Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ το BOSE headset series 2 (left ear) στην Ελλάδα?

 

εκτός από το i-buy.gr και την επίσημη αντιπροσωπεία, καθώς δεν πουλούν με δόσεις...

Δύσκολη περίπτωση. Πουθενά αλλού δεν υπάρχει Ελλάδα. Ούτε στο Amazon. de που συνήθως έρχεται νωρίς. Αν τελικά το βρεις ρίξε review.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ψαχνεις πού να επενδυσεις τα λεφτα σου φιλε..; :)

 

Επιτελους βγηκε ενα Xiaomi bt http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Stereo-Wireless-Headset-BT4-1-Sports-Earphone-for-iPhone-Galaxy-Mobile-Phones---Black-346913.html

 

 

μόνο αυτό το review βρήκα http://xiaomiblogs.com/2015/06/22/mi-bluetooth-headset-review-images-pics-photos-hd-download/

και κάνα κουπόνι παίζει?:rolleyes:

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αφού το mw1 που είχα για δύο χρόνια τα έφτυσε (δεν ανταποκρίνεται κανένα κουμπί!), θέλω να αγοράσω άλλο. Απαραίτητα χαρακτηριστικά είναι η αναγνώριση κλήσεων στην οθόνη όπως επίσης και αρχείο κλήσεων με δυνατότητα επανάκλησης. Επιθυμητό θα ήταν να κάνει και κάποιο ήχο το bluetooth όταν δέχομαι κλήση. Εκτός από το sony sbh 50 (το οποίο βέβαια δεν κάνει κάποιο ήχο όταν σε καλούν), έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;

Μονόδρομος για σένα το sbh52.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πριν ένα εξάμηνο αγόρασα το Jabra Stealth και το λειτουργούσα με Note 4 και Blackberry Z10 & Z30.

Πραγματικά ότι καλύτερο έχω αγοράσει.

Το πρόβλημα είναι ότι ενώ με το Note 4 συνεχίζει να λειτουργεί τέλεια, δεν ακούω τον συνομιλητή όταν το συνδέω με Blackberry Classic. Το χειρότερο είναι ότι πέρασαν 2 Classic από τα χέρια μου με τη ίδια συμπεριφορά.

Έχει κανείς αυτόν τον συνδυασμό ή καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

Έχω κάνει όλα τα updates στα πάντα και έχω κάνει και reset.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη περίπτωση. Πουθενά αλλού δεν υπάρχει Ελλάδα. Ούτε στο Amazon. de που συνήθως έρχεται νωρίς. Αν τελικά το βρεις ρίξε review.

 

BOSE HEADSET SERIES 2: το είχα/ έχω, αλλά ο καιρός του παρήλθε και χρειάζεται να το αντικαταστήσω (φυσικά με το ίδιο). Είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε ακουστική, σε άνεση στο αυτί, κλπ. Στα αρνητικά η τιμή του και ενδεχομένως η μπαταρία που θέλει φόρτιση ανά 2 ημέρες (με πολλή ομιλία εννοείται) και προσοχή στο A2DP γιατί ξοδεύει πολύ μπαταρία, οπότε στο iPhone το απενεργοποιείς ώστε να κτυπούν και οι ήχοι κανονικά... Το θέμα είναι ότι δεν το βρίσκεις πλέον. Συμπέρασμα: Κάνει τα υπόλοιπα να φαίνονται ως απλές οδοντόκρεμες και φυσικά απορώ ποιος πάει και πετά τα λεφτά του για το "ERA" όταν υπάρχει το BOSE headset

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος για σένα το sbh52.

 

Θα συνιστούσα και τα φθηνότερα mw600, τα οποία σταμάτησαν πλέον, αλλά αν ψάξεις στο ebay ή και στην ελληνική αγορά μπορεί να βρεις. Πχ εγώ αγόρασα πριν 2-3 μήνες από Ελλάδα το τελευταίο σε ένα μαγαζί. Επίσης αν σε ενδιαφέρει να κάνεις μια επαφή με φωνητική εντολή τότε το sb52 δεν κάνει, γιατί το κουμπί απάντησης δεν ενεργοποιεί την εντολή.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω το sbh52 να κάνω μια ερώτηση,όταν μιλάω με άλλους μου λένε ότι δεν με ακούν καλά όταν έχει φασαρία εκεί που είμαι τη γίνεται γιατί το κάνει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω το sbh52 να κάνω μια ερώτηση,όταν μιλάω με άλλους μου λένε ότι δεν με ακούν καλά όταν έχει φασαρία εκεί που είμαι τη γίνεται γιατί το κάνει αυτό.

Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω και εγώ, και σκέψου ότι πήγα από το SBH 20 στο ΣΒΗ52 για καλύτερα... Τελικά δεν το έχει και πολύ η Sony με noise cancelation. Τώρα γλυκοκοιτάζω το SBH70 (κολλημένος με τη Sony), αλλά φοβάμαι μη μου κάνει τα ίδια...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μονόδρομος για σένα το sbh52.

Γιατί συγκεκριμένα το sbh52 και όχι το sbh50; Ποια είναι τα πλεονεκτήματά του έναντι του sbh50;

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Γιατί συγκεκριμένα το sbh52 και όχι το sbh50; Ποια είναι τα πλεονεκτήματά του έναντι του sbh50;

 

Θέλει να κάνει ήχο το bluetooth και το 52 έχει ηχείο ενώ το 50 όχι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσφορα στο Αλι η Bluedio (Κινεζικη μαρκα με καλο vfm οπως φαινεται χωρις να εχω ακομη προσωπικη εμπειρια) καποια bluetooth μοντελα της.

Πχ το i6 στα 15$ με αποστολη απο Ευρωπη δωρεαν,οταν στο σκρουτζ παιζει στα 35 περ.

http://activities.aliexpress.com/bluedio_audio.php?spm=2114.11010108.15.4.uZZsYb

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εχω 4-5 (φτηνα) bt, το Bluedio ειναι αυτο που χρησιμοποιω..

Αλλα δεν ξερω αν αυτο με τα ακουστικα θα με βολεψει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4-5 (φτηνα) bt, το Bluedio ειναι αυτο που χρησιμοποιω..

Αλλα δεν ξερω αν αυτο με τα ακουστικα θα με βολεψει..

Είσαι ευχαριστημένος από την απόδοση του bluedio, το i6 έχεις;

Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά του.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Oχι, το Ε1 (λεω κιολας οτι μπορει να μη με βολευουν τα ακουστικα του i6).

Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, δεν εχει κανενα προβλημα, ουτε σε αποσυνδεσεις, ουτε σε ενταση, ουτε δυσκολευεται κανεις να με ακουσει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Voyager Edge Firmware Release Notes

Version 32

June 25, 2015: Voyager Edge Firmware Version 32

 

Από αλλαγές δεν βλέπω να έχει κάτι πολύ χρήσιμο. Αν προλάβει κανείς να το βάλει, ας μας πει εάν συνεχίζει να παίζει όλη τη συμφωνία πριν απαντήσει :). Υποθέτω βέβαια ότι θα το έγραφαν εάν είχαν αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Από αλλαγές δεν βλέπω να έχει κάτι πολύ χρήσιμο. Αν προλάβει κανείς να το βάλει, ας μας πει εάν συνεχίζει να παίζει όλη τη συμφωνία πριν απαντήσει :). Υποθέτω βέβαια ότι θα το έγραφαν εάν είχαν αλλάξει κάτι.

 

εμενα γιατι δεν βγαζει και ειναι στα ιδια V28??

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

εμενα γιατι δεν βγαζει και ειναι στα ιδια V28??

 

Και την τελευταία φορά έβγαλαν πρώτα το changelog και μετά από λίγες μέρες έβλεπε την αναβάθμιση το πρόγραμμα. Μάλλον πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Και την τελευταία φορά έβγαλαν πρώτα το changelog και μετά από λίγες μέρες έβλεπε την αναβάθμιση το πρόγραμμα. Μάλλον πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα.

 

ναι το θυμαμαι....αλλα ετσι οπως το διαβασα νομιζα οτι βγηκε..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

ναι το θυμαμαι....αλλα ετσι οπως το διαβασα νομιζα οτι βγηκε..

Εγω Παντως την εβαλα χωρις προβλημα....

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι κατα τον εισερχομενο κουδουνισμο , αλλα κ κατα την απαντηση , ακουγεται διπλος κουδουνισμος κ στο headset.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει κανείς το bluedio i6? έχει βγεί εξαιρετικό, τ έχω πάνω απο 2 μήνες, πολύ καθαρό ήχο κτλ, αλλά στην οθόνη μου βγάζει μόνο τον αριθμό και όχι το όνομα απο τον κατάλογο.... υπάρχει δυνατότητα να βγάζει το όνομα απο τις επαφές ή θα πρέπει να βγάζω συνέχεια το κινητό για να βλέπω ποιος παίρνει τηλ??
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Sony MW1 και το χρησιμοποιώ με το Note 3, με stock 4.4.2... Στην αρχή-αρχή το χρησιμοποίησα λίγο χωρίς κανένα συνοδευτικό app, δούλευε κανονικά, ο ήχος πάντα άμεσα συνδεδεμένος με το bluetooth. Τόσο ο ήχος κλήσης, όσο και κάθε άλλος ήχος (πχ μουσική). Για να εκμεταλλευτώ βέβαια τις πλήρεις δυνατότητες του bluetooth (να μου δείχνει όνομα αυτού που με παίρνει, SMS, αναπάντητες κλπ) πέρασα το συνοδευτικό app της Sony. Δούλευε σχετικά καλά (βέβαια δεν είχα βρει τρόπο -όσο λίγο το έψαξα είναι η αλήθεια- να (απ)ενεργοποιώ κατά βούληση τον ήχο σε άλλους ήχους πέρα της κλήσης), απλά κάποιες φορές, ενώ μου έδειχνε κανονικά συνδεδεμένο το bluetooth, είτε έπαιρνα εγώ τηλέφωνο είτε με καλούσαν το σήκωνα και δεν άκουγα τίποτα από το bluetooth. Τις περισσότερες φορές έφτιαχνε απλά αν μέσα από την κλήση απενεργοποιούσα και ενεργοποιούσα πάλι τον ήχο του bluetooth μέσα από τις επιλογές της κλήσης, χωρίς δηλαδή να χρειαστεί να τερματίσω την κλήση και να ξανακαλέσω... Αποφάσισα να το "ανεχτώ", περιμένοντας για κανένα update, ή μήπως διορθωθεί μόλις βάλω Lollipop, επίσημη ή custom...

 

Έχει όμως λίγες μέρες που άρχισε να μου κάνει κάτι άλλα κουφά.

1. Ενώ μέχρι τώρα έκανα ΜΙΑ φορά το pairing στην αρχή και μετά κάθε φορά που για κάποιο λόγο άφηνα το bt στο σπίτι όταν ήθελα να κανακάνω το pairing απλά πατούσα το κουμπάκι του bt και γινόταν αυτόματα. Τώρα, κάθε φορά που ξαναενεργοποιώ το bt από το κινητό, μου βγάζει να επιβεβαιώσω τον 5ψήφιο κωδικό για την σύζευξη, και μάλιστα παρατηρώ πως είναι διαφορετικός κάθε φορά.

2. Είναι μόνιμα συνδεδεμένοι όλων των ειδών οι ήχοι με το bt. Κάτι που δεν είναι και πολύ βολικό. Θέλω μεν ο ήχος της κλήσης να είναι συνδεδεμένος με το bt, αλλά αν βάλω κανένα βιντεάκι από youtube, να έχω έστω την επιλογή να ακούω τον ήχο από τα ηχεία του κινητού.

3. Και σημαντικότερο. Παρατήρησα τις τελευταίες μέρες ότι όταν μιλάω από το bluetooth (και μάλιστα άσχετα αν κάνω κλήση μέσω τηλεφώνου ή πχ μέσω viber), μπουκώνει απίστευτα το Wifi στο κινητό. Δυσκολεύεται πάρα πολύ να ανοίξει σελίδες. Έκανα δοκιμαστική κλήση χωρίς bt και το πρόβλημα εξαφανίστηκε στο λεπτό..

 

Τι συμβαίνει; Υπάρχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

@dante02004

Όπως σου έγραψα και στο προηγούμενο θέμα, η Sony έχει ξεγράψει το mw1 από πλευράς υποστήριξης λογισμικού, οπότε μην περιμένεις και πολλά πράγματα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να διαγράψεις οτιδήποτε αφορά το bt από την συσκευή σου και να κάνεις επανεγκατάσταση από την αρχή και με την σωστή σειρά ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα..

1)reset του bt

2) διαγραφή του ζεύγους από την συσκευή σου.

3) διαγραφή όλων των εφαρμογών που αφορούν το bt

4)reboot το note

5) Συνδέεσαι στο internet

6) εγκαθιστάς το smart connect και το τρέχεις μια φορά ώστε να αποδεχθείς τους όρους του

7) Κάνεις σύνδεση το bt με το κινητό και αποδέχεσαι να γίνει εγκατάσταση της εφαρμογής του mw1.

8) Αφού έχουν γίνει όλα τα παραπάνω σωστά, ανοίγεις το smart connect και από την επιλογή του mw1 που θα δεις εκεί μπορείς να κατεβάσεις όποιες άλλες εφαρμογές θέλεις εσύ και οι όποιες φυσικά θα είναι συμβατές με το συγκεκριμένο bt.

 

Κάτι λειτουργίες με ξεχωριστούς ήχους για κλήσεις κλπ κλπ, απλά τις ξεχνάς ή θα προσπαθείς να τις κάνεις χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις (όπου αυτό θα είναι εφικτό φυσικά).

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι βοήθεια κατά λάθος έσβησα το blouetooth από το κινητό μου και δεν ξέρω πως να το ξανά βάλω. μπορεί κάποιος να μου πει πως να το ξανά βάλω στο κινητό
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...