Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

εχει κανεις να προτεινει κανενα καλο bluetooth (για το huawei honor 6 αν εχει σημασια) γιατι το vickmall δεν ειχε μεγαλη ποικιλια? οχι πανω απο 25-30$ αν γινεται.

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Υ.Γ. αν μπορειτε προσθεστε και link

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

https://www.skroutz.gr/s/2622269/Plantronics-M55.html

Παρα πολυ καλο κ αριστο στα χρηματα που θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/5035859/Plantronics-M70.html

Και αυτο που ειναι 2014 μοντελο κ εχει πολλα περισσοτερα.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το Sony mw1 και επειδή χαλασε το ενα ακουστικο, θέλω να παρω καινούργιο σετ. Που μπορώ να βρω; ειδα σε καταστήματα αλλά το καλωδιο ειναι στο 1 μετρο. Μπορώ να βρω σετ ακουστικά με μικρότερο καλωδιο, σαν αυτά που έχει το mw1;

 

 

 

Καμιά βοήθεια εδώ;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια εδώ;

 

Σε παρόμοια περίπτωση όσο και να το έψαξα Ελλάδα δεν, τελικά βρήκα στο ebay από Κίνα.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε παρόμοια περίπτωση όσο και να το έψαξα Ελλάδα δεν, τελικά βρήκα στο ebay από Κίνα.

 

 

Έχεις κάποιο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί επιλέγεις κάτι άγνωστο σε αυτά τα χρήματα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Θεού θέλοντος και ταχυδρομείου επιτρέποντος, την επόμενη βδομάδα παραλαμβάνω το νέο μου Voyager Edge :happy: σε μαύρο, απ' τον προαναφερθέντα πωλητή από eBay. Τα gels του είναι ανθεκτικά; Έχει εντοπίσει κανένας μαγαζί ή πωλητή από eΒay, που να μπορούμε να προμηθευτούμε επιπλέον gels; Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ για τα λινκ, αλλά δεν θέλω μονό ακουστικο. Θέλω κάτι σαν αυτά που έχει το mw1 με πλακε καλωδιο. Και κοντο καλωδιο, όχι 1 μετρο.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μα το εχουμε πει, ειναι το καλυτερο αλλα το Stealth και το ERA ειναι πιο ομορφα

 

Ψηνόμουν για Stealth, αλλά τελευταία στιγμή είδα ότι δεν έχει volume controls, το οποίο με ξενέρωσε άσχημα, καθώς θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο να μην υπάρχουν σε top ακουστικό, κι έτσι παρήγγειλα το Edge. Πάντως η ομορφιά είναι εντελώς υποκειμενικό θέμα. Το Stealth πραγματικά κι εμένα μου άρεσε, αλλά το Era δεν το γουστάρω καθόλου εμφανισιακά. Το Edge ήταν η ιδανική επιλογή για μένα. Τρελά πλεονεκτήματα ο έξυπνος αισθητήρας και η θήκη φόρτισης, τι να λέμε τώρα... ;)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι σε εσάς που έχετε ακουστικά στο στυλ του edge : Όταν δεν το έχετε στο αυτί, το κρατάτε στο χέρι η έχει κάποιο μανταλάκι που μπορείτε να το στερεωνετε πάνω σας όταν δεν το χρησιμοποιείτε?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι σε εσάς που έχετε ακουστικά στο στυλ του edge : Όταν δεν το έχετε στο αυτί, το κρατάτε στο χέρι η έχει κάποιο μανταλάκι που μπορείτε να το στερεωνετε πάνω σας όταν δεν το χρησιμοποιείτε?

Oxι Παρη, δεν εχει μανταλακι η κατι τετοιο

Μπορεις ομως να αγορασεις κατι σαν αυτο αν σου ειναι απαραιτητο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/251613552178?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/161012064379?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Καλα, 10$, ειναι σοβαροι οι άνθρωποι; Με 1 ευρω παιρνεις ενα βισμα USB otg και το πιανεις σε λουρακι ή κρικο κλειδιων, τωρα μου'δωσε ιδεα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Oxι Παρη, δεν εχει μανταλακι η κατι τετοιο

Μπορεις ομως να αγορασεις κατι σαν αυτο αν σου ειναι απαραιτητο

 

http://www.ebay.co.uk/itm/251613552178?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/161012064379?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Σε ευχαριστώ Μιχάλη.Με τρώει να χτυπήσω το edge αλλά με απασχολεί και ο τρόπος μεταφοράς του.Το sbh50, εντάξει, το πιάνω στα ρούχα μου, αυτό όμως...σε τσέπη είναι εύκολο να χαθεί η να πάθει ζημιά, στα χέρια άστο, να το φοράω συνέχεια σαν σεκιουριτας θα με περάσουν για ψώνιο...μόνο στο τσαντάκι αλλά και πάλι θα πρέπει να το βγάζω γρήγορα όταν χτυπάει.Όσο κι αν σας φαίνεται κάπως, είναι κάτι που με απασχολεί αρκετά σε τέτοιου τύπου ακουστικά.

Από εξωτερική ειδοποίηση η δόνηση φαντάζομαι δεν παίζει ε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι σε εσάς που έχετε ακουστικά στο στυλ του edge : Όταν δεν το έχετε στο αυτί, το κρατάτε στο χέρι η έχει κάποιο μανταλάκι που μπορείτε να το στερεωνετε πάνω σας όταν δεν το χρησιμοποιείτε?

 

Προχθές παρέλαβα το Jabra Stealth και ομολογώ πως είναι το μόνο μου πρόβλημα αυτό της μεταφοράς.

 

Κατά τ'άλλα είναι άψογο σε όλα του. Και στην ακουστική και στο τι ακούει ο συνομιλητής και στο πώς κάθεται στο αυτί.

 

Έχω το κορδόνι που κουμπώνει στην sub αλλά επειδή η θύρα του ακουστικού είναι σε άβολη θέση, αν το κρεμαστείς στο κορδόνι, κάθεται εντελώς στραβά.

Ίσως βολέψει το άλλο κορδόνι που προτείνει ο φίλος πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Προχθές παρέλαβα το Jabra Stealth και ομολογώ πως είναι το μόνο μου πρόβλημα αυτό της μεταφοράς.

 

Κατά τ'άλλα είναι άψογο σε όλα του. Και στην ακουστική και στο τι ακούει ο συνομιλητής και στο πώς κάθεται στο αυτί.

 

Έχω το κορδόνι που κουμπώνει στην sub αλλά επειδή η θύρα του ακουστικού είναι σε άβολη θέση, αν το κρεμαστείς στο κορδόνι, κάθεται εντελώς στραβά.

Ίσως βολέψει το άλλο κορδόνι που προτείνει ο φίλος πιο πάνω.

Καλομiλητο Σάκη :) νομίζω πληγές άνοιξα με αυτό που ρώτησα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλομiλητο Σάκη :) νομίζω πληγές άνοιξα με αυτό που ρώτησα :D:D

 

Ευχαριστώ Πάρη!

Καλά έκανες και ρώτησες γιατί πιστεύω ότι θέμα της μεταφοράς απασχολεί πολλούς, αν όχι όλους, οπότε οι ειδικοί ας ρίξουν ιδέες :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θέμα της μεταφοράς του ΒΤ δε με έχει προβληματίσει ιδιαίτερα. Το καλοκαίρι στην τσέπη ή στο τσαντάκι (μπανάνα), το χειμώνα στην τσέπη του μπουφάν. No problem. ;)

Και ειδικά το Edge προσφέρει επιπλέον ευκολίες:

- Αν έχεις τον αισθητήρα ενεργοποιημένο, όταν το έχεις στην τσέπη αποκλείεται να πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο και να απαντήσει το ακουστικό, αφού το πλήκτρο απάντησης είναι κλειδωμένο.

- Όταν το μεταφέρεις στη θήκη φόρτισης/μεταφοράς, προστατεύεται το ακουστικό από τα περιεχόμενα της τσέπης (κλειδιά, κέρματα κλπ).

- Ακόμα και στην τσέπη να το έχεις, απαντάς πιο γρήγορα, γιατί δεν απαιτείται να πατήσεις κάποιο πλήκτρο. Απλά το φοράς στο αυτί.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ως προς το θέμα της μεταφοράς, με είχε βολέψει το 52 που περνιόταν το ακουστικό γύρω από το λαιμό αλλά δεν μου άρεσε ο όγκος του βασικού εξαρτήματος. Οι ειδοποιήσεις δεν με ενδιέφεραν γιατί έχω το gear. Μετά πήρα ένα της jbl πάλι περαστό γύρω από το λαιμό και με ωραίο καλώδιο και ομολογώ ότι αυτή η λύση με βολεύει ως προς τη μεταφορά περισότερο.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το θέμα της μεταφοράς του ΒΤ δε με έχει προβληματίσει ιδιαίτερα. Το καλοκαίρι στην τσέπη ή στο τσαντάκι (μπανάνα), το χειμώνα στην τσέπη του μπουφάν. No problem. ;)

Και ειδικά το Edge προσφέρει επιπλέον ευκολίες:

- Αν έχεις τον αισθητήρα ενεργοποιημένο, όταν το έχεις στην τσέπη αποκλείεται να πατηθεί κατά λάθος το πλήκτρο και να απαντήσει το ακουστικό, αφού το πλήκτρο απάντησης είναι κλειδωμένο.

- Όταν το μεταφέρεις στη θήκη φόρτισης/μεταφοράς, προστατεύεται το ακουστικό από τα περιεχόμενα της τσέπης (κλειδιά, κέρματα κλπ).

- Ακόμα και στην τσέπη να το έχεις, απαντάς πιο γρήγορα, γιατί δεν απαιτείται να πατήσεις κάποιο πλήκτρο. Απλά το φοράς στο αυτί.

 

Το Jabra έχει μια ιδιαιτερότητα. Αν πατήσεις δύο φορές το μπουτόν, κάνει επανάκληση, οπότε στην τσέπη είναι πολύ εύκολο να γίνει η ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Το Jabra έχει μια ιδιαιτερότητα. Αν πατήσεις δύο φορές το μπουτόν, κάνει επανάκληση, οπότε στην τσέπη είναι πολύ εύκολο να γίνει η ζημιά.

Δεν είναι κάποια ιδιαιτερότητα. Αυτή τη δυνατότητα την έχουν γενικά όλα τα ΒΤ, απλά σε κάποια αλλάζει ο τρόπος και ο συνδυασμός κουμπιών με τον οποίο γίνεται η επανάκληση του τελευταίου αριθμού. Και το Plantronics m1100 μου το ίδιο κάνει, γι' αυτό και είναι λίγο ρίσκο να το έχεις στην τσέπη. Γι' αυτό ανέφερα το Plantronics Voyager Edge, που είναι προγραμματισμένο με τέτοιο τρόπο, ώστε όταν ο έξυπνος αισθητήρας αντιλαμβάνεται ότι δεν το φοράς, κλειδώνει το πλήκτρο κλήσης, ώστε να μην πατηθεί και κάνεις κλήση κατά λάθος. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, το έχουμε πει αρκετές φορές.

Αυτή την στιγμή το PLT Edge είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί!!!

 

 

@truckman

Δεν υπάρχει δόνηση.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι μια επίσκεψη στο site της εταιρίας θα σου λύσει την απορία... Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω τις ερωτήσεις αυτού του είδους...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...