Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κουκλί το άτιμο

 

To χρυσό θα πηγαίνει εξαιρετικά με το χρυσό Premium! :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ΒΤHF ανεξαρτήτως τιμής, με μόνο απαραίτητο σημείο να έχει δυνατό ακουστικό. Κοινώς .... κουφίζουμε ολίγον! :lol:

 

Εντάξει, εννοείται να έχει και μια ποιότητα ήχου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Απο την εκδήλωση στην IFA 2015 δεν έλειψε και η παρουσίαση νέου bt stereo hands free με πολλαπλή προσωπικότητα θα ελεγα:p

 

Stereo Bluetooth® Headset SBH54

Make calls and do more in style

A versatile headset with handset function. Take and make calls, see messages, play your music and FM radio all from the display.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh54/

 

http://lotus.se-mc.com/image/www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2015/07/sbh54-e1v2-fm-radio-99e4273534f6fb6a6f7874c2f3ac9507.jpg?wid=574

 

http://lotus.se-mc.com/image/www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2015/07/sbh54-slideshow-01-desktop-decaaef765b31fef3c59a09251f58324.jpg?wid=2400

 

Use it how you like

 

Choose in-hand or handsfree use

The compact Stereo Bluetooth® Headset SBH54 can be used as a discreet handset to both take and make calls. Or you can use it with the premium headphones for crystal-clear audio quality.

 

http://sonyfan.vn/wp-content/uploads/2015/09/sbh54_4.jpg

Πολύ καλό! Αν έπαιρνε και κάρτα μνήμης σαν το MW1 θα ήταν τέλειο.

 

Πότε θα κυκλοφορήσει άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ΒΤHF ανεξαρτήτως τιμής, με μόνο απαραίτητο σημείο να έχει δυνατό ακουστικό. Κοινώς .... κουφίζουμε ολίγον! :lol:

 

Εντάξει, εννοείται να έχει και μια ποιότητα ήχου.

Jabra stealth ή plantronics edge.Το jabra εχει γυρω στα 60€ το plantronics λίγο πιο ακριβό. Αλλιώς πας σε bluetooth με δύο ακουστικά όπως π.χ. το sony sbh52.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Αν έπαιρνε και κάρτα μνήμης σαν το MW1 θα ήταν τέλειο.

 

Πότε θα κυκλοφορήσει άραγε;

 

Με τρώει να αντικαταστήσω το SBH52 μου. Αλλά είναι ογκωδέστερο και λογικά δεν θα είναι splashproof αφού δεν έχει τάπα στην θύρα του.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει να αντικαταστήσω το SBH52 μου. Αλλά είναι ογκωδέστερο και λογικά δεν θα είναι splashproof αφού δεν έχει τάπα στην θύρα του.

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά νομίζω είδα ότι το έγραφε. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά νομίζω είδα ότι το έγραφε. ;)

Σωστά. Λέει ότι είναι

 

"Take a walk in the rain with the splash-proof design"

Link to comment
Share on other sites

plateonics m55 επεσε θαλασσα.

αγορασω ιδιο ή samsung HM1200? ή HM1700?

Πάρεις plantronics

Link to comment
Share on other sites

plateonics m55 επεσε θαλασσα.

αγορασω ιδιο ή samsung HM1200? ή HM1700?

 

το ίδιο φυσικά;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό! Αν έπαιρνε και κάρτα μνήμης σαν το MW1 θα ήταν τέλειο.

 

Πότε θα κυκλοφορήσει άραγε;

Λογικά απο τον επόμενο μήνα θα το δούμε στα ράφια καταστημάτων.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο την εκδήλωση στην IFA 2015 δεν έλειψε και η παρουσίαση νέου bt stereo hands free με πολλαπλή προσωπικότητα θα ελεγα:p

 

Stereo Bluetooth® Headset SBH54

Make calls and do more in style

A versatile headset with handset function. Take and make calls, see messages, play your music and FM radio all from the display.

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/stereo-bluetooth-headset-sbh54/

 

http://lotus.se-mc.com/image/www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2015/07/sbh54-e1v2-fm-radio-99e4273534f6fb6a6f7874c2f3ac9507.jpg?wid=574

 

http://lotus.se-mc.com/image/www-static.se-mc.com/blogs.dir/0/files/2015/07/sbh54-slideshow-01-desktop-decaaef765b31fef3c59a09251f58324.jpg?wid=2400

 

Use it how you like

 

Choose in-hand or handsfree use

The compact Stereo Bluetooth® Headset SBH54 can be used as a discreet handset to both take and make calls. Or you can use it with the premium headphones for crystal-clear audio quality.

 

http://sonyfan.vn/wp-content/uploads/2015/09/sbh54_4.jpg

 

Ήμουν στο τσακ να αγοράσω το sbh52 λόγω μη διαθεσιμότητας του sbh50. Ευτυχώς δε βιάστηκα. Το 54 είναι κάτι ανάμεσα στο 50 και το 52. Έχει τα καλούδια του 52 σε πιο κόμπακτ μέγεθος(50). Να δούμε και από μπαταρία πως θα πάει.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Στα τεχνικά χαρακτηριστικά νομίζω είδα ότι το έγραφε. ;)

 

Σωστά. Λέει ότι είναι

 

"Take a walk in the rain with the splash-proof design"

 

Έχετε δίκιο δεν το παρατήρησα. Πολύ θετικό λοιπόν ότι ξεφορτώθηκε την τάπα. Τώρα μένει μόνο το περιέργο σχέδιο και το κατά πόσο είναι εργονομικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ΒΤHF ανεξαρτήτως τιμής, με μόνο απαραίτητο σημείο να έχει δυνατό ακουστικό. Κοινώς .... κουφίζουμε ολίγον! :lol:

 

Εντάξει, εννοείται να έχει και μια ποιότητα ήχου.

 

Jabra stealth ή plantronics edge.Το jabra εχει γυρω στα 60€ το plantronics λίγο πιο ακριβό. Αλλιώς πας σε bluetooth με δύο ακουστικά όπως π.χ. το sony sbh52.

Καλησπέρα.

Πηρα το edge τελικά. Ειναι πανέμορφο και εχει ευτυχώς καλο ακουστικό.

 

Ευχαριστω, πολύ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηρα το edge τελικά. Ειναι πανέμορφο και εχει ευτυχώς καλο ακουστικό.

 

Ευχαριστω, πολύ.

Τη καλυτερη επιλογή εκανες φιλε μου. Να το χαρείς.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πηρα το edge τελικά. Ειναι πανέμορφο και εχει ευτυχώς καλο ακουστικό.

 

Ευχαριστω, πολύ.

 

Top of the line είναι Χρήστο!

Να το χαρείς!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Top of the line είναι Χρήστο!

Να το χαρείς!

Thanks, Γιάννη! Επαιξε ρόλο και η θήκη - power bank που δίνει μαζί.

Ειναι καλή φάση, αφού το έχεις στο τσαντάκι και αν ξεμείνεις το βάζεις (εν οσο δεν μιλας) και στο φορτίζει! Πολύ έξυπνο!

Κοίταξα και το era που εχει κατι αντιστοιχο αλλα ηταν ακριβοτερο και δεν μου γέμισε το μάτι (too small, σαν παιχνιδακι ηταν) αλλα και οταν το έβαζες στην θηκουλα το μισο ηταν εξω.

Ενω edge έδειχνε πολυ πιο προσεγμένο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τα LG HBS-730 που έχει βγάλει προσφορά το eshop λένε τίποτα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ολα τα bluetooth ακουστικα κανουν για ολα τα κινητα;

 

Ναι, ως handsfree. Για μουσική κλπ, πρέπει να υποστηρίζουν τα κατάλληλα προφίλ πχ A2DP.

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν στο τσακ να αγοράσω το sbh52 λόγω μη διαθεσιμότητας του sbh50. Ευτυχώς δε βιάστηκα. Το 54 είναι κάτι ανάμεσα στο 50 και το 52. Έχει τα καλούδια του 52 σε πιο κόμπακτ μέγεθος(50). Να δούμε και από μπαταρία πως θα πάει.

άμα πάτε στο λινκ και κάνετε σύγκριση με το 52 εχουν σε μέγεθος ψιλοδιαφορες αλλά το 52 έχει καλύτερη μπαταρία και μεγαλύτερη οθόνη και το 54 έχει δόνηση που δεν έχει το 52 αλλά δεν ξέρουμε αν έχει ήχο στην κλήση,ανοιχτη ακρόαση και συνδέεται με δυο κινητά και το 54 είναι ποιο χοντρό.τα συγκρίνω γιατι έχω το 52 και είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Είδα παρουσιάστηκε το sbh54, ξέρουμε τι διαφορές έχει από το 52?

Επίσης, τα στυλ κολιέ bluetooth ακουστικά της lg που έχει το eshop σε προσφορά στο crazy sundays αξίζουν? Έχει εμπειρία κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...