Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Δεν ξέρω για το sbh50 Δεν έχω δοκιμάσει να το ανοίξω και ούτε σκοπεύω...) αλλά το mw600 άνοιγε εύκολα και άλλαζε η μπαταρία η οποία ήταν και εύκολο να την βρεις. Το είχα κάνει σε φίλου που την είχε τσακίσει...

 

Στο sbh50 με νορμάλ χρήση δεν μου κρατάει η μπαταρία πάνω από 3 ημέρες, με λίγο ραδιόφωνο. Στο mw600 κράταγε εύκολα βδομάδα.

 

Νίκος

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όσοι έχετε το sbh50 πόσο κρατάει σας κρατάει η μπαταρία? ?:O

 

Με λιώσιμο βγάζω μια μέρα, αλλά το λιώσιμο είναι 3-4h tune in ή το δικό του ράδιο & κάνα 2h κλήσεις.

Συνήθως κάνω πιο χαλαρή χρήση & βγάζω ένα πλήρες 2ήμερο, τα βράδια(12-8) το κλείνω συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά! !!Κ εμένα κάπου εκεί κρατάει! Γύρω στις 1.5 με 2 μέρες :D
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από 2 μήνες σχεδόν που χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το SBH 80 καθημερινά, αποφάσισα να γυρίσω για αλλαγή στο 50άρι. Όπως το πήρα έτσι και θα το αφήσω πίσω στο συρτάρι. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης πλην του ραδιοφώνου και της οθόνης, όπου και για το πρώτο βρήκα την λύση. Θα κοιτάξω να αγοράσω και άλλο ένα, μόλις βρω κάποια καλή προσφορά, για εφεδρικό.

Τι λύση βρήκες για το ράδιο?

Link to comment
Share on other sites

Συνδέω απλά ακουστικά τα οποία λειτουργούν ως κεραία, τα έχω κόψει φυσικά και δεν έχω πολύ καλώδιο, και μεταφορά του ήχου του ραδιοφώνου μέσω Bluetooth.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από 2 μήνες σχεδόν που χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το SBH 80 καθημερινά, αποφάσισα να γυρίσω για αλλαγή στο 50άρι. Όπως το πήρα έτσι και θα το αφήσω πίσω στο συρτάρι. Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης πλην του ραδιοφώνου και της οθόνης, όπου και για το πρώτο βρήκα την λύση. Θα κοιτάξω να αγοράσω και άλλο ένα, μόλις βρω κάποια καλή προσφορά, για εφεδρικό.

Ποιότητα και ένταση ήχου, καλύτερη απομόνωση από το εξωτερικό περιβάλλον (στο 80 απλά δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις το οτιδήποτε και δίπλα σου να γίνεται χαλασμος), ποιότητα κατασκευής της συσκευής, εμβέλεια, μηδενικό χάσιμο ήχου και κολλήματα σε αναπαραγωγή και τέλος δεν μπερδευεται το καλώδιο και απλά εφαρμόζει επάνω σου. Με λίγα λόγια η συσκευή είναι πολύ μπροστά.

 

Να επισημάνω ότι μιλάμε για την ίδια χρήση. Ίδιο τηλέφωνο, ίδια τραγούδια, ίδια διαδρομή.

 

 

1+ έτος συνεχούς χρήσης σε καθημερινή βάση είναι αδιαμφισβήτητα από τα πληρέστερα ποιοτικότερα και πρακτικότερα BT stereo Hands-Free.

Είναι μακράν η καλύτερη υλοποίηση που έχω αγοράσει σε BT γενικότερα

Δεν τα αλλάζω με τίποτα άλλο.

Δίνει ρέστα η Sony.

Οι άλλοι μόνο στην προσπάθεια είναι και παραμένουν.

Εχω και 2 να κανουν παρέα το ένα στο άλλο:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.amazon.de/Sennheiser-Presence-Basic-Bluetooth-Headset/dp/B00F3TZF1M/ref=pd_sim_23_6?ie=UTF8&refRID=0SEY2FBMMBA6ABMKNYWR

Παιδιά το παραπάνω bt το έχει πάρει κανείς???

ψήνομαι να το δοκιμάσω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνεις πού να επενδυσεις τα λεφτα σου φιλε..; :)

 

Επιτελους βγηκε ενα Xiaomi bt http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Stereo-Wireless-Headset-BT4-1-Sports-Earphone-for-iPhone-Galaxy-Mobile-Phones---Black-346913.html

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/Sennheiser-Presence-Basic-Bluetooth-Headset/dp/B00F3TZF1M/ref=pd_sim_23_6?ie=UTF8&refRID=0SEY2FBMMBA6ABMKNYWR

Παιδιά το παραπάνω bt το έχει πάρει κανείς???

ψήνομαι να το δοκιμάσω...

 

Κάτι που έχει "basic" στο όνομα κάνει 113€? Δηλαδή το Advanced πόσο θα το πουλάνε? :)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνεις πού να επενδυσεις τα λεφτα σου φιλε..; :)

 

Επιτελους βγηκε ενα Xiaomi bt http://www.geekbuying.com/item/Original-XIAOMI-Stereo-Wireless-Headset-BT4-1-Sports-Earphone-for-iPhone-Galaxy-Mobile-Phones---Black-346913.html

Ευχαριστώ για την πληροφορία, το προπαρήγγειλα ήδη! Θα εχετε ένα review μολις το παραλαβω, θα συγκριθεί και με το Jabra Stealth που χρησιμοποιώ τώρα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, το προπαρήγγειλα ήδη! Θα εχετε ένα review μολις το παραλαβω, θα συγκριθεί και με το Jabra Stealth που χρησιμοποιώ τώρα.

 

No A2DP available ??

Link to comment
Share on other sites

No A2DP available ??

 

Πραγματικά δεν με απασχολεί καθόλου το A2DP σε μονοφωνικό ακουστικό, καθώς δεν πρόκειται ποτέ να ακούσω μουσική από αυτό. Ίσως μονο με τις οδηγίες του Gps να υπάρξει θέμα, αλλά μπορώ να κάνω την παραχώρηση αυτή για ενα Bluetooth που κοστίζει 16-17 Ευρώ.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δλδ δε θα παιζει καθολου μουσικη ή δεν αλλαζει κομματια; Και που λεει no A2DP? Στο gps ειναι χρησιμο να περναει απο το ακουστικο, καθως αμα εχεις ανοοιχτα παραθυρα ή αλλα ατομα, δεν ακους καλα...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το A2DP περνάει τη μουσική στο ακουστικό. Αν το έχει τελικά καλώς να το έχει, αν δεν το έχει, για μένα προσωπικά, μικρό το κακο.

Θέλω να το δοκιμάσω, γιατί ο,τι προϊόν της Xiaomi εχω πάρει έχει άριστη σχεση ποιότητας και άπόδοσης σε σχεση με την τιμή του. Και το συγκεκριμένο έχει και ωραίο design.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

καλό είναι φίλε; Μπορείς να μου στείλεις λινκ γιατί ενδιαφέρομαι και γω να αγοράσω
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

καλό είναι φίλε; Μπορείς να μου στείλεις λινκ γιατί ενδιαφέρομαι και γω να αγοράσω

 

εδώ σου λέει ότι δεν πληκτρολογεί και ρωτάς αν είναι καλό?

 

κάτσε να δεις αν λύση ο άνθρωπος το πρόβλημα και βλέπεις μετά

Ήξερες ότι

Το PayPal ψηφίστηκε ως μια από τις χειρότερες 10 επιχειρηματικές ιδέες του 1999.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ μάπα το nokia j.

Δεν αντέχει ούτε ένα πάτημα από αυτοκίνητο...:(

 

[ATTACH]62323[/ATTACH]

Καλά δεν υπάρχουν και πολλά που θα άντεχαν πάτημα από αυτοκίνητο. Πως είναι από θέμα ποιότητας ήχου;

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν υπάρχουν και πολλά που θα άντεχαν πάτημα από αυτοκίνητο. Πως είναι από θέμα ποιότητας ήχου;

 

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τον ήχο. Σε πολύ αέρα είχα μόνο θέμα.

Δεν είχα βεβαια άλλα bluetooth για να το συγκρίνω αλλά εγώ έμεινα αρκετά ικανοποιημένος.

Σκέφτομαι να το ξαναπάρω τώρα που το ξαναέβγαλε σε προσφορά το e-shop.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αφού το mw1 που είχα για δύο χρόνια τα έφτυσε (δεν ανταποκρίνεται κανένα κουμπί!), θέλω να αγοράσω άλλο. Απαραίτητα χαρακτηριστικά είναι η αναγνώριση κλήσεων στην οθόνη όπως επίσης και αρχείο κλήσεων με δυνατότητα επανάκλησης. Επιθυμητό θα ήταν να κάνει και κάποιο ήχο το bluetooth όταν δέχομαι κλήση. Εκτός από το sony sbh 50 (το οποίο βέβαια δεν κάνει κάποιο ήχο όταν σε καλούν), έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο;

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρώ το BOSE headset series 2 (left ear) στην Ελλάδα?

 

εκτός από το i-buy.gr και την επίσημη αντιπροσωπεία, καθώς δεν πουλούν με δόσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον έχασα τα mw600, από τα οποία είμαι ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ και από ήχο και από μπαταρία και από βολικότητα του clip (εύκολο "δέσιμο" σε μπλούζες μπουφάν κτλ).

Τι κάνω τώρα; Ποια παίρνω; Είχα πάρει κάτι ΝΟΚΙΑ bh-111 αλλά δε με βόλευε το clip μωρέ.

Να πάω σε sbh-50 λέτε; Κάτι πιο οικονομικό να βρω δεν παίζει φαντάζομαι ε;

Ραδιόφωνο κτλ δε με ενδιαφέρει, καθαρά για bluetooth μουσική και κλήσεις το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον έχασα τα mw600, από τα οποία είμαι ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ και από ήχο και από μπαταρία και από βολικότητα του clip (εύκολο "δέσιμο" σε μπλούζες μπουφάν κτλ).

Τι κάνω τώρα; Ποια παίρνω; Είχα πάρει κάτι ΝΟΚΙΑ bh-111 αλλά δε με βόλευε το clip μωρέ.

Να πάω σε sbh-50 λέτε; Κάτι πιο οικονομικό να βρω δεν παίζει φαντάζομαι ε;

Ραδιόφωνο κτλ δε με ενδιαφέρει, καθαρά για bluetooth μουσική και κλήσεις το χρησιμοποιώ.

Σου στέλνω τα δικά μου mw600 :-P :-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...