είναι 1Α ή 1000mAh. Κι εγώ το δικό μου Plantronics με 1000άρη το φορτίζω. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα τοτε, επι την εταιρια παρα πολυ καλο bluetooth το συγκεκριμενο και η ακουστικη του ειναι απαιχτη επισης και η τιμουλα του απαιχτη, ελπιζω να εχει και καλη αυτονομια.
Link to comment
Share on other sites

Oι μπαταρίες των ΒΤ είναι κατά μέσω όρο 120mAh οπότε καλύτερα η φόρτιση είναι να γίνετε από USB υπολογιστή.

 

Αν το βάζετε σε ρεύμα το καλύτερο θα ήταν o φορτιστής να είναι έως 750mAh

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Oι μπαταρίες των ΒΤ είναι κατά μέσω όρο 120mAh οπότε καλύτερα η φόρτιση είναι να γίνετε από USB υπολογιστή.

 

Αν το βάζετε σε ρεύμα το καλύτερο θα ήταν o φορτιστής να είναι έως 750mAh

 

Μολης τωρα ειδα πως ενας φορτιστης παλιος που εχω απο xperia γραφει 850 mAh, καλυτερα να το φορτιζω με εκεινον προφανως σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μολης τωρα ειδα πως ενας φορτιστης παλιος που εχω απο xperia γραφει 850 mAh, καλυτερα να το φορτιζω με εκεινον προφανως σωστα?

 

Σωστότατα!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι οι συσκευές αυτές έχουν κάποιου είδους "κόφτη", ώστε να δέχονται τα ampere που θα τους επιτρέπουν να μην υπερφορτώνονται, γι' αυτό και προσωπικά έχοντας δοκιμάσει στο Plantronics μου m1100 ακόμα και 1500άρη φορτιστή, ο χρόνος φόρτισης είναι πάνω-κάτω ο ίδιος κατά τη φόρτιση με τον εργοστασιακό του φορτιστή, αλλά και μ' έναν 700άρη και μ' έναν 850άρη που δοκίμασα.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να εχεις και δικιο πανω σ' αυτο αλλα μιας και δεν ειμαστε 100% σιγουροι καλο θα ηταν πιστευω κατα τη γνωμη μου να μην ρισκαρουμε συχνα με 1500+ και παει το bluetooth ακλαυτο εκει που δε το περιμενουμε.
Link to comment
Share on other sites

Mπορει να εχεις και δικιο πανω σ' αυτο αλλα μιας και δεν ειμαστε 100% σιγουροι καλο θα ηταν πιστευω κατα τη γνωμη μου να μην ρισκαρουμε συχνα με 1500+ και παει το bluetooth ακλαυτο εκει που δε το περιμενουμε.

 

Οπως σου ειπα και πιο πριν και επειδη εγω ειμαι 100% σιγουρος μια και η βασικη μου ιδιοτητα ειναι ηλεκτρονικος, μπορεις να το φορτιζεις με οποιο φορτστη microusb γουσταρεις.Οι ηλεκτρικες και ηλεκτρονικές συσκευες τραβουν οσο ρευμα χρειαζονται αυτες.Φαντασου να ηταν διαφορετικά, βαζεις ενα ραδιοφωνο στην πριζα που χρειάζεται 0,5 amperes ενω το δικτυο μπορει να δωσει αναλογα τη γραμμη 20-50 η και παραπανω, ε, τοτε το ραδιοφωνο θα επρεπε να εσκαζε με την μια.Δεν συμβαινει ομως αυτο στον ηλεκτρισμο, η συσκευη θα τραβηξει αυτο που τις χρειαζεται και τιποτα παραπανω.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και πιο πριν και επειδη εγω ειμαι 100% σιγουρος μια και η βασικη μου ιδιοτητα ειναι ηλεκτρονικος, μπορεις να το φορτιζεις με οποιο φορτστη microusb γουσταρεις.Οι ηλεκτρικες και ηλεκτρονικές συσκευες τραβουν οσο ρευμα χρειαζονται αυτες.Φαντασου να ηταν διαφορετικά, βαζεις ενα ραδιοφωνο στην πριζα που χρειάζεται 0,5 amperes ενω το δικτυο μπορει να δωσει αναλογα τη γραμμη 20-50 η και παραπανω, ε, τοτε το ραδιοφωνο θα επρεπε να εσκαζε με την μια.Δεν συμβαινει ομως αυτο στον ηλεκτρισμο, η συσκευη θα τραβηξει αυτο που τις χρειαζεται και τιποτα παραπανω.

 

Φυσικά, και απόδειξη γι' αυτό που λες είναι ότι ακόμα και με 1500άρη φορτιστή να φορτίσεις ένα ΒΤ που έχει μια μπαταριούλα 150-200mAh στην καλύτερη των περιπτώσεων, με τον 1500άρη θα έπρεπε να φορτίζει σε 5-10 λεπτά, ενώ φορτίζει κανονικά σε όση ώρα προβλέπεται (1 με 1.5 ώρα). Άρα; Προφανώς τραβάει όσα ampere χρειάζεται. ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...