Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει συμβεί κ εμένα αρκετές φορές κ μάλιστα έχει μπει αναμονή κ έχει πάει κ σε αλλά σημεία του μενού κ τέτοια όμως πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν μου το είχε κάνει

 

Δυστυχώς δεν έχω εικόνα από την προηγούμενη έκδοση γιατί δεν είχα προλάβει να το δουλέψω αρκετά τότε, σχεδόν μόλις το πήρα βγήκε η επόμενη. Αλλά είναι πολύ ενοχλητικό. Και πρέπει να το απομακρύνεις εντελώς από το αυτί και να το ξαναπλησιασεις ώστε να σβήσει πάλι. Ή να πατήσεις το power button αλλά τότε δε ξανά ανάβει μόνη της η οθόνη.

 

Από περιέργεια έχει βρει κανείς που είναι ο αισθητήρας; Κάπου στο πάνω μέρος αλλά πού ακριβώς; Κάτω από την οθόνη, ή κάπου στριμωγμένος στο ελάχιστο bezel?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα email ενημερωτικο απο την OnePlus και λιγο ψαξιμο στο site νομιζω οτι εμπλουτισανε λιγο παραπανω τις συσκευες στο trade τους.

Εγώ δεν έχω καταλάβει πάντως ακριβώς. Τους βάζω σε πούμε για trade in το 5τ το 128αρι. Μου λένε 160€ +40€. Άρα 200; Ή μέσα στα 160 είναι και τα 40 έξτρα;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε παιδια, γιατι δεν ανεφερε κανενας εδω οτι τρωει χιλιοστα στην οθονη? το ειχα παραγγειλει γιατι καποια παιδια ειπανε οτι εκατσε καλα στην οθονη. αλλα αν τρωει οθονη για τα σκουπιδια κατευθειαν

 

Ειπώθηκε, αλλά στο νήμα για τα αξεσουάρ.

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7863777#post7863777

 

Εμένα μετα από 5 μέρες συνεχίζει να στέκεται κολλημένο και έχει άψογη αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

wrong thread :X
nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τούς κατέχοντες . Στην εφαρμογή Whatsapp όταν παίρνεται selfie, σαν κάνει rotate 90 μοίρες την φώτο? Δεν το έκανε παλιά και δεν ξέρω αν ξεκίνησε με την τελευταία αναβάθμιση 9.5.8 η αν έχω κάτι πειράξει . Πάντως απο την εφαρμογή της κάμερας δεν το κάνει μονο αν πάρω φώτο selfie μέσα απο το whtasapp.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις στο trade-in ποια εκδοση του oneplus7 pro σου δινουν; Λογικα την απλη; Επισης αξιζει να δωσω το Oneplus5 128gb στα 150 ευρω που ζηταει; Πρεπει να το εχω αγορασμενο απο το καταστημα τους ή δεν τους ενδιαφερει; Αν και νομιζω σιγουρα πουλιεται 200+ το 5αρι ακομα και σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις στο trade-in ποια εκδοση του oneplus7 pro σου δινουν; Λογικα την απλη; Επισης αξιζει να δωσω το Oneplus5 128gb στα 150 ευρω που ζηταει; Πρεπει να το εχω αγορασμενο απο το καταστημα τους ή δεν τους ενδιαφερει; Αν και νομιζω σιγουρα πουλιεται 200+ το 5αρι ακομα και σημερα.

Εγώ πάντως έχω βάλει προς πώληση το 5τ το 8/128 στα 250 και δεν βλέπω ανταπόκριση... Οπότε για το 5αρι δε νομίζω τόσο ψηλά να φεύγει.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις στο trade-in ποια εκδοση του oneplus7 pro σου δινουν; Λογικα την απλη; Επισης αξιζει να δωσω το Oneplus5 128gb στα 150 ευρω που ζηταει; Πρεπει να το εχω αγορασμενο απο το καταστημα τους ή δεν τους ενδιαφερει; Αν και νομιζω σιγουρα πουλιεται 200+ το 5αρι ακομα και σημερα.

 

Απο οσο καταλαβα τωρα που μολις τα διαβασα,το trade in λειτουργει με 2 τροπους. Ειτε στελνεις την παλια συσκευη σε αυτους πριν κανεις αγορα και αφου την κοστολογησουν συμφωνα με την φορμα που δηλωσες και την ελενξουν,σου στελνουν voucher με το ποσο, για να το χρησιμοποιησεις στο καταστημα τους για αγορα.

Αλλιως αγοραζεις οποια συσκευη θες,την πληρωνεις κανονικα ολοκληρη και στελνεις και παλια συσκευη οποτε μετα σου κανουν cashback το ποσο που κοστολογισαν.

 

Ερωτηση:

Το ψιλοσκεφτομαι για αγορα.Στη φορμα του trade οταν λεει locked και unlocked συσκευη,εννοει αν ειναι branded ή οχι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει πάντως ακριβώς. Τους βάζω σε πούμε για trade in το 5τ το 128αρι. Μου λένε 160€ +40€. Άρα 200; Ή μέσα στα 160 είναι και τα 40 έξτρα;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν λες αυτο που γραφει : "The deal includes an extra 40 euro" στο τελος των ερωτησεων,απο οσο καταλαβαινω περιλαμβανεται στο ποσο που αναγραφεται με τα μεγαλα γραμματα.Σου το γραφει διαφορετικα?
Link to comment
Share on other sites

[/color]Αν λες αυτο που γραφει : "The deal includes an extra 40 euro" στο τελος των ερωτησεων,απο οσο καταλαβαινω περιλαμβανεται στο ποσο που αναγραφεται με τα μεγαλα γραμματα.Σου το γραφει διαφορετικα?

 

Αυτό που λες ακριβώς. Στο ποσό που σου δίνει συμπεριλαμβάνονται ήδη τα 40 ευρώ!

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες ακριβώς. Στο ποσό που σου δίνει συμπεριλαμβάνονται ήδη τα 40 ευρώ. Ξοδεύτηκαν!

 

Φαντάσου κιόλας ότι αυτή είναι προσφορά που τρέχει μόνο μέσα στην προθεσμία που δίνουν. Μετά πάει πάλι στα 120€ από ότι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου κιόλας ότι αυτή είναι προσφορά που τρέχει μόνο μέσα στην προθεσμία που δίνουν. Μετά πάει πάλι στα 120€ από ότι κατάλαβα.

 

Λογικά έτσι είναι. Σκεφτόμουν το απλό (αν δεν είχε notch) αλλά δεν είναι για το βαλάντιό μου

Link to comment
Share on other sites

Μια συσκευή αγορασμένη από Mediamarkt εδώ, λογίζεται ως unlocked? Το ρωτάω γιατί έχει 40 ευρώ διαφορά το ΧΖ3 στο trade-in της oneplus.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια συσκευή αγορασμένη από Mediamarkt εδώ, λογίζεται ως unlocked?

 

Για sim lock μιλάνε, δεν έχεις θέμα, φυσικά είναι unlocked.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για sim lock μιλάνε, δεν έχεις θέμα, φυσικά είναι unlocked.

 

Σε ευχαριστω. Απο 170 παει στα 210 το ΧΖ3. Επισης,θελουν σκετη συσκευη χωρις τα παρελκομενα οποτε

ο πιο συμφερον τροπος αποστολης απο Ελλδα θα ειναι το συστημενο (οχι ως δεμα) των ΕΛΤΑ. Γυρω στα 10-11 ευρω πρεπει να βγαινει.

Σαν δεμα γυρω στα 25 ευρω. Παραλαβη στο Ηνωμενο Βασιλειο

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα από το mythiki η Spigen Rugged Armor, δεν έχει το ίδιο grip και την σφιχτή εφαρμογή ούτε φαίνεται να προστατεύει καλύτερα της θήκης που ήρθε στο κουτί με το τηλέφωνο (λογικά οι ακριβές μαμά θήκες πρέπει να είναι απίθανες αλλα δεν τις βλέπω στο amazon να τις τσιμπήσω με τιμολόγιο) αλλά είναι πιο όμορφη και ειδικά το μαύρο επιπλέον bezel που δημιουργεί περιμετρικά το κάνει να φαίνεται πολύ πιο όμορφο κατά την άποψη μου. (Θεωρώ πως αν είχε flat οθόνη με αυτές τις στρογγυλεμένες γωνίες που έχει θα ήταν πολύ πολύ πιο όμορφο και ας φαινόταν λίγο παραπάνω bezel δεξιά και αριστερά)

Επίσης τώρα που το θυμήθηκα δεν υπάρχει εφαρμογή διαχείρισης συσκευής αν το λέω καλά για καθαρισμό αρχείων , cache , ram , antivirus ,data management κλπ όπως είχαν τα miui και flyme που είχα συνηθίσει;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα από το mythiki η Spigen Rugged Armor, δεν έχει το ίδιο grip και την σφιχτή εφαρμογή ούτε φαίνεται να προστατεύει καλύτερα της θήκης που ήρθε στο κουτί με το τηλέφωνο (λογικά οι ακριβές μαμά θήκες πρέπει να είναι απίθανες αλλα δεν τις βλέπω στο amazon να τις τσιμπήσω με τιμολόγιο) αλλά είναι πιο όμορφη και ειδικά το μαύρο επιπλέον bezel που δημιουργεί περιμετρικά το κάνει να φαίνεται πολύ πιο όμορφο κατά την άποψη μου. (Θεωρώ πως αν είχε flat οθόνη με αυτές τις στρογγυλεμένες γωνίες που έχει θα ήταν πολύ πολύ πιο όμορφο και ας φαινόταν λίγο παραπάνω bezel δεξιά και αριστερά)

Επίσης τώρα που το θυμήθηκα δεν υπάρχει εφαρμογή διαχείρισης συσκευής αν το λέω καλά για καθαρισμό αρχείων , cache , ram , antivirus ,data management κλπ όπως είχαν τα miui και flyme που είχα συνηθίσει;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε χρειάζονται τέτοιου τύπου εφαρμογές όπως antivirus σε κανένα Android smartphone. Εκτός ότι βαραίνουν το λογισμικό, πολλές φορές δημιουργούν και προβλήματα. Καθαρισμός ram κλπ δεν βοηθάει πουθενά, ειδικά σε μια συσκευή που έχει άπλετη ram. Το πιο απλό που μπορείς να κάνεις, στις πρόσφατες εφαρμογές που έχεις ανοιχτές στο παρασκήνιο, η κλείνεις εσύ χειροκίνητα όποιες δεν θες, η πατάς το X κάτω και τις κλείνεις όλες.

 

Για data management, εάν εννοείς αυτό που καταλαβαίνω, το βρίσκεις στις ρυθμίσεις>WiFi & internet>χρήση δεδομένων και εκεί που λέει διάστημα τιμολόγησης, μπορείς να ορίσεις εσυ τι θες και όπως το θες.

 

Για διαγραφή αρχείων μπορείς να χρησιμοποιήσεις θαρρώ κάποια τρίτη εφαρμογή από το plsystore. Σαν το SD maid που δούλευα πριν αρκετά χρόνια.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ θεωρώ άχρηστα όλα αυτά τα εργαλεία ram management η clear cache η για τους ιούς που καλύτερα που δεν τα βάζει η oneplus,σε άλλους oem τα σουταρω day one εννοείται.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Για ακόμη μια φορά μίλησα σημερα με το support της oneplus όσον αφορά την εγγύηση για συσκευές που αγοράστηκαν από Κίνα(gearbest, bangood κτλ)

Η oneplus δεν καλύπτει τις συγκεκριμένες συσκευές με εγγύηση εδώ στην Ευρώπη.

 

Σε περίπτωση όμως που πάθει κάτι μπορείτε να το στείλετε σε αυτούς μέσω του official ευρωπαϊκού site της oneplus και να σας το φτιάξουν αλλά με ΧΡΕΩΣΗ.

 

Το τονίζω με κεφαλαία.

 

Άμα θέλετε επισκευή δωρεάν πρέπει να σταλεί πίσω στην Κίνα στο εκάστοτε online κατάστημα.

 

500960b5d7576243adecb8b562b8a23e.jpg7b1f01cb8abdfee1b263dc102c8fbf08.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου αναλύσει με απλά λόγια, ποια είναι η διαφορά να τραβηξεις φωτογραφια με τα 48mp σε manual mode και ποια με τα 16mp η με όσα mp τελοσπαντων τραβάει στο auto; Εκτός φυσικά από την διαφορά στο μέγεθος του αρχείου, υπάρχει κάτι άλλο; Υπάρχει κάποια σημαντική βελτίωση στα 48mp;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ισως τα 48 να δινουν πολλές λεπτομεριες στην ημερήσιες φωτο αλλά σε χαμηλό φως θα βγάζουν αρκετό κόκκο - θόρυβο, οπότε θα πας στα 16.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια εφαρμογή που να κάνει WiFi tether από το Pro υπάρχει χωρίς ρουτ?

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισως τα 48 να δινουν πολλές λεπτομεριες στην ημερήσιες φωτο αλλά σε χαμηλό φως θα βγάζουν αρκετό κόκκο - θόρυβο, οπότε θα πας στα 16.
Παίζει το σεναριο να βγάζει πολλές φωτογραφίες των 12mp και να τις επεξεργάζεται η ενώνει σε μια;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει το σεναριο να βγάζει πολλές φωτογραφίες των 12mp και να τις επεξεργάζεται η ενώνει σε μια;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι κάνει στο αυτόματο που έχει αποτέλεσμα 12mp

. Pixel binning λέγεται η τεχνική

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κάνει στο αυτόματο που έχει αποτέλεσμα 12mp

. Pixel binning λέγεται η τεχνική

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Δηλαδή συμπιέζει τα 48mp σε 12 ας πούμε;

Και τα 48mp τι κάνουν ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...