Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Παρακολουθώ το νήμα εδω και καιρό και εχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες.Είμαι και γω εδω και πολλα χρόνια χρήστης διαφόρων συσκευών bluetooth μιας και η ομιλία μου βασίζεται αποκλειστικα μεσω bluetooth και ελάχιστα μιλάω απο το τηλεφωνο. Αυτη τη στιγμή ειμαι κάτοχος ενός MW1 , ενός sbh 52 καθως επίσης και ενός plt 165. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος αλλά λίγο περισσότερο θα έλεγα απο το sbh 52.Και τα τρία όμως δε με ικανοποιούν ως προς το noise cancelling.Διαβαζω εδω για jawbone, jabra και plt edge. Έχετε γνώμη ποιό απο τα τρία ειναι καλύτερο στο τομέα αυτό?
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Kαι τα τρία που ανέφερες είναι top στο θέμα της ακύρωσης θορύβου.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου και τιμής.

 

 

 

Ήρθε σήμερα το Stealth

Προς το παρόν αυτό που έχω να πω είναι ότι έχει φοβερή ποιότητα κλήσεων και είναι πανέμορφο!!

Περισσότερα σε λίγες ημέρες.

 

edit:

Δυστυχώς τελικά δεν θα το κρατήσω γιατί η συνήθεια του διαδραστικού αισθητήρα που έχει το Edge με έχει βολέψει απίστευτα.

 

H γνώμη μου είναι ότι αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά ανάμεσα στο Edge & Stealth και δεν το νοιάζει ο extra φορτιστής μπαταρίας και ο διαδραστικός αισθητήρας τότε να προτιμήσει το Stealth που είναι μικρότερο, ομορφότερο και με τρομερή ποιότητα κλήσεων όπως αυτή του Edge.

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, έχω το mw600 της Sony το οποίο δε το βλέπει καθόλου ένα s4 που έχω. Τα έχω ανοιγοκλεισει και τα δύο αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί..αντιμετωπιζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα με αυτές τις 2 συσκευές?
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Kαι τα τρία που ανέφερες είναι top στο θέμα της ακύρωσης θορύβου.

Από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου και τιμής.

 

 

edit:

Ήρθε σήμερα το Stealth

Προς το παρόν αυτό που έχω να πω είναι ότι έχει φοβερή ποιότητα κλήσεων και είναι πανέμορφο!!

Περισσότερα σε λίγες ημέρες.

 

Περιμενω με ανυπομονησια συγκριση των δυο ειδικα σε ποιοτητα ηχου!

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω με ανυπομονησια συγκριση των δυο ειδικα σε ποιοτητα ηχου!

 

Aν και είναι αρκετά φτηνότερο το Stealth θα τολμούσα να πω ότι είναι ένα ''τσικ'' καλύτερο στην ποιότητα του ήχου και σίγουρα πιο μικρο και όμορφο από το Edge.

Σε αυτό που υπερέχει το Edge είναι ο extra φορτιστής μπαταρίας και ο διαδραστικός αισθητήρας που μπορει να αποδεχτεί αυτόματα την κλήση μόλις φορέσουμε το ακουστικό στο αυτί, που σε εμένα τουλάχιστον έχει γίνει πια απαραίτητο.....συνήθεια.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχει κανεις αυτο εδω http://www.skroutz.gr/s/2993207/Blackberry-HS-250.html?keyphrase=BLACKBERRY+HS-250 για να μου πει εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες, έχω το mw600 της Sony το οποίο δε το βλέπει καθόλου ένα s4 που έχω. Τα έχω ανοιγοκλεισει και τα δύο αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί..αντιμετωπιζει κάνεις το ίδιο πρόβλημα με αυτές τις 2 συσκευές?

Πηγαινε στο σαιτ της Σονυ,και ψαξε μηπως ζηταει να κατεβασεις τιοπτα προσθετα αρχεια για να δουλεψει με το ραδιο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Aν και είναι αρκετά φτηνότερο το Stealth θα τολμούσα να πω ότι είναι ένα ''τσικ'' καλύτερο στην ποιότητα του ήχου και σίγουρα πιο μικρο και όμορφο από το Edge.

Σε αυτό που υπερέχει το Edge είναι ο extra φορτιστής μπαταρίας και ο διαδραστικός αισθητήρας που μπορει να αποδεχτεί αυτόματα την κλήση μόλις φορέσουμε το ακουστικό στο αυτί, που σε εμένα τουλάχιστον έχει γίνει πια απαραίτητο.....συνήθεια.

 

Ευχαριστω για την απαντηση. Μαλλον με βγαζεις απο το δίλλημα και παω για το stealth.

Link to comment
Share on other sites

Aν και είναι αρκετά φτηνότερο το Stealth θα τολμούσα να πω ότι είναι ένα ''τσικ'' καλύτερο στην ποιότητα του ήχου και σίγουρα πιο μικρο και όμορφο από το Edge.

Σε αυτό που υπερέχει το Edge είναι ο extra φορτιστής μπαταρίας και ο διαδραστικός αισθητήρας που μπορει να αποδεχτεί αυτόματα την κλήση μόλις φορέσουμε το ακουστικό στο αυτί, που σε εμένα τουλάχιστον έχει γίνει πια απαραίτητο.....συνήθεια.

 

Αν το έχεις δοκιμάσει, έχεις παρατηρήσει τυχόν ασυμβατότητες ή αποσυνδέσεις;

Επίσης, πώς τα πάει ως προς την αυτονομία;

Φωνητικές εντολές για απάντηση ή αγνόηση κλήσης, ποσοστό μπαταρίας κλπ, υποστηρίζει το Stealth;

 

Εν ολίγοις, για μένα που προέρχομαι από το Plantronics m1100, είναι προφανής επιλογή το Edge; Θα μου λείψει κάτι απ' τις ευκολίες της Plantronics που δε θα βρω στο Stealth; Και δεν εννοώ τον έξυπνο αισθητήρα. Δεν είχα αυτή την εύκολα στο m1100 και προσωπικά δεν το θεωρώ πάρα πολύ απαραίτητο. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η απομόνωση των θορύβων, ιδίως στο αμάξι (π.χ. άνεμος με ανοικτά παράθυρα), που ομολογουμένως το m1100 δεν τα πήγαινε όσο καλά θα ήθελα. Ποιο από τα δύο είναι πιο καλό στο να εξουδετερώνει ανεπιθύμητους θορύβους και να προσφέρει τον πιο φυσικό ήχο στο συνομιλητή μου;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις δοκιμάσει, έχεις παρατηρήσει τυχόν ασυμβατότητες ή αποσυνδέσεις;

Επίσης, πώς τα πάει ως προς την αυτονομία;

Φωνητικές εντολές για απάντηση ή αγνόηση κλήσης, ποσοστό μπαταρίας κλπ, υποστηρίζει το Stealth;

 

Εν ολίγοις, για μένα που προέρχομαι από το Plantronics m1100, είναι προφανής επιλογή το Edge; Θα μου λείψει κάτι απ' τις ευκολίες της Plantronics που δε θα βρω στο Stealth; Και δεν εννοώ τον έξυπνο αισθητήρα. Δεν είχα αυτή την εύκολα στο m1100 και προσωπικά δεν το θεωρώ πάρα πολύ απαραίτητο. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η απομόνωση των θορύβων, ιδίως στο αμάξι (π.χ. άνεμος με ανοικτά παράθυρα), που ομολογουμένως το m1100 δεν τα πήγαινε όσο καλά θα ήθελα. Ποιο από τα δύο είναι πιο καλό στο να εξουδετερώνει ανεπιθύμητους θορύβους και να προσφέρει τον πιο φυσικό ήχο στο συνομιλητή μου;

 

Φωνητικές εντολές για απάντηση ή αγνόηση κλήσης, ποσοστό μπαταρίας ναι υποστηρίζει το Stealth

Απο το 5αωρο που το δοκιμασα νομιζω οτι η ποιοτητα κλησεων και η ακύρωση θορύβου ειναι στα ιδια επιπεδα

Για την αυτονομια φυσικα δεν μπορω να σου απαντησω.

Να ξαναπω οτι, για καποιον που δεν εχει γνωρισει τον έξυπνο αισθητήρα τοτε να διαλεξει το Stealth που ειναι και 50€ φτηνοτερο.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ερώτηση αλλά μην με κράξετε! Όταν συνδέσω το sbh52 με το Note 2 και ξεκινήσω εγγραφή φωνής, από που θα παίρνει τον ήχο? Από το μικρόφωνο της συσκευής η από το μικρόφωνο του bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Να κανω μια ερώτηση: Σε ακουστικά bluetooth 4.0 υπάρχει πρόβλημα συνδεσιμότητας με κινητά 2.1;

Ενδιαφέρομαι για το Edge αλλά το κινητό μου δεν είναι 4.0.

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο σαιτ της Σονυ,και ψαξε μηπως ζηταει να κατεβασεις τιοπτα προσθετα αρχεια για να δουλεψει με το ραδιο.

 

 

Τελικα το συνεδεσα, εκανα ενα λαθος στη διαδικασια. Η τελευταια φορα που το ειχα κανει ηταν αρκετα παλια και το ειχα ξεχασει :O

Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ερώτηση αλλά μην με κράξετε! Όταν συνδέσω το sbh52 με το Note 2 και ξεκινήσω εγγραφή φωνής, από που θα παίρνει τον ήχο? Από το μικρόφωνο της συσκευής η από το μικρόφωνο του bluetooth?

 

Φίλε μου δε γνωρίζω αν συμβαίνει με όλες τις συσκευές αυτό,στη δική μου που δοκίμασα πάντως με sbh 52 η ηχογράφηση γινόταν απο το τηλέφωνο και όχι απ'το bluetooth. Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποια ρύθμιση γι'αυτό,εγώ πάντως δε βρήκα κάτι.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να ρωτήσω κάτι άλλο, όταν έχω αναπάντητη η κάποιο μήνυμα, θα έπρεπε να με ενημερώσει το sbh52 με κάποια ένδειξη η όχι?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, να ρωτήσω κάτι άλλο, όταν έχω αναπάντητη η κάποιο μήνυμα, θα έπρεπε να με ενημερώσει το sbh52 με κάποια ένδειξη η όχι?

 

Φυσικα, αρκει να εχεις περασει και τις κατάλληλες εφαρμογές για τις αναπάντητες κλήσεις και τα μυνήματα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, αρκει να εχεις περασει και τις κατάλληλες εφαρμογές για τις αναπάντητες κλήσεις και τα μυνήματα

Οι οποιες ειναι;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι οποιες ειναι;

Βρε σεις, εχουν ειπωθει πανω απο 10 φορες οπως και οι τροποι για να τις κατεβασετε..

απλα μπες απο το κινητο στο μαρκετ κσι γραψε sbh52. Θα βρεις ο, τι χρειαζεσαι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις, εχουν ειπωθει πανω απο 10 φορες οπως και οι τροποι για να τις κατεβασετε..

απλα μπες απο το κινητο στο μαρκετ κσι γραψε sbh52. Θα βρεις ο, τι χρειαζεσαι

 

Αυτο (πιστευω) εχω κανει αλλα δεν βλεπω ουτε τις εφαρμογες πουθενα ουτε καποια ενδειξη στο sbh52 οταν εχω αναπαντητες η μηνυματα .

Εχω κατεβασει τα

 

1. Εξυπνη επεκταση μηνυματων

2. Missed Call smart extention

3. Stereo Bluetooth Headset SBH52 και

4. Smart Connect.

 

Μεσω του playstore τα βλεπω εγκατεστημενα αλλα.....

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Αυτο (πιστευω) εχω κανει αλλα δεν βλεπω ουτε τις εφαρμογες πουθενα ουτε καποια ενδειξη στο sbh52 οταν εχω αναπαντητες η μηνυματα .

Εχω κατεβασει τα

 

1. Εξυπνη επεκταση μηνυματων

2. Missed Call smart extention

3. Stereo Bluetooth Headset SBH52 και

4. Smart Connect.

 

Μεσω του playstore τα βλεπω εγκατεστημενα αλλα.....

 

Εχεις αυτην την οθονη στα συμβαντα του sbh52?

[ATTACH]48533[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις, εχουν ειπωθει πανω απο 10 φορες οπως και οι τροποι για να τις κατεβασετε..

απλα μπες απο το κινητο στο μαρκετ κσι γραψε sbh52. Θα βρεις ο, τι χρειαζεσαι

 

Εχω βαλει καμποσα,αλλα λεω μην υπαρχουν κι αλλα.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις αυτην την οθονη στα συμβαντα του sbh52?

[ATTACH]48533[/ATTACH]

 

Ετσι ειναι και σε μενα. Οταν εχεις αναπαντητη, τι σου κανει το sbh52? Πως σε ενημερωνει? Φωτιζει κατι συνεχεια στην οθονη του?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου διάβασα πως το Jabra Stealth έχει nano coating αλλά ψάχνω να το επιβεβαιώσω στο official site και κάποια άλλα αλλά δεν την βρίσκω αυτήν την πληροφορία.

Ξέρει κάποιος αν όντως έχει nano coating;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάπου διάβασα πως το Jabra Stealth έχει nano coating αλλά ψάχνω να το επιβεβαιώσω στο official site και κάποια άλλα αλλά δεν την βρίσκω αυτήν την πληροφορία.

Ξέρει κάποιος αν όντως έχει nano coating;

 

Oχι, μόνο το PLT Edge έχει nano-coating

 

Moisture Resistant

http://www.plantronics.com/us/product/voyager-edge

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Oχι, μόνο το PLT Edge έχει nano-coating

 

Moisture Resistant

http://www.plantronics.com/us/product/voyager-edge

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο, το Jabra Stealth και το Plantronics edge αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να δώσω το 50άρικο που ζητά παραπάνω το edge!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...