Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αυτή την στιγμή δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο, έχω να μιλήσω πάνω από μια ώρα και μόνο από την συσκευή μπορώ να μιλήσω. Το sbh52 δεν κάνει τίποτα. Πατάω το κεντρικό κουμπί του bluetooth και φωτίζει μόνο η οθόνη. Τίποτα άλλο. Ούτε τις κλήσεις βλέπω. Τίποτα. Έχει αποσυνδεθεί ενώ δείχνει ότι είναι συνδεδεμένο. Για να συνδεθεί πάλι πρέπει να κάνω restart το bluetooth. Δηλαδή μετά από πέντε λεπτά αδράνειας και κάθε πέντε λεπτά θα πρέπει να το ανοιγοκλεινω για να είναι έτοιμο να δεχτεί κλήσεις?

 

Εδω να κάνω μια διόρθωση γιατί μάλλον δεν το διατύπωσα προηγούμενος σωστά : όταν είπα ότι μετά από 5 λεπτά χάνεται το scan και πρέπει να το ενεργοποιήσουμε εμείς, εννοούσα για την περίπτωση που έχει χαθεί η σύνδεση λόγω απομάκρυνσης του bt από την συσκευή και όχι ότι κάθε πέντε λεπτά θα χάνεται η σύνδεση, αυτό όπως καταλαβαίνεις θα ήταν απαράδεκτο να συμβαίνει..Σε αδράνεια το bt θα πρέπει να παραμενει μόνιμα συνδεδεμένο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δοκίμασε να κάνεις reset το ακουστικό και να το διαγράψεις κι απ' το τηλέφωνό σου. Μετά κάνε ξανά pairing απ' την αρχή, αλλά όχι με NFC. Για πρώτη φορά ζευγάρωσέ τα με τον κλασικό τρόπο, με Bluetooth.

Το έκανα και τώρα λειτουργεί όπως πρέπει, σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και τώρα λειτουργεί όπως πρέπει, σε ευχαριστώ πολύ!

 

Ωραίος, τέλος καλό όλα καλά. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

..... μόνο αν μπορεί κάποιος να γράψει το όνομά των εφαρμογών που υπάρχουν για το sbh 52.

 

Μπαίνεις στην εφαρμογή του SBH52, μετά επιλέγεις Νέα Συμβάντα -> Αναζήτηση Για Εφαρμογές, και μετά ανοίγει το Google Play Store και σου εμφανίζει τις συμβατές εφαρμογές.

Χτες πάντως βρήκα και μια εφαρμογή για notifications (επί πληρωμή), εκτός αυτών που προτείνει η Sοny, και μου φαίνεται πολύ χρήσιμη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.smartconnect.extension.mynotifications&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dmy+notifications+sbh50&pcampaignid=APPU_hMXfU4KkDumc0QXi0YGoBg

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή του SBH52, μετά επιλέγεις Νέα Συμβάντα -> Αναζήτηση Για Εφαρμογές, και μετά ανοίγει το Google Play Store και σου εμφανίζει τις συμβατές εφαρμογές.

Χτες πάντως βρήκα και μια εφαρμογή για notifications (επί πληρωμή), εκτός αυτών που προτείνει η Sοny, και μου φαίνεται πολύ χρήσιμη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.smartconnect.extension.mynotifications&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dmy+notifications+sbh50&pcampaignid=APPU_hMXfU4KkDumc0QXi0YGoBg

Και τι παραπανω κανει;

Edit.

Κοιταξα για ευρεση του SW του ΒΤ SBH50,και βρηκα αυτο στη ΣΟΝΥ.

 

Latest available software

You may already have the latest software, depending on the date of purchase. Software updates are released at different times depending on operator and/or country. Therefore, we cannot give you an exact date for when a specific update will be available for your device.

Latest available software: 1.2.A.1.1

Release started: 2013-11-20

To find your device’s current software version:

Settings > About phone > Build number / version

Πως το βρισκουμε στο ΒΤ,ποια βερσιον εχει;Γιατι πατησα το settings,και μου εβγαλε κατι εικονες,και δεν ηθελα να κανω καμια βλακεια και την πατησω οπως το mw1.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Και τι παραπανω κανει;

Σου βγάζει ειδοποιήσεις κυριολεκτικά για ό,τι βγαίνει στη notification bar του κινητού, εκτός κι αν βάλεις εξαιρέσεις, για ποιες εφαρμογές δε θέλεις να σου πετάει ειδοποιήσεις. Για παράδειγμα, όταν συνδέθηκα στο διαδίκτυο και το Play Store μου έβγαλε ενημερώσεις εφαρμογών, βγήκε αντίστοιχη ειδοποίηση στην οθόνη του ακουστικού, και μάλιστα την διάβαζε κιόλας, με ρομποτική φωνή. Εννοείται βγάζει κανονικά ειδοποιήσεις για μηνύματα, αναπάντητες, e-mail και ό,τι άλλο υπάρχει διαθέσιμο.

 

Κοιταξα για ευρεση του SW του ΒΤ SBH50,και βρηκα αυτο στη ΣΟΝΥ.

 

Latest available software

You may already have the latest software, depending on the date of purchase. Software updates are released at different times depending on operator and/or country. Therefore, we cannot give you an exact date for when a specific update will be available for your device.

Latest available software: 1.2.A.1.1

Release started: 2013-11-20

To find your device’s current software version:

Settings > About phone > Build number / version

Πως το βρισκουμε στο ΒΤ,ποια βερσιον εχει;Γιατι πατησα το settings,και μου εβγαλε κατι εικονες,και δεν ηθελα να κανω καμια βλακεια και την πατησω οπως το mw1.

 

Μιλάμε για το SBH50; Εμένα πάντως μου λέει ότι έχει έκδοση 1.3.Α.0.2.

Πώς το βρίσκεις: Ανοίγεις το ΒΤ, συνδέεται στο κινητό, και λογικά θα ανοίξει αυτόματα η εφαρμογή SBH50 (και θα σου βγει και το αντίστοιχο εικοκονιδιάκι στα notifications). Μπαίνεις στην εφαρμογή και πατάς το εικονίδιο "i" πάνω δεξιά στην οθόνη, και στην σελίδα που θα σου βγει, στην πρώτη γραμμή λέει την έκδοση λογισμικού του ΒΤ. Για να αναβαθμίσεις, πατάς στην επιλογή "Ενημέρωση αξεσουάρ". Αν υπάρχει καινούργια έκδοση, θα σου κάνει την αναβάθμιση, ειδάλλως θα σου πει ότι η τελευταία έκδοση είναι εγκατεστημένη. Νομίζω πάντως ότι αν είσαι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο και προκύψει αναβάθμιση του ΒΤ, θα σε ενημερώσει το κινητό σου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει ειδοποιήσεις κυριολεκτικά για ό,τι βγαίνει στη notification bar του κινητού, εκτός κι αν βάλεις εξαιρέσεις, για ποιες εφαρμογές δε θέλεις να σου πετάει ειδοποιήσεις. Για παράδειγμα, όταν συνδέθηκα στο διαδίκτυο και το Play Store μου έβγαλε ενημερώσεις εφαρμογών, βγήκε αντίστοιχη ειδοποίηση στην οθόνη του ακουστικού, και μάλιστα την διάβαζε κιόλας, με ρομποτική φωνή. Εννοείται βγάζει κανονικά ειδοποιήσεις για μηνύματα, αναπάντητες, e-mail και ό,τι άλλο υπάρχει διαθέσιμο.

 

 

 

Μιλάμε για το SBH50; Εμένα πάντως μου λέει ότι έχει έκδοση 1.3.Α.0.2.

Πώς το βρίσκεις: Ανοίγεις το ΒΤ, συνδέεται στο κινητό, και λογικά θα ανοίξει αυτόματα η εφαρμογή SBH50 (και θα σου βγει και το αντίστοιχο εικοκονιδιάκι στα notifications). Μπαίνεις στην εφαρμογή και πατάς το εικονίδιο "i" πάνω δεξιά στην οθόνη, και στην σελίδα που θα σου βγει, στην πρώτη γραμμή λέει την έκδοση λογισμικού του ΒΤ. Για να αναβαθμίσεις, πατάς στην επιλογή "Ενημέρωση αξεσουάρ". Αν υπάρχει καινούργια έκδοση, θα σου κάνει την αναβάθμιση, ειδάλλως θα σου πει ότι η τελευταία έκδοση είναι εγκατεστημένη. Νομίζω πάντως ότι αν είσαι συνδεδεμένος στο διαδίκτυο και προκύψει αναβάθμιση του ΒΤ, θα σε ενημερώσει το κινητό σου.

Κατ αρχας σε ευχαριστω.Μετά,θα σου πω οτι προσπαθησα να κανω αυτα που λες,αλλα επεσα σε τοιχο.

Μολις συνεδεσα το ΒΤ,μου εβγαλε ενα σεντονι,που ελεγε διαφορα τα οποια και δεν καταλαβα,και μετα,προσπαηθσα να βρω απο [ου θα εβγαινε η εφαρμογη,που την εχω εγκαταστησει,αλλα δεν βγηκε.Εικονιδιο δεν υπαρχει.

Πηγα λοιπον με τον αραμπά και τη βρηκα απο τα apps,αλλα δε γραφει πουθενα ανοιγμα,οπως γινεται με τις υοπλοιπες εφαρμογες,μονον καταργηση.

Οπότε,τι κανουμε;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας σε ευχαριστω.Μετά,θα σου πω οτι προσπαθησα να κανω αυτα που λες,αλλα επεσα σε τοιχο.

Μολις συνεδεσα το ΒΤ,μου εβγαλε ενα σεντονι,που ελεγε διαφορα τα οποια και δεν καταλαβα,και μετα,προσπαηθσα να βρω απο [ου θα εβγαινε η εφαρμογη,που την εχω εγκαταστησει,αλλα δεν βγηκε.Εικονιδιο δεν υπαρχει.

Πηγα λοιπον με τον αραμπά και τη βρηκα απο τα apps,αλλα δε γραφει πουθενα ανοιγμα,οπως γινεται με τις υοπλοιπες εφαρμογες,μονον καταργηση.

Οπότε,τι κανουμε;:confused:

 

Ίσως η διαδικασία είναι διαφορετική σε Sοny απ' ό,τι σε Samsung.

Πάντως στην εφαρμογή SBH50 μπαίνεις και με άλλο τρόπο:

Βρίσκεις και ανοίγεις την εφαρμογή Smart Connect. Εκεί θα δεις την επιλογή SBH50, την πατάς και μπαίνεις στην εφαρμογή του SBH50. Από εκεί και πέρα επιλέγεις ό,τι θες, προσθήκη εφαρμογών, να δεις έκδοση λογισμικού, να κάνεις αναβάθμιση, κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχας σε ευχαριστω.Μετά,θα σου πω οτι προσπαθησα να κανω αυτα που λες,αλλα επεσα σε τοιχο.

Μολις συνεδεσα το ΒΤ,μου εβγαλε ενα σεντονι,που ελεγε διαφορα τα οποια και δεν καταλαβα,και μετα,προσπαηθσα να βρω απο [ου θα εβγαινε η εφαρμογη,που την εχω εγκαταστησει,αλλα δεν βγηκε.Εικονιδιο δεν υπαρχει.

Πηγα λοιπον με τον αραμπά και τη βρηκα απο τα apps,αλλα δε γραφει πουθενα ανοιγμα,οπως γινεται με τις υοπλοιπες εφαρμογες,μονον καταργηση.

Οπότε,τι κανουμε;:confused:

 

Θοδωρε, εφαρμογες σαν κι αυτή ειναι φιαγμενες για να τρεχουν στο background και τις βλεπεις μονο απο τη διαχειριση εφαρμογων.

Αν θελεις να την εχεις τσεκαρε πρωτα τι μνημη σου ρουφαει και αν σου δημιουργησει τιποτα κρασαρισματα το bt στην πορεια και αποφασιζεις....

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η διαδικασία είναι διαφορετική σε Sοny απ' ό,τι σε Samsung.

Πάντως στην εφαρμογή SBH50 μπαίνεις και με άλλο τρόπο:

Βρίσκεις και ανοίγεις την εφαρμογή Smart Connect. Εκεί θα δεις την επιλογή SBH50, την πατάς και μπαίνεις στην εφαρμογή του SBH50. Από εκεί και πέρα επιλέγεις ό,τι θες, προσθήκη εφαρμογών, να δεις έκδοση λογισμικού, να κάνεις αναβάθμιση, κλπ.

Εκανα και ενα πειραμα,σβυνοντας και ξαναβαζοντας την εφαρμογη,αλλα δεν εμφανιζει ανοιγμα,αλλα μονο καταργηση,οποτε και εκανα αυτο που ειπες απο την αλλη εφαρμογη.

Ομως αυτα που λες για λογισμικά, αναβαθμισεις,κλπ,δεν τα ειδα.Λεεει μονον,

διαχειρηση κλησεων

νεα συμβαντα,

αρχειο κλησεων και

ρυθμισεις.

Edit.

Πατησα το ι,ψηλα δεξια,και μου εβγαλε οτι εχει το τελευταιο λογισμικο,χωρις να το γραφει ποιο ειναι.

Και τελικα,υπαρχει κατι που μπορει να γινει και που αξιζει να το κανω;

Και κατι αλλο.Εκει ου εψαχνα,βρηκα μια λιστα με διαφορα,με πρωτο το συμβολο sbh50,και απο κατω το ασυρματος φορτιστης,και απο κατω αλλα,με τσεκαρισμενο το πρωτο.Μοπρουσα ομως να τσεκαρω και το δευτερο.

Τα περι ασυρματου φορτιστη,αφορουν αυτον που εχω και φορτιζω το τηλεφωνο,και που βρεθηκε εκει,μαζι με το ΒΤ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και ενα πειραμα,σβυνοντας και ξαναβαζοντας την εφαρμογη,αλλα δεν εμφανιζει ανοιγμα,αλλα μονο καταργηση,οποτε και εκανα αυτο που ειπες απο την αλλη εφαρμογη.

Ομως αυτα που λες για λογισμικά, αναβαθμισεις,κλπ,δεν τα ειδα.Λεεει μονον,

διαχειρηση κλησεων

νεα συμβαντα,

αρχειο κλησεων και

ρυθμισεις.

Edit.

Πατησα το ι,ψηλα δεξια,και μου εβγαλε οτι εχει το τελευταιο λογισμικο,χωρις να το γραφει ποιο ειναι.

Και τελικα,υπαρχει κατι που μπορει να γινει και που αξιζει να το κανω;

Και κατι αλλο.Εκει ου εψαχνα,βρηκα μια λιστα με διαφορα,με πρωτο το συμβολο sbh50,και απο κατω το ασυρματος φορτιστης,και απο κατω αλλα,με τσεκαρισμενο το πρωτο.Μοπρουσα ομως να τσεκαρω και το δευτερο.

Τα περι ασυρματου φορτιστη,αφορουν αυτον που εχω και φορτιζω το τηλεφωνο,και που βρεθηκε εκει,μαζι με το ΒΤ;

 

Ίσως είναι διαφορετικές οι επιλογές του Smart Connect και της εφαρμογής SBH50, ανάλογα με ποιο κινητό έχεις. Στο Sοny μου βγάζει όλες τις επιλογές.

Πάντως για να σου δείξει ποια έκδοση λογισμικού έχεις στο ακουστικό, πρέπει να είναι συνδεδεμένο. Κι εμένα χωρίς να το έχω συνδέσει, δε μου βγάζει έκδοση.

 

 

http://i58.tinypic.com/r8ec9j.jpg

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδία

Έχει κανείς άποψη για αυτο?: http://uk.cellphoneshop.net/backbeat.html

Χρεάζομαι ένα bluetooth με καλώδιο σχετικά φτηνό

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στην εφαρμογή του SBH52, μετά επιλέγεις Νέα Συμβάντα -> Αναζήτηση Για Εφαρμογές, και μετά ανοίγει το Google Play Store και σου εμφανίζει τις συμβατές εφαρμογές.

Χτες πάντως βρήκα και μια εφαρμογή για notifications (επί πληρωμή), εκτός αυτών που προτείνει η Sοny, και μου φαίνεται πολύ χρήσιμη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.smartconnect.extension.mynotifications&hl=el&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dmy+notifications+sbh50&pcampaignid=APPU_hMXfU4KkDumc0QXi0YGoBg

 

Tην εχεις κατεβασει την συγκεκριμενη?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει λιγο, στο Note 2 εχω το Smart Connect. Πρεπει να εχω καμια αλλη εφαρμογη για το sbh52 ?

Ναι, χρειάζεσαι κι αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonymobile.smartconnect.raphael&hl=el

 

Tην εχεις κατεβασει την συγκεκριμενη?

Ναι, την έχω αγοράσει.

 

παιδια ποσο σας βγαζει η μπαταρια; με το sbh50;

 

Εμενα δυσκολα φτανει τις 2 ημερες.

 

 

Είναι ανάλογα με τη χρήση που του κάνεις. Υποτίθεται ότι έχει μέγιστο 8 ωρών ομιλίας ή ακρόασης μουσικής. Εμένα ένα 6ωρο-7ωρο μου έχει βγάλει άνετα.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Πςριεργη καπως γιατι ειναι δυο διαφορετικα ειδη bt. Επικεφαλιδα: plantronics edge vs sony sbh52. Ειναι τελικα το bt in ear οπως το plt edge επικυνδινο λογω ακτινοβολιας αμεσα στον εγκεφαλο? Οσο μικρη κι αν ειναι αυτη. Το sbh52 ειναι σε αυτα με το καλωδιο οτι καλυτερο σε θεμα συμβατοτητας κι εξυπηρετησης για ευκολη επικοινωνια? Η ακτινοβολια στα ακουστικα με κλιπς οπως το sbh52 ειναι υπαρκτη? Ημουν υποστηρικτης των in ear ακουστικων bt και κυριως της Plantronics και ακομα πιστευω πως η Plantronics εχει την καλυτερη τεχνολογια και τεχνογνωσια στον τομεα που αλλωστε ειναι κορυφη. Τα bt που ειχα ηταν 3: nokia bh902, plt m1100 savor, plt 975. Το πρωτο κοπηκε ο γατζος(φοβερο bt για την εποχη του), το δευτερο το εχασα περιεργως πως(μου το "φαγανε") και το τριτο σταματησε να λειτουργει μετα απο την εγγυηση.

Για να μην κουραζω το thread, ψαχνω κατι ποιοτικο. Ειμαι επαγγελματιας οδηγος σε πουλμαν και οπως καταλαβαινετε χρειαζεται. Δεν ειχα ποτε με καλωδιο-κλιπς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβαζω πολυ καιρο το συγκεκριμενο thread και το βρισκω πολυ ενδιαφερον. Η συζητηση σε αρκετες σελιδες ειναι για τα ακουστικα της sony(sbh20, sbh50, sbh52, mw1, κ.ο.κ). Αυτο με εχει επηρεασει αρκετα για αυτη την αλλαγη. Εχει αλλος συμφορουμιτης κανει αυτη την αλλαγη απο in ear σε clips με καλωδιο? Θα ηθελα αποψεις σχετικα. Ευχαριστω πολυ, Δημητρης.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

[/color]Διαβαζω πολυ καιρο το συγκεκριμενο thread και το βρισκω πολυ ενδιαφερον. Η συζητηση σε αρκετες σελιδες ειναι για τα ακουστικα της sony(sbh20, sbh50, sbh52, mw1, κ.ο.κ). Αυτο με εχει επηρεασει αρκετα για αυτη την αλλαγη. Εχει αλλος συμφορουμιτης κανει αυτη την αλλαγη απο in ear σε clips με καλωδιο? Θα ηθελα αποψεις σχετικα. Ευχαριστω πολυ, Δημητρης.

 

Τα ΒΤ με καλωδιο,εχουν πολλα παραπανω απο του αυτιου,μιας και εχουν οθονιτσα,που σου δινει αρκετα στοιχεια.

Αμα διαλεξεις καποιο που να ταιριαζει με το τηλεφωνο σου,ρωτωντας εδω τα παιδια την εμπειρια τους,(γιατι πολλοι την πατησαν με το mw1,που αν και πολυ καλο,δε δουλεψε καλα με τις αναβαθμισεις του Android),νομιζω οτι θα περασεις καλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλε Theodore41. Αυτο το διαπιστωσα κ ο ιδιος οσον αφορα το mw1. Η Sony τελικα ειναι στα bt με καλωδιο οτι ειναι η Plantronics στα in ear bt's. Απο αποψη τεχνολογιας δυνατοτητων και ευκολιων. Εχω το note2 οπου και δεν το αλλαζω. Τα sbh52 - sbh50 δουλευουν καλα με το note 2? Τα xperia υπερεχουν σε συμβατοτητα-αμεσοτητας λογω "συγγενειας"? Ευχαριστω κ παλι.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου φιλε Theodore41. Αυτο το διαπιστωσα κ ο ιδιος οσον αφορα το mw1. Η Sony τελικα ειναι στα bt με καλωδιο οτι ειναι η Plantronics στα in ear bt's. Απο αποψη τεχνολογιας δυνατοτητων και ευκολιων. Εχω το note2 οπου και δεν το αλλαζω. Τα sbh52 - sbh50 δουλευουν καλα με το note 2? Τα xperia υπερεχουν σε συμβατοτητα-αμεσοτητας λογω "συγγενειας"? Ευχαριστω κ παλι.

Δεν εχω βαλει το 50 με το Note 2.Με το Note 3 που εχω τωρα παντως,μια χαρα δουλευει,με το οπυ το ανοιγεις συνδεεται μονο του.

Πιστευω οτι αν καποιος το εχει συνδεσει με το 2,θα σου το γραψει,αλλοιως,πηγαινε στο νημα με το Note 2,και ξαναγραψτο εκει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι τα δύο είδη ακουστικών δε μπορούν να συγκριθούν, γιατί πολύ απλά χρησιμοποιούνται σε διαφορετικές περιστάσεις. Τα τελευταία χρόνια πάντα έχω ένα μονοφωνικό ακουστικό αυτιού για ομιλία (κυρίως για το αμάξι), κι ένα στερεοφωνικό για ακρόαση μουσικής όταν πάω για περπάτημα/τρέξιμο/γυμναστήριο.

Πέρα απ' αυτό, θα συμφωνήσω απόλυτα ότι στα στερεοφωνικά ακουστικά η Sοny είναι ίσως η καλύτερη, κι επίσης η κορυφαία στα μονοφωνικά είναι η Plantronics, ίσως όχι μόνη της, αλλά μαζί με Jawbone και Jabra.

Έχω δοκιμάσει στο παρελθόν μονοφωνικά Nokia, απ'τα οποία όμως δεν έμεινα τόσο ευχαριστημένος, αλλά με το Plantronics m1100 βρήκα την υγειά μου. Γι'αυτό και μετά το πολύ καλό στερεοφωνικό SBH50, επόμενο μονοφωνικό θα είναι κατά πάσα πιθανότητα το Plantronics Edge ...αν δε με πείσει κανένα Jawbone Era ή Jabra Stealth.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω το Note 2 και πήρα το sbh52. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ότι απορίες είχα μου τις έλυσαν τα παιδιά εδώ, πλήρη συμβατότητα. Κανένα πρόβλημα. Μόνο απορίες έχω όπως πώς να δω τον τηλ κατάλογο στην οθόνη του sbh52...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω το Note 2 και πήρα το sbh52. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ότι απορίες είχα μου τις έλυσαν τα παιδιά εδώ, πλήρη συμβατότητα. Κανένα πρόβλημα. Μόνο απορίες έχω όπως πώς να δω τον τηλ κατάλογο στην οθόνη του sbh52...

Αν δεν απατώμαι, μόνο το μητρώο κλήσεων μπορείς να δεις, όχι τον πλήρη τηλεφωνικό κατάλογο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, μόνο το μητρώο κλήσεων μπορείς να δεις, όχι τον πλήρη τηλεφωνικό κατάλογο. ;)

Ακριβώς έτσι :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...