Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Θα μπορούσες να γίνεις πιο συγκεκριμένος λέγοντας μας ποιό κινητό έχεις και πώς ακριβώς το έσβησες?Απ όσο ξέρω δεν υπάρχει επιλογή κατάργησης του Bluetooth απο το κινητό μόνο αν είναι root μπορείς.Τέλος πάντων κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και θα στρώσουν νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

χρειάζομαι βοήθεια κατά λάθος έσβησα το blouetooth από το κινητό μου και δεν ξέρω πως να το ξανά βάλω. μπορεί κάποιος να μου πει πως να το ξανά βάλω στο κινητό

 

Παίζει ρόλο ποιο τηλέφωνο και ποιο bluetooth handsfree έχεις. Γενικά, πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το bluetooth στο κινητό (συνήθως έχει κάποια επιλογή on/off) και να θέσεις το handsfree σε pairing mode. Κάνοντας μια αναζήτηση από το κινητό, θα πρέπει να δεις ως επιλογή το όνομα του bluetooth σου. Το επιλέγεις και ολοκληρώνεις τη διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ψάχνω για νέο Bluetooth και κοιτάω το SBH 52. Θα χρησιμοποιείται με δύο τηλέφωνα, Note 4 και S5 mini. Με κολλάει το μέγεθος και το γεγονός ότι κάποτε είχα το MW1 χωρίς ιδιαίτερη επιτυχία. Πως συνεργάζεται με τα samsung?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πήρα πριν 3 μέρες το Nokia 118 και μου κλείνει απότομα τις κλήσεις. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κατεβάσω το firmware v.32 για το Voyager Edge μέσα από το MyHeadset Updater, αλλά μένει κολλημένο στο 0%. Το έχει πάθει κανένας άλλος?

edit:

Με μερικές ακόμα προσπάθειες και αλλαγή browser, κάποια στιγμή μου ζήτησε να αποσυνδέσω το καλώδιο και να το ξανασυνδέσω και ξεκίνησε κανονικά.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

έχετε να προτείνετε κάποιο bt γιατί το ενσύρματο hands-free που έχω αρχίζει και τα φτύνει?

γενικά να είναι όσο πιο φτηνό γίνεται με καλό ήχο γιατί τα φοράω και σε τρέξιμο...

αυτονομία δεν με πειράζει αφού καθημερινά θα τα λειτουργώ για περίπου 3-4 ώρες.

δεν με πειράζει να προτείνεται και κινέζικα και από εξωτερικό ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλυτερη επιλογη ειναι το M55 ή το Μ90 , οσον αφορα ενταση ακουστικο και γενικοτερα την ακουστικη???
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κανεις???????

 

Δύσκολο να βρεθεί κάποιος που να τα έχει δοκιμάσει και τα 2.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

οκ, εστω ενα απο τα 2, ειχα το explorer 50 και ηταν αρκετα αδυναμο.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τα sbh 70 τα έχει δοκιμάσει κανείς;

Ο λόγος που το εχω απορρίψει ειναι οτι δεν εχει ακουστικά ψείρα οπως το sbh80 και ούτε πλήκτρα επόμενου η προηγούμενου διαχείρισης μουσικής(απαράδεκτο απο Sony) αν και εχει ωραίους χρωματισμούς διοτι βαρέθηκα την μαυρίλα του 80:p

 

Κυκλοφορεί και σε λευκό το 80 αλλα δεν λέει διοτι θα λερώνεται και βρωμίζει με το παραμικρό και θα θέλει συνέχεια καθάρισμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με δεν είναι τόσο χάλια το λευκό. Με ένα μωρομαντηλο είναι σαν καινούργιο.

Έλλειψη εναλλακτικής λύσης ισως παρω και 1 σε λευκό μην τυχών με το καιρό δεν βρίσκουμε προς αγορα μιας και σχεδόν 1.5 ετών μοντελο ειναι(να έχουμε backup αν τυχών τα φτύσουν τα 2 μαύρα που εχω)

 

 

Μην ξεχνάμαι οτι λόγω capital control αγορές απ έξω κομμένα και μήπως δεν φέρουν τα μαγαζιά πλέον νεες παρτίδες και την κάτσαμε την βάρκα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω και κοιτάζω και εγώ ένα ακόμα ίδιο πάλι σε λευκό, γιατί πραγματικά είναι ότι ακριβώς χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω γάντζο για το αυτί, επειδή ο δικός μου έσπασε. Έχω το LG HBM-290
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλυτερη επιλογη ειναι το M55 ή το Μ90 , οσον αφορα ενταση ακουστικο και γενικοτερα την ακουστικη???

 

φιλε εχω το M55 πάνω απο μηνά,εχουν περάσει αλλα 3 plantronics και αυτό μου φαίνεται να είναι το καλύτερο απο ένταση,είχα δει και το Μ90 αλλα το Μ55 ειχε καλύτερες και περισσότερες κριτικες και το επέλεξα.

εγω είμαι ικανοποιημένος απο την χρήση του.

τα αρνητικά του για έμενα ειναι 2

1)το κουμπί κλησης ειναι πολύ εύκολο να πατηθεί

2)το on-off ειναι αρκετά σφικτό (αναγκαστικά το ανοίγω-κλεινω οταν το βάζω στην τσέπη για να μην κάνει κλήση μονο του)

 

-----Ερώτηση ,στα προηγούμενα plantronics ειχα ενα πρόγραμμα και μου έδειχνε την μπαταριά σε αυτο δεν δουλεύει,μπορείτε να μου πείτε ενα πρόγραμμα που να βλέπω την μπαταριά του ακουστικού στο κινητό?(android)------

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε εχω το M55 πάνω απο μηνά,εχουν περάσει αλλα 3 plantronics και αυτό μου φαίνεται να είναι το καλύτερο απο ένταση,είχα δει και το Μ90 αλλα το Μ55 ειχε καλύτερες και περισσότερες κριτικες και το επέλεξα.

εγω είμαι ικανοποιημένος απο την χρήση του.

τα αρνητικά του για έμενα ειναι 2

1)το κουμπί κλησης ειναι πολύ εύκολο να πατηθεί

2)το on-off ειναι αρκετά σφικτό (αναγκαστικά το ανοίγω-κλεινω οταν το βάζω στην τσέπη για να μην κάνει κλήση μονο του)

 

-----Ερώτηση ,στα προηγούμενα plantronics ειχα ενα πρόγραμμα και μου έδειχνε την μπαταριά σε αυτο δεν δουλεύει,μπορείτε να μου πείτε ενα πρόγραμμα που να βλέπω την μπαταριά του ακουστικού στο κινητό?(android)------

 

ευχαριστω για την απαντηση σου , τελικα το πηρα το Μ90 και το γυρισα μετα απο μια εβδομαδα πισω, απαραδεκτο για τα λεφτα του και μαλλον επεσα σε ελλατωματικο κομματι , θορυβος, δεν με ακουγε κανενας και η ενταση απλα το ακουστικο ψιθυριζε!

 

Πισω λοιπον και πηρα το marque 2 και ηταν λες και εβαλα ντουντουκα στο αυτι μου, και το βασικοτερο στην αλλη γραμμη με ακουνε δυνατα και καθαρα!

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε η ώρα να πάρω bt ακουστικά γιατί τόσα χρόνια τα ενσύρματα πάντα μου χαλάνε...

Διάβασα καλές κριτικές για το παρακάτω bluedio..το θέλω κυρίως για μουσική σε τρέξιμο και γυμναστήριο, άρα να έχει καλό grip και απόδοση (μην βγάζει τελείως flat ήχο)...Η ερώτηση μου είναι ότι θα συνεργάζεται με το samsung galaxy s3 που έχω ή θα προκύψουν connectivity issues?

Έχετε να προτείνετε τίποτα άλλο μέχρι 20 ευρώ το πολύ ή να μείνω σε αυτό??

http://www.gearbest.com/earphones/pp_71900.html

Link to comment
Share on other sites

για τα jaybird x οπου εχω διαβασει λενε οτι απλα ειναι τα καλυτερα ακουστικα στον κοσμο αυτην την στιγμη σε ποιοτητα/εργονομια κτλ αν και ακριβα ασφαλως...

 

εγω ομως ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει αντιστοιχα φτηνοτερα βρει και ποια και ειδικα για γυμναστηριο / καλο μπασο...? μιλαω παντα για bluetooth stereo με ψειρες σαν τα jaybird

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά :) Τις τελευταίες μέρες το bt που έχω μου κάνει κάτι περίεργα το sbh 50! !Δεν συνδέεται με την πρώτη κ χρειάζεται κάποιες στιγμές να το ανοιγωκλεισω 2-3 φορές !!Στην αρχή δεν μου τα έκανε αυτά! !!

Προχτές ενώ άκουγα μουσική κόπηκε ο ήχος ξαφνικά κ ενω πάταγα το play δεν δούλευε!Έδειχνε κανονικά συνεδεμενο αλλά δεν υπήρχε συνεργασία με το κινητό! Επίσης 2 φορές ενώ έχω ξεκινήσει κλήση από το bt δεν την σταματάει όταν πατάω το στρογγυλό κουμπάκι! !Όλα αυτά είναι bugs της Lollypop η κάτι φταίει με το bt????

 

Edit:τελικά πρέπει να έφταιγε το nfc το οποίο κατά λάθος είχα ενεργοποίησει!Σήμερα δούλευε μια χαρά :D

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο την εκδήλωση στην IFA 2015 δεν έλειψε και η παρουσίαση νέου bt stereo hands free με πολλαπλή προσωπικότητα θα ελεγα:p

 

Stereo Bluetooth® Headset SBH54

Make calls and do more in style

A versatile headset with handset function. Take and make calls, see messages, play your music and FM radio all from the display.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh54/

 

http://lotus.se-mc.com/image/www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2015/07/sbh54-e1v2-fm-radio-99e4273534f6fb6a6f7874c2f3ac9507.jpg?wid=574

 

http://lotus.se-mc.com/image/www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2015/07/sbh54-slideshow-01-desktop-decaaef765b31fef3c59a09251f58324.jpg?wid=2400

 

Use it how you like

 

Choose in-hand or handsfree use

The compact Stereo Bluetooth® Headset SBH54 can be used as a discreet handset to both take and make calls. Or you can use it with the premium headphones for crystal-clear audio quality.

 

http://sonyfan.vn/wp-content/uploads/2015/09/sbh54_4.jpg

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βγήκε ο αντικαταστάτης του MW600;

Πιο πολύ του 52 θα έλεγα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...