Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Σορι αν έχει απαντηθεί προκαταβολικά. Είμαι στην έκδοση OxygenOS 9.5.8 που με αυτή η version της stock κάμερας της oneplus ματσαρει με την 3.2.106. Παρόλα αυτά μέσω του apkmirror. Com υπάρχουν διαθέσιμες αναβαθμίσεις για το Stock camera app που έχουν φτάσει στην 3.4.19. Τις έχω βάλει (για να είμαι ειλικρινής ανεπαισθητες διαφορές). Η ερώτηση είναι αν αυτές οι εκδόσεις του apk mirror που αναβαθμίζουν την στοκ είναι beta έκδοσης του κάμερα app που έρχονται από την oneplus? Η είναι ότι να ναι? Ρωτώντας στο chat της oneplus δεν το επιβεβαιωνουν και συνιστούν να μένεις στη version που έρχεται μαζίε την εκάστοτε έκδοση του stable oxygenos. Έχετε καθόλου εικόνα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Σορι αν έχει απαντηθεί προκαταβολικά. Είμαι στην έκδοση OxygenOS 9.5.8 που με αυτή η version της stock κάμερας της oneplus ματσαρει με την 3.2.106. Παρόλα αυτά μέσω του apkmirror. Com υπάρχουν διαθέσιμες αναβαθμίσεις για το Stock camera app που έχουν φτάσει στην 3.4.19. Τις έχω βάλει (για να είμαι ειλικρινής ανεπαισθητες διαφορές). Η ερώτηση είναι αν αυτές οι εκδόσεις του apk mirror που αναβαθμίζουν την στοκ είναι beta έκδοσης του κάμερα app που έρχονται από την oneplus? Η είναι ότι να ναι? Ρωτώντας στο chat της oneplus δεν το επιβεβαιωνουν και συνιστούν να μένεις στη version που έρχεται μαζίε την εκάστοτε έκδοση του stable oxygenos. Έχετε καθόλου εικόνα?
Λογικά κάποιες beta εκδόσεις είναι που δοκιμάζονται να μπουν σε επόμενα OOS updates. Αν και δεν τις φοβάμαι ως ύποπτες, θεωρώ ότι είναι καλύτερα να περιμένει κάποιος να μπουν σε επίσημο ota update, γιατί μπορεί να δένουν καλύτερα με το εκάστοτε νέο λογισμικό από άποψη software.

 

Μιας και αναφέρθηκε, εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι ακόμα δεν έχουν βγει open beta ROMs για τα 7/7 Pro. Αν και δε θυμάμαι φυσικά πόσος καιρός πρέπει να περάσει από το λανσάρισμα μιας συσκευής για να κυκλοφορήσουν οι πρώτες.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ζελατινα εργοστασιακή έχει επάνω; να βγάλω λιγο καιρο με αυτή...

 

Αν δεν κανω λαθος ναι ερχεται με μια λεπτη ζελατινα το κινητο out of the box οπως και με μια διαφανη θηκη σιλικονης.

 

Μονο ακουστικα δεν εχει καθολου μεσα το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

 

Μιας και αναφέρθηκε, εντύπωση μου κάνει το γεγονός ότι ακόμα δεν έχουν βγει open beta ROMs για τα 7/7 Pro. Αν και δε θυμάμαι φυσικά πόσος καιρός πρέπει να περάσει από το λανσάρισμα μιας συσκευής για να κυκλοφορήσουν οι πρώτες.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά υπάρχει μια μακροσκελές λίστα με feature δεσμεύτηκαν να δώσουν. :p

 

Πρέπει σιγά σιγά να τα προσθέτουν σε open beta ώστε να μπουν στο τέλος σε stable

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ναι ερχεται με μια λεπτη ζελατινα το κινητο out of the box οπως και με μια διαφανη θηκη σιλικονης.

 

Μονο ακουστικα δεν εχει καθολου μεσα το κουτι.

Ωραια. Τα ακουστικά και ο αντάπτορας τους θα μου μείνουν από το ΧΖ3. Η ζελατινα και η θήκη τους για αρχη είναι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τίποτα άλλο αλλά υπάρχει μια μακροσκελές λίστα με feature δεσμεύτηκαν να δώσουν. :p

 

Πρέπει σιγά σιγά να τα προσθέτουν σε open beta ώστε να μπουν στο τέλος σε stable

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Εντάξει, έχουμε καιρό μπροστά μας! Την εμπιστεύομαι την OnePlus σε αυτά.

 

Ξεχνάμε βέβαια ότι ασχολούνται και με την Q beta αρκετά. Οπότε έχουν ρίξει βάρος και εκεί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, έχουμε καιρό μπροστά μας! Την εμπιστεύομαι την OnePlus σε αυτά.

 

Ξεχνάμε βέβαια ότι ασχολούνται και με την Q beta αρκετά. Οπότε έχουν ρίξει βάρος και εκεί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παίζει δυνατά αρκετά features από την λίστα να μπουν με Q στο τέλος.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το vowifi σε Vodafone η Cosmote?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει από τις μετρήσεις του AccuBattery,ανεβάζω ένα screenshot της μέτρησης κατανάλωσης της μπαταρίας από το 7άρι Pro.

Eίναι normal αυτά τα νούμερα,ειδικά αυτά της κατανάλωσης με κλειστή οθόνη;

 

https://ibb.co/j5vwRKw

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να βάλεις είναι το mocolo , είναι απίστευτο

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σύμφωνω απόλυτα!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να βάλεις είναι το mocolo , είναι απίστευτο

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η dome glass για να γλυτωσεις την ολη διαδικασια με το κεντραρισμα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Η dome glass για να γλυτωσεις την ολη διαδικασια με το κεντραρισμα κλπ.
50 ευρώ για τζαμακι δε δίνω σε καμία περίπτωση, όσο καλό και εάν θεωρείται. 50 ευρώ κάνει το τζαμί για ένα γυάλινο τραπέζι να πούμε :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνω απόλυτα!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Το χω παραγγείλει το περιμενω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εχοντας παλιοτερα το oneplus6 ειχα δοκιμασει να φορτισω με το dashcarger ενα macbook pro 13 του 2016 που εχω .....δεν φορτιζε.....δοκιμασα και με του one plus 7 pro.....φορτιζει κανονικα...δεν το αφησα βεβαια για πολυ ωρα μην εχω κανα θεμα,αλλα στο πενταλεπτο που το ειχα πανω φορτζε κανονικοτατα.....
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα Υπάρχει κανείς που να είχε προλάβει την πολύ χαμηλή - προσφορά που είχε βγάλει το αμαζον να την παράγγειλε και να του έχει ερθει η συσκευή? Ρωτάω έτσι από περιέργεια γιατί από το αμαζον έχω πολύ καλή εμπειρία.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παραγγειλα αλλά σύμφωνα με αμαζον ιτ θα παραλάβω Σάββατο.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Έφυγε ? Έχει ξεκινήσει η αποστολη ?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ορμάτε λέμε

 

Changelog: Yuuge One!

 

System

 

Improved touch sensitivity for greater performance

 

Smoother Visual effects

 

Optimized haptic feedback for the keyboard

 

Optimized the sensitivity of automatic brightness

 

Optimized auto-switch of display resolution

 

Optimized the speed and accuracy of GPS when the screen is turned off

 

Adjusted haptic feedback of third-party app notifications

 

Added Face Unlock assistive lighting (Settings - Security & lock screen - Face Unlock - Face Unlock assistive lighting)

 

Increased sound enhancement for OnePlus Bullets Wireless 2 (Settings - Sound & vibration - Dolby Atmos - Earphone Adjustment - Earphone Sound Enhancement)

 

Updated Android security patch to 2019.06

 

Support VoLTE/VoWiFi for 3 SE and Telenor SE (EEA Only)

 

General bug fixes and improvements

 

Camera

 

Improved the performance of camera mode while switching from front to back

 

Improved speed of auto-focus

 

Advanced photo-stitching in Panorama mode

 

Improved photo quality of 48MP JPG in Pro mode

 

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Προσέχετε μόνο να κατεβάσετε την σωστή έκδοση. Επειδή υπάρχουν τα global, τα EU και της Ασίας. Τα δικά μας είναι GM21BA. Οπότε μην κατεβάσετε από οποίο link βρείτε. Όχι ότι θα έχετε κάποιο θέμα εάν εγκαταστήσετε κάποια από τις άλλες, απλώς δε θα είναι για την δική μας συσκευή.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με oxygen updater και vpn τπτ ακόμη.

Αναμονή!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...