Jump to content

Bluetooth ακουστικά (Hands-Free)


moderndrummer
 Κοινοποίηση

επιλογή bluetooth  

6 members have voted

  1. 1. επιλογή bluetooth

    • Jawbone Icon
      0
    • Jabra Extreme
      0
    • Plantronics 975
      3
    • Jawbone Era
      0
    • Samsung Modus 3500
      0
    • Motorola HX550
      0
    • 'Αλλο
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Είδα παρουσιάστηκε το sbh54, ξέρουμε τι διαφορές έχει από το 52?

Επίσης, τα στυλ κολιέ bluetooth ακουστικά της lg που έχει το eshop σε προσφορά στο crazy sundays αξίζουν? Έχει εμπειρία κανείς?

Αυτό ρώτησα και γω μερικά μηνύματα πριν και δεν απάντησε κάποιος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το 54 εάν το δω και από κοντά θα έχω την πληρέστερη εικόνα, δεν με ενθουσίασε αρχικά και οπτικά δεν θα το έλεγα και όμορφο, κάτοχος εδώ και ένα χρόνο του sbh52 είμαι απόλυτα ικανοποιημενος και με πολύ καλή μπαταρία :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

και αυτά που λέω στο ποστ 8382 τι είναι?

Για τα ακουστικά της LG λέω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμιά ιδέα εάν αξίζουν τα παρακάτω ακουστικά .

 

http://www.gearbest.com/earphones/pp_116299.html

 

http://www.gearbest.com/earphones/pp_183012.html

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Έχετε καμιά ιδέα εάν αξίζουν τα παρακάτω ακουστικά .

 

http://www.gearbest.com/earphones/pp_116299.html

 

http://www.gearbest.com/earphones/pp_183012.html

 

Ευχαριστώ

αποψη εχω για το bluedio,ηχος για μουσικη και ομιλία καλος(απαραίτητα αλλαγη ακουστικών ,τα μπασα απλα απουσαζουν με τα ακουστικά που δινουν.Οταν σε καλούν δείχνει τον αριθμο στην οθόνη.Ενδειξη μπαταριας για κλαματα.σου δειχνει στην μεση και ξαφνικα κλείνει .Προσωπικά θα ελεγα να τα αποφύγεις με 3 ευρω παραπανω παιρνεις τα sony bh20 που ειναι η μερα με την νυχτα

Link to comment
Share on other sites

plateonics m55 επεσε θαλασσα.

αγορασω ιδιο ή samsung HM1200? ή HM1700?

Plantronics M500....Πολύ καλό

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω και το plantronics m90.πάρα πολύ καλό και με τεράστια αυτονομία.

Είμαι χρήστης plantronics χρόνια τώρα.εχω και το m165,προτείνω το m90 με κλειστά μάτια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι θεωρεις καλυτερο το Μ90 απο το 165? (το Μ90 δεν το εχω, αλλα ειναι φτηνοτερο απο το 165 που εχω).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε τι θεωρεις καλυτερο το Μ90 απο το 165? (το Μ90 δεν το εχω, αλλα ειναι φτηνοτερο απο το 165 που εχω).

Το ξέρω οτι είναι φθηνότερο και απορώ κιόλας.

Ποιότητα συνομιλίας ενα κλικ καλύτερό στο 90,πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας,κορυφαία αυτονομία.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αποψη εχω για το bluedio,ηχος για μουσικη και ομιλία καλος(απαραίτητα αλλαγη ακουστικών ,τα μπασα απλα απουσαζουν με τα ακουστικά που δινουν.Οταν σε καλούν δείχνει τον αριθμο στην οθόνη.Ενδειξη μπαταριας για κλαματα.σου δειχνει στην μεση και ξαφνικα κλείνει .Προσωπικά θα ελεγα να τα αποφύγεις με 3 ευρω παραπανω παιρνεις τα sony bh20 που ειναι η μερα με την νυχτα

 

Ευχαριστώ πολύ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τα LG HBS-730 που έχει βγάλει προσφορά το eshop λένε τίποτα;
Νομιζω ειναι πολυ καλο ,πρωτοποριακό θα ελεγα.Πραγματικα σου λυνει τα χερια,ειναι πολυ ελαφρυ εχει καθαρο και καλό ηχο σε κλησης και μουσικη .Συνεργάζεται αψογα τουλαχιστον με το τηλεφωνο μου(microsoft 640)για την μπαταρια δεν εχω ακομη πληρη γνωμη γιατι το εχω μολις 2 ημερες.Επισης εχει κατι βολικο για εμενα δονηση σε κληση
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι πολυ καλο ,πρωτοποριακό θα ελεγα.Πραγματικα σου λυνει τα χερια,ειναι πολυ ελαφρυ εχει καθαρο και καλό ηχο σε κλησης και μουσικη .Συνεργάζεται αψογα τουλαχιστον με το τηλεφωνο μου(microsoft 640)για την μπαταρια δεν εχω ακομη πληρη γνωμη γιατι το εχω μολις 2 ημερες.Επισης εχει κατι βολικο για εμενα δονηση σε κληση

Που μένεις να έρθω να τα δοκιμάσω στη μουσική?? :p

Γιατί δοκίμασα τα ενσύρματα iLuv που τόσοι χρησιμοποιούν και βλέπω παντού μπροστά μου και σε σχέση με κάτι senheizer που έχω εγώ είναι όχι η μέρα με τη νύχτα αλλά για κλάματα στο θέμα μουσικής. Χαμηλή ένταση, χωρίς μπάσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ακουστικό samsung bluetooth clip hm1500 είναι αρκετά καλό σε ποιότητα ήχου και η δόνηση του βοηθάει αρκετά το πρόβλημα που έχω είναι οτι αν πατήσεις το κουμπί του κατά λάθος το τηλέφωνο παίρνει τηλ.

 

Πρόσφατα αγόρασα το samsung galaxy s6 παλιότερα είχα το s2.

 

Στο s2 είχα περάσει το Skype και κάθε φορά που πατούσα το κουμπί του bluetooth με ρωτούσε με ποια εφαρμογή να κάνει κλήση έτσι έλυσα το πρόβλημα με το αν πατηθεί το κουμπί του κατά λάθος.

 

Δυστυχώς στο s6 αυτό δεν δουλεύει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα ; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ακουστικό samsung bluetooth clip hm1500 είναι αρκετά καλό σε ποιότητα ήχου και η δόνηση του βοηθάει αρκετά το πρόβλημα που έχω είναι οτι αν πατήσεις το κουμπί του κατά λάθος το τηλέφωνο παίρνει τηλ.

 

Πρόσφατα αγόρασα το samsung galaxy s6 παλιότερα είχα το s2.

 

Στο s2 είχα περάσει το Skype και κάθε φορά που πατούσα το κουμπί του bluetooth με ρωτούσε με ποια εφαρμογή να κάνει κλήση έτσι έλυσα το πρόβλημα με το αν πατηθεί το κουμπί του κατά λάθος.

 

Δυστυχώς στο s6 αυτό δεν δουλεύει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί αυτό το πρόβλημα ; :blink:

Με αυτή την εφαρμογή έχω απενεργοποιήσει το redial στο Bluetooth https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yado.btbutfree

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την εφαρμογή έχω απενεργοποιήσει το redial στο Bluetooth https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yado.btbutfree

 

 

Ευχαριστώ δούλεψε :up:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω το sbh52 πολύ,από προσωπική εμπειρία μου αρέσουν τα Handsfree + Bluetooth της Sony όσο αντιπαθής κι αν μου είναι η εταιρεία γενικά.Αλλά δεν μπορώ τα in ear ακουστικά καθόλου.Υπάρχει κάποιος τρόπος να λυθεί το θέμα μου?γνωρίζει κανείς,αλλιώς κάποιο άλλο καλό bluetooth με σύνδεση 2 συσκευών αλλά όχι in ear?
Link to comment
Share on other sites

Bαλε οποια ακουστικα θες πανω στο sbh52,εχει καρφι 3,5mm
Link to comment
Share on other sites

Bαλε οποια ακουστικα θες πανω στο sbh52,εχει καρφι 3,5mm

Κοίτα να δεις ποιό είναι το ζήτημα με τα ακουστικά.Συνήθως τα in ear,είναι ευκολότερα για τους ενισχυτές που έχουν τα ΒΤ,γιατί έχουν και υψηλή ευαισθησία,και μικρή ωμική αντίσταση,γύρω στα 16Ωμ.Ετσι,μπορούν να ακουστούν δυνατά,κάτι που δεν είναι σίγουρα για το on ear.

Γι αυτό,αν δεν θέλει in ear,καλό είναι να πάει με το ΒΤ μαζί,και να δοκιμάσει ό,τι ακουστικό θέλει, επί τόπου,ώστε να πειστεί ότι θα ακούγονται καλά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις ποιό είναι το ζήτημα με τα ακουστικά.Συνήθως τα in ear,είναι ευκολότερα για τους ενισχυτές που έχουν τα ΒΤ,γιατί έχουν και υψηλή ευαισθησία,και μικρή ωμική αντίσταση,γύρω στα 16Ωμ.Ετσι,μπορούν να ακουστούν δυνατά,κάτι που δεν είναι σίγουρα για το on ear.

Γι αυτό,αν δεν θέλει in ear,καλό είναι να πάει με το ΒΤ μαζί,και να δοκιμάσει ό,τι ακουστικό θέλει, επί τόπου,ώστε να πειστεί ότι θα ακούγονται καλά.

Που γίνονται αυτές οι δοκιμές να πάω και γω;; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Kαλό αυτό έχω ακουστικά on ear της sony ericsson τα MH500 που ειναι μεν με καλώδιο αλλά αποσπώμενα,οπότε θα μπορούσα να δοκιμάσω αυτά φαντάζομαι
Link to comment
Share on other sites

Nαι,θα δουλευουν μια χαρα.

 

Εγω χρησιμοποιω ειτε in ear ειτε headphones,ποτε μου δεν ειχα καλη ποιοτητα με on ear,για λογους ανατομιας δεν ειναι δυνατο να κατσουν καλα στο αυτι ,οσα κολπα και να τους βαλουν(πιαστρακια και δε συμμαζευεται)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...