Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνε μια clear data Google services και μετά μια επανεκκίνηση 8 στις 10 φορές βοηθά να επανέλθει σε νορμάλ πλαίσια.

 

Επίσης τσεκάρετε τι τρέχει στο background κυρίως με data μια μια εφαρμογή.

 

Εγώ βάζω αποκλεισμό σε πολλές εφαρμογές δεν μου χρειάζεται να κάνει χρήση data η Wi-Fi στο background.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια clear data Google services και μετά μια επανεκκίνηση 8 στις 10 φορές βοηθά να επανέλθει σε νορμάλ πλαίσια.

 

Επίσης τσεκάρετε τι τρέχει στο background κυρίως με data μια μια εφαρμογή.

 

Εγώ βάζω αποκλεισμό σε πολλές εφαρμογές δεν μου χρειάζεται να κάνει χρήση data η Wi-Fi στο background.

 

Sent from my V1821A using Tapatalk

Εγώ αυτό με τα data παρασκηνίου το έχω κάνει σχεδόν σε όλα τα apps. Εκτός από αυτά που θέλω να λαμβάνω ειδοποιήσεις φυσικά. Όπως messengers κλπ.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά τα πήραν αλλά το 1+...δεν ακόμα. Μάλλον πάει με την επιστροφή μας από Κρήτη. Και χάρηκα που τα τσίμπησε η αμαζον.

 

Εντιτ για να μη κάνω διπλό ποστ:δε ξέρω αν είναι ιδέα μου (δεν έχω κάτσει να δω μετά από τόσο καιρό χχ μέρες από την κυκλοφορία των προηγούμενων μοντέλων), αλλά νομίζω σχετικά με τα προηγούμενα μοντέλα επικρατεί ΠΟΛΥ περισσότερη ησυχία.

 

Είναι επειδή είναι ακριβότερο και ο κόσμος δεν το έχει στον ίδιο βαθμό με τα προηγούμενα μοντέλα,δε ξέρω αν κάνω τόσο μεγάλο λάθος η αν απλά το κινητό είναι τόσο απροβληματιστο σχετικά που δεν έχεις να πεις και πάρα πολλά (η κάτι από όλα).

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Ενας παραγοντας ειναι η τιμη προφανως.

 

Ο αλλος παραγοντας ειναι και ο ανταγωνισμος που υπαρχει φετος σε σχεση με παλιοτερες χρονιες.

 

Ειναι αληθεια οτι δεν γινεται τοσος ντορος οπως παλιοτερα κατι που φαινεται ακομα και στα vouchers.

 

Παρολα αυτα το κινητο κενταει .

Link to comment
Share on other sites

Ενας παραγοντας ειναι η τιμη προφανως.

 

 

 

Ο αλλος παραγοντας ειναι και ο ανταγωνισμος που υπαρχει φετος σε σχεση με παλιοτερες χρονιες.

 

 

 

Ειναι αληθεια οτι δεν γινεται τοσος ντορος οπως παλιοτερα κατι που φαινεται ακομα και στα vouchers.

 

 

 

Παρολα αυτα το κινητο κενταει .

Και λίγα λες

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παιδιά έβαλα το mocolo uv tempered glass.

Απλα εξαιρετικο.

Καμια μα καμία σχέση με την μαμα ζελατίνα.

Το δάχτυλο κυλάει πλέον νερό και η οθόνη έχει καλύτερη απόδοση χρωμάτων, φωτεινότητα και ευκρινεια.

Και 2 φωτός από το slickwraps skin που φοράω. e931f9a1bc60988a2052f5fe96009f8a.jpg259e1e00a565615129c5724b457b5cf6.jpgd7bd5c8588b41ec60736c0759bb326af.jpgbbeeef59a38930525cddab4751238132.jpg87415820ed107b69b1e625cd7788539c.jpg52cdd0c9afb1eec0c4a3fbcf1e672537.jpg91ac6d006ffa609e6ee610584a35f6a1.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά τα πήραν αλλά το 1+...δεν ακόμα. Μάλλον πάει με την επιστροφή μας από Κρήτη. Και χάρηκα που τα τσίμπησε η αμαζον.

 

Εντιτ για να μη κάνω διπλό ποστ:δε ξέρω αν είναι ιδέα μου (δεν έχω κάτσει να δω μετά από τόσο καιρό χχ μέρες από την κυκλοφορία των προηγούμενων μοντέλων), αλλά νομίζω σχετικά με τα προηγούμενα μοντέλα επικρατεί ΠΟΛΥ περισσότερη ησυχία.

 

Είναι επειδή είναι ακριβότερο και ο κόσμος δεν το έχει στον ίδιο βαθμό με τα προηγούμενα μοντέλα,δε ξέρω αν κάνω τόσο μεγάλο λάθος η αν απλά το κινητό είναι τόσο απροβληματιστο σχετικά που δεν έχεις να πεις και πάρα πολλά (η κάτι από όλα).

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Μπορεί να είναι πολλοί οι λόγοι.

 

Την συσκευή την έχουμε κυρίως όσοι ακολουθούμε την εταιρεία, είτε από τα πρώτα της βήματα, είτε πιο μετά. Οπότε λίγο πολύ έχουμε λύσει στο παρελθόν τις περισσότερες απορίες μας και δεν χρειάζονται επαναλήψεις.

 

Δεύτερον η συσκευή δεν δείχνει να έχει καποιο σοβαρό η σημαντικό πρόβλημα για να συζητηθεί. Ένα θέμα που υπήρξε στην αρχή, που συζητήθηκε πολύ, λύθηκε. Επίσης η συσκευή είναι πλέον πιο βελτιωμένη και ολοκληρωμένη σε σχέση με τις προηγούμενες της εταιρείας σε πολλά σημεία και νομίζω πως κανείς δεν έχει παράπονο. Γενικά όλα δείχνουν να δουλεύουν άψογα.

 

Τρίτον είναι το θέμα της τιμής σιγουρα! Πολλοί μπορεί να μην το αγόρασαν. Και γιατί να το κάνουν εάν έχουν στην κατοχή τους ένα 6αρι η το 6T; Ναι μεν θα μπορούσαν και αυτοί να κάνουν το βήμα της αναβάθμισης, αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Στο community τουλάχιστον, τα θέματα του 7 Pro είναι πιο γεμάτα από του απλού 7. Εδώ παίζει σημαντικό ρόλο βέβαια ότι το απλό 7 κυκλοφορησε σχεδόν έναν μήνα μετά του 7 Pro. Οπότε οι περισσότεροι πήγαν στο Pro μοντέλο. Άλλοι ίσως δεν το αγόρασαν γιατί γνώρισαν την εταιρεία για το vfm που έδινε κάποτε και κοίταξαν σε άλλες πορτοκαλιές.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα παιδιά έβαλα το mocolo uv tempered glass.

Απλα εξαιρετικο.

Καμια μα καμία σχέση με την μαμα ζελατίνα.

Το δάχτυλο κυλάει πλέον νερό και η οθόνη έχει καλύτερη απόδοση χρωμάτων, φωτεινότητα και ευκρινεια.

Και 2 φωτός από το slickwraps skin που φοράω. e931f9a1bc60988a2052f5fe96009f8a.jpg259e1e00a565615129c5724b457b5cf6.jpgd7bd5c8588b41ec60736c0759bb326af.jpgbbeeef59a38930525cddab4751238132.jpg87415820ed107b69b1e625cd7788539c.jpg52cdd0c9afb1eec0c4a3fbcf1e672537.jpg91ac6d006ffa609e6ee610584a35f6a1.jpg

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Η τοποθέτηση του γυαλιού εύκολη η έγινε σε κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι πολλοί οι λόγοι.

 

Την συσκευή την έχουμε κυρίως όσοι ακολουθούμε την εταιρεία, είτε από τα πρώτα της βήματα, είτε πιο μετά. Οπότε λίγο πολύ έχουμε λύσει στο παρελθόν τις περισσότερες απορίες μας και δεν χρειάζονται επαναλήψεις.

 

Δεύτερον η συσκευή δεν δείχνει να έχει καποιο σοβαρό η σημαντικό πρόβλημα για να συζητηθεί. Ένα θέμα που υπήρξε στην αρχή, που συζητήθηκε πολύ, λύθηκε. Επίσης η συσκευή είναι πλέον πιο βελτιωμένη και ολοκληρωμένη σε σχέση με τις προηγούμενες της εταιρείας σε πολλά σημεία και νομίζω πως κανείς δεν έχει παράπονο. Γενικά όλα δείχνουν να δουλεύουν άψογα.

 

Τρίτον είναι το θέμα της τιμής σιγουρα! Πολλοί μπορεί να μην το αγόρασαν. Και γιατί να το κάνουν εάν έχουν στην κατοχή τους ένα 6αρι η το 6T; Ναι μεν θα μπορούσαν και αυτοί να κάνουν το βήμα της αναβάθμισης, αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Στο community τουλάχιστον, τα θέματα του 7 Pro είναι πιο γεμάτα από του απλού 7. Εδώ παίζει σημαντικό ρόλο βέβαια ότι το απλό 7 κυκλοφορησε σχεδόν έναν μήνα μετά του 7 Pro. Οπότε οι περισσότεροι πήγαν στο Pro μοντέλο. Άλλοι ίσως δεν το αγόρασαν γιατί γνώρισαν την εταιρεία για το vfm που έδινε κάποτε και κοίταξαν σε άλλες πορτοκαλιές.

 

 

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τοποθέτηση του γυαλιού εύκολη η έγινε σε κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φυσικά και μόνος το έβαλα δεν εμπιστεύομαι κανέναν! Χαχαχα.

Και το tmax uv μόνος το είχα βάλει στο p30 pro και s10 plus αντίστοιχα.

Θελει υπομονή για να μπει τέλεια αλλά το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μόνος το έβαλα δεν εμπιστεύομαι κανέναν! Χαχαχα.

Και το tmax uv μόνος το είχα βάλει στο p30 pro και s10 plus αντίστοιχα.

Θελει υπομονή για να μπει τέλεια αλλά το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει!

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Εγώ αύριο θα δοκιμάσω την Nillkin μόνος μου. Εάν δεν τα καταφέρω, η Mocolo είναι η μοναδική εναλλακτική. Και άντε να βρω μέρος χωρίς πολλή σκόνη στην ατμόσφαιρα για να την βάλω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο θα δοκιμάσω την Nillkin μόνος μου. Εάν δεν τα καταφέρω, η Mocolo είναι η μοναδική εναλλακτική. Και άντε να βρω μέρος χωρίς πολλή σκόνη στην ατμόσφαιρα για να την βάλω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ στο σαλόνι το έβαλα απλά επλυνα καλά τα χέρια.

Για πιο nillkin λες?

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο σαλόνι το έβαλα απλά επλυνα καλά τα χέρια.

Για πιο nillkin λες?

 

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Αυτό που συζητήθηκε πιο πάνω μερικές μέρες πριν. 3D DS+ Max η όπως λέγεται.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέχει με την μπαταρία ρε παιδιά; Έφτασα 7 ώρες και 20 λεπτά screen on με υπόλοιπο 10% με 1μιση ώρα YouTube, 2μιση ώρες chrome, κλήσεις στο μεσετζερ... Απλά ειχα αρκετή χρήση wifi αντί για data.

 

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το να ανάβει η οθόνη κατά τη διάρκεια κλήσης παρόλο που δεν απομακρύνεται από το αυτί;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συζητήθηκε πιο πάνω μερικές μέρες πριν. 3D DS+ Max η όπως λέγεται.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό φίλε μου το σκέφτηκα και εγώ αλλά τα παιδιά στο xda μου είπαν ότι τρώει κάποια χιλιοστά από την οθόνη οπότε έφαγε άκυρο..

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέχει με την μπαταρία ρε παιδιά; Έφτασα 7 ώρες και 20 λεπτά screen on με υπόλοιπο 10% με 1μιση ώρα YouTube, 2μιση ώρες chrome, κλήσεις στο μεσετζερ... Απλά ειχα αρκετή χρήση wifi αντί για data.

 

 

 

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το να ανάβει η οθόνη κατά τη διάρκεια κλήσης παρόλο που δεν απομακρύνεται από το αυτί;

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι μέχρι στιγμής στις κλήσεις. Εάν δεν κάνω λάθος μια δυο φορές μόνο, δεν άναψε η οθόνη όταν πήγα να τερματίσω κληση απομακρύνοντας την συσκευή από το αυτί.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό φίλε μου το σκέφτηκα και εγώ αλλά τα παιδιά στο xda μου είπαν ότι τρώει κάποια χιλιοστά από την οθόνη οπότε έφαγε άκυρο..

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Οπότε θα φάει άκυρο μάλλον. Ούτως η άλλως πριν την έβαζα θα δοκίμαζα να δω πως φαίνεται στην οθόνη πάνω .

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι τρέχει με την μπαταρία ρε παιδιά; Έφτασα 7 ώρες και 20 λεπτά screen on με υπόλοιπο 10% με 1μιση ώρα YouTube, 2μιση ώρες chrome, κλήσεις στο μεσετζερ... Απλά ειχα αρκετή χρήση wifi αντί για data.

 

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το να ανάβει η οθόνη κατά τη διάρκεια κλήσης παρόλο που δεν απομακρύνεται από το αυτί;

 

Μου έχει συμβεί κ εμένα αρκετές φορές κ μάλιστα έχει μπει αναμονή κ έχει πάει κ σε αλλά σημεία του μενού κ τέτοια όμως πριν την τελευταία αναβάθμιση δεν μου το είχε κάνει

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε παιδια, γιατι δεν ανεφερε κανενας εδω οτι τρωει χιλιοστα στην οθονη? το ειχα παραγγειλει γιατι καποια παιδια ειπανε οτι εκατσε καλα στην οθονη. αλλα αν τρωει οθονη για τα σκουπιδια κατευθειαν
Link to comment
Share on other sites

καλα βρε παιδια, γιατι δεν ανεφερε κανενας εδω οτι τρωει χιλιοστα στην οθονη? το ειχα παραγγειλει γιατι καποια παιδια ειπανε οτι εκατσε καλα στην οθονη. αλλα αν τρωει οθονη για τα σκουπιδια κατευθειαν

 

Ημουν αναμεσα στο nillkin και στο Mocolo.Ρωτησα προχθες στο xda για το Nillkin και μου ειπε ατομο που το εχει βαλει οτι τρωει καποια χιλιοστα...

Οποτε εβαλα το mocolo και ολα καλα! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε όλοι mocolo θα βάλουμε στο τέλος,λογικά εγώ θα παω να μου το βάλουν.

Εγώ άφησα αρνητική κριτική στον πωλητή ebay για το nilkin.

 

Ζήτησα replacement και πρότεινα να πληρώσω το 50% της αξίας του και με έγραψε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δεν φοβαστε ρε παιδια με το mocolo μην παει κολα στο ακουστικο?

απο θεσσαλονικη το περναει κανενας? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να το πετυχω τοσο ασχετος που ειμαι

Link to comment
Share on other sites

δεν φοβαστε ρε παιδια με το mocolo μην παει κολα στο ακουστικο?

 

απο θεσσαλονικη το περναει κανενας? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να το πετυχω τοσο ασχετος που ειμαι

Φίλε μου έχει ταινία για να καλύψεις το ακουστικό. Εγώ κάλυψα και κάτω και την usb type c.

Ειναι το 3ο uv που περνάω μέχρι στιγμής.

Είχα περάσει και tmax uv στα p30 pro και s10 plus αντίστοιχα.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

δεν φοβαστε ρε παιδια με το mocolo μην παει κολα στο ακουστικο?

 

απο θεσσαλονικη το περναει κανενας? γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να το πετυχω τοσο ασχετος που ειμαι

Υπάρχουν αυτοκόλλητα στην συσκευασία που τα βάζεις στο ακουστικό για να το καλύψουν, πριν ξεκινήσεις την τοποθέτηση της κόλλας και του γυαλιού.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχει ταινία για να καλύψεις το ακουστικό. Εγώ κάλυψα και κάτω και την usb type c.

Ειναι το 3ο uv που περνάω μέχρι στιγμής.

Είχα περάσει και tmax uv στα p30 pro και s10 plus αντίστοιχα.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

 

Γιάννη ευχαριστημένος ήσουν και με Sammy,Huawei μιας και εκείνα edge οθόνη έχουν σε βάθος χρόνου ?

 

Όσο χρόνο τα κρατησες τέλος πάντων

 

Στα της απόδοσης mocolo εννοώ πάντα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη ευχαριστημένος ήσουν και με Sammy,Huawei μιας και εκείνα edge οθόνη έχουν σε βάθος χρόνου ?

 

Όσο χρόνο τα κρατησες τέλος πάντων

 

Στα της απόδοσης mocolo εννοώ πάντα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Στο s10 plus και p30 pro πέρασα tmax.

Ήταν αρκετά καλά ναι και στις περιπτώσεις.

Απο ενα μήνα κράτησα και 2.

Το mocolo επίσης φενεται τρομερό.

Να σημειώσω το κινητό δεν το βάζω ποτέ τσέπη και πάντα μπαίνει στο τσαντάκι μόνο του.

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αύριο θα δοκιμάσω την Nillkin μόνος μου. Εάν δεν τα καταφέρω, η Mocolo είναι η μοναδική εναλλακτική. Και άντε να βρω μέρος χωρίς πολλή σκόνη στην ατμόσφαιρα για να την βάλω.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπανιο με κλειστη πορτα και ανοιγεις το νερο της μπανιερας στο τερμα καυτο μεχρι να κανει υδρατμους και τοτε ξεκινας. Διαφορετικα, παλι μπανιο και παρε το σιδερο που κανουμε τα ρουχα και ξεκινα να πετας ατμο σε ολο το μπανιο και γυρο απο το σημειο που θα το τοποθετησεις.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα email ενημερωτικο απο την OnePlus και λιγο ψαξιμο στο site νομιζω οτι εμπλουτισανε λιγο παραπανω τις συσκευες στο trade τους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...