Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ξαφνικά σήμερα το Sony το 50αρι μου σταμάτησε να δουλεύει, δεν ανοίγει ούτε φορτίζει... Χτες το έκλεισα κανονικά και σήμερα νεκρο
1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξαφνικά σήμερα το Sony το 50αρι μου σταμάτησε να δουλεύει, δεν ανοίγει ούτε φορτίζει... Χτες το έκλεισα κανονικά και σήμερα νεκρο

 

Αυτά έχουν τα sony. Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχουν τα sony. Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες.

Ε οχι,ποτέ δε μου χαλασε Σονυ,ετσι.Το μονο ελαττωμα,ηταν οταν το mw1,σταματησε να δουλευει σωστα,οταν το Android,αλλαξε σε 4.3.Δουλευε,αλλα οχι σωστα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι,ποτέ δε μου χαλασε Σονυ,ετσι.Το μονο ελαττωμα,ηταν οταν το mw1,σταματησε να δουλευει σωστα,οταν το Android,αλλαξε σε 4.3.Δουλευε,αλλα οχι σωστα.

 

Σωστά το λες. ΠΟΤΕ ΔΕΝ σου χάλασε Σόνυ. Στο παρελθόν δηλαδή. Τα καινούργια η Sony δεν ενδιαφέρεται για ποιότητα κατασκευής. Πολλά χαλάνε στη διετία μόλις λήξει η εγγύησή τους ή λίγο πριν και κάθεσαι και ψάχνεσαι τι φταίει και μια μέρα λήγει η εγγύηση και πάπαλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Όταν σε καλούν ακούγεται μια φωνή που λέει "Answer or Ignore"

 

Τοτε θαρρω πως δεν του λειπει τιποτα. Αν υπαρχει και αυτη η εντολη, δλδ. να μπορει να εχει φωνητικο ελεγχο, τοτε το αγοραζω αυριο.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Τοτε θαρρω πως δεν του λειπει τιποτα. Αν υπαρχει και αυτη η εντολη, δλδ. να μπορει να εχει φωνητικο ελεγχο, τοτε το αγοραζω αυριο.

 

Μην το σκέφτεσαι καν. Πάρτο! Και δεν είμαι και ντήλερ της Plantronics να φανταστείς!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχουν τα sony. Φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες.

 

Ας μην βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα. Το ίδιο ακριβώς μου έχει συμβεί με το Plantronics M1100 και μου το αντικατέστησαν στα πλαίσια της εγγύησης. Και δεν ήμουν ο μόνος, έχει γίνει και σε άλλους. Δεν το λέω για να μειώσω την Plantronics, άλλωστε ακόμα το Μ1100 δουλέυω και μεχρι στιγμής είναι άριστο, αλλά αυτά συμβαίνουν σε όλα τα ηλεκτρονικά είδη. Αν υπάρχει εγγύηση, ο φίλος μας να ζητήσει επισκευή ή αντικατάσταση.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ως προς το Plantronics Voyager Edge, συμφωνούμε ότι είναι multipoint. Συνδέει όμως αυτόματα και τις δύο συσκευές που έχεις; Ρωτάω γιατί το Plantronics m1100 που έχω είναι μεν multipoint, αλλά συνδέει αυτόματα μόνο την πρώτη συσκευή της οποίας θα ανοίξεις το ΒΤ. Τη συσκευή που δε θα προλάβει να συνδεθεί πρώτη, πρέπει να τη συνδέσω χειροκίνητα. Και εγγυημένα δεν είναι θέμα συμβατότητας, καθώς έχω δοκιμάσει με αρκετές συσκευές. Υπάρχει αυτή η δυσλειτουργία στο Edge;

 

Παράξενο γιατί κι εγώ το έχω το 1100 αν και δεν το χρησιμοποιώ τώρα και δουλεύει κανονικά με τις συσκευές μου,όποιες κι αν είχα.

Συνδέεται πρώτα με την μία και καπάκι με την άλλη.

Ποτέ δεν πάτησα στο κινητό να βρει το bluetooth

 

 

 

 

 

Παιδιά, ως προς το Plantronics Voyager Edge, συμφωνούμε ότι είναι multipoint. Συνδέει όμως αυτόματα και τις δύο συσκευές που έχεις; Ρωτάω γιατί το Plantronics m1100 που έχω είναι μεν multipoint, αλλά συνδέει αυτόματα μόνο την πρώτη συσκευή της οποίας θα ανοίξεις το ΒΤ. Τη συσκευή που δε θα προλάβει να συνδεθεί πρώτη, πρέπει να τη συνδέσω χειροκίνητα. Και εγγυημένα δεν είναι θέμα συμβατότητας, καθώς έχω δοκιμάσει με αρκετές συσκευές. Υπάρχει αυτή η δυσλειτουργία στο Edge;

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκέφτεσαι καν. Πάρτο! Και δεν είμαι και ντήλερ της Plantronics να φανταστείς!

 

Μιλάτε για το m55. Έχω το m65 που είναι καλύτερο και ακριβότερο αλλά από ακουστική είναι μάπα. Απορώ πως λέτε τόσα καλά λόγια. Jawbone και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάτε για το m55. Έχω το m65 που είναι καλύτερο και ακριβότερο αλλά από ακουστική είναι μάπα. Απορώ πως λέτε τόσα καλά λόγια. Jawbone και μόνο.

Τι ακουστική να έχει ρε φίλε με 1-2 μικρόφωνα; Το m1100 με τρία μικρόφωνα επάνω, σπέρνει απλά. Μην έχουμε παράλογες απαιτήσεις από ακουστικά του 30ρικου. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι ακουστική να έχει ρε φίλε με 1-2 μικρόφωνα; Το m1100 με τρία μικρόφωνα επάνω, σπέρνει απλά. Μην έχουμε παράλογες απαιτήσεις από ακουστικά του 30ρικου. ;)

 

60 ευρώ έχει.

Link to comment
Share on other sites

60 ευρώ έχει.

Ε όχι δα:

http://www.e-shop.gr/plantronics-marque-2-m165-bluetooth-headset-black-p-TEL.010702

 

Εννοείται φυσικά ότι μιλάμε για το m165 και όχι για το m65, σωστά;

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναπούμε ότι, μην αναζητάτε φοβερή ποιότητα ήχου, κλήσεων, ακύρωση θορύβου σε ΒΤ κάτω των 60-70€

Aυτή την στιγμή τα πιο ποιοτικά in-ear είναι τα ... Edge, ERA, Stealth.

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι δα:

http://www.e-shop.gr/plantronics-marque-2-m165-bluetooth-headset-black-p-TEL.010702

 

Εννοείται φυσικά ότι μιλάμε για το m165 και όχι για το m65, σωστά;

Δελεαστικο.. Αξίζει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναπούμε ότι, μην αναζητάτε φοβερή ποιότητα ήχου, κλήσεων, ακύρωση θορύβου σε ΒΤ κάτω των 60-70€

Aυτή την στιγμή τα πιο ποιοτικά in-ear είναι τα ... Edge, ERA, Stealth.

 

Επειδή έχω και το(νέο) Era και το Edge εγώ να πω ότι το era είναι σαφώς ανώτερο στην ποιότητα ήχου. Και στο πως σε ακούνε αλλά και στο πως ακούς. Αλλά και σε καταστολή θορύβου είναι καλύτερο. Και δεν τα έχω διαβάσει. Απλά δουλεύω μια ημέρα το ένα και μια το άλλο. Δεν πάνε να γράφουνε τα τεστ ότι θέλουνε.. Στην πράξη σας λέω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα μαξιλαρακια των ψειρων απο που τα αγοραζουμε? απο ελλάδα η αγορα αμεσα!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα αυτα!

ακουστικο με καλωδιο, οπως ρωτησε ο φιλος μας παραπανω, ποιο να παρουμε??

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και το(νέο) Era και το Edge εγώ να πω ότι το era είναι σαφώς ανώτερο στην ποιότητα ήχου. Και στο πως σε ακούνε αλλά και στο πως ακούς. Αλλά και σε καταστολή θορύβου είναι καλύτερο. Και δεν τα έχω διαβάσει. Απλά δουλεύω μια ημέρα το ένα και μια το άλλο. Δεν πάνε να γράφουνε τα τεστ ότι θέλουνε.. Στην πράξη σας λέω τι γίνεται...

 

To εχει η φιλη μου το ΕRΑ και συμφωνω.

Το Edge ομως ειναι καλυτερο! :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Edge μου. Απλά καταπληκτικό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι πολύ ελαφρύ . Καμιά σχέση με τα αντίστοιχα που είχα στο παρελθόν. Νιώθω οτι δεν το φοράω. Είχα μια αγωνία εάν μπαίνει στο αυτί μου και δεν βγαίνει . Αλλαξα το πλαστικο του ( έχει τρία ) αυτό που μπαίνει στο αυτί και όλα καλά . Έχει όμως και άλλα που δεν μου αρέσει όπως λες μεν " answear " για να απαντήσεις στη γραμμη αλλα δεν έχει να κλείσει η γραμμή. Ο τύπος στο ebay δεν μου έστειλε απόδειξη . Να του στείλω την ΣΔΟΕ; :D
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το Edge μου. Απλά καταπληκτικό. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι είναι πολύ ελαφρύ . Καμιά σχέση με τα αντίστοιχα που είχα στο παρελθόν. Νιώθω οτι δεν το φοράω. Είχα μια αγωνία εάν μπαίνει στο αυτί μου και δεν βγαίνει . Αλλαξα το πλαστικο του ( έχει τρία ) αυτό που μπαίνει στο αυτί και όλα καλά . Έχει όμως και άλλα που δεν μου αρέσει όπως λες μεν " answear " για να απαντήσεις στη γραμμη αλλα δεν έχει να κλείσει η γραμμή. Ο τύπος στο ebay δεν μου έστειλε απόδειξη . Να του στείλω την ΣΔΟΕ; :D

 

Δεν υπαρχει ακομα η τεχνολογια για αυτο που δεν σου αρεσει.

Με γειαααα :)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει ακομα η τεχνολογια για αυτο που δεν σου αρεσει.

Με γειαααα :)

 

Ευχαριστώ .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναπούμε ότι, μην αναζητάτε φοβερή ποιότητα ήχου, κλήσεων, ακύρωση θορύβου σε ΒΤ κάτω των 60-70€

Aυτή την στιγμή τα πιο ποιοτικά in-ear είναι τα ... Edge, ERA, Stealth.

Εγώ όμως βρήκα σ'αυτή τη τιμή !! Χα χα χα.:D

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...