Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 μέρες στα χέρια μου και μόλις ήρθα αντιμέτωπος με κάτι που θέλω να αναφέρω μήπως έχετε ιδέα ή μηπως το εχει συναντήσει κανείς. Σήμερα για πρώτη φορά το άφησα να κλείσει από μπαταρία και όταν πήγα να το φορτίσω δεν έκανε τίποτα!!! Το σύνδεσα με τον υπολογιστή και εμφάνιζε μία συσκευή Qualcomm Diagnosis πράγμα που με τρομοκράτησε γιατί έδειχνε σαν hard brick από το πουθενά. Πρέπει να αναφέρω ότι είμαι με ξεκλείδωτο bootloader, είχα περάσει TWRP και Magisk και χτες πέρασα το νεότερο OTA και είχα ρουτάρει και το νέο Slot πριν κάνω reboot. Μόλις λοιπόν το σύνδεσα στη φόρτιση, έδειξε για 2 δευτερόλεπτα το μήνυμα ότι έχω ξεκλείδωτο bootloader και μετά έμεινε πεθαμένο εντελώς! Επίσης δεν ανταποκρινόταν σε κράτημα του power button, ούτε σε volume down + power για να μπει στο recovery. Μετά από ώρα κατάφερα να το βάλω σε fastboot κρατώντας πατημένα και τα δυο πλήκτρα της εντασης + power και επέλεξα START. Άνοιξε και το έκλεισα χειροκίνητα πριν κλείσει από χαμηλή μπαταρία. Έπειτα το σύνδεσα στη φόρτιση και όλα καλά.

 

Κάτι αντίστοιχο είχε βγάλει και το Galaxy note 8 στην αρχή...Δηλαδή αν σου έκλεινε η συσκευή από μπαταρία υπήρχαν περιστατικά που δεν ξανάνοιξε...Φυσικά εκεί το κάνανε αντικατάσταση,αλλά δεν είναι τυχαίο ότι αυτό γίνεται όλο και σε περισσότερες συσκευές,διαφορετικών εταιριών...Άλλες ανοίγουν,άλλες δεν ανοίγουν ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση σας δουλεύει σωστά η αυτόματη φωτεινότητα εμένα πάρα πολλές φορές κολλάει μπορεί να μείνει στο πολύ δυνατό ή μπορεί απλά να μην δυναμώσει Όταν είμαι έξω συμβαίνει και σε σας το ίδιο;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα προ 1 ώρα από ups.

Φρεσκαδουρα παρτίδα 5 Ιουνίου παραγωγή αψεγαδιαστο και άψογο στα πάντα οθόνη,σασι παντού :up:

 

Στην πένα κυριολεκτικά.

 

Και κόσμημα εννοείται,κουκλί φτου μη το ματιασω :lol:

 

Εξαιρετικό στο κράτημα στο χέρι και μεγέθους,όγκος,βάρος ούτε καν ασχολήθηκα.

 

Πλέον έχω συνηθίσει σε αυτα τα κυβικά smartphone οτιδήποτε μικρότερο μου ξενιζει λίγο :p

 

Με 55% μπαταρία μου ήρθε και 9.5.5 out of box και μου έβγαλε αναβάθμιση κατευθείαν σε 9.5.8

 

Φαντάζομαι περιλαμβάνει και το update της κάμερας με 9.5.7 διότι σχετικά μικρό σε μέγεθος το update μου φάνηκε (130mb) διότι στην 9.5.8 δεν γίνεται καμία αναφορά τα της κάμερας.

 

Θα το αφήσω λίγες ημέρες stock και αργότερα θα ρουταρω.

 

Δίπλα στο Vivo dual display φωτογραφία έβγαλα εξίσου.

 

4fe0d1b844a4908739fdee5ad2afa802.jpg

 

618e0fc8fda17f22c485a017b794f044.jpg

 

c19d0fc0d8c83007a3b2100acfb6ed29.jpg

 

4aa57235d25d3e2c3fdf499db474e1aa.jpg

 

ee6c07803d0ce8efdb20ba38cf92459d.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα προ 1 ώρα από ups.

Φρεσκαδουρα παρτίδα 5 Ιουνίου παραγωγή αψεγαδιαστο και άψογο στα πάντα οθόνη,σασι παντού :up:

 

Στην πένα κυριολεκτικά.

 

Και κόσμημα εννοείται,κουκλί φτου μη το ματιασω :lol:

 

Εξαιρετικό στο κράτημα στο χέρι και μεγέθους,όγκος,βάρος ούτε καν ασχολήθηκα.

 

Πλέον έχω συνηθίσει σε αυτα τα κυβικά smartphone οτιδήποτε μικρότερο μου ξενιζει λίγο :p

 

Με 55% μπαταρία μου ήρθε και 9.5.5 out of box και μου έβγαλε αναβάθμιση κατευθείαν σε 9.5.8

 

Φαντάζομαι περιλαμβάνει και το update της κάμερας με 9.5.7 διότι σχετικά μικρό σε μέγεθος το update μου φάνηκε (130mb) διότι στην 9.5.8 δεν γίνεται καμία αναφορά τα της κάμερας.

 

Θα το αφήσω λίγες ημέρες stock και αργότερα θα ρουταρω.

 

Δίπλα στο Vivo dual display φωτογραφία έβγαλα εξίσου.

 

4fe0d1b844a4908739fdee5ad2afa802.jpg

 

618e0fc8fda17f22c485a017b794f044.jpg

 

c19d0fc0d8c83007a3b2100acfb6ed29.jpg

 

4aa57235d25d3e2c3fdf499db474e1aa.jpg

 

ee6c07803d0ce8efdb20ba38cf92459d.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Μπράβο ρε Alex. Καλοδουλευτο και σε εσένα και καλά στησίματα! Θα εκπλαγεις ευχάριστα πιστεύω και με τα gestures του και με τα όλα του!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο αλεξ! Εύχομαι να το χαρείς! Εμένα 30 Απριλίου ήταν η παρτίδα και ας το παρειγγειλα την προηγούμενη εβδομάδα!!

Έλεος...

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον θα είχε να μας πεις Alex πριν το αναβαθμίσεις, αν δεν το αναβαθμίσεις ακόμη, να δοκιμαζες το φαινόμενο με το ghost touch, για να δούμε εάν όντως ήταν θέμα παρτίδων.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες.

Λοιπόν δοκίμασα με την 9.5.5 και οντως cpuz επί 2 λεπτά που το είχα άλλαζε θέση μόνο του στις υποκατηγιριες μέσα στο μενού με τις διάφορες επιλογές σαν αόρατο χέρι να το αγγίζε :lol:

 

Το κατέγραψα σε screen recording,

 

Μετά την αναβάθμιση όχι αλλά το τεσταρα όχι παραπάνω από 15-20 δευτερόλεπτα.

Θα το ξανά τσεκάρω αφού στήσω σεταρω το κινητό μιας και τελικά άλλαξα γνώμη και το ρουταρα επιτόπου και έβαλα και twrp.:lol:

 

Μία και καλή να τελειώνω μην ξαναστηνω 2 φορές.

 

Μάλιστα εγκατέστησα και Renovate ice 3.0 Magisk rom που έχει άπειρα tweaks και καλούδια με απλετο customization :p

 

Κατέβασα και όλα τα substratum θέματα custom από xda αλλά και από play store να αρχίσει το παιχνίδι :D

 

44e43fdd65c299dd030e0eb3104ef472.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες.

Λοιπόν δοκίμασα με την 9.5.5 και οντως cpuz επί 2 λεπτά που το είχα άλλαζε θέση μόνο του στις υποκατηγιριες μέσα στο μενού με τις διάφορες επιλογές σαν αόρατο χέρι να το αγγίζε :lol:

 

Το κατέγραψα σε screen recording,

 

Μετά την αναβάθμιση όχι αλλά το τεσταρα όχι παραπάνω από 15-20 δευτερόλεπτα.

Θα το ξανά τσεκάρω αφού στήσω σεταρω το κινητό μιας και τελικά άλλαξα γνώμη και το ρουταρα επιτόπου και έβαλα και twrp.:lol:

 

Μία και καλή να τελειώνω μην ξαναστηνω 2 φορές.

 

Μάλιστα εγκατέστησα και Renovate ice 3.0 Magisk rom που έχει άπειρα tweaks και καλούδια με απλετο customization :p

 

Κατέβασα και όλα τα substratum θέματα custom από xda αλλά και από play store να αρχίσει το παιχνίδι :D

 

44e43fdd65c299dd030e0eb3104ef472.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ιεροσυλία αυτό που έκανες! Άκου εκεί Renovate ice :p

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παίδες.

Λοιπόν δοκίμασα με την 9.5.5 και οντως cpuz επί 2 λεπτά που το είχα άλλαζε θέση μόνο του στις υποκατηγιριες μέσα στο μενού με τις διάφορες επιλογές σαν αόρατο χέρι να το αγγίζε :lol:

 

Το κατέγραψα σε screen recording,

 

Μετά την αναβάθμιση όχι αλλά το τεσταρα όχι παραπάνω από 15-20 δευτερόλεπτα.

Θα το ξανά τσεκάρω αφού στήσω σεταρω το κινητό μιας και τελικά άλλαξα γνώμη και το ρουταρα επιτόπου και έβαλα και twrp.:lol:

 

Μία και καλή να τελειώνω μην ξαναστηνω 2 φορές.

 

Μάλιστα εγκατέστησα και Renovate ice 3.0 Magisk rom που έχει άπειρα tweaks και καλούδια με απλετο customization :p

 

Κατέβασα και όλα τα substratum θέματα custom από xda αλλά και από play store να αρχίσει το παιχνίδι :D

 

44e43fdd65c299dd030e0eb3104ef472.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αυτό substratum πώς το περνάμε? Γιαδ ωσε οδηγίες τι και πως. Καλορίζικο και το εργαλείο. Υπερχητικο.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Μόλις παρέλαβα το απλό αλλά γράφω εδώ να ρωτήσω το εξής...

Η προεγκατεστημένη ζελατίνα πώς στο καλό βγαίνει για να βάλω το tempered glass?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τράβα την με το νύχι

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έλα ρε συ,τόσο πολύ; Δεν θα τραβάς προς τα πάνω,αλλά προς τα πίσω

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ, με μπλε αυτή τη φορά. Έχει τσεκάρει κάνεις αν η θήκη που έχει στο πακέτο έχει το κατάλληλο πάχος για να προστατεύει τους φακούς, όταν το κινητο ακουμπά σε τραπέζι κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ, με μπλε αυτή τη φορά. Έχει τσεκάρει κάνεις αν η θήκη που έχει στο πακέτο έχει το κατάλληλο πάχος για να προστατεύει τους φακούς, όταν το κινητο ακουμπά σε τραπέζι κλπ;
Μια χαρά είναι Βαγγέλη. Αυτή φοράω από την πρώτη μέρα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι Βαγγέλη. Αυτή φοράω από την πρώτη μέρα.

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

 

Ναι Γιώργο τη δοκίμασα. Έχει ελάχιστα μεγαλύτερο πάχος από όσο προεξέχουν οι φακοί, κατά συνέπεια τους προστατεύει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βαγγέλη καλορίζικο και πάλι

Ενας από τους youtuber που εμπιστεύομαι

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Ευχαριστω Λάζαρε. Σε αναζήτηση συσκευής που θα με πάει μέχρι το note 10... Ίσως αυτή τη φορά μείνω εδώ στο 7 προ...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε την συγκεκριμένη εφαρμογή.

 

Δινεις μια φορά δικαιώματα μέσω adb και μετά μπορείς σε 7 pro να αλλάξεις μόνιμα τα 90hz να παίζουν σε όλες τις εφαρμογές να έχει call recorder στην native εφαρμογή του τηλέφωνου και να αλλάξεις και τον αριθμό από τα tiles

Επίσης μπορείς να κάνεις να είναι μόνιμα το otg ανοιχτό!

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.jroot3d.joneplustools

 

The Power of Oneplus 7 Pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξαν και την ποιοτητα στο ακουστικο με την 9.5.8. Πλεον ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. Λυθηκε ενα σημαντικο θεμα, κατ'εμε...
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξαν και την ποιοτητα στο ακουστικο με την 9.5.8. Πλεον ειναι σε πολυ καλα επιπεδα. Λυθηκε ενα σημαντικο θεμα, κατ'εμε...
Πάντα έτσι ήταν το ακουστικό βασικά.

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...