Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Αν το συγκρινεις το jawbone era με το plantronics edge? Το εχεις δοκιμασει να δεις την διαφορα-συγκριση τους?

Πάντως σε review του cnet λένε πως το plantronics voyager edge αξίζει περισσότερο ως αγορά από ότι το jawbone era.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εχουν αναφερθει τα παιδια μερικες σελιδες πιο πισω στο θεμα του plt edge και σε συγκρισεις με αλλα bt's και υπαρχουν σαφεις αποψεις.

Το cnet οπως κ το gsmarena για τα κινητα ειναι αξιοπιστα κεντρα αναλυτικων reviews.

Εν μερει η ουσια ειναι περα απο καποια plus που εχει το edge και δεν συνανταμε στο era(οπως ο διαδραστικος αισθητηρας), αν το edge εχει η πλησιαζει την ακυρωση θορυβου και ηχούς που κατεχει το era.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ως προς το Plantronics Voyager Edge, συμφωνούμε ότι είναι multipoint. Συνδέει όμως αυτόματα και τις δύο συσκευές που έχεις; Ρωτάω γιατί το Plantronics m1100 που έχω είναι μεν multipoint, αλλά συνδέει αυτόματα μόνο την πρώτη συσκευή της οποίας θα ανοίξεις το ΒΤ. Τη συσκευή που δε θα προλάβει να συνδεθεί πρώτη, πρέπει να τη συνδέσω χειροκίνητα. Και εγγυημένα δεν είναι θέμα συμβατότητας, καθώς έχω δοκιμάσει με αρκετές συσκευές. Υπάρχει αυτή η δυσλειτουργία στο Edge;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εχω αγορασει το ERA δωρο στην φιλη μου, εχει ξετρελαθει, το χρησιμοποιει συνεχεια πια και ευτυχως γιατι την ακουω τελεια, δλδ. ακυρωση θορυβου ε ξ α ι ρ ε τ ι κ η

Να πω οτι το πρωτο ειχε βγει ελαττωματικο και μας το αλλαξαν.

Ο μονος λογος που γκρινιαζει καμια φορα ειναι η μπαταρια αλλα με το φορτιστη του ξεμπερδευει, το εχει σχεδον μονιμα επανω.

Κατα τα αλλα ειναι εξ ισου καλο με το Edge και αυτο που του λειπει ειναι μονο ο διαδραστικος αισθητηρας.

Πανεμορφο!

 

 

ps

H PLT με τον διαδραστικο αισθητηρα που εχει στα τελευταια ακριβα της μοντελα και μπορει να αποδεχτει αυτοματα την κληση μολις φορεσουμε το ακουστικο στο αυτι και το αντιθετο, σε κραταει ''αιχμαλωτο'' και δυσκολα μπορεις να ξεφυγεις απο αυτην.

Πιστευω να το εφαρμοσουν ολες οι μεγαλες εταιρειες στην συνεχεια.

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

@Jig: Γι' αυτό που αναφέρω στο προηγούμενό μου ποστ σχετικά με το multipoint έχεις άποψη;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@Jig: Γι' αυτό που αναφέρω στο προηγούμενό μου ποστ σχετικά με το multipoint έχεις άποψη;

Οχι, το χρησιμοποιω σε μια συσκευη.

Καποια στιγμη οταν μπορεσω θα το δοκιμασω και θα σου απαντησω, αν και δεν νομιζω να εχει το προβλημα αυτο που λες (m1100)

Σε ποιες δυο συσκευες το κανεις pair?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το χρησιμοποιω σε μια συσκευη.

Καποια στιγμη οταν μπορεσω θα το δοκιμασω και θα σου απαντησω, αν και δεν νομιζω να εχει το προβλημα αυτο που λες (m1100)

Σε ποιες δυο συσκευες το κανεις pair?

 

Δοκιμασμένο σε 3-4 Nokia και στο Sony Z1 compact μου. Με όποιο συνδυασμό κι αν τα ανοίξω, κανένα ζευγάρι δεν συνδέεται αυτόματα. Πάντα η 2η συσκευή πρέπει να συνδεθεί χειροκίνητα. Το Nokia BH-310 που έχω συνδέει τα πάντα αυτόματα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Mόλις δοκίμασα το Edge και λειτουργεί άψογα το multipoint.

Συσκευές

HTC M8 + iPhone 5S -> οk

Επίσης από περιέργεια τo έκανα και με παλιάς τεχνολογίας συσκευή Motorola V3 + Μ8 -> ok

Και εδώ όλα μια χαρά ...

 

edit:

... αρκεί να μην κλείσεις το V3, γιατί όταν το ανοίξεις ξανά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις πάλι το ΒΤ του τηλεφώνου(είπαμε, παλιά τεχνολογία :)

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Mόλις δοκίμασα το Edge και λειτουργεί άψογα το multipoint.

Συσκευές

HTC M8 + iPhone 5S -> οk

Επίσης από περιέργεια τo έκανα και με παλιάς τεχνολογίας συσκευή Motorola V3 + Μ8 -> ok

Και εδώ όλα μια χαρά ...

 

edit:

... αρκεί να μην κλείσεις το V3, γιατί όταν το ανοίξεις ξανά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις πάλι το ΒΤ του τηλεφώνου(είπαμε, παλιά τεχνολογία :)

 

Άρα φαντάζομαι είναι απλά θέμα του m1100, γιατί τα κινητά που έχω τώρα (Sony Z1 compact + Nokia N8) συνδέονται αυτόματα και ταυτόχρονα με το BH-310. Αν έχω την ίδια ευκολία στην αυτόματη ταυτόχρονη σύνδεση των κινητών μου και στο Edge, θα είναι μία ακόμα πρόοδος σε σχέση με το m1100. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άρα φαντάζομαι είναι απλά θέμα του m1100, γιατί τα κινητά που έχω τώρα (Sony Z1 compact + Nokia N8) συνδέονται αυτόματα και ταυτόχρονα με το BH-310. Αν έχω την ίδια ευκολία στην αυτόματη ταυτόχρονη σύνδεση των κινητών μου και στο Edge, θα είναι μία ακόμα πρόοδος σε σχέση με το m1100. ;)

 

Για κοίτα εδώ μήπως υπάρχει update για το Savor γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο

https://www.plantronics.com/us/support/myheadset/updater/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα εδώ μήπως υπάρχει update για το Savor γιατί μου φαίνεται πολύ περίεργο

https://www.plantronics.com/us/support/myheadset/updater/

 

Μπα, είναι αναβαθμισμένο το ακουστικό μου στην τελευταία έκδοση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για όποιον τυχόν γνωρίζει: Σε τηλέφωνο Huawei U8800 pro με λογισμικό Cyanogen Mod 10 (Jelly Bean 4.1.2) και bluetooth hands free Sony MW600 τα πλήκτρα (του bluetooth) play, next, previous έκαναν χειρισμό του default media player (δηλαδή άνοιγαν το πρόγραμμα, έπαιζαν το τραγούδι, πήγαιναν στο επόμενο, προηγούμενο κλπ), επίσης φαινόταν στην οθόνη του ο τίτλος του τρέχοντος τραγουδιού. Μετά την αναβάθμιση σε Cyanogen Mod 11 (Kitkat 4.4.4) το μόνο που έμεινε είναι η εμφάνιση του τίτλου στην οθόνη του handsfree. Πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής που χρησιμοποιώ το Jet Audio αλλά το ίδιο συμβαίνει και με άλλα που δοκίμασα (apollo, playerpro, poweramp κ.α). Είναι θέμα κάποιας ρύθμισης, υπάρχει αδυναμία στην CM11 ή τι άλλο μπορεί να συμβαίνει. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για όποια βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ρε παιδιά εν έτει 2014 να μην έχει αναμονή κλήσης κοτζάμ Plantronics Voyager Edge που κοστίζει ένα σκασμό λεφτά;;; Είναι κάτι που με ενοχλεί να μην υπάρχει σε ακουστικό της top κατηγορίας τιμής. Προσωπικά ίσως προτιμήσω αυτό το χαρακτηριστικό (που υπάρχει στο Jabra Stealth) αντί του πολύ χρήσιμου έξυπνου αισθητήρα που έχει το Edge. Από τη μία είναι το Edge με τη θήκη φόρτισης και τον έξυπνο αισθητήρα, απ' την άλλη το Jabra Stealth με την αναμονή κλήσης, τον όμορφο και κομψό σχεδιασμό και τη χαμηλότερη τιμή. Μπερδεύτηκα... :wacko: :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν ρε παιδιά εν έτει 2014 να μην έχει αναμονή κλήσης κοτζάμ Plantronics Voyager Edge που κοστίζει ένα σκασμό λεφτά;;; Είναι κάτι που με ενοχλεί να μην υπάρχει σε ακουστικό της top κατηγορίας τιμής. Προσωπικά ίσως προτιμήσω αυτό το χαρακτηριστικό (που υπάρχει στο Jabra Stealth) αντί του πολύ χρήσιμου έξυπνου αισθητήρα που έχει το Edge. Από τη μία είναι το Edge με τη θήκη φόρτισης και τον έξυπνο αισθητήρα, απ' την άλλη το Jabra Stealth με την αναμονή κλήσης, τον όμορφο και κομψό σχεδιασμό και τη χαμηλότερη τιμή. Μπερδεύτηκα... :wacko: :what:

Είχα το Jabra Stealth και το έστειλα πίσω για να πάρω το plantronics voyager edge.

Εδώ να τονίσω ότι δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημενος από την ποιότητα κλήσεων του jabra αλλά πιθανότατα έπεσα σε ελαττωματικό προϊόν.

Το μόνο θετικό του jabra stealth είναι το μέγεθός του και το πόσο όμορφα κάθεται στο αυτί.

Κατά τα άλλα το plantronics voyager edge είναι καλύτερο και επίσης η έξτρα θήκη κάνει την διαφορά, δεν αγχώνεσαι αν θα μείνει το bluetooth από μπαταρία, συν ότι έχει nano coating.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Το nano coating τι ειναι?
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Είχα το Jabra Stealth και το έστειλα πίσω για να πάρω το plantronics voyager edge.

Εδώ να τονίσω ότι δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημενος από την ποιότητα κλήσεων του jabra αλλά πιθανότατα έπεσα σε ελαττωματικό προϊόν.

Το μόνο θετικό του jabra stealth είναι το μέγεθός του και το πόσο όμορφα κάθεται στο αυτί.

Κατά τα άλλα το plantronics voyager edge είναι καλύτερο και επίσης η έξτρα θήκη κάνει την διαφορά, δεν αγχώνεσαι αν θα μείνει το bluetooth από μπαταρία, συν ότι έχει nano coating.

 

Πραγματικά δεν ξέρω φίλε μου, είμαι μεταξύ των δύο. Από τη μία το όνομα Plantronics είναι εγγύηση για μένα ως προς την ποιότητα κλήσεων, από την άλλη συνήθως δουλεύω δύο συσκευές με multipoint και με ενοχλεί να κλείνω εντελώς τη μία γραμμή για να απαντήσω στην άλλη. Είναι πάντως το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω στο Edge, μόνο αυτό με ξενερώνει κάπως, σε όλα τα άλλα είναι ιδανικό για μένα.

 

Edit:

Καλά, ψάχνω τόσο καιρό τις δυνατότητες και των δύο, και μόλις τώρα πρόσεξα ότι το Jabra Stealth δεν έχει volume controls. :wacko: Νομίζω ότι πλέον το Edge είναι μονόδρομος. Καλά που υπάρχει αυτός ο Γερμανός πωλητής στο ebay, το τσιμπάω asap σε μαύρο στα 82 ευρώπουλα. :)

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν είναι Γερμανός πολιτής...αν δεις στέλνει το ίδιο και από Ισπανία και από Γαλλία παρόλο που η βάση του είναι δηλωμένη στο Χονγκ Κονγκ !!! Όπως και να' χει είναι μονόδρομος η αγορά του από τον συγκεκριμένο πωλητή, δεν το βρήκα πουθενά πιο φθηνά εκτός αν το φέρεις απευθείας από Χονγκ Κονγκ και γλυτώσεις 10 ευρώ αλλά περιμένεις και κανα 2 βδομάδες παραπάνω !!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν είναι Γερμανός πολιτής...αν δεις στέλνει το ίδιο και από Ισπανία και από Γαλλία παρόλο που η βάση του είναι δηλωμένη στο Χονγκ Κονγκ !!! Όπως και να' χει είναι μονόδρομος η αγορά του από τον συγκεκριμένο πωλητή, δεν το βρήκα πουθενά πιο φθηνά εκτός αν το φέρεις απευθείας από Χονγκ Κονγκ και γλυτώσεις 10 ευρώ αλλά περιμένεις και κανα 2 βδομάδες παραπάνω !!!!

 

Επίσης στο μαύρο γράφει B PLANTRONICS ενώ στο άσπρο σκέτο PLANTRONICS. Μήπως είναι κανένα b-stock;

Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν είναι Γερμανός πολιτής...αν δεις στέλνει το ίδιο και από Ισπανία και από Γαλλία παρόλο που η βάση του είναι δηλωμένη στο Χονγκ Κονγκ !!! Όπως και να' χει είναι μονόδρομος η αγορά του από τον συγκεκριμένο πωλητή, δεν το βρήκα πουθενά πιο φθηνά εκτός αν το φέρεις απευθείας από Χονγκ Κονγκ και γλυτώσεις 10 ευρώ αλλά περιμένεις και κανα 2 βδομάδες παραπάνω !!!!

Μπορεί να είναι ό,τι θέλει ο πωλητής, το θέμα είναι ότι το προϊόν έρχεται μάλλον από Γερμανία. Δεν εξηγείται αλλιώς η αναμενόμενη ημερομηνία άφιξης από 10 μέχρι 19 Σεπτεμβρίου. Αν ήταν από Hong Kong, Κίνα κλπ, θα έκανε τουλάχιστο 3 βδομάδες. ;)

 

Επίσης στο μαύρο γράφει B PLANTRONICS ενώ στο άσπρο σκέτο PLANTRONICS. Μήπως είναι κανένα b-stock;

Είναι δυνατόν στην αναζήτηση να έχω βάλει ρητώς "condition: new" και να έχει καταχωρίσει ο άλλος b-stock προϊόν; :worry:

 

Θέλω να πιστεύω ότι το B σημαίνει black.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δωστε link ρε παιδια να το παραγγειλω κι εγω. Το nano coating ειναι η αδιαβροχοποιηση που παρεχει το edge?

Ευχαριστω.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Δωστε link ρε παιδια να το παραγγειλω κι εγω. Το nano coating ειναι η αδιαβροχοποιηση που παρεχει το edge?

Ευχαριστω.

 

Γι' αυτό εδώ μιλάμε:

http://m.ebay.com/itm/311039046073?nav=WATCHING_ACTIVE

Όσο για το nano-coating, είναι τεχνολογία επίστρωσης ειδικού υλικού που δίνει στο ακουστικό την ικανότητα να ανταπεξέρχεται σε υγρασία, ιδρώτα, και σταγόνες βροχής. Δε νομίζω όμως να είναι όπως η αδιαβροχοποίηση IP68 που έχουν τα Sony Xperia.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω το Sony mw1 και επειδή χαλασε το ενα ακουστικο, θέλω να παρω καινούργιο σετ. Που μπορώ να βρω; ειδα σε καταστήματα αλλά το καλωδιο ειναι στο 1 μετρο. Μπορώ να βρω σετ ακουστικά με μικρότερο καλωδιο, σαν αυτά που έχει το mw1;

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...