Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή συμπιέζει τα 48mp σε 12 ας πούμε;

Και τα 48mp τι κάνουν ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρίξε μια ματιά εδώ!

 

https://www.androidauthority.com/what-is-pixel-binning-966179/

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το Almond από Amazon 03/07.

Tο τηλέφωνο είναι πραγματικό κόσμημα,όμως έχω απογοητευθεί εντελώς από την μπαταρία του και θα ήθελα τις δικές σας μετρήσεις.

Συγκεκριμένα,την πρώτη ημέρα:

Πληρης φόρτιση 11 το βράδυ.Έμεινε όλη νύχτα χωρίς χρήση,δούλεψε το πρωί από τις 6 έως τις 7 με ανοιχτή οθόνη για πλοήγηση και τώρα είναι στο 33%.

 

Τα ίδια και χειρότερα σήμερα.

Πλήρης φόρτιση στις 22:30 χθές βράδυ.Έμεινε την νυχτα χωρίς φόρτιση,άντε μιαμιση ώρα ανοιχτη οθόνη με πλοήγηση σήμερα το πρωί και στις 2 το μεσημέρι ήταν στο 13%.

Έχω μόνιμα ανοιχτά data,bluetooth και gps,φωτεινότητα στην μέση και συχνότητα 90Hz.

Πριν λίγο την κατέβασα στα 60 για να δω πόσο επηρεάζει την μπαταρία.

Έχει κάποιος άλλος παράπονα από την μπαταρία ή μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης;

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ το Almond από Amazon 03/07.

 

Tο τηλέφωνο είναι πραγματικό κόσμημα,όμως έχω απογοητευθεί εντελώς από την μπαταρία του και θα ήθελα τις δικές σας μετρήσεις.

 

Συγκεκριμένα,την πρώτη ημέρα:

 

Πληρης φόρτιση 11 το βράδυ.Έμεινε όλη νύχτα χωρίς χρήση,δούλεψε το πρωί από τις 6 έως τις 7 με ανοιχτή οθόνη για πλοήγηση και τώρα είναι στο 33%.

 

 

 

Τα ίδια και χειρότερα σήμερα.

 

Πλήρης φόρτιση στις 22:30 χθές βράδυ.Έμεινε την νυχτα χωρίς φόρτιση,άντε μιαμιση ώρα ανοιχτη οθόνη με πλοήγηση σήμερα το πρωί και στις 2 το μεσημέρι ήταν στο 13%.

 

Έχω μόνιμα ανοιχτά data,bluetooth και gps,φωτεινότητα στην μέση και συχνότητα 90Hz.

 

Πριν λίγο την κατέβασα στα 60 για να δω πόσο επηρεάζει την μπαταρία.

 

Έχει κάποιος άλλος παράπονα από την μπαταρία ή μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης;

Μόνο τα data, GPS και Bluetooth που έχεις μονίμως ανοιχτά, είναι αρκετά από μόνα τους να σου πίνουν την μπαταρία όπως ενας διψασμένος πίνει νερό στην έρημο. Δεν ξέρω σε άλλες συσκευές τι συμπεριφορά είχες με την ίδια χρήση και παρόμοια μπαταρία, αλλά θα χρειαστεί λίγο χρόνο για να στρώσει εφόσον η συσκευή είναι καινούρια.

 

Δε λέω ότι η αυτονομία του OP7 Pro είναι το δυνατό του χαρτί, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι κακή η απλά καλή.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σ' ευχαριστήσω για την απαντησή σου.

Εννοείται πως στο Oneplus 6 που έχω έως τώρα κάνω πολύ πιο βαριά χρήση.Εκτος.απο τα παραπάνω,παίζω τουλάχιστον 2 ωρες-σπαστά- παιχνίδια,σερφαρω και μιλάω αρκετά.

Το 7αρι αυτές τις 3 ημέρες που το έχω,δεν του έχω βάλει καν κάρτα sim και η χρήση του είναι αυτή ακριβώς που ανέφερα,οπότε είναι εξαιρετικά τραγική η απόδοση της μπαταρίας.

Εσύ έχεις υπολογίσει στο δικό σου την διάρκειά της;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σ' ευχαριστήσω για την απαντησή σου.

 

Εννοείται πως στο Oneplus 6 που έχω έως τώρα κάνω πολύ πιο βαριά χρήση.Εκτος.απο τα παραπάνω,παίζω τουλάχιστον 2 ωρες-σπαστά- παιχνίδια,σερφαρω και μιλάω αρκετά.

 

Το 7αρι αυτές τις 3 ημέρες που το έχω,δεν του έχω βάλει καν κάρτα sim και η χρήση του είναι αυτή ακριβώς που ανέφερα,οπότε είναι εξαιρετικά τραγική η απόδοση της μπαταρίας.

 

Εσύ έχεις υπολογίσει στο δικό σου την διάρκειά της;

Εμένα η χρήση μου είναι τελείως διαφορετική και πιο χαλαρή. GPS και Bluetooth δε χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου, οπότε δεν τα έχω και μονίμως ανοιχτά. Δεδομένα θα χρησιμοποιήσω κάνα δυωρο την κάθε μου μέρα. Στην δουλειά μου και στο σπίτι χρησιμοποιώ κυρίως WiFi που το έχω σχεδόν μονίμως ανοιχτό. Κάνω αρκετό browsing, Tapatalk, λίγο Viber, θα ακούσω μουσική από Google music και γενικά αυτή είναι η μέρα μου λίγο πολύ.

 

Οπότε με αυτά, βγάζω μέχρι δύο μέρες αναμονής και ένα 7ωρο οθόνης μέχρι περίπου το 20 με 25%. Σε πιο βαριά, δική μου χρήση πάλι, θα βγάλω σίγουρα την ημέρα.

 

Να διευκρινίσω μόνο, ότι έχω απενεργοποιήσει τα δεδομένα παρασκηνίου σχεδόν σε όλες τις εφαρμογές μου, εκτός από αυτές που θέλω να με ειδοποιούν και έχω κλείσει την σάρωση του WiFi που καίει συνήθως μπαταρία σαν τρελή. Ούτε εξοικονόμηση χρησιμοποιώ, ούτε adaptive battery. Το έχω στα 90Hz μονίμως με την ανάλυση στο auto.

 

Γενικά όμως, δώστου λίγο χρόνο να στρώσει η μπαταρία του εφόσον την συσκευή την έχεις τρείς μέρες μόνο και ίσως συνέλθει λιγάκι. Δοκίμασε και μερικά tips όπως αυτά που αναφέρω.

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Αυτό που θέλω είναι να πάρω το σήμα WiFi που έχει το κινητό και να το δώσω σε άλλη συσκευή.

Αυτό που μου προτείνεις κάνει hotspot το κινητό με δεδομένα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα , κάτοχος και εγώ της συσκευής εδώ και τρεις ημέρες ερχόμενος από P30 Pro.

Το μόνο που έχω να προσαψω είναι η διάρκεια της μπαταρίας αν και με την χρήση που κάνω βγάζω άνετα 7 ώρες sot.

Έχω μια ερώτηση όμως , τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις? Έχω του Μαίου ακόμα και από ότι βλέπω δεν παίζει άλλη , έτσι ?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Αυτό που θέλω είναι να πάρω το σήμα WiFi που έχει το κινητό και να το δώσω σε άλλη συσκευή.

Αυτό που μου προτείνεις κάνει hotspot το κινητό με δεδομένα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Tethering και hotspot είναι το ίδιο https://support.google.com/android/answer/9059108?hl=el

Εσύ θέλεις WiFi sharing, το Galaxy s10e έχει τέτοια επιλογή αν πατήσεις παρατεταμένα στο κουμπί για hotspot στα quick settings. Δεν θυμάμαι να είχε τέτοια επιλογή σε Oxygen

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Αυτό που θέλω είναι να πάρω το σήμα WiFi που έχει το κινητό και να το δώσω σε άλλη συσκευή.

Αυτό που μου προτείνεις κάνει hotspot το κινητό με δεδομένα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

 

 

Κατέβασε το quick settings

Και εκεί έχει wifi tethering

Ενεργοποίησε το και πήγαινε σε notification center και πρόσθεσε το.

 

Όταν πατάς on μπορείς να δώσεις WiFi σε άλλες συσκευές

0fee34c23c506f288db546dee47c4a9e.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα να παραθέσω μια σημερινή μου εμπειρία... Βρέθηκα στην ίδια παρέα με άτομο που είχε iPhone xs max και είπα να το πάρω να παίξω λίγο... Γενικά πιστεύω ότι τα iPhone είναι ότι πιο smooth υπάρχει σε εμπειρία χρήσης...λοιπόν παιδιά με που άρχισα να χρησιμοποιώ αμέσως κατάλαβα τη διαφορά των 90hz του OnePlus. Τα πάντα στο iPhone έρεαν λιγότερο ομαλα! Πρώτη φορά που βλέπω κινητό Android να ξεπερνάει σε εμπειρία χρήσης iPhone! Μας έκανε μεγάλη ζημιά η OnePlus. Μετά από αυτό τουλάχιστον για εμένα προσωπικά δεν υπάρχει γύρισμος σε κινητό με οθόνη 60hz.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το quick settings

Και εκεί έχει wifi tethering

Ενεργοποίησε το και πήγαινε σε notification center και πρόσθεσε το.

 

Όταν πατάς on μπορείς να δώσεις WiFi σε άλλες συσκευές

0fee34c23c506f288db546dee47c4a9e.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το κατέβασα αλλά δεν βρίσκω το option να το ενεργοποιήσω. Δεν υπάρχει σαν επιλογή για να το ενεργοποιήσω? Παίζει να θέλει κάποιο add on?

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά δεν βρίσκω το option να το ενεργοποιήσω. Δεν υπάρχει σαν επιλογή για να το ενεργοποιήσω? Παίζει να θέλει κάποιο add on?

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

 

adb shell pm grant it.simonesestito.ntiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

 

Αυτήν την εντολή σε adb,πατάς enter και το ενεργοποιεις όπως και άλλες λειτουργίες εξίσου παρέχει η εφαρμογή.

 

Καλησπέρα στην παρέα , κάτοχος και εγώ της συσκευής εδώ και τρεις ημέρες ερχόμενος από P30 Pro.

Το μόνο που έχω να προσαψω είναι η διάρκεια της μπαταρίας αν και με την χρήση που κάνω βγάζω άνετα 7 ώρες sot

Έχω μια ερώτηση όμως , τι γίνεται με τις αναβαθμίσεις? Έχω του Μαίου ακόμα και από ότι βλέπω δεν παίζει άλλη , έτσι ?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Όχι δεν έχει άλλη η 9.5.8 η τελευταία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

adb shell pm grant it.simonesestito.ntiles android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

 

Αυτήν την εντολή σε adb,πατάς enter και το ενεργοποιεις όπως και άλλες λειτουργίες εξίσου παρέχει η εφαρμογή.

 

 

 

 

Όχι δεν έχει άλλη η 9.5.8 η τελευταία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Το περίμενα... Εδώ που είμαι δεν έχω access σε pc... Θα το κάνω όμως για την επόμενη φορά. Σε ευχαριστώ!

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με games και σερφάρισμα μου κραταει 1.5 μερα. Υπερ ευχαριστημενος

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη παρέλαβαν την συσκευή μου και εχθές μου έγινε το refund.

Τσακάλια κοινός...

 

Έριξα και νέα παραγγελία λογικά Τρίτη θα έχουμε unboxing πιστεύω όλα καλά με τη δεύτερη συσκευή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω εστειλα τη συσκευη μου πισω, γιατι ειχε ενα defect εμφανισιακο, και μου ηρθε email, οτι ειναι στο service, και οτι θα το δουνε και σε 48 ωρες θα μου απαντησουν, αν ισχυει η εγγυηση η οχι. ελπιζω να μου αντικαταστησουν τη συσκευη και οχι να την φτιαξουν.....
Link to comment
Share on other sites

εγω εστειλα τη συσκευη μου πισω, γιατι ειχε ενα defect εμφανισιακο, και μου ηρθε email, οτι ειναι στο service, και οτι θα το δουνε και σε 48 ωρες θα μου απαντησουν, αν ισχυει η εγγυηση η οχι. ελπιζω να μου αντικαταστησουν τη συσκευη και οχι να την φτιαξουν.....
Τι είχε ακριβως;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις γιατι στο αμαζον.ντε το μπλε ειναι πιο ακριβο?
Παρτο από άλλο παραρτημα πχ γαλλικό , αλλιώς περίμενε να πέσει στη επίσημη τιμή λανσαρισματος.

Πωλητής είναι ότι θέλει κάνει είτε προς τα κάτω η προς τα κάτω και μπορεί να αλλάζει ανά πάσα στιγμή.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντα στο να κάνω deal με voucher. 210 ευρώ λένε για το ΧΖ3 εφόσον είναι οκ ο έλεγχος της συσκευής μου από αυτούς. Αν καταφέρω να πουλήσω και το Samsung Galaxy A40, θα χτυπήσω το απλό 6/128 σε μαύρο τελικά. Ζελατινα εργοστασιακή έχει επάνω; να βγάλω λιγο καιρο με αυτή...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντα στο να κάνω deal με voucher. 210 ευρώ λένε για το ΧΖ3 εφόσον είναι οκ ο έλεγχος της συσκευής μου από αυτούς. Αν καταφέρω να πουλήσω και το Samsung Galaxy A40, θα χτυπήσω το απλό 6/128 σε μαύρο τελικά. Ζελατινα εργοστασιακή έχει επάνω; να βγάλω λιγο καιρο με αυτή...

 

210 για το ΧΖ3? Δεν μπορείς να το πουλήσεις παραπάνω μόνος σου?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...