Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως εχοντων των πραγματων,την Πεμπτη θα πουλησω το Α40 μου και καρφι θα δωσω παραγγελια για το OnePlus απο το επισημο site.

Θα κανω και trade in το XZ3 αλλα με την διαδικασια cashback και οχι voucher που ξεκινησα ηδη αλλα δεν θα ολοκληρωσω.

Αυτα τα κουπονια των 10 ευρω υπαρχουν απο κανεναν αλλο μελος αν το χρειαστω και μπορω να το χρησιμοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

Καλως εχοντων των πραγματων,την Πεμπτη θα πουλησω το Α40 μου και καρφι θα δωσω παραγγελια για το OnePlus απο το επισημο site.

Θα κανω και trade in το XZ3 αλλα με την διαδικασια cashback και οχι voucher που ξεκινησα ηδη αλλα δεν θα ολοκληρωσω.

Αυτα τα κουπονια των 10 ευρω υπαρχουν απο κανεναν αλλο μελος αν το χρειαστω και μπορω να το χρησιμοποιησω?

 

Ορίστε το κουπόνι.

https://www.oneplus.com/gr/invite#HPAUN7G0SFIABO

Link to comment
Share on other sites

Και από μενα εάν ενδιαφέρετε κάποιος.

 

https://www.oneplus.com/gr/invite#YMnqzKmhHCHexi1iLf7Mb9

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να rootαρω μετά από αρκετά χρόνια μιας και πλέον με το magisk μπορείς να κρύψεις διάφορες εφαρμογές που παλιά δεν δούλευαν (banking apps, και άλλες).

 

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το link με τις οδηγίες για root και τα συναφή?

 

Έχω διαβάσει διάφορους οδηγούς στο XDA αλλά θα ήθελα κάποιος που "το έχει" να δώσει τα φώτα του.

 

Έχω επίσης διαβάσει ότι μπορείς να αναβαθμίζεις με τις νέες εκδόσεις χωρίς να χρειάζεται PC. Υπάρχει κάποιος σωστο link και για αυτό? Χρειάζεται να κατεβάσεις την full rom για να γίνει σωστά έτσι? (Μαζί με κάποια άλλα βήματα).

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα να rootαρω μετά από αρκετά χρόνια μιας και πλέον με το magisk μπορείς να κρύψεις διάφορες εφαρμογές που παλιά δεν δούλευαν (banking apps, και άλλες).

 

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το link με τις οδηγίες για root και τα συναφή?

 

Έχω διαβάσει διάφορους οδηγούς στο XDA αλλά θα ήθελα κάποιος που "το έχει" να δώσει τα φώτα του.

 

Έχω επίσης διαβάσει ότι μπορείς να αναβαθμίζεις με τις νέες εκδόσεις χωρίς να χρειάζεται PC. Υπάρχει κάποιος σωστο link και για αυτό? Χρειάζεται να κατεβάσεις την full rom για να γίνει σωστά έτσι? (Μαζί με κάποια άλλα βήματα).

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Πρώτα ακολουθείς τον οδηγό σε post 2 για ξεκλείδωμα bootloader

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/guide-bootloader-unlock-twrp-install-t3940368

Και εδω συνοψίζονται ο αναλυτικός και σωστός οδηγός για εγκατάσταση TWRP και Magisk (όποιον να ακολουθήσεις το ιδιο αποτέλεσμα έχει μιας και εχει 2-3 με διαφορετική αφετηρία αλλά ιδιο τελικό αποτέλεσμα.)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/development/recovery-unofficial-twrp-recovery-t3931322

 

Επίσης υποψη υπάρχει αυτός ο TOOL ALL IN ONE που ομως προσωπικά δεν το εχω χρησιμοποιησει.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3930862

 

Κανέναν άλλον οδηγό αυτά αρκούν.

 

Πάντα χρειάζεται η full ROM ειτε σε αναβαθμίσεις η καθαρή εγκατάσταση που πάντα είναι περίπου στα 2gb

Πάντα θα κοιτάς να κατεβάσεις την ROM για EU συσκευές(GM1913)που ο κωδικός της ειναι GM21BA οταν θες αναβαθμίσεις να περνάς.

ΑΥΣΤΗΡΑ

 

PC δεν χρειάζεται παρα μόνο στην αρχή για ξεκλείδωμα bootloader και φλασαρισμα twrp.

 

Επίσης φρόντιζε να ακολουθείς ευλαβικά τις οδηγίες και να τις τηρείς πιστά πχ σε αναβάθμιση στο δεύτερο link στην αρχή που έδωσα, αλλιώς αν δεν το κάνεις θα χρειαστείς πάλι PC αφου σε λάθος διαδικασία μπορείς να χάσεις πχ TWRP και να θέλεις ξανα PC για να το περάσεις.

 

Ύστερα απλά φρόντισε να εχεις πάντα στο εσωτερικό χωρο τα απαραίτητα αρχεια κάθε φορά που θα αναβαθμίζεις καθε φορά βγαίνουν νεες εκδόσεις ειτε αφορούν TWRP,ειτε Magisk και φυσικά την ROM φυσικά μπορείς να προσθέσεις και οτιδήποτε άλλο αρχείο πχ AdAwey η οτιδήποτε άλλο θες.

 

Επίσης καλο είναι τα ιδια αρχεία να τα εχεις σε κάνα φλασακι η εξωτερικό σκληρό και ετσι να τα περνας στο κινητο εύκολα και ειδικα τώρα με την 3.1 type c η μεταφορές απο και προς γίνονται σφαίρα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα ακολουθείς τον οδηγό σε post 2 για ξεκλείδωμα bootloader

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/guide-bootloader-unlock-twrp-install-t3940368

Και εδω συνοψίζονται ο αναλυτικός και σωστός οδηγός για εγκατάσταση TWRP και Magisk (όποιον να ακολουθήσεις το ιδιο αποτέλεσμα έχει μιας και εχει 2-3 με διαφορετική αφετηρία αλλά ιδιο τελικό αποτέλεσμα.)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/development/recovery-unofficial-twrp-recovery-t3931322

 

Επίσης υποψη υπάρχει αυτός ο TOOL ALL IN ONE που ομως προσωπικά δεν το εχω χρησιμοποιησει.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/development/tool-tool-one-driversunlocktwrpfactory-t3930862

 

Κανέναν άλλον οδηγό αυτά αρκούν.

 

Πάντα χρειάζεται η full ROM ειτε σε αναβαθμίσεις η καθαρή εγκατάσταση που πάντα είναι περίπου στα 2gb

Πάντα θα κοιτάς να κατεβάσεις την ROM για EU συσκευές(GM1913)που ο κωδικός της ειναι GM21BA οταν θες αναβαθμίσεις να περνάς.

ΑΥΣΤΗΡΑ

 

PC δεν χρειάζεται παρα μόνο στην αρχή για ξεκλείδωμα bootloader και φλασαρισμα twrp.

 

Επίσης φρόντιζε να ακολουθείς ευλαβικά τις οδηγίες και να τις τηρείς πιστά πχ σε αναβάθμιση αλλιώς αν δεν το κάνεις θα χρειαστείς πάλι PC αφου σε λάθος διαδικασία μπορείς να χάσεις πχ TWRP και να θέλεις ξανα PC για να το περάσεις.

 

Ύστερα απλά φρόντισε να εχεις πάντα στο εσωτερικό χωρο τα απαραίτητα αρχεια κάθε φορά που θα αναβαθμίζεις καθε φορά βγαίνουν νεες εκδόσεις ειτε αφορούν TWRP,ειτε Magisk και φυσικά την ROM φυσικά μπορείς να προσθέσεις και οτιδήποτε άλλο αρχείο πχ AdAwey η οτιδήποτε άλλο θες.

 

Επίσης καλο είναι τα ιδια αρχεία να τα εχεις σε κάνα φλασακι η εξωτερικό σκληρό και ετσι να τα περνας στο κινητο εύκολα και ειδικα τώρα με την 3.1 type c η μεταφορές απο και προς γίνονται σφαίρα.

Super. Thanks. Θα το κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα!

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super. Thanks. Θα το κοιτάξω μέσα στην εβδομάδα!

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Η διαδικασία ειναι σχετικά απλή αρκεί να ακολουθείς πιστά τα βήματα ένα ένα σε καθε διαδικασία.

Οταν τα κάνεις αυτά ολα γίνονται εύκολα.

Υποψη η τελευταία εκδοσή Magisk ειναι η 19.3(παντα βάζεις και το τελευταίο Magisk manager app)

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

 

TWRP κατεβάζεις και εγκαθιστάς την 3.3.1.35 απο το δευτερο link στο προηγουμενο post μου που καλο είναι να το βάλεις στα αγαπημένα στο browser σου διοτι ενημερώνεται καθε φορά που βγαίνει νεα έκδοση.

 

Αυτές η 2 εκδόσεις είναι η πιο τελευταίες που θα χρειαστείς να κατεβάσεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία ειναι σχετικά απλή αρκεί να ακολουθείς πιστά τα βήματα ένα ένα σε καθε διαδικασία.

 

Οταν τα κάνεις αυτά ολα γίνονται εύκολα.

 

Υποψη η τελευταία εκδοσή Magisk ειναι η 19.3(παντα βάζεις και το τελευταίο Magisk manager app)

 

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

 

 

 

TWRP κατεβάζεις και εγκαθιστάς την 3.3.1.35 απο το δευτερο link στο προηγουμενο post μου που καλο είναι να το βάλεις στα αγαπημένα στο browser σου διοτι ενημερώνεται καθε φορά που βγαίνει νεα έκδοση.

 

 

 

Αυτές η 2 εκδόσεις είναι η πιο τελευταίες που θα χρειαστείς να κατεβάσεις.

TWRP βάζω αυτή?

 

TWRP 3.3.1-35 Unified Unofficial by mauronofrio

 

Και τον installer (παρακάτω) τον περνάω στη συσκευή και το τρέχω μέσω του TWRP?

 

TWRP 3.3.1-35 Unified Unofficial Installer by mauronofrio

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

TWRP βάζω αυτή?

 

TWRP 3.3.1-35 Unified Unofficial by mauronofrio

 

Και τον installer (παρακάτω) τον περνάω στη συσκευή και το τρέχω μέσω του TWRP?

 

TWRP 3.3.1-35 Unified Unofficial Installer by mauronofrio

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Nαι πρωτα τρέχεις τον img twrp μεσω adb και pc.

https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117902355

μετα αφου μπεις σε περιβαλλον twrp φλασαρεις το installer που οπως ειπες το έχεις ηδη περάσει στη συσκευή.(copy paste απο το pc) η μεσω φλασακι αν δεν θες pc.

https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117902356

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι πρωτα τρέχεις τον img twrp μεσω adb και pc.

 

https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117902355

 

μετα αφου μπεις σε περιβαλλον twrp φλασαρεις το installer.

 

https://androidfilehost.com/?fid=6006931924117902356

Οκ και μετά φλασαρω to magisk root ετσι?

Μετά οταν μπω σε περιβάλλον OS κατεβάζω τον magisk manager ? Η μπορώ να τον φλασαρω και αυτόν μέσω TWRP?

 

Αφού γίνουν τα παραπάνω κάνω restore το backup μου?

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ και μετά φλασαρω to magisk root ετσι?

Μετά οταν μπω σε περιβάλλον OS κατεβάζω τον magisk manager ? Η μπορώ να τον φλασαρω και αυτόν μέσω TWRP?

 

Αφού γίνουν τα παραπάνω κάνω restore το backup μου?

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Παντα φλασαρεις Magisk μετα απο φλασαρισμα TWRP αλλιως δεν θα μπουταρει.

Την πρωτη φορα αφου εγκαταστησεις TWRP installer κανε μια επανεκκινηση σε TWRP και μετα φλασαρεις Magisk και υστερα επαννεκινηση συστηματος για να μπεις OS

 

Magisk manager ειναι apk αρχείο το εγκαθιστάς εντος OS(οταν ανοίξεις το Magisk θα σε προτρεψει να το κατεβασεις και εγκαταστησεις αν δεν το εχεις ηδη απο πριν αποθηκευμένο να το περάσεις manual)

 

Μετα περνάς τα αρχεια σου κανονικα και στήσιμο κινητο.(αλλωστε με το ξεκλείδωμα bootloader που θα εχεις κανει ως πρώτο βήμα θα γίνει hard reset και θα χρειαστείς στήσιμο απο αρχη αρα φροντισε να παρεις τα backup σου)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό θα ήταν αυτές οι συζητήσεις να γίνονται στο σχετικό θέμα OnePlus 7 Pro - Τροποποιήσεις- Βελτιώσεις - ROM-Mod-Tweaks μιας και αφενός αυτές οι πληροφορίες είναι καλό να είναι μαζεμένες εκεί, και αφετέρου είναι συζητήσεις που δεν αφορούν ενδιαφερόμενους που θέλουν να αντλήσουν πληροφορίες για τη συγκεκριμένη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αυτές οι συζητήσεις να γίνονται στο σχετικό θέμα OnePlus 7 Pro - Τροποποιήσεις- Βελτιώσεις - ROM-Mod-Tweaks μιας και αφενός αυτές οι πληροφορίες είναι καλό να είναι μαζεμένες εκεί, και αφετέρου είναι συζητήσεις που δεν αφορούν ενδιαφερόμενους που θέλουν να αντλήσουν πληροφορίες για τη συγκεκριμένη συσκευή.
Έχεις δίκιο. Ας τα μεταφέρει κάποιος Mod.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;στην ώρα τους;ε οκ. Καθόλου δε νομίζω να μη στείλουν.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Έχεις κάνα νέο φίλε από αμαζον? Απεστάλη?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας το τηλέφωνο από Πάτρα να πιούμε κανά καφέ και να το δω από κοντά?

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά που πήρα το τηλέφωνο από Amazon.de.

Mε το που τους έστειλα email αναφέροντάς τους το πρόβλημα με την μπαταρία,μου απάντησαν στέλνοντας μου όλα τα απαραίτητα για replacement πληρώνοντάς μου μάλιστα και τα μεταφορικά.

Άντε τώρα να το είχα πάρει από τίποτα Banggood,Gearbest κτλ.

Θα είχα βαρεθεί να ανταλλάσω email που θα μου έλεγαν "sorry for any inconvenience caused..." και θα μου ζητούσαν βίντεο,φωτογραφίες,εξέταση ούρων κτλ.

Κοουταρω τον εαυτό μου γιατί δεν πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει.Σημερα το πρωί μίλησα με την εταιρεία courier για να περάσει να πάρει το τηλέφωνο να το στείλει στην Amazon στην Γερμανία.Με ενημέρωσαν ότι ο courier θα περάσει μετά τις 16:30.

Στις 15:30 περίπου χτυπάει το κουδούνι και ρωτώντας ποιος είναι,μου απαντούν "ο κούριερ".Ανοίγω και βλέπω κουτί από Amazon.Tο ανοιγω και βλέπω ένα καινούριο 7αρι pro almond!!!

Και το παλιό να το έχω ακόμα εγώ στο σπίτι μου!!!

Τι έγινε βρε Alex?

Θα μας τρελάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Κοουταρω τον εαυτό μου γιατί δεν πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει.Σημερα το πρωί μίλησα με την εταιρεία courier για να περάσει να πάρει το τηλέφωνο να το στείλει στην Amazon στην Γερμανία.Με ενημέρωσαν ότι ο courier θα περάσει μετά τις 16:30.

 

Στις 15:30 περίπου χτυπάει το κουδούνι και ρωτώντας ποιος είναι,μου απαντούν "ο κούριερ".Ανοίγω και βλέπω κουτί από Amazon.Tο ανοιγω και βλέπω ένα καινούριο 7αρι pro almond!!!

 

Και το παλιό να το έχω ακόμα εγώ στο σπίτι μου!!!

 

Τι έγινε βρε Alex?

 

Θα μας τρελάνουν!

Αντε ρε φίλε.. Πρώτου στείλεις το προηγούμενο έστειλαν νέο?

Απίστευτο.

Τι πρόβλημα είχε?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κοουταρω τον εαυτό μου γιατί δεν πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει.Σημερα το πρωί μίλησα με την εταιρεία courier για να περάσει να πάρει το τηλέφωνο να το στείλει στην Amazon στην Γερμανία.Με ενημέρωσαν ότι ο courier θα περάσει μετά τις 16:30.

 

Στις 15:30 περίπου χτυπάει το κουδούνι και ρωτώντας ποιος είναι,μου απαντούν "ο κούριερ".Ανοίγω και βλέπω κουτί από Amazon.Tο ανοιγω και βλέπω ένα καινούριο 7αρι pro almond!!!

 

Και το παλιό να το έχω ακόμα εγώ στο σπίτι μου!!!

 

Τι έγινε βρε Alex?

 

Θα μας τρελάνουν!

Μήπως ήταν του Alex :D

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισα στην παρεα και εγω.Μολις παραγγελθηκε το 8/256 Nebula Blue απο το site οποτε λογικα απο βδομαδα θα το εχω στα χερια μου.

Τελικα βρεθηκε αγοραστης για το ΧΖ3 σε πολυ πιο συμφερουσα τιμη απο οσα εδινε η oneplus και ηδη εχω συμφωνησει να δωσω και το Galaxy A40 μου.

Περιπου 320 ευρω μου βγηκε η αγορα και με priority δεδομενων των 2 πωλησεων που συμφωνησα.

Το frosted μπλε χρωμα τελικα κερδισε εναντι του αμυγδαλου και του γκρι.Οποτε εφαγε ακυρο το 6/128 αναγκαστικα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες παρέλαβα και λίγη ώρα,όλα καλά με την συσκευή ίδια ημερομηνία παραγωγής με την πρώτη παρτιδα δηλαδή 5 Ιουνίου του 19 απλά φορούσε out of box 9.5.4 αντί 9.5.5 της πρώτης.

 

Πρωτα πράγμα που έκανα ήταν να ελέγξω τα off screen gesture αφού πέρασα έναν φάκελο με μουσικά κομμάτια και να ελέγξω πως ανταποκρινοταν.

 

Ε λοιπόν καμία σχέση μεταξύ των 2 παρτιδων η δεύτερη δουλεύει υποδειγματικα με ελάχιστη πίεση και με την μια.

 

Μου έβγαλε αναβάθμιση στην 9.5.8 ΟΤΑ και την πέρασα μετά πέρασα manual την 9.5.9 αφού δεν μου την έβγαζε ΟΤΑ.

 

Οθόνη ίδια μου φάνηκε με τη πρώτη συσκευή σε απόδοση λευκού που τακτικά βλέπεις μια έστω ελαφριά διαφοροποιηση.

 

Όλα άψογα στα της συσκευής κανένα απολύτως κουσουρι η σημάδι υποδειγματικα σε όλα.

 

Πλέον ξεκλείδωμα bootloader,twrp,root και μετά στήσιμο/σεταρισμα.:p

 

79c45aa3e28a8447ffeeb1f1c6ced307.jpg

 

24bd3f7e59769b30076261501d081709.jpg

 

Κοουταρω τον εαυτό μου γιατί δεν πιστεύω ακόμα τι έχει γίνει.Σημερα το πρωί μίλησα με την εταιρεία courier για να περάσει να πάρει το τηλέφωνο να το στείλει στην Amazon στην Γερμανία.Με ενημέρωσαν ότι ο courier θα περάσει μετά τις 16:30.

 

Στις 15:30 περίπου χτυπάει το κουδούνι και ρωτώντας ποιος είναι,μου απαντούν "ο κούριερ".Ανοίγω και βλέπω κουτί από Amazon.Tο ανοιγω και βλέπω ένα καινούριο 7αρι pro almond!!!

 

Και το παλιό να το έχω ακόμα εγώ στο σπίτι μου!!!

 

Τι έγινε βρε Alex?

 

Θα μας τρελάνουν!

 

Ναι γίνονται αυτά αφού έχεις 30 ημέρες προθεσμία να επιστρέψεις το πρώτο και μπορεί κάλλιστα να σου στείλουν το καινουργιο χωρίς απαραίτητα να έχουν επιστρέψει το πρώτο :D

 

Αντε να χαρείς την δεύτερη συσκευή και απροβληματιστη να είναι.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε στην παρέα, νέοι και παλιοί λοιπόν.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε φίλε.. Πρώτου στείλεις το προηγούμενο έστειλαν νέο?

Απίστευτο.

Τι πρόβλημα είχε?

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Η μπαταρία του δεν κράταγε πάνω απο 12-13 ώρες.

Πάντως και στο καινούριο που παρέλαβα,το δαχτυλικό αποτύπωμα πιάνει 1 στις 3 φορές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...