Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Υποθέτω ότι μια επίσκεψη στο site της εταιρίας θα σου λύσει την απορία... Πραγματικά αδυνατώ να καταλάβω τις ερωτήσεις αυτού του είδους...

 

 

 

Κοιτα επειδή όλοι δεν έχουμε τον ίδιο χρόνο με κάποιους άλλους, ρώτησα αν υπάρχει κάτι τέτοιο, επειδή πριν 2 χρόνια που είχα ψάξει δεν υπήρχε. Αν υπάρχει τότε θα βρω χρόνο να το δω. Επιπλέον η λογική αυτων των forum είναι η αλληλοενημέρωση των μελών.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για το backbeat go 2 τι λες;

Δεν τo έχω δοκιμάσει αλλα να ξερεις αυτα δεν εχουν ακυρωση θορυβου της προκοπης.

Ειναι περισσοτερο για μουσικη.

 

Διάβασε στο amazon reviews.

http://www.amazon.com/Plantronics-88600-41-BackBeat-Go-Black/dp/B00LGIVL6C

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τα backbeat θα πρότεινα, αλλά είναι όπως λέει ο Jig, πιο πολύ για μουσική, όπως και τα Sony SBH80.

Γενικώς δεν πολυφοριούνται πλέον τα μονοφωνικά ακουστικά με καλώδιο, όπως παλιά της iTech, της Nokia κλπ.

Για μένα δεν υπάρχει γυρισμός σε οτιδήποτε άλλο αφότου δοκίμασα τα in-ear, όπως το m1100, προσεχώς το edge κλπ. Από θέμα εφαρμογής στο αυτί και μόνο, δε δοκιμάζω κάτι άλλο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Απλά, δεχόμαστε όλη την ακτινοβολία στο αυτι. Δεν είναι λιγάκι επικίνδυνο για τον εγκέφαλο;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Απλά, δεχόμαστε όλη την ακτινοβολία στο αυτι. Δεν είναι λιγάκι επικίνδυνο για τον εγκέφαλο;

Αν δεν απατώμαι (κι ας με διρθώσει κάποιος γνώστης επί του θέματος), όσο πιο υψηλή είναι η συχνότητα της ακτινοβολίας, τόσο πιο ακίνδυνη είναι. Αν συγκρίνεις τις συχνότητες της UMTS (3G) μπάντας, που κυμαίνεται από 700MHz έως και 2600MHz, με τα 3.4GHz του ΒΤ, εννοείται ότι το ΒΤ είναι προτιμότερο. Άσε που λόγω εμβέλειας (εκαντοντάδες μέτρα για το σήμα του κινητού, μέχρι 10 μέτρα για το ΒΤ), και λόγω του ότι η σύνδεση ΒΤ είναι πιο περιορισμένη σε μικρή απόσταση, η διαφορά της ενέργειας (=> ακτινοβολία) που απορροφά το σώμα και ο εγκέφαλος στη μία και στην άλλη περίπτωση, δε συγκρίνονται.

 

Προσωπικά πάντως δεν κυκλοφορώ όλη την ώρα με το ΒΤ στο αυτί. Απλά όταν χτυπήσει το τηλέφωνο ή θέλω να κάνω μια κλήση, αντί να φέρω το τηλέφωνο στο αυτί, φέρνω το ΒΤ.

Στην περίπτωση του ΒΤ με καλώδιο (το οποίο λόγω φιλοσοφίας του συγκεκριμένου τύπου, το έχεις καρφιτσωμένο συνέχεια πάνω σου), λογικά το κυρίως μέρος του ΒΤ το έχεις μονίμως στερεωμένο στο πέτο ή σε κάποιο από τα κουμπιά του πουκάμισου, σωστά; Ε την ακτινοβολία δεν την τρώει ο εγκέφαλος, αλλά η καρδιά. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή η ανάλυσή σου. Μπορεί κάποιος ειδικός να πει την γνώμη του;

 

Επίσης το ακουστικό στο αυτί ενδείκνυται για κλήσεις μεγάλης διάρκειας;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό στο αυτί ενδείκνυται για κλήσεις μεγάλης διάρκειας;

Έχοντας συγκρίνει κατά καιρούς πόσο πονάει το κεφάλι μου ή "ανάβει"το αυτί μου μετά από 10λεπτη-20λεπτη συνομιλία με το κινητό στο αυτί σε σχέση με το ΒΤ (το οποίο μου επιτρέπει να μιλάω πιο πολλή ώρα χωρίς παρενέργειες), νομίζω πάλι δεν τίθεται σύγκριση. Γενικός κανόνας είναι ότι με ενσύρματο ή ασύρματο ακουστικό είσαι πιο ασφαλής να κάνεις περισσότερες κλήσεις. Όλα με μέτρο όμως.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψήνομαι για το backbeat go 2. Τι προβλήματα αναμένεται να αντιμετωπίσω σε σχέση με το mw1 που έχω τώρα;
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψήνομαι για το backbeat go 2. Τι προβλήματα αναμένεται να αντιμετωπίσω σε σχέση με το mw1 που έχω τώρα;

 

Γιατί δεν κοιτάς και το Sony SBH80? Πιστεύω οτι είναι πολύ καλύτερο και φυσικά πιο νέο μοντέλο απο το Backbeat Go 2.

Απο προσωπική εμπειρία, θεωρώ το SBH80, πολύ καλό gadgetάκι, και με βολεύει αφάνταστα να ακούω μουσική απο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς και το Sony SBH80? Πιστεύω οτι είναι πολύ καλύτερο και φυσικά πιο νέο μοντέλο απο το Backbeat Go 2.

 

Απο προσωπική εμπειρία, θεωρώ το SBH80, πολύ καλό gadgetάκι, και με βολεύει αφάνταστα να ακούω μουσική απο το κινητό.

 

 

 

 

 

 

 

Εντυπωσιάστηκα. Δεν το ήξερα αυτο. Φαίνεται πολύ ωραίο. Αλλά είναι λιγάκι ακριβό; μπορείς φαντάζομαι να απαντήσεις με το ενα ακουστικο, αλλά να μιλάς στα 2 μικρόφωνα;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ψήνομαι για το backbeat go 2. Τι προβλήματα αναμένεται να αντιμετωπίσω σε σχέση με το mw1 που έχω τώρα;

 

Μην το πάρεις. Το μικρόφωνο τραγικό. Λίγο θόρυβο να έχει δεν σε ακούει κανείς. Μαύρα χάλια σου λέω. Το έδωσα άρον άρον.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπωσιάστηκα. Δεν το ήξερα αυτο. Φαίνεται πολύ ωραίο. Αλλά είναι λιγάκι ακριβό; μπορείς φαντάζομαι να απαντήσεις με το ενα ακουστικο, αλλά να μιλάς στα 2 μικρόφωνα;

 

Φυσικα και μπορεις. Ειναι λιγο ακριβο, αλλα πιστεψε με δεν θα μετανιωσεις καθολου. Ειναι αψογο σε ολα του!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορεις. Ειναι λιγο ακριβο, αλλα πιστεψε με δεν θα μετανιωσεις καθολου. Ειναι αψογο σε ολα του!

 

 

 

 

 

 

 

Την δόνηση που την καταλαβαίνεις; στο "κολάρο" που είναι στο σβέρκο; τα πλαστικά σφουγγαράκια των ακουστικών υπάρχουν σε διαφορά μεγέθη;

 

Είναι όντως αδιάβροχο; όταν το φοράς και κρέμονται τα ακουστικά, είναι βολικό; υπάρχει κίνδυνος να σου πέσουν;

 

Σορυ για τις ερωτήσεις, αλλά ενδιαφέρομαι.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Την δόνηση που την καταλαβαίνεις; στο "κολάρο" που είναι στο σβέρκο; τα πλαστικά σφουγγαράκια των ακουστικών υπάρχουν σε διαφορά μεγέθη;

 

Είναι όντως αδιάβροχο; όταν το φοράς και κρέμονται τα ακουστικά, είναι βολικό; υπάρχει κίνδυνος να σου πέσουν;

 

Σορυ για τις ερωτήσεις, αλλά ενδιαφέρομαι.

 

Ναι την καταλαβαινεις (την δονηση) στον σβερκο. Νομιζω οτι εχει τρια μεγεθη για τα αυτια, και ειναι αδιαβροχο. Εγω το φοραω στο τρεξιμο και στο ποδηλατο, και στην δουλεια και δεν εχουν παθει τιποτα. Δεν υπαρχει κινδυνος να σου φυγουν παντως. Το μηκος τους ειναι κανονικο, δηλ ουτε μακρυ ουτε κοντο.

Η ακουστικη ειναι αψογη. Με ακουν πεντακαθαρα αλλα και εχω ακουω πολυ καλα.

Δεν βρισκω κατι αρνητικο. Ειναι θεμα αν σε βολευουν τετοιο στυλ ακουστικα ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι την καταλαβαινεις (την δονηση) στον σβερκο. Νομιζω οτι εχει τρια μεγεθη για τα αυτια, και ειναι αδιαβροχο. Εγω το φοραω στο τρεξιμο και στο ποδηλατο, και στην δουλεια και δεν εχουν παθει τιποτα. Δεν υπαρχει κινδυνος να σου φυγουν παντως. Το μηκος τους ειναι κανονικο, δηλ ουτε μακρυ ουτε κοντο.

 

Η ακουστικη ειναι αψογη. Με ακουν πεντακαθαρα αλλα και εχω ακουω πολυ καλα.

 

Δεν βρισκω κατι αρνητικο. Ειναι θεμα αν σε βολευουν τετοιο στυλ ακουστικα ή οχι.

 

 

 

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν με βολεύουν, θα δω. Απλά βαρέθηκα το mw1 και χαλασε το ενα από τα 2 ακουστικά.

 

Σε αυτό τα ακουστικά βγαίνουν και μπορούμε να βάλουμε αλλά;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν με βολεύουν, θα δω. Απλά βαρέθηκα το mw1 και χαλασε το ενα από τα 2 ακουστικά.

 

Σε αυτό τα ακουστικά βγαίνουν και μπορούμε να βάλουμε αλλά;

 

Οχι δεν βγαίνουν!

Link to comment
Share on other sites

Άνθρακας ο θησαυρός με το νέο bt της Sony SBH60

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh60/

Θα μείνουμε πολυ καιρο με το εκπληκτικό SBH80 να μας συντροφεύει σε καθημερινή βαση:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για τα sony sbh50 ή sbh52 .Μπορείτε να μου πειτε αν υπαρχει ζητημα συμβατοτητας με kitkat 4.4.4. Nexus 4 είναι η συσκευή μου Edited by stefanos_79
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για τα sony sbh50 ή sbh52 .Μπορείτε να μου πειτε αν υπαρχει ζητημα συμβατοτητας με kitkat 4.4.4.

Παίζει ρόλο και η συσκευή πάντως. Εμένα σε Sony Xperia Z1c με 4.4.4 παίζει άψογα το 50άρι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για τα sony sbh50 ή sbh52 .Μπορείτε να μου πειτε αν υπαρχει ζητημα συμβατοτητας με kitkat 4.4.4. Nexus 4 είναι η συσκευή μου

 

Το ίδιο και σε μένα δουλεύει εξαιρετικά το 52 αλλά πάλι με Sony συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς τα LG BTS1 να μου πει αν αξίζουν?

 

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΠΟΣΤ, ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ ΠΑΙΔΕΣ.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει ένα bluetooth sony mbh 10 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα . Καμία φορά δεν ενεργοποιείτε πατάω το κουμπί αλλά τίποτα μετά από λίγο οκ ή εάν το βάλω στην φορτίσει . Ξέρετε που οφείλετε αυτό ? Αφού ενεργοποιηθεί δουλεύει κανονικά .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...