Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Τελικά με βλέπω για τα plantronics M70-90 η το explorer 500.

 

Στα πρώτα διαβάζω hfr 1.6 wideband αλλά και Wind & noise cancellation.

 

Εχουν 2 μικρόφωνα για να πετύχουν το τελευταίο η γίνετε μέσω software.

 

Στο 500 αναφέρει για 2 μικρόφωνα στα άλλα όχι.

Δεν έχουν η εχουν τελικά και απλά δεν το αναφέρουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα,

 

Έχω το Awei A920BL (σε Nexus 6p) και μερικές φορές απαντάει μόνο του, και συχνά πυκνά αποσυνδέεται από το κινητό.

 

Το ίδια προβλήματα έχουνε και 2 γνωστοί μου (1+1 και P9Lite), οπότε δε νομίζω να είναι θέμα συσκευής.

 

Υπάρχουν και άλλοι με τέτοια προβλήματα, υπάρχει καμιά λύση;

 

 

Ξέρει κανένας πως μπορούμε να κάνουμε σύγκριση ανάμεσα στα Awei?

Awei A920BL, Awei A960BL, Awei A990BL κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Με ποιο τρόπο απενεργοποιώ την φωνητική εντολή στο Jabra stealth (πχ answer κτλ) γιατί απαντάει πολλές φορές μόνο του και μου δημιουργεί πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

εχω το sbh50 της σονυ. τις τελευταιες μερες μου κανει το εξης: ειτε με παρουν τηλεφωνο ειτε παρω εγω τηλεφωνο δεν περναει ο ηχος απο την συσκευη. δεν ακουω τιποτα . ταπαιξε? θελει κατι αλλο? ραδιοφωνο ακουω κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κοιτούσα και γω. Μάλλον το γλυκοκοιτούσα... Κανένας κάτοχος να μας πει την γνώμη του; Αξίζει;

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγες μέρες το Plantronics Explorer 500 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είναι πολύ ελαφρύ, το πλήκτρο του δεν πατιέται κατα λάθος, έχει άλλο πλήκτρο για on/off πολύ βολικό.

Ο ήχος σε μερικές κλήσεις που έκανα είναι τέλειος και το χρησιμοποίησα και σε 2 πλοηγήσεις και είναι πολύ καλύτερος από τα προηγούμενα bluetooth που είχα.

 

Την μπαταρία δεν μπορώ να κρίνω ακόμα, πρώτη χρήση 3 μέρες τώρα ακόμα είναι στις 5h talk time από 7h max. Αλλά το χρησιμοποίησα αρκετά στην πλοήγηση.

 

Είχα πολλά bluetooth εδώ και πολλά χρόνια 2 sony, 2 jabra, 1 samsung. Αυτό είναι το καλύτερο και πιο βολικό μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τώρα κάτι νέα bluetooth της remax, πανέμορφα παιδιά, χρησιμοποιώ σαν βασικό το Remax RB-T3, δυνατός ήχος και για μουσική, με τέλειο μπάσο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο που συνδεεται με app ωστε να βλεπω την κατασταση της μπαταριας του ? Η οτι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω τώρα κάτι νέα bluetooth της remax, πανέμορφα παιδιά, χρησιμοποιώ σαν βασικό το Remax RB-T3, δυνατός ήχος και για μουσική, με τέλειο μπάσο.

 

Eίναι ολόιδιο με το Αwei 830bl απ' όσο βλέπω, το οποίο προσωπικά έχω στα υπόψιν για αγορά μιας και ότι έχω πάρει από Awei έχει βγει εξαιρετικό... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψαχνω για bluetooth με δυνατο ηχείο το θελω για επαγγελματικη χρηση σε εξωτερικους χωρους και αμαξι γιατι κατι samsung που εχω δεν ακους καλά στις κλήσεις...η χρήση είναι για iphone 6s και ενδιαφερομαι για αγορα απο ελλάδα..γνωμες;
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ολόιδιο με το Αwei 830bl απ' όσο βλέπω, το οποίο προσωπικά έχω στα υπόψιν για αγορά μιας και ότι έχω πάρει από Awei έχει βγει εξαιρετικό... :)[/quote

 

Χθες παρέλαβα και εγώ 2 Αwei 830bl ένα για την γυναίκα μου και ένα για την κόρη μου (ήρθε η ώρα του κινητού...) και δείχνουν εξαιρετικά και πολύ πρακτικά, ειδικά για την γυναίκα μου που δεν την βολεύει κανένα bluetooth. Τι κλασικό της πήρα που μπαίνει κατευθείαν στο αυτί, τι sony sbh50, τίποτε. Άντε να δούμε αυτά. Εκ πρώτης όψεως της άρεσαν. Μιλήσαμε κιόλας και ακούγονταν περίφημα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν λίγες μέρες το Plantronics Explorer 500 και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Είναι πολύ ελαφρύ, το πλήκτρο του δεν πατιέται κατα λάθος, έχει άλλο πλήκτρο για on/off πολύ βολικό.

Ο ήχος σε μερικές κλήσεις που έκανα είναι τέλειος και το χρησιμοποίησα και σε 2 πλοηγήσεις και είναι πολύ καλύτερος από τα προηγούμενα bluetooth που είχα.

 

Την μπαταρία δεν μπορώ να κρίνω ακόμα, πρώτη χρήση 3 μέρες τώρα ακόμα είναι στις 5h talk time από 7h max. Αλλά το χρησιμοποίησα αρκετά στην πλοήγηση.

 

Είχα πολλά bluetooth εδώ και πολλά χρόνια 2 sony, 2 jabra, 1 samsung. Αυτό είναι το καλύτερο και πιο βολικό μέχρι στιγμής.

 

Μόλις το πήρα και εγώ.

 

Σίγουρα θα πάρω και ενα stereo.

Δεν γνωρίζω ποιό.

Ίσως τα Samsung level U ίσως και κάτι ακριβότερο όπως τα vouager focus.

Η και τα backbeat αν και ήθελα κάτι με επεκτεινομεο μικρόφωνο όπως τα πρώτα.

Μου αρέσει η λειτουργία που μπορείς και ακούς τους ήχους γύρω σου χωρίς να βγάλεις τα ακουστικά.

 

Καμιά γνώμη για αυτά η κάτι καλό σε stereo?

Link to comment
Share on other sites

Eίναι ολόιδιο με το Αwei 830bl απ' όσο βλέπω, το οποίο προσωπικά έχω στα υπόψιν για αγορά μιας και ότι έχω πάρει από Awei έχει βγει εξαιρετικό... :)[/quote

 

Χθες παρέλαβα και εγώ 2 Αwei 830bl ένα για την γυναίκα μου και ένα για την κόρη μου (ήρθε η ώρα του κινητού...) και δείχνουν εξαιρετικά και πολύ πρακτικά, ειδικά για την γυναίκα μου που δεν την βολεύει κανένα bluetooth. Τι κλασικό της πήρα που μπαίνει κατευθείαν στο αυτί, τι sony sbh50, τίποτε. Άντε να δούμε αυτά. Εκ πρώτης όψεως της άρεσαν. Μιλήσαμε κιόλας και ακούγονταν περίφημα.

Ευχαριστώ για το feedback... :) Κάποια στιγμή θα το παραγγείλω και εγώ...

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους!θελω την αποψη σας στο εξης!εχω το Plantronics m165 kai to voyager edge κ πολλες φορες μου κανουν αποσυνδεσεις η ακομα ενώ απανταω σε κλησεις κ δειχνει το ακουστικο συνδενδεμενο δεν ακους τιποτα!το κλεινω κ αυτό συνεχιζει να δειχνει συνδεδεμενο με το τηλεφωνο!αυτο το παρατηρω κυριως όταν πεφτει κατω απ 3 ωρες ο χρονος ομιλιας κ πιο σπανια όταν είναι φουλ φορτισμενο!το βασικο κινητο που τα χω είναι iPhone 6s plus αλλα που κ που μου το κανει κ στο mate 8 kai sto note4!εχετε καποια αποψη???
lg g3,galaxy s3,galaxy s4,galaxy s5,note 4,htc m8,htc m9,iphone 4s,iphone 5s,iphone 6s plus,blackberry 9700,blackberry torch,blackberry 8900,blackberry storm 2,blackberry z10,blackberry z30,blackberry passport,mate 8,galaxy a5 2016,galaxy s7,htc m10
Link to comment
Share on other sites

Mου το έκανε και εμένα το explorer 500 .

Συνδεδεμένα 2 κινητά, elephone p8000 και xiaomi rn3p se.

Μπορεί να φταίει και το κινητό για πολλούς λόγους, πχ σύνδεση αποσύνδεση σε wifi.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάνεις τα hm1200 Samsung....? Έχει μέσα κάτι στρογγυλά λαστιχάκια αν και είναι στρογγυλά έχουν κάτι σαν ένα πιαστρακι όπως η τσάντες και δεν χω καταλάβει στο τι χρησιμεύει.... γνωρίζει κανείς;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάνεις τα hm1200 Samsung....? Έχει μέσα κάτι στρογγυλά λαστιχάκια αν και είναι στρογγυλά έχουν κάτι σαν ένα πιαστρακι όπως η τσάντες και δεν χω καταλάβει στο τι χρησιμεύει.... γνωρίζει κανείς;;;;

 

Αν καταλαβα τι εννοεις ( δεν τα εχω) ειναι για να στερεωνεται καλυτερα το ακουστικο στο αυτι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους!θελω την αποψη σας στο εξης!εχω το Plantronics m165 kai to voyager edge κ πολλες φορες μου κανουν αποσυνδεσεις η ακομα ενώ απανταω σε κλησεις κ δειχνει το ακουστικο συνδενδεμενο δεν ακους τιποτα!το κλεινω κ αυτό συνεχιζει να δειχνει συνδεδεμενο με το τηλεφωνο!αυτο το παρατηρω κυριως όταν πεφτει κατω απ 3 ωρες ο χρονος ομιλιας κ πιο σπανια όταν είναι φουλ φορτισμενο!το βασικο κινητο που τα χω είναι iPhone 6s plus αλλα που κ που μου το κανει κ στο mate 8 kai sto note4!εχετε καποια αποψη???

 

Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με το voyager edge. Τελικα αποδειχθηκε οτι εφταιγε το προγραμμα CSipSimple που ετρεχε στο παρασκηνιο.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος awei οπως πχ

http://m.banggood.com/Awei-A990BL-Noise-Isolation-4_0-Bluetooth-Waterproof-Sport-Mic-Earphone-For-iPhone-6S-Plus-Samsung-p-1013515.html

μπορεί να επιβεβαιώσει ότι λειτουργεί η εναλλαγή τραγουδιών(next song, previous song) πατώντας τα κουμπιά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κάτοχος awei οπως πχ

http://m.banggood.com/Awei-A990BL-Noise-Isolation-4_0-Bluetooth-Waterproof-Sport-Mic-Earphone-For-iPhone-6S-Plus-Samsung-p-1013515.html

μπορεί να επιβεβαιώσει ότι λειτουργεί η εναλλαγή τραγουδιών(next song, previous song) πατώντας τα κουμπιά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Έχω τα 830bl, αλλά βλέπω ότι χειριστήριο είναι φαινομενικά ίδιο. Στα δικά μου λοιπόν δουλεύει. Πατάς το πλήκτρο της έντασης 2 φορές αν θυμάμαι καλά για να πάει στο επόμενο ή προηγούμενο τραγούδι. Μια φορά το δοκίμασα μια που τα πήρα για την γυναίκα μου. Το δοκίμασες έτσι;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα 830bl, αλλά βλέπω ότι χειριστήριο είναι φαινομενικά ίδιο. Στα δικά μου λοιπόν δουλεύει. Πατάς το πλήκτρο της έντασης 2 φορές αν θυμάμαι καλά για να πάει στο επόμενο ή προηγούμενο τραγούδι. Μια φορά το δοκίμασα μια που τα πήρα για την γυναίκα μου. Το δοκίμασες έτσι;

Να σαι καλά, ευχαριστώ. Υποψήφια για αγορά ειναι και θέλω οπωσδήποτε να έχει αυτή τη λειτουργία γι' αυτό και ρώτησα πριν τα πάρω.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πώς είναι στα Awei; Για σταθερότητα και ποιότητα ήχου έχω ακούσει τα καλύτερα, βάσει τιμής.

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς τα 921BL ή τα 980BL; Είναι μαγνητικά κι αυτά, με πιο καλό σχεδιασμό για τα αφτιά.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πώς είναι στα Awei; Για σταθερότητα και ποιότητα ήχου έχω ακούσει τα καλύτερα, βάσει τιμής.

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς τα 921BL ή τα 980BL; Είναι μαγνητικά κι αυτά, με πιο καλό σχεδιασμό για τα αφτιά.

Από ήχο και ποιότητα είναι άψογα. Η μπαταρία την 1η φορά κράτησε λιγότερο από 3 μέρες, χωρίς να ξέρω πόση χρήση έκανε η γυναίκα μου. Τώρα περιμένω να σβήσουν για 2η φορά, μια που θέλω να στρώσω την μπαταρία με 3 εκφορτίσεις. Δεν ξέρω αν θα βελτιωθεί. 2-3 μέρες πάντως είναι μέτρια, αλλά δεν με απασχολεί και πολύ. Ούτως η άλλως το κινητό το φορτίζουμε οι περισσότεροι καθε μέρα ή νύχτα για να το πω καλύτερα.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...